Може вън да е люта зима,но в душата на МАРТенската мама топличко е за двамина!

  • 12 135
  • 288
  •   1
Отговори
# 120
  • Sofia
  • Мнения: 50
Еййй изчетох ви най-накрая! Оставих ви за 2-3 дни и направо край нямат писанията.  Laughing Laughing Laughing
Честито / на патерици/ на всички именници!  bouquet
Питанката за ламината: ние си купихме от кв.Левски, за детската стая само, но сега се надявам да разубедя мъжа ми за естествен и да направим втория етаж и подпокривното с ламинат. Много съм доволна от монтажа, стана за два часа. А и подложката, первазите и монтажа са си безплатни.
За цените на мебелите от нашата детска стая имаше питанка: легло -429, гардероб - 289, скрин - 169, ракла - 95, етажерка / няма я на снимките защото още не сме я монтирали на стената/ - 56 лв. Общо 1038 лв, но ни направиха 5% отстъпка в Пигис, защото покупката надвишава 1000 лв.
За ваничка- и аз съм се насочила към обикновена, първо с поставка за новородено, а после с хавлиено шезленгче вътре. Ще взема стойка, защото ще съм секцио и да ми е по-удобно. Но се чудя дали да може да се източва.
За шишетата - на Чико, с каучуков биберон.
За количка - Чико, не зная модела, че ми е подарък. Но ако я купувах пак щеше да е тази марка. Нещо нямам вяра на евтините колички.
За стриите - появиха ми се по долната част на гърдите и то доста. Сега нещо започна да ме сърби и пупата, та се мажа със зехтин сутрин и вечер. Но май се появиха мънички около пъпа.
Спирам, че стана много дълго, ама нали ме нямаше тези дни. Grinning

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 21:35 от galiushka

# 121
  • София...........
  • Мнения: 961
Здравейте Simple Smile

Да се отчета и аз , вчера вечерта бяхме на преглед при д-р Марков и бебчо е 1389 гр. в 29-та седмица сме. За мое голямо съжаление този път нямаме клипчета, защото бебо беше така застанал , че само успяхме прекрасно да се уверим , че е момче и е с главичката надолу (поне засега).
Днес ми се очерта пазарен ден - напазарувах козметиката за бебо, уредих го и с едно плюшено гащиризонче и 2 памучни, преди малко ни доставиха креватчето и довечера евентуално си чакаме мебелистта да си поръчам шкаф/чекмеджета с повивалник.
За раждането всяко си има и предимствата и недостатъците, няма идеален вариант. Аз първия път съм раждала нормално без упойка и имам 32 шева (общо външни и вътрешни) пак без упойка. За шевовете аз съм си виновна, защото бях предродилна зала на система и си ме болеше, но не е чак толкова много и непосилно както ми бяха разказвали и затова и си мълчах. Когато мина лекаря и ме пита как съм аз продължавах да твърдя , че съм добре и не ме боли много. Добре, че той реши да ме отвие и какво да види - бебчо му се показала главичката , а моя светлост стиск. Доктора веднага ме гушна , занесе ме до магарето и на втория напън бяхме готови. При шиенето почти нищо не усещах и бях много благодарна на доктора, че ме посъветва ако търпя да е без упойка. Шевовете ме боляха 5-7 дена и то само при сядане.
За епизиотомията знам , че е по-добър вариант от това да се сцепиш в неправилната посока.

sladka_blondinka , аз си се постригвах и с баткото и сега(чакаме пак мъж). Ще ти дам веднага пример : имам колежка, която разбра, че е бременна чак края на 4-ия месец (карала цветна бременност) и до тогава не се е съобразявала с нищо, защото не е знаела Wink.

# 122
  • Мнения: 3 621
Да Ви кажа в какъв спор сме с мъжа ми-аз искам да се подстрижа,понеже косата ми е много нацъфтяла вече,той обаче не ми дава Crossing Arms понеже неговите колеги разправяли,че щом нося мъжка рожба не трябва,щото съм щяла да му "отрежа" достойнството ooooh! Сега незнам какво да правя,дали да вярвам на това "суеверие" Confused

Сладка , я отиди да си се подстрижеш , ти си бременна , не болна или нещо друго и имаш право да изглеждаш добре. И кажи на мъжа ти , че размера на мъжкото достойнство на бебчо е заложен генетично и сега каквото и да направиш все тая
Нина и аз ще раждам в Бургас , моля се да имаме късмет и аз и бебчо .А за разходката аз съм за когато кажеш

# 123
  • Мнения: 1 369
Свърших си работата и минах през Премаман,ама нищо розово не си харесах. Имам чувство,че повечето неща за съвсем малки бебоци бяха в синичко...  Може би и нямам настройка да купувам нищо все пак. Количката ми си е там и ми казаха,че срещу капаро от 30% ще ми я пазят в склада и като се роди бебка ще ми я доставят в магазина. Така най-добре:) Снощи хубаво си поговорихме с една мама-юлка по кюто,те са с кошарка и до сега бебчо все си е в нея и са си ОК. Сложили са си матраче в нея и ми показа снимки,  ми хареса ми..
 Коремът ми имам чувство,че расте с дни,да не кажа с часове,и ми се качва все по-нависоко:)
 Днес докато се разхождах,имах чувство,че ще се разглобя и ще се разхвърчат кокали по улицата...миналата бременност не се спирах,а сега от една лека разходка се размазах...ех, старост, нерадост Mr. Green Mr. Green
 Обаче изследванията ми са супер, хемоглобина ми е 129, глюкоза в норма, в урината изобщо нямам. Остава да се преборя с кашлицата само...приемам оферти, помощ...
 Галюшка, ламината и ние от там го взехме. Дано и да ни го монтират добре,ама кога мъжа ми ще успее да разглоби една библиотека и да я изнесе от стаята, не ми е ясно. И чак тогава ще ги викаме за монтаж. Един път да го оправим тоя апартамент... Дано успеем да го оправим и да го пуснем под наем преди да родя, че иначе не ми се мисли...

# 124
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз да попитам, който обикаля повече по магазините, дали сте виждали якенца за новородени.
Притеснявам се изписването. Само по одеялце ми се вижда малко.

# 125
  • Мнения: 326
Диана в JUMBO имаше много сладки бебешки якенца, а и цените им са екстра.  Peace

# 126
  • Мнения: 1 369
Понеже шпионирам февруарки, и сега тамън прочетох на Евелинка списъка за Майчин дом. Ако някой иска,ще го пейстна тук да го видите. Трябва да си мислим вече за тия неща, макар че аз лично чанта ще редя през февруари. Миналият път постъпих по спешност и без чанта и някак оцелях, но все пак е добре да започнем да се подготвяме и да купуваме едно по едно..особено като се има предвид мен специално колко ме мързи да излизам...

Към мамите, които ще раждат в МД - няма промени в изискванията от миналата година. Пускам си списъка от тогава:
-документи (обменна карта, лична карта, изследвания)
-телефон и зарядно
-дребни пари
-кърпа за баня(голяма)
-кърпа за ръце и лице – 2 бр
-2бр. съвсем малки кърпи
-джапанки + чехли
-помпа за кърма
-един голям пакет меки салфетки
-превръзки
-лигнин
-носни кърпи
-тоалетна хартия
-мокри кърпички
-тоалетни принадлежности (сапун; шампоан и балсам за коса, четка за коса; четка и паста за зъби; кремове; дезодорант, парфюм;
-памук;
-отвара от смрадлика
- бельо + чорапи
-нощници +една за раждането и връхна дреха
- прибори за хранене и чаша
-вода и шоколад - задължително!
- фотоапарат, листа и химикал
-памперси, меки памучни ръкавички и бибка-залъгалка
- силиконови зърна за кърмене
- сутиен за кърмачки
-лещи/очила?
В пликчето, с което отивам да раждам ще сложа отново само документи и зарядно, 2 нощници и 2 чифта чорапи (да си имам резервни ако пак се улея с водите), тоалетни принадлежности, голяма хавлиена кърпа, джапанки и чехли, малко лигнин, малка вода и шоколад, 2-3 памперса и мокри кърпички за бебето. Там ще имам и разтвор за лещи и очила за всеки случай, но това е заради очите ми  Wink Вземете си и връхна дреха, там на мен ми се стори доста топло, но меже да ви втресе докато раждате.
Няма изискване памперсите за болницата да са неотварян пакет! Миналият път когато сменяха памперсите самите ние давахме по един памперс щом дойдат акушерките, пакетите си бяха при нас.

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 1 285
Диде, Дивна, радвам де за хубавите новини!!!  Hug
Ники, за твоите резултати също!  Hug
Сладка мама, големи са комплексари колегите на мъжа ти - само си търсят оправдания явно  hahaha
Вижте каква тема намерих - за излишните бебешки вещи :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=246724.0
Мисля, че може да е доста полезна... newsm78

# 128
  • Sofia
  • Мнения: 50
Кикиники, на моя приятелка ламината беше монтиран от служител на име Сергей. Аз също заявих желанието си да дойде точно той вкъщи. И наистина съм доволна - момчето е младо, работи бързо и качествено, а и е много любезен - през цялото време си бърбореха и хилкаха с мъжа ми. Така че, ако решиш може го извикаш и ти. За по-късен монтаж трябва да си пазиш касовата бележка и стоковата разписка.
И аз да се отчета - в петък бяхме при Нецов. Бебчо е добре, върви си с точната седмица. Само дето пак се е обърнал седалищно. Даже се е разположил миличкият - крачетата вдигнати нагоре и ме ритка точно в черния дроб. Малък разбойник е! Laughing Питах го за слушането на тоновете и ми каза, че има време.
Момичета, защо говорите за втора фетална морфология? Не е ли само веднъж или...? Каза ми, че секциото ми ще е около седмица преди термина, това малко ме притесни...ами ако тръгна да раждам преди това - секциото ще трява да е по спешност. Но пък той си знае работата - в края на краищата цял живот изражда бебета. Wink

# 129
  • София...........
  • Мнения: 961
galiushka , това второ ходене м/у 28-31 седмица на фетална морфология е пожелание препоръчително Wink

# 130
  • Мнения: 318
Привет, мами Simple Smile
 Дианка, браво за резултатите!
Дивна, и за вас адмирации !
   Аз да ви попитам - тези, които си купувахте или ще купувате бебешки легълца. Всички ли сте се спряли на легло, което е с плот за повиване  Rolling Eyes ?  Че ние мислим да вземем 120/60 (то е без плот, само се люлее) но просто нямаме място за по-голямо. Но нали ви писах, че двама приятели на мъжа ми станаха татковци в последните месеци и му обяснили, че било НЕВЪЗМОЖНО без плот за повиване...(аз си мислех да го повивам на спалнята...) Все пак - като съм навън и сменям на бебо памперса - няма да си мъкна с мен плота, я....Незнам  - вече се чудя дали да не хвърля някой мебел, та да събера по-голямото легло - С ПЛОТ  WhistlingАма че драми Simple Smile
   И още нещо - за кенгуруто - чико или мothercare е по-добро според вас (чико е по-скъпо с 30 лв). Нямам представа, обаче, коя марка е по-качествена
  Еми това са ми чуденките, засега  Peace Hug  bouquet
КАКВО СТАНА СЪС СРЕщАТА? Събота следобед? Или петък? Давайте предложения Simple Smile

# 131
  • София
  • Мнения: 3 123
ей ама много пишете бре,докато ви изчета и забравих на кой какви искам да напиша.
 Радост,ако става въпрос за д-р Бойчев от Тутракан-определени е много добър!
 Ники,аз пък все в розово намирам хубави неща. Mr. GreenА кошарите и аз ги харесвам и на там съм се насочила.Само не ми е ясно този матрак дето се купува допълнително,какво представлява.Като за обикновено дървено легло ли е?Трябва да е различен,защото чета,че имало сгъваеми.Ако някой може да ми покаже снимка,ще съм много благодарна.
 За постригването - и аз съм с момченце,но си се стрижа.Свеки също се е подстригвала и да ти кажа хич не му се е отразило на моят мъж. Blush
 За стриите-аз по корема още нямам,но на една гърда има,а бедрата ми са ужас от вътре.
 Диди,браво за добрите резултати!За изписването може и космонавт да му вземеш,ма от по-тъничките.Якенца съм срещала за 1-3 месеца и са памучни ,но по-дебелички.В Премаман ги гледах,но тук в Белгия.
 Да ви се похваля - имам си количка и е на Janе. GrinningКакто мислех,.че количката и кошарата ще са последните ми покупки,така количката стана от първите.Но тук има страхотни намаления в момента и се възползвах.Качих снимки в албума,но не са много хубави,че са вечерта правени.Не съм снимала летният варянт,ма изглежда така :http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/images/5141-H13-SILLA.jpg.Коша може да се сгъва и става като кошниците(Matrix Cup  се води или нещо подобно).В БГ гледам,че е към 1400 лв. по сайтовете,а тук с  отстъпката е 349 евро.На свекър ми му махат и ДДС( по някакви там причини) и накрая излезе 280 евро. Grinning
 

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 00:44 от angels_zg

# 132
  • София...........
  • Мнения: 961
polina13 , ние си купихме легълце Марго (140/70) на ф-ма Дибо, което е без плот и шкафове , а отделно си поръчахме нещо като скрин с възможност отгоре да се повива.
Иначе има от меките повивалници с твърда основа и понеже те са 85см. можеш да го закрепваш отгоре на леглото, а може и на вашата спалня(аз баткото на спалнята си го преобличах). Ето такъв повивалник има и на другите марки
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /1094/language/bg

# 133
  • София
  • Мнения: 3 123
Поли,аз за мothercare не съм чувала много добри отзиви.
 За плота за повиване-моят сигурно ще е като този от картинката на divna_.Няма смисъл да купувам шкафове и т.н.,като няма да живеем тук за дълго.

# 134
  • София...........
  • Мнения: 961
Зори, честита количка! Много безаварийни километри да навъртиш Wink Много е хубава.

Общи условия

Активация на акаунт