към софиянци, съгласни ли сте с Карбовски и статията му в Стандарт днес?

  • 10 278
  • 204
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 212
Така е. Добра идея. Но имаме лек пролем с националния си манталитет.
А и общо взето обществото винаги се състои от малка група предприемчиви люде, и голяма маса, която се движи по течението. В този ред на мисли, пак опираме до кофти икономическото развитие.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 783
пЛетяща, аз съм за Търново.

# 47
  • Мнения: 1 072

Има много резон. Там да се измести държавността. София да остане мръсен индустриален град, където ние селяните дане се чувстваме като нашественици.  Wink

# 48
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.dnes.bg/article.php?id=45889

толкова бързо се действа

# 49
  • София
  • Мнения: 7 212
толкова бързо се действа
Уви.
Като писах за жалбите, пропуснах да отбележа, че го правя, за да не стоя отчаяно безпомощна и предала се.
Но и писах за отчайващото положение в общинските инстанции.
Както и да го гледаме - кауза пердута.
Просто съм инат.

# 50
  • Мнения: 212
Аз също мисля че за София вече нищо не може да се направи. Комунистите и тяхното строителство и ебаха майката с извинение. Единственото нещо което може да помогне на София е градът да се събори из основи целия и да се построи отново с план и мисъл а не на парче както сега. Самата същност на града и разположението му не позволява София да стане Виена...

# 51
  • Мнения: 32
Абсолютно съм съгласна!!! Дано по-скоро се случи...

# 52
  • Мнения: 7 007
Ау, моята детска градина  Shocked
Аз вече съм се изнесла на село Joy Искам и в Пловдив да получавам парите, които взимам тук. Ще си се върна от раз. Всъщност, аз така или иначе ще се махна от София, да видим на коя посока ще е ...
Да не съм ви чула да става столица Пловдив. Мерси, така спокоен и заспал по си го харесвам.

# 53
  • Мнения: 2 028
Карбовски рулз  Peace
Прекрасно, разсънващо четиво за 4.30 през нощта...Милата родна картинка изпъква в още по-наситени багри като си я чета така на спокойничко...

# 54
  • Мнения: 5 940
Пак бълнува.... Поне красиви сънища.

# 55
  • Мнения: X
На мен сегашната София ми харесва - всичката помия гледа на там да се изнесе. Карбовски за пореден път е прибрал прилично хонорарче да прокара идейката на кмета - София за софиянци, България за останалите. Редно е да се замислим, че не провенциалистите правят София мизерна. Забелязъл съм, че представителната извадка софиянци обича да чопли семки на плажа, да си зарови обелките в пясъка, да направи скандал на сервитьорката че порцията му е с 2 грама по малка и че чашата за вино не е за бяло вино, а за червено и това според него било селяния ... и още много, много други такива софииски глупости. Реално провинциалиста идва в софия, за да работи и може би именно заради мечтата си да успее. Сам Карбовски твърди, че "селяните" цапат София. Сам той твърди, че тези селяни ги няма по празниците и харесва София тогава. Добре тогава, кой натрупа огромните камари боклук тези дни? Може лесно да се изведе отговора... В моето градче данък сгради и такса смет не се различават много от тези в София. Аз това харесвам на празниците - малкото градче се пълни с народ - всеки се връща от големия град, но странното беше, че виждах как хората отиват до кофата с боклук и виждайки, че е пълна се връщатс боклука.... Толкова една не изхвърлена торба, а и малко търпение... Идеята ми е че богатството са хората и софия наистина е пълна с боклуци....и със смет също..

# 56
  • Мнения: 36 150
Хаха. Карбовски е пич, но понякога - удивително тъп пич.
Ако това стане, столицата ще се напълни с новобогаташи, голяма част от тях - какво да си говорим - измет. Ходи се гордей тогава, че била лъскава...

че тя си е пълна, а в полите на Витоша продължават да им строят квартали  Tired

# 57
  • Мнения: 812
харесвам Карбовски и съм съгласна с него!!

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Дааа, стана като страха на "старите" европейци от полския водопроводчик.

# 59
  • Мнения: X
Сбъркана ни е психиката на нас.
Още от време оно старанието да се издрапа до София е неистово и несломимо. Сега е същаа работа - учи, мам, стани студент в София и никога, ама никога не се връщай на село.

В това по начало няма лошо. Винаги съм се възхищавала на хората, които сами, със собствени усили успяват да се развиват. Има много хора, които идват от провинцията, защото тяхното развитие може да бъде продължено само тук, защото заемат важни постове, които моат да заемат само тук, защото са значими личности. Такъв пример е баща ми - сирак, тръгнал от село, издигнал се до пост, който заемаше само в София, а после и в чужбина - нормалне ход на развитие на нещата, за хората, които се борят.

Има и други - хора, за които просто няма ивот в малките градове. Единици, за които работа просто няма и толкоз. И тях разбирам.

Но има една трета група, доста голяма група, която не мога да разбера.
Имат си хората сносен живот в някой малък или пък сравнително голям град - имат си и жилище, е заплатите им не са "софийски", но за техния град са добри, понякога много добри.
Обаче същите тези хора един ден се яхват и в София. Теглят кредит, който не е ясно ще изплатят ли, докато са живи, набутват се в някоя панелка метър на два из Люлин, най-често. Бутат се, като ненормални в градския транспорт, работят някаква посредствена работа, без кой знае какво развитие, изобщо водят един съвсем обикновен живот, но в пъти по-лош от този, който са водили преди, защото всеки месец се чудят как да си платят ипотеката, вкъщи се прескачат един друг, защото имат място само а легло за всеки инепрекъснато обясяват колко ужасна е тъпата столица.
Ей теи хора не разбирам - за чий им е тази промяна не към по-добро? За да кажат роднините, че са в София. Ч!удо голямо.

Аз обичам София, това е моят град и по-мръсна да стане пак ще си я обичам. Имах възможност да отида в чужбина да живея, но се отказах, защото нямаше да съм по-добре. Тук си имам всичко. Не искам да съм, като третата група, но в друга държава.

Общи условия

Активация на акаунт