Какво си спомняте от вашето раждане?

  • 3 741
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 936
Раждането на Дияна беше отдавна, но го помня, всичко си спомням. Не помня какво сме вечеряли преди да ми изтекат водите, но това не е най-важното Simple Smile Може би след години спомените ще поизбледнеят.

# 16
  • Мнения: 1 900
Абсолютно всичко помня от раждането на сина си.
Но-най ярък спомен ще остане за мен мига, в който акушерката го вдигна и аз го видях и докоснах за пръв път.

# 17
  • Мнения: 774
 Въпреки, че родих сина си преди 10 години, денят преди раждането, самото раждане и последващите 4 дни преди изписването ни от болницата са толкова ярки, че бих могла да да ги възстановя до най-малките подробности. Това бяха най-ужасните и същевременно най-прекрасните дни в моя живот! Спомням си и току-що отворилото очи, примляскващо срещу мен бебе  върху корема ми, и това как точно изглеждаше часовника в предродилно, който гледах непрекъснато и се чудех кога ли ще свърши всичко, и ненормалната санитарка, която все се оглеждаше в прозореца на лекарствения шкаф да види как й стои хирургическата шапка и въобще не ми обръщаше внимание като й казвах, че ми е ужасно студено и ми се пие вода, и книгата, която взех за родилното и която не съм прочела и до ден днешен.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 590
Помня почти всичко, не че беше много отдавна. Simple Smile
 Помня как с мъжа ми отидохме до болницата, как ме приеха ( за преносване), как чаках да ме прегледат и да решат как ще процедират...
На другата сутрин помня как ме събудиха още в 6 часа за клизма и чаках чак до обяд да ме вкарат в операционната, а ми бяха казали, че ще ме оперират сутринта. Помня как чаках да изплаче синът ми. Помня като ми го показаха веднага. Heart Eyes Помня първия звук, който той издаде.Heart Eyes Не можех да повярвам, че на мен се случва, мислех че сънувам. Simple Smile Помня как след като ме изкараха от операционната, накарах акушерката да ми даде веднага телефона да съобщя на мъжа ми и на близките ми. Горкият ми съпруг се беше побъркал от притеснение и беше дошъл в болницата да разпитва. Аз цяла сутрин не му се обадих. Blush Е, той вече знаеше, когато му звъннах да го поздравя, че вече има син. Heart Eyes
Помня и детайлите - нощницата, с която ме оперираха, чаршафите в реанимация, обстановката...
Все хубави спомени имам. Grinning Дай боже и втория път, живот и здраве, да е така. Praynig

# 19
  • Мнения: 4 965
Помня абсолютно всичко - до най-дребните детайли. И споменът е много ярък.

# 20
  • Мнения: 92
За първото ми раждане не бих искала да си спомням,беше най-ужасното нещо което съм преживяла,с най- хубавия край обаче,имах си прекрасно момченце,после месеци наред санувах,че раждам и се будех обляна в пот.След 6 години и половина се реших за второ дете,категорично заявих на мъжо,че няма да раждам нормално Embarassed,избрах си часна клиника,всичко беше планувано,отидох сутринта направиха ми секциото,което не беше най-прекрасното нещо,но бях  се подготвила за болките,а те бяха УЖАСНИ.Итака имам си две прекрасни момченца,които адски обичам,и мисля че няма по хубаво от това.Всяка болка си заслужаваше. Hug Hug Hug

# 21
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Амиии и всичко и нищо.. Crazy

# 22
  • Мнения: 745
само хубави работи и нищо отрицателно.болката напълно съм я забравила,изтрила от съзнанието!!!с удоволствие ще отида пак да родя!!!! Peace

# 23
  • Мнения: 655
Спомням си почти всичко. Само ми се губи момента когато докторите ми казаха да напъвам за до излизи второто бебе. Но слава Богу всичко завърши чудесно.

# 24
  • Мнения: 1 029
и аз си спомням всичко PeaceРаждането ми беше леко,така ,че всичките ми спомоне са приятни

# 25
  • Мнения: 1 554
Когато аз раждах беше като на шега.Казах на док. 4е искам лъв4е и до 23 август трябва да съм родила/термин28 август/.Той ми каза ела на 21 сутринта да те видя,вземи си и багаж4ето за всеки слу4ай.Аз само това 4аках Mr. Green Цяло лято с корем хи4 нее лесно Rolling Eyes тааа отивам аз на 21 вторник сутринта в болницата АГ-варна при д-р Георгиев /4и4о на мъж ми/Видя ме той каза 'ооо още неставаш я ела да те видя на ехографа' и аз хоп там.Тогава той видя нещо което не ми каза ,но аз се усетих.Д-ра каза 'хайде едно секцио да направим днес' и аз веднага се съгласих за 1 4ас ми оправиха документите драскаха ме по ръката и ХОП в операционна.И СЕГА ИДВА МАЙТАПА.Аз съм с ношница подготвят ме за операцията аз ГОЛА ама гола Crazy 4увам гласа на д-р Жоро и викам "ама моля ви д-р Георгиев идва завийте ме" и те хаххахахах ок ще те завием Blush завиха ме те идва той и ме отви естествено за да по4не да ме мажи с нещо много гадно и ми стана много студено.Накрая анестезиоложката ми пожела лека нощ,аз заспах и после ме събудиха с шамар4е"дишай,дишай" това ми повтаряха.А ми това е.Дано ви е харесало Hug

А това което видя на ехографа и не ми каза беше възел на пъпната връв.Когато се освестих след няколко 4аса тогава разбрах.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 489
Всичко си спомням, но сякаш в мъгла. Помня как лекарят ме пита дали съм доволна от бебето, а аз го погледнах изумена - наистина ли очакваше точно в този прекрасен миг да обяснявам на екипа, колко съм щастлива? Той си беше само за мен и бебето!
Помня как анестезиологът постоянно ми оправяше някаквъ джвъчка под главата за да ми е по-удобно, а аз веднага пак я мърдах.
Помня лицето на дъщеря ми -  Heart Eyes.

Последна редакция: нд, 27 яну 2008, 16:01 от мама Зайка

# 27
  • Мнения: 645
Помня всичко. Но най - вече един огромен часовник в пред родилна зала, който сякаш отмерваше моето време и после синьо-лилавото сбръчкано личице на бебо, когато ми го показаха в операционната...
Сега знам - заслужаваше си!

# 28
  • Мнения: 959
Няма момент който да съм забравила и от двете си раждания.
Силно са се запечатали в съзнанието ми часовниците,който гледах непрекъснато и отброявах часовете делящи ме с децата ми.
Помня,синът ми когато с току що отрязана пъпна връв го повдигнаха и акушерката каза "виж мама"как той ,леко отвори очички и сякаш наистина ме погледна.
Помня че,с мъка повдигнах глава за да погледна дъщеря си,толкова мъничка и сладичка.
Помня тези мигове и никога няма да ги забравя защото единствено тогава съм почуствала че,съм силна и способна да се справя с всичко.
За мен това са моменти който си спомням с радост и щастие.

Забравих само болката,всичко останало искам винаги да помня.

# 29
  • Мнения: 123
Помня всичко , тогава ме болеше много и ме беше яд на всичко и всекиго , но сега ми е смешно. Когато разправям приятелите си умират от смях. Как в родилна зала пъшкаме и крещим 6 жени и всичко живо от персонала около нас се чуди , к'во стаа тук. От къде толкова народ на едно, че нямаше къде да ни слагат Joy
  Помня доктора ми вика "дишай , дишай" а аз след 6 часово дишане ми се замая главата LaughingНе съм дишала през целия си живот толкова , колкото тогава. Помня и детенцето си , когато го извади и как една сестра ме пита половин час по-късно защо съм се хилнала така, а на мен ми грее на душата , че детенцето ми е живо и здраво, както и че всичко свърши Joy

Общи условия

Активация на акаунт