Ривиера, Русалка, Албена - препоръки и скорошни отзиви?

  • 11 833
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 915
Здравейте.  Simple Smile

Както си личи от заглавието, интересува ме някое спокойно, тихо място за почивка с две малки деца, с хубав и недълбок плаж.

По южното Черноморие не се сещам за нещо подобно, освен може би Синеморец, но ми се вижда далечко като разстояние с тия дечурлига....

Вчера от четене на стари теми, се бях "залетяла" към Грийн Парк, Китен, но накрая се оказа , че мненията от 2007 бяха вече негативни.  Confused

Моля за скорошни отзиви, идеи, препоръки за подходяща почивка с деца на хотел или вила, максимум 4 звезди.
Благодаря.   bouquet

# 1
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Моето предложение е

Южното черноморие - Дюни
Северното - Елените

Пламена палас и Грийн Парк не ми се струват много тихи  Thinking

А! И определено Св Константин и Елена е по-тих куророрт от Златни Пясъци, ама и там си е шумотевица в сезона, виж септември миналата година все едно беше паднала бомба.

# 2
  • Мнения: 3 215
Ривиера е добра идея според мен,защото има хотели с различна категория за различно дълбок джоб,има анимация за децата,плажът е хубав,градините са поддържани и прохладни.Удобно е,че хем е в началото на Златни Пясъци,хем не е в центъра на шумотевицата...

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На Дюни и Елени ми се пробва като за последно и се отказва от почива по родното черноморие.

Иначе имам 2 предложения:
1. www.magnoliabg.com била съм лично. Има си тресЧИЦИ, но е тихо и за сем. с деца става. СПА-то не е последен писък, но и той става.
2. http://www.russalka-holidays.com/ Това го хвали sladka_hapka (сега е с друг ник: queen of hearts). Казва, че също било добро за семейство с деца.

Късмет  Hug

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
2. http://www.russalka-holidays.com/ Това го хвали sladka_hapka (сега е с друг ник: queen of hearts). Казва, че също било добро за семейство с деца.
И аз съм ЗА Русалка. 2007г. бяхме семейно със Сладка хапка там.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
2. http://www.russalka-holidays.com/ Това го хвали sladka_hapka (сега е с друг ник: queen of hearts). Казва, че също било добро за семейство с деца.
И аз съм ЗА Русалка. 2007г. бяхме семейно със Сладка хапка там.

Ми почвай да разказваш, де... защо мълчиш?  Rolling Eyes Хайде, искам да чуя и 2-ро мнение   bouquet

# 6
  • Мнения: 4 915
Благодаря за отзивите.  Hug

мона лиза, Дюни си се видя твърде скъпо. Елените и Св. Константин и Елена ще ги проуча тепърва. Мерси.  Simple Smile

Old Sport, и аз такива отзиви четох за Ривиера. Затова ме и привлече. Благодаря за мнението.  Simple Smile

Шани, къде са Магнолиите? Нещо недовиждам май.  Laughing Мерси за пожеланието.  Hug И за сведението за новият ник на сладка хапка, не бих я разконспирирала.  Laughing

Дъждовната фея, коде точно почивахте? Чрез коя агенция?

Вчера попаднах на отзиви и за Обзор. Някой да сподели още мнения?
   Wink











# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
Не бяхме чрез агенция. Направо в офиса в София се обадихме и запазихме места. Това стана още края на юни месец и резервирахме за 1.09 - 7.09.2007г. Олинклузив за моето семейство / аз, мъж ми и детето на 11м. / - 588лв. Къщичките са хубави и чистят всеки ден. Бойлер имам във всяко бунгало. Аз лично обаче имах проблем с подвижната кошара /тя се осигурява от самото място - само трябва да си я заявиш/ Нашата беше леко изтърбушена но явно попаднахме на такава защото на Експрес не беше такава /явно той беше с връзки Mr. Green/
Яденето беше на корем в буквалния смисъл на думата. Плажът чист и със шезлонги и чадъри.
Вечер имаше детска дискотека и представление. Има биляр зала, каране на кану, има и забавачница но детето трябва да е по-голямо...поне две годишно. Хареса ми много. На време много не случихме но за това пък обходихме околията през деня Wink Ходихме и до Дуранкулак да ядем раци /ммм вкусотия бяха/
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=158051&view=1&photo=41 - малко снимки от там

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 09:55 от Дъждовната фея

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
точно времето ме шашка и мен  Crazy, защото съм фен на морска почивка в началото на септември, а Русалката си е бая на север. Ние хем бяхме на св. Влас м.г. по това време и пак беше доста студено.

Free Soul - х-л Магнолия е м/у Слънчев ден и Златни пясъци. Ако трябва да съм още по-точна: спирката преди Журналист. Казва се Писател Wink
Анимацията (детската) е на немски, щото самите немци си я спонсорират. Бе направо те са си я организирали. М.г каката, която беше там, знаеше и перфектен английски.

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 11:29 от Шани

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хера, гледах ви снимчиците...
Много е чисто и спокойно нагоре. Браво. Няма я гъчканицата и циганията, която се вихри на юг в пълна сила.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
Хера, гледах ви снимчиците...
Много е чисто и спокойно нагоре. Браво. Няма я гъчканицата и циганията, която се вихри на юг в пълна сила.
Точно. Спокойно и тихо. Но наистина септември незнаеш какво ще е времето. Но дори и факта, че имахме само два плажа не съжалявам...прекарахме си страхотно.

# 11
  • Мнения: 4 915
Шани, а така - това било Писател, точно една варненка ми го препоръча.  Wink

Всички сте се преименували, човек не знае с кого си приказва.  Laughing Експрес - и той с ново партизанско име.  Grinning

Благодаря, Дъждовна Фея, за разясненията!  Hug

# 12
  • Мнения: 113
Препоръчвам ти хотел Гергана,Албена. Миналата година бяхме там и останахме много доволни. Преди седмица резервирахме и почивката за това лято.

# 13
  • Мнения: 1 404
Дъждовната фея,а има ли места за разходки?Колко е голямо ваканционното селище?

# 14
  • София
  • Мнения: 6 571
От всички гореизбраени аз лично съм най-фен на Албена и Дюни. При всички други няма толкова място за разходки, а на децата (поне на моите) им омръзва. От миналата година насам, обаче цените им са неоправдано високи.
(например за м.г. за 10 дни в Албена ми искаха около 4800 лв за фамилна стая, и да платим като за 4 възрастни иначе не можело  Stop и то за след 28.08 айде няма нужда). Аз лично не виждам как ще се набутаме 4 души в 1 стая, а и не искам да си лягам с децата в 10 часа Rolling Eyes. Free Soul помисли го добре това, защото стаите почти навсякъде не са много големи. (в Албена някои хотели имат стаи със спалня и 2-етажно легло това може би е вариант).
За тази година избархме това. http://www.butiktravel.eu/bg/hotel.php?id=510&id_info=11616& … cat5=1&cat7=1
По препоръки на почивали там семейства с малки деца. А и цените за апартаментите са смешни. Предимства - затворен комплекс, спокойно, със собствен плаж, детски басейн, площадка, детска стая, всички стаи имат изглед към морето, кухните са оборудвани, което е супер, ако сте с бебе/малко дете. Недостатъци - не е ол инклузив (но това може би е предимство от гл.т на талията Mr. Green) и пак няма много пространство за разходки, но пък наблизо са Несебър, Сл.Бряг, Влас, само че без кола+ деца за вечерна разходка не става -далече е .

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
bibi - да споделиш после, нали няма да ни забравиш.  Hug
Аз лично не харесаХ св. Влас. И там се вихри бетоновата индустрия  Close

Mama_na_dvama - на какви цени резервирахте?

# 16
  • Мнения: 342
Миналата година от 24 август бяхме в Константин и Елена в Гранда.Парка на хотела е уникален,басейна огромен,в близост до плажа/е слиза се по стълби но това да му е кусура/.Имаше детски кът отвън и детето спокойно се разхождаше и играеше в детския кът докато ние се излежавахме на шезлонгите. Анимация и детска дискотека имаше в съседния хотел -Долфин или Долфин Марина-бъркам ги.Там беше също на немски само и само за гостите на този хотел,но момичето беше много мило и винаги викаше малката като ни видеше.Бяхме Ол Инклузив малко не ми хареса че ресторанта беше общо взето като столова,но ядене имаше бол.Курорта е страхотен-няма нищо общо със селцата и градчетата по Черноморието/без да се обижда никой моля/

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само за Гранд-а не ми говори  Naughty... Дори сме се засякли... Ние бяхме от 30.08 там. Е няма такова скапано и гадно място  Sick
Писала съм, какво преживах. Ако ти се рови, търси.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 571
bibi - да споделиш после, нали няма да ни забравиш.  Hug
Аз лично не харесаХ св. Влас. И там се вихри бетоновата индустрия  Close
ще споделя, но ще е късно, защото ще сме през август. това уж било извън самия Влас  Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 6 571
Курорта е страхотен-няма нищо общо със селцата и градчетата по Черноморието/без да се обижда никой моля/
аз пък съм на обратното мнение - пълна лудница е станало и там. Във влакчето освен шофьора с него се возеше и още един за да поотместват бутайки паркираните коли за да мине влакчето - пълно безумие. А хотелите в Сейнт Елиас не ми ги хвали в т.ч. и Гранда - били са добри, ама преди 4-5 години. В този курорт има 3-4 хотела, които си заслужават звездите и парите и тези в Св.Илия определено на са от тях.
Иначе е зелено и има много забавления за деца по този въпрос 2 мнения няма.

# 20
  • Мнения: 342
[ Ами то всеки човек най-вероятно има различни изисквания за това какво трябва да предлага хотела.За мен е важно да има пространство за детето ,където спокойно да се разхожда и играе.Стаите бяха пълна трагедия, и в банята нямаше сифон,но като за едното спане го преживяхме.Азалия /за там съм се ориентирала тази година/и Сириус бийч най-вероятно са по-луксозни.
А на влакчето сме се возили два пъти не сме спирали да местят колите Sick

# 21
  • Мнения: 1 404
За тази година избархме това. http://www.butiktravel.eu/bg/hotel.php?id=510&id_info=11616& … cat5=1&cat7=1
По препоръки на почивали там семейства с малки деца. А и цените за апартаментите са смешни. Предимства - затворен комплекс, спокойно, със собствен плаж, детски басейн, площадка, детска стая, всички стаи имат изглед към морето, кухните са оборудвани, което е супер, ако сте с бебе/малко дете. Недостатъци - не е ол инклузив (но това може би е предимство от гл.т на талията Mr. Green) и пак няма много пространство за разходки, но пък наблизо са Несебър, Сл.Бряг, Влас, само че без кола+ деца за вечерна разходка не става -далече е .
Биби,а вие какъв апартамент сте резервирали-за двама или за 4-ма?Ние ще бъдем,живот и здраве,с дете на 4 години и бебе на 2 месеца,май ще ни трябва големия.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 571
Биби,а вие какъв апартамент сте резервирали-за двама или за 4-ма?Ние ще бъдем,живот и здраве,с дете на 4 години и бебе на 2 месеца,май ще ни трябва големия.
големия. разликата в цената с малкия е е под 200 лв. за 7-дневен пакет.
за малки апартаменти имало 2 варианта - 1. спалня + кухня и 2. две
спални

# 23
  • Мнения: 1 404
Мерси Simple SmileПри това положение наистина си струва големия.
П.С.Преди две години ме запали за Вита Парк и останахме доволни,така да се каже-на кадем си ми Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 6 571
Мерси Simple SmileПри това положение наистина си струва големия.
П.С.Преди две години ме запали за Вита Парк и останахме доволни,така да се каже-на кадем си ми Wink
хи хи хи. ми давай да събираме 3-те талибанки там тая година (после и без това ще ходим до Търново). аз между другото, откакто имам деца, подхождам много внимателно към избора на хотели (чета, питам, разпитвам, събирам мнения от очевидци Crazy Crazy Crazy), преди се метках като вдовец на хоро, ама не ми и правеше впечатление, ако нещо не е наред, други времена бяха.... Twisted Evil
Светле, сори че ти оспамихме малко темата  Embarassed Embarassed Embarassed

# 25
  • Мнения: 254
Точно тази вечер и ние сме се заровили в подобни търсения и ме заинтересуваха отзивите на Дъждовна фея за Русалка. Но като разглеждам линка по-долу попадам само на снимки на инфо за "Русалка Елит" и не виждам бунгала като от снимките, а само много "фьешън" вили  Laughing, които подозирам, че няма да са за хубавите цифри, дадени от Дъждовната фея  Confused.
Бихте ли ме ориентирали къде ( ако изобщо) мога да намеря инфо за тези бунгала.

2. http://www.russalka-holidays.com/ Това го хвали sladka_hapka (сега е с друг ник: queen of hearts). Казва, че също било добро за семейство с деца.
И аз съм ЗА Русалка. 2007г. бяхме семейно със Сладка хапка там.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 558
За да не пускам нова тема,мога ли да попитам за 2 хотела в Албена-Елица или Калиакра.Били ли сте там и какви са впечатленията ви.БЛИзо ли са дожентъра.С малко дете сме и вечер да не ни идва много разходката

# 27
  • София
  • Мнения: 6 571
За да не пускам нова тема,мога ли да попитам за 2 хотела в Албена-Елица или Калиакра.Били ли сте там и какви са впечатленията ви.БЛИзо ли са дожентъра.С малко дете сме и вечер да не ни идва много разходката
И двата са на плажа. Калиакра е по в центъра. Елица не е. Има влакчета по 2 или 3 маршрута , ако се умори девойката.
Ако аз трябва да избирам бих избрала Калиакра, изобщо частта, където са Нона, Боряна и Елица не ми харесва на мен - някяк  са откъснати от курорта, нямат градини, около тях е едно такова сенчесто, влажно, може би си въобразявам, защото са близо до блатата -резервата  Mr. Green, но пък на някои им харесва може би защото е по-спокойно.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 869
Аз мога да ти разкажа малко за Ривиера.Миналото лято почивахме там в "Орхидея СПА". Хотелът беше чисто нов, добре направен и с огромни стаи, нещо което на друго място не съм виждала.Храната беше на half-board и също беше без забележки, обслужването в хотела също много добро - всички се стараеха страшно много и бяха много любезни.Хотелът има един много голям недостатък,че е далеч от плажа, ще рече трета линия над плажа или на високото почти на пътя за Златните.До плажа се стига по 2 начина: надолу по пътечка и стълби, което на връщане е ужасно и не е за малки деца въобще и с бусче от хотела, което те вози безплатно в определени часове до централния вход на Ривиера или до Интера на Златните.Второто мен също не ме устройваше, тъй като трябва да се съобразявам с часовете на бусчето.За това ходехме на плаж с кола на Ривиера,което като разстояние е много кратко.Влизането с колата е 10 лв и за плаж се плащаше още 20 лв за 2 шезлонга и чадър и това е на ден.Ние ходехме на плаж пред хотел Ривиера бийч, плажа е доста малък като се има впредвид,че хотела е огромен.Немците стават сутрин рано и си мятат кърпите по шезлонгите и след това места няма.Морето въобще не е плитко за малки деца - в самото начало дори е по-дълбоко и имаше доста камъчета.Вечер ходихме 2-3 пъти до Златните,но там е кошмар просто - ужасна търпана.
Предишното лято бяхме в "Марина" на Слънчев ден - ужасно много съм доволнаааа.Вярно стаята беше наполовина на тази в "Орхидея Спа",но морето е ужасно плитко и детето много беше доволно, пък и беше на самия морски бряг,ставаш обличаш се и си на плаж,детето да примрънка и си е в стаята. 

# 29
  • Мнения: 3 215
Века,уважавам мнението ти,но когато говорим за Ривиера,имаме предвид не зоната наоколо,а комплексът,който включва само 5 хотела. Те са на брега на морето,така че от тази гледна точка не ти трябват бусчета или кола. Плажът е голям и обширен,има места,добри и за деца.
Едно от най-големите предимства е паркът.Много добре поддържан дълги години.Не напразно едно време там не беше за простосмъртни....
http://www.rivierabulgaria.com/bg/

# 30
  • София
  • Мнения: 3 869
Века,уважавам мнението ти,но когато говорим за Ривиера,имаме предвид не зоната наоколо,а комплексът,който включва само 5 хотела. Те са на брега на морето,така че от тази гледна точка не ти трябват бусчета или кола. Плажът е голям и обширен,има места,добри и за деца.
Едно от най-големите предимства е паркът.Много добре поддържан дълги години.Не напразно едно време там не беше за простосмъртни....
http://www.rivierabulgaria.com/bg/
Аз обясних в кой хотел сме били,за да стане ясно,че не сме били в хотел от комплекса, но пък плажа в целия комплекс е тъпкан с туристи не само от комплекса, а от всички съседни хотели в района и е доста претъпкано, да не говорим за събота и неделя когато идват и варненци.Аз ходя на море за да си правя плаж и да поплувам и когато това е мисията невъзможна мен не ме интересува дали в миналото е било за простосмъртни или не.
P.C.Снимките на този сайт са много хубави,но този парк въобще го няма вече - назад е вече застроено - фотошопа е играл там.А плажа,както ми каза лятото една мама от форума в последните години е изяден от морето и също не е това от снимката!

# 31
  • Мнения: 3 423
Моля някой да ми каже, какво представляват детските площадки на Гергана,Калиакра и Л агуна гардън в Албена
От сайта нищо не се разбира newsm78
В руските сайтове е описана площадката за деца на Гергана,като някакво желязно чудовище директно на плажа ,което е практически неизползваемо ,защото така се нагрявало от слънцето,че на него можели да се пържат яйца Shocked
На *** гардън пък изобщо не видях да е спомената детска площадка newsm78
За Калиакра пък няма снимки newsm78
А детски кът или детска стая имат ли тези хотели-доколкото схващам са най добрите хотели на Албена,но как стои въпроса със забавлението на децата newsm78

# 32
  • София
  • Мнения: 6 571
на Гергана, Нона и Елица детските "площадки" са на плажа - включват по 1 люлка и 1 пързалка.Просто хотелите са между плажа и 1 път /алея и няма друго място за площадка. Аз затова не ги харесвам.
В Лагуните  има детски стаи и детските площадки не са точно на плажа, но пак не е особено сенчесто.(
В Калиакра е хубава площадката.
Аз лично предпочитам Вита Парк, най-вече заради парка и по-голямата площадка. Кофтито е , че е на трета линия, но има варианти за ходене до плажа - с количка, с шатъл бус, с кола, с влакче.
ето малко снимки от Вита парк, защото само оттам имам цифрови :
http://store1.data.bg/plamicveti/snimki/1g9m/1.jpg
http://store1.data.bg/plamicveti/snimki/mesec11/1.jpg
http://store1.data.bg/plamicveti/snimki/mesec11/4.jpg
http://store1.data.bg/plamicveti/snimki/1g9m/10.jpg
Във Вита парк има и детски клуб
http://store1.data.bg/plamicveti/snimki/mesec10/m109.jpg - тук се вижда отзад, където анимацията е на немски, но никога не са ни отказвали да приемат и нашите деца. снимки отвътре:
http://store1.data.bg/plamicveti/snimki/1g9m/37.jpg
http://store1.data.bg/plamicveti/snimki/1g9m/36.jpg
Пробвай с виртуалните турове от сайта на Албена да придобиеш представа.

# 33
  • Мнения: 3 423
Мерси Биби  Heart Eyesстрашно си мила ,разгледах ти снимките - имаш много красиви госпожици  bouquet
Виртуални турове има само за стаите,басейните и лоби баровете, но не и за детските площадки.Калиакра даже няма виртуален тур.

# 34
  • Мнения: 172
Миналата година почивахме в Албена - х-л Магнолия. Там имаше детска площадка, но бяха само 2 катерушки и пясъчник. Направи ми много добро впечлетние, че аниматорите обръщаха  внимание на българските деца. Обявяваха всички игри и на български.(за разлика от Вита парк) Всеки ден имаше много интересни занимания за деца- рисуваха, организираха им различни игри. Вечер също имаше специална програма за деца. Водиха ги до амфитеатъра на състезания. Има и детски басейн, в който има  надуваемо съоражение, с което децата много се забавляваха(за най-малките). За по-големите има водни пързалки на големия басейн.

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 12:08 от veni_ev

# 35
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Помагайте да си намерим подходящ хотел.Изискванията ми са следните:
 1.Да има собствен плаж
 2.Да има детска забавачка и площадка
 3.Алинклузива да е разнообразен
 4.Анимациите за деца да са и на български  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 6 571
Помагайте да си намерим подходящ хотел.Изискванията ми са следните:
 1.Да има собствен плаж
 2.Да има детска забавачка и площадка
 3.Алинклузива да е разнообразен
 4.Анимациите за деца да са и на български  Hug
ако някой хвърли идея за такова чудо в бг ще съм му супер признателна.   bouquet

# 37
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Помагайте да си намерим подходящ хотел.Изискванията ми са следните:
 1.Да има собствен плаж
 2.Да има детска забавачка и площадка
 3.Алинклузива да е разнообразен
 4.Анимациите за деца да са и на български  Hug
ако някой хвърли идея за такова чудо в бг ще съм му супер признателна.   bouquet

  Май няма да ме огрее.Само Марина Палас на Дюни ги припокрива като изключим анимацията. Confused

# 38
  • Мнения: 3 423
То и аз съм се отказала по принцип от почивка в бг,но прочетох за някакви новости в Албена (като например Калиакра включвала и чадъри и шезлонги на плажа безплатни на стая)и проучвам,защото откак детето ми ще е на 2 години в Албена ми излиза все пак два пъти ,че и повече по евтино от в хотела в който бяхме миналата година в Анталия,защото в Албена едно дете с пълно-плащащи родители е безплатно а в Анталия не.Или приблизително за седмица в Анталия ще платя повече отколкото за две седмици на Албена.От тази гледна точка и Гърция ми излиза по изгодно.Но пък условията в Анталия не ги намирам тук-драма Wink.

# 39
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Яд ме е страшно много,просто нашите хотелиери май се правят на ощипани.Да отидат да видят хората какво предлагат и къде сме ние.В един хотел /за сега ще му спестя името/ алкохола и безалкохолните на вечеря ги наливаха в пластмасови чаши. SickВ повечето случаи плажа е доста далечко и "умните" западняци въобще и не стигат до там,че нали са Алинклузив и току виж изтървали нещо. Mr. GreenА да се понесеш с две малки деца към плажа си е истинско изпитание.Там хавлиите една върху друга,няма място да си сложат кофичките и лопатките. ooooh!Около басейните на хотелите е война.Не може да имаш 300 легла ,а само 50 шезлонга на басейна.Безумието е абсолютно.

# 40
  • София
  • Мнения: 593
Teamea това което наричаш вили са самите бунгала Mr. Green
Просто са така направени като мини къщички .Тези от снимките са по алеята за към плажа те са най-представителните Wink/не че другите са лоши/ просто тези са за снимките Laughing
Ние бяхме там 2006г. аз бях бременна и много ми хареса спокойствието там.Самостоятелния плаж е супер предимство не плащаш чадъри шезлонги не се буташ.На няколко метра навътре в морето е равно и ми беше някъде до кръста преди да почне много дълбокото/1,58см. съм/ а съвсем в началото спокойно могат да се плацикат и бебоци.До колкото разбрах тогава Русалка е на две части френска и българска тази от снимките е френската.Там други хора които не са почиващи не се допускаха имахме си специални карти за пропуск.В края на август да ти кажа си беше хладничко.Това е най-хубавият онинклузив на който съм била шведска маса с огромно разнообразие постоянно се допълва това което свършва огромен капацитет на ресторанта в който става храненето.Дори и при 100% летуващи пак можеш да си намериш място и да се нахраниш спокойно.Абе супер тази година пак бих отишла с малката но по рано за да е по-топличко Mr. GreenАко нещо друго ви интересува питайте Hug

# 41
  • Мнения: 254
Лала Рахин, супер си! Hug
Благодаря ти за изчерпателната информация - още повече ми се прииска да стягаме куфарите!Наистина звучи много хубаво всичко, надявам се да поддържат стандарта все така висок!

# 42
  • Мнения: 455
..... Къщичките са хубави и чистят всеки ден. Бойлер имам във всяко бунгало. ....Яденето беше на корем в буквалния смисъл на думата. Плажът чист и със шезлонги и чадъри.
Вечер имаше детска дискотека и представление. Има биляр зала, каране на кану, има и забавачница но детето трябва да е по-голямо...поне две годишно. .....
Дъждовна Фея, Лала РАхин, много добре звучи това, което пишете. Малко въпроси и от мен. Забавачницата на български ли е? Ние бяхме миналата година на Елените, но там анимацията беше предимно на немски и руски. Имали много чужденци в курорта? Прегледах сайта - пише 600 вили - звучи ми много. Плажа има ли капацитет за толкова народ?
Друго се сетих - сигурно някой вили са доста отдалечени от плажа - има ли нещо специфично, на което трябва да наблегна, ако реша да правя резервация?
Благодаря Hug

# 43
  • Мнения: 6 243
Плажът на Русалка общо взето е малък. Малък си е по принцип, но от миналата година собствениците на комплекса са си оградили едно нещо, викат му "ВИП зона", където се пече г-жа Банева и компания и плажът поотесня още. В интерес на истината, места винаги сме си намирали, защото повечето летуващи стоят на басейна.

600-те вили не се експлоатират на 100%, нищо, че в сайта са обявени всичките. Част от тях бяха в процес на ремонт миналата година, една част няма да са ремонтирани вероятно и за това лято.

Тъй като комплексът не е малък като дължина, аз лично при резервацията обяснявам на момичетата в туристическата агенция какви са изискванията ми за разположение на къщичката. по мое мнение е по-добре да е на първа линия, близо до плажа, защото в близост до басейна се чуват музики през деня, а децата трябва да спят и не става. Но като това не е проблем, близостта до басейна си е предимство за някои почиващи.

Ако сте с коичка, специално искайте да ви дадат къща с такова местоположение, че да се стига до нея с количката, тъй като доста къщи са достъпни със стъпала.
Ние сме летували два пъти на Русалка, миналата година беше дъждовно, по-предната - не. Въпрос на късмет.

# 44
  • Мнения: 363
Ние бяхме в Константин и Елена преди 3 години и останах доволна. Бяхме отседнали в хотел Рубин-Сейнт Елиас. Имаше анимация , разнообразно меню всеки ден и т.н. Тръгнеш ли да търсиш кусури все ще намериш, но е важно с кого си, а не къде. Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 250
...
Аз лично предпочитам Вита Парк, най-вече заради парка и по-голямата площадка. Кофтито е , че е на трета линия, но има варианти за ходене до плажа - с количка, с шатъл бус, с кола, с влакче.

Bibi, гледах снимките ти от Вита Парк, много хубаво изглежда и съм чувала добри отзиви и от познати, но и мен винаги ме е притеснявала отдалечеността от плажа. А тази година мисля на 3-годишния младеж да не му нося количка...
Няколко въпросчета във връзка с това - как са цените на влакчето (и ние сме с 2 деца и сме си тумба), ако тръгне човек пеша - колко минути е горе-долу и най-вече стръмен ли е пътя. Хич не сме любители на ходене на плаж с кола  Sick
Как са ценово чадъри/шезлонги на плажа?
И още нещо, като си all inclusive, само в хотела, в който си ли ползваш ресторант и бар. Щото си представям как като отидем на плажа децата ще гракнат за сладолед и сок, пък и ние ще оплезим езици за бира...

А този хотел Цезар Палас ми се струва, че е между Слънчев бряг и Влас, ама може и да греша?
Знаеш ли дали има плаж отдолу, защото не се вижда на снимките никъде...

Ние си бяхме харесали Ривиера за тази година, но никъде не намирам цени, а и май отзивите не са много добри от миналата година
Някой може ли да сподели впечатление конкретно от хотелите в РИвиера и ориентир за цена, моля



# 46
  • София
  • Мнения: 6 571
как са цените на влакчето - 2 лв за възрастен май беше билетът - децата без пари , ако са до 3 г. май
 ако тръгне човек пеша - колко минути е горе-долу и най-вече стръмен ли е пътя -10 мин. на връщане има лек наклон около  около 100 м.  има шатъл бус от хотела до плажа пред нона и елица (и съответно на обратно също) на всеки 30 мин.
Как са ценово чадъри/шезлонги на плажа? - 5-6 кинта беше чадър, 1 шезлонг и масичка, че мъж ми люби да се въргаля по пясъка
И още нещо, като си all inclusive, само в хотела, в който си ли ползваш ресторант и бар.  да. цените на плажа са по-дебелшки, ама не са космически, обаче на улицата зад плажа са определено по-ниски, отколкото на самия плаж.
А този хотел Цезар Палас ми се струва, че е между Слънчев бряг и Влас, ама може и да греша? -точно там е.
Знаеш ли дали има плаж отдолу, защото не се вижда на снимките никъде... има затворен плаж само за гости на хотела, което си е огромно предимство.Изобщо тази година избирам само хотели на плажа. Нещо ще го ударим на мързелуване
Ние си бяхме харесали Ривиера за тази година, но никъде не намирам цени, а и май отзивите не са много добри от миналата година -цените в Ривиера в сезона са по-високи от тези в Албена май (или поне допреди 2 г. беше така)



# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
М.г. се возохме на влакчето безплатно. И не видях само ние да сме тъй.
Та май-май тази услуга не се заплаща.
Иде реч за Албена.

# 48
  • София
  • Мнения: 250
Много благодаря за отговорите!
За мен също едно от големите изисквания е близостта до плажа.
Това свежда избора до твърде малко места за мен, защото честно казано Албена и Ривиера нещо не са ми по джоба май...
От личен опит мога да препоръчам Слънчев ден и Сейнт Елиас, за там добри оферти излизат за края на юни и началото на юли, но пък офертите за там обикновено се появяват доста късно

Общи условия

Активация на акаунт