Коя от тези къщи Ви харесва най-много?

  • 5 656
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 65
Най-много ми харесват тези:
http://www.eplans.com/image-gallery.hwx/Q/Plan.HWEPL11200/ImageId.208173
http://www.eplans.com/image-gallery.hwx/Q/Plan.HWEPL01983/ImageId.62389

Но ако аз си строях къща, може би не бих избрала нито една от двете. Идеала ми за перфектната къща е малко по-разичен.

# 76
  • Мнения: 3 830
Не ме разбирайте погрешно, но тези викториански къщи са изцяло извадени от културно-историческия контекст.
Два варианта - къща с елементи на традиционната българска архитектуа
или просто съвременна архитектура - изчистени форми.
Не си налагам мнението.
Само да добавя, че все пак във вилните зони, кота корниз е 7м, и има изисквания за Кинт и плътност.


Ние пък точно това искаме. Къща, която е извадена от културно-историческия контекст.
Искаме нещо, което на нас ни харесва. Нещо, което да ни кара да се чувстваме като в приказка. Не искаме традиционна архитектура или модерна. Искаме именно къща във викториански стил и именно близко до гората и язовира. Не искаме къща като другите български, искаме къща, която да е уникална, да няма хиляди подобни в БГ.

Ако искам съвременен дизайн, бих си построила, може би, в града и пак няма да се връзва на общия фон на родното съвременно строителство, което не ме вълнува особено.

Не възприемам къща ново строителство, с архитектура, наподобяваща старите български.

Аз пък съм завършила Изобразително изкуство- изящни изкуства и моите възгледи и вкусове са такива.
 Peace

# 77
# 78
  • Мнения: 636
Честно казано си падам по футуристични къщи, но иначе- номер 5.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 478
най много ми допада фасадата на номер 5.

# 80
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
№4-има голям двор,хубава градинка и гараж.Какво повече да искаш?! Peace
По
№4-има голям двор,хубава градинка и гараж.Какво повече да искаш?! Peace
Подкрепям абсолютно
 Peace

# 81
# 82
  • Мнения: 3 459
2 и 5 ми харесват най-много  Wink

# 83
  • Мнения: 491
1 и 5.
Те са еднакви, но огледални. Peace

# 84
# 85
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Номер 1 и 5 не са ли абсолютно еднакви, но огледално разположени newsm78
Май първата най-много ми харесва. Чисто визуално. Ама и втората е много сладка. Всичките са готини, някак романтични.

А, преварили са ме по отношение на 1 и 5 Grinning

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 14:38 от Месечинка виторога

# 86
  • Spain
  • Мнения: 3 752
1 и 5.
Те са еднакви, но огледални. Peace
това исках да кажа и аз
 на мен най ми допадна 1 - заради цвета иан4е не съм се задълбо4авала в разположение на стаите . самите къщи така наривувани са много красиви вси4ките . дано скоро се сбъдне ме4тата ти

# 87
  • Мнения: X
И моят пръв избор беше някъде между 5 и 6 Simple Smile

Вярно, че 1 и 5 са еднакви външно, разликата им е в разпределението. Аз лично бих предпочела 5 - по-практична ми се струва, идеално отговаря на плановете ми Simple Smile На 1 не ми харесва това огромно отворено пространство на първия етаж (страха, че никога няма да мога да стопля такова пространство е дълбоко вкоренен в мен  Mr. Green). 5 има спалня на 1-вия етаж - за баба, щото и е трудно да изкачва стълби.. Ееехх, мечти. Simple Smile Вече се виждам седнала с книжка под тези прозорци..  Grinning
Чудесен избор, Естелиа Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 7 170
№ 6 , свежа, светла, разчупена, но не прекалено, с две думи- гласувам за нея  Peace

# 89
  • Мнения: 1 900
№3 - най-компактна е като визия, на 1 етаж е. Вътрешното разпределение винаги може да се коригира и тъй като не става дума за готови къщи, между които трябва да избираш, а тепърва ще се доуточнява и строи, то можеш да си позволиш промени. Важното е общата квадратура да те задоволява, а стаите можеш да разположиш съобразно своите приоритети.
Абсолютно подкрепям  Peace

Общи условия

Активация на акаунт