След първото секцио - нормално или пак секцио?

  • 2 734
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 224
Ако няма медицински показания за секцио - нормално  Peace.

# 31
  • София
  • Мнения: 545
Второто ми раждане е със секцио, сега след 2години - пак така.
Използвам темата да попитам дали разрезът се прави точно на същото място?

Доколкото знам да, след това тази кожа се отстранява и се зашива.

По темата- не знам, ако ми кажат, че сега мога да родя нормално, без никакъв риск бих се замислила, но ако има и 1% не ми се рискува Stop

# 32
  • Мнения: 11 042
Второто ми раждане е със секцио, сега след 2години - пак така.
Използвам темата да попитам дали разрезът се прави точно на същото място?

Доколкото знам да, след това тази кожа се отстранява и се зашива.

Това с отстраняването на кожата как да го разбирам? newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 6 011
Второто ми раждане е със секцио, сега след 2години - пак така.
Използвам темата да попитам дали разрезът се прави точно на същото място?
Да, на същото място.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 262
повечето лекари наистина разрешават максимум три бременности + раждания секцио т.е. ако искаш да имаш 4 деца, тогава се пробвай нормално раждане, за да не губиш бройката  Peace
аз родих секцио първия път, не знам още какво ще ми скимне втория път, но май по-скоро ще повторя  Hug

# 35
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами за второ секцио и аз мисля че е на същото място..на мен белега между другото започна от края да изчезва...сега е с поне 5-6 см по къс. newsm78

# 36
  • Мнения: 232
И на мен ми се наложи секцио след "доста труд".Втората ми бременност беше след три години.Бяха категорични,че трябва да е със секцио,защото за да зарастне напълно матката трябвало да минат поне пет години.Сигурно са се съобразявали и със възрастта ми/ мое мнение,родих на35/.А моя приятелка роди първото със секцио, а след седем години нормално.Като се има в предвид ,че доктора ,който ме оперира е против секциото и го прави наистина ако няма друг начин.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 271
Първото ми раждане бе секцио.
За второто нито един лекар не се съгласи за нормално раждане Naughty,защото аз се пазарях иисках да е нормално, но УВИ Confused

# 38
  • София
  • Мнения: 545
Това с отстраняването на кожата как да го разбирам? newsm78
Доколкото разбрах се изрязва стария белег. Ще видя как ще го направят след около 5 месеца  Simple Smile

# 39
  • Свиленград
  • Мнения: 269
знам че след едно секцио би могло да се роди и по нормален начин ,в зависимост от това колко време е минало от първата операция и от ред други неща....но може.Аз обаче родих първото нормално ,второто секцио ........и ако имам трето дете пок бих предпочела секцио/защото правя разлика между двете преживявания и за мен по удачно и за бебето и за мен е секцио-лично мое мнение/
Абсолютно съм съгласна! Първото дете го родих секцио и смятам и с второто да е така.   bouquet

# 40
  • Мнения: 106
Секцио
Успех!!!

# 41
  • Мнения: 922
С първото се наложи секцио в последния момент. Сега още при първият преглед лекарката ми каза че пак ще трябва да е секцио.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 689
Разреза се прави на същото място като се изрязва кожата от предния шев.
По време на второто ми секцио лекаря каза,че трето секцио ще ми направи,но за 4то да забравя.....

# 43
  • Мнения: 8 999
Забременях много скоро след първото секцио, затова при мен беше наложително отново да родя със секцио. Но тъй като първия път не беше по желание, а се наложи в процеса на раждането, моят лекар ми заяви, че дори и да не бях забременяла толкова бързо, пак не би рискувал да види дали ще мога да си родя нормално. За него беше достатъчно веднъж да има предпоставка, за да ме обрече на толкова операции, колкото деца бях решила да имам. Аз пък изобщо не му се опънах, защото този начин за мен беше по-удобен, по-безболезнен и, в крайна сметка, по-безопасен за детето и за мен самата.

# 44
  • Мнения: 7 605
Лекарят при когото родих в Париж и който следеше бременността ми, ми каза, че не може повече от 2 пъти да се ражда със секцио, защото това е мускул и в крайна сметка колкото повече се реже толкова по-опасно е.

Тук има майки, раждали три пъти със секцио без проблеми. Peace


Приятелката ми на 25. тоzи месец Ще ражда със секцио zа 4ти път...във Франция  Wink

Ина4е, по темата, ако няма медицински покаzатели, не виждам zаЩо да се прави секцио. Секцио по желание според мен трябва да бъде zабранено...ама кой пък ме слуШа Laughing

Общи условия

Активация на акаунт