МАРТенкски отбор от бебета сформираме, пет малки дами и един кавалер вече имаме

  • 10 249
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 710
Призовавам всички мами на среща в четвъртък от 13:00 часа в Уго в Скай Сити.
Присъединете се към Лорисита, Ането, Марги, Весето Динкова, Веси122, КикиНики, Евето, ek_velika, expetka, Roniboni,  ralli_and,  galiushka, Анина.
Под въпрос са Къдричка, ГериБоева и Ива-1977. Само не разбрах, Чили няма ли да дойде на срещата?
Доволна съм, доста мами ще се съберем. Надявам се КикиНики да е добре и да се видим утре.

Рони, не е рано да ти правят преглед за разкритие? До колкото разбрах, тези прегледи могат да доведат до контракции или кървене. Има ли основание за съмнение, че вече има разкритие? Дано всичко мине добре.
Снимките на бебчетата са страхотни. Ама качете още, да се радваме на сладките мъници.


А, забравих да попитам - къде е входа на Уго? Някъде отстрани, където е и надписът, нали? Сигурно няма вход вътре в Скай Сити.

# 226
  • Мнения: 2 751
Мацки, аз съм от априлките, но понеже сте по-напред, искам да ви питам:

Боли ли ви корема ниско долу? една остра болка, все едно имам камъни, направо отива към влагалището  newsm78
Д-рът ми предписа Магнерот, понеже имах и втърдявания от миналия петък, контракциите престанаха почти, но болката остана  newsm78 Понякога ако изляза за малко, така ме заболява, че трябва да седна чак  Shocked
Да му звъня ли или да считам, че е нормално към края  newsm78

# 227
  • София...........
  • Мнения: 961
Здравейте:)
Направих си една дълга и приятна разходка, то навън е все едно месец май.................. Wink

Миран, бебчо е невероятен....! Пу-пу-пу, много е хубав, да ви е жив и здрав!

За срещата утре  няма как да се включа, защото съм при Доки от 14:30 часа  Sad, желая ви весело изкарване Wink

Diana, до колко часа работи кабинет 106 за тоновете, че Доки каза преди да се кача при нея да мина от там?

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 1 285
Поли, много се радвам за теб и бебо  Hug
Миран младежът е много сладък  Heart Eyes
Спирит, радвам се да те видя пак   bouquet.
Ники, дано се оправи глезена бързо! Аз наскоро го правих това упражнение, ама и с падане Crazy Мисля, че можеш да слагаш лед и да киснеш в сапунена вода  Peace
За обменната карта - аз не си взех нито нея, нито направление, защото клиниката е частна и май няма да ми трябва, но имам уговорка с лекарката, ако ми потрябва да ми ги даде... Сещам се, че се обсъждаше обаче някаква бележка, че трябва да ми издаде, ама не се сещам за какво  newsm78 Помагайте, ако знаете, че забравих да питам  Blush
И още едно въпросче - за документите за възстановяването на парите за медикаменти от Закрила - какво искат? Достатъчна ли е фактурата или и рецептите примерно? За изследванията и раждането си изясних въпроса, но за медикаментите още не съм...
Да споделя - вчера попаднах на инфо, че трява да имаме копия на първия и втория болничен при издаването на третия, за да могат да го изчислят правилно, то днес ходих да си го снимам  Crazy
 

# 229
  • Мнения: 326
Рони, не е рано да ти правят преглед за разкритие? До колкото разбрах, тези прегледи могат да доведат до контракции или кървене. Има ли основание за съмнение, че вече има разкритие? Дано всичко мине добре.

Ау, не знам. Всъщност утре ще ми взимат микробиология и аз реших, че сигурно ще ме погледнат и за разкритие. Ама това аз си го мисля.  Blush А иначе вчера имах странни болки ниско долу и след това и бодежи, знам ли  newsm78 Главичката на бебка беше много ниско още преди 1 седмица, а и с тази зряла плацента... Аз май нямам търпение да си видя бебка  Laughing

Току що приключих с първата бебешка пералня - от обиколници. Оцеляха!

КикиНики, бързо да се оправя крачето!

# 230
  • Мнения: 519
Ей, мами, я пишете още едно секцио за 28.02. Flutter
А, да, и стискайте палци всичко да е наред. Praynig Аз от сега съм психясала, а от понеделник нататък не знам как ще съм. ooooh! Айде някой да ми каже 1-2 хубави приказки за секциото, че ще умра от шаш. Ще раждам в Селена иначе. Whistling
Не знам дали има друго шубе като мен. Embarassed

# 231
  • Мнения: 263
Дея*/Марги* - самата пицария е във Скай сити влизаш вътре, на 3-тия етаж.Няма вход директно отвън.
Ще се опитам да дойда, но не обещавам.
Забавлявайте се Hug

# 232
  • Мнения: 2
Калина78 пиши ме в плюс за срещата Simple Smile Предлагам в "Хепи" срещу Валентина защото предположението е, че го знаем всички!  Grinning Какво ще кажете за 11:00 ??? Исихия80 ??? Уиуи не се пренапрягай ако не се чувстваш добре, но ако си ОК ДОБРЕ ДОШЛА, ще ми е много радостно да се запозная с всички!!! Чакам уточнения!   bouquet

Енигмата повярвай ми не си ти единственото шупе  Laughing Да не говорим за това, че мойта пък не е ясна... не могат да вземат решение - планово секцио или да чакам...
Спокойно ... стискаме палци всички! Дамите, които познавам и са родили със секцио ми обясниха без изключение, че усещането не е голяма философия и е по-безболезнено дефакто от нормалното раждане, а възстановяването може да се нарече еднакво и в двата случая... Това са думите на патилите... Пожелавам ти успех, всичко да мине леко и с усмивка да ни се похвалиш със супер бебче!!!  Hug

# 233
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Дея*/Марги* - самата пицария е във Скай сити влизаш вътре, на 3-тия етаж.Няма вход директно отвън.
Ще се опитам да дойда, но не обещавам.
Забавлявайте се Hug

Chili, добре че каза къде е все пак, защото аз не ходя често в Скай сити - не ми е на път.
Надявам се да се класирам, а и времето ще е страхотно - от сега се вижда  Wink
Само дано не съм изморена много, защото сутринта съм на изследвания, после към работа да се видя малко с колегите,
оттам към отворените врати във 2-ра градска и чак тогава при вас ... С тези галопирания - горкото ми бебче  Crazy

# 234
  • Мнения: 519
Благодаря за подкрепата, slavomirabouquet И аз много се чудех дали да раждам нормално или планово секцио, но в крайна сметка шубето надделя. Embarassed А като видях снимките на щастливата мама Жанет и като прочетох поста й, още повече си затвърдих решението за секцио. Стискайте палци и при мен да мине така леко. Praynig

# 235
  • София
  • Мнения: 128
    Здравейте, аз днес ходих в майчин дом да ме види и там доктора и каза , че нямало проблем че главата на бебето е толкова голяма и че ще чакаме нормално раждане !!!
Кики Ники и аз онзи ден опитвайки да се кача на един тротоар неможах да си вдигна дебелия крак и като се пльоснах на тротоара по корем добре че имаше една торба с мека пелена в ръката ми че омекоти удара. А майка точно беше тръгнала в другата посока , но много бързо и не ме видя и аз като се въргалям на едната страна за да я викна и нея я няма и от там на другата страна пак никой и немога да стана и лежа по корем  Shocked  и едвам някакси станах с 300 зора !!!!
   На мен ми правиха преглед за разкритие и имам 2 см. и после леко прокървих !!!!
   И за капак на дългия ми пост да ви кажа каква глупост свърших с бременната ми глава - отидох днес на среща  smile3518 и като седя и чакам и се тюхкам и след 20 мин се усетих и така се ядосах на мене си   smile3515 !!!!

# 236
  • Мнения: 67
enigmata, аз също съм с планово секцио, но на 05.03. Мен ме е страх пък да раждам нормално  Embarassed И като ми казаха, че се налага секцио, хич не му мислих, даже се зарадвах   Laughing Всяка жена се възстановява различно след раждане, така че не може да се каже универсално кое е по-болезнено или по-лесно. При секциото поне знаеш кога е датата, можеш спокойно да си стегнеш багажа, да посетиш козметичката, да си подредиш детската стая и да си изчистиш. Може да се създаде някаква организация. Всеки вид си има своите положителни черти, ние търсим тези на секциото и това, което ти изброих ми е достатъчно. Даже педиатърката ми каза "О, чудесно, бебето няма да се мъчи  Grinning".
Горе главата и стискам палци   bouquet

# 237
  • Мнения: 2 132
Здравейте мамчета! Grinning
Аз също може да дойда утре на среща, ако не ме домързи. Скай ситито ми е далеч и бая път имам до там , така че не знам още със сигурност дали ще се присъединя към вас.

Иначе днес ми дадоха обмената карта и 2 направления за хоспитализация ( не знам защо са 2). В моята обмена карта си пише истински неща. Само не си спомнях на колко години ми е дошла първата менструация та лекарката си написа 14 Simple Smile
Иначе кръвното ми е 120/80, за 2 седмици съм качила има-няма 0.5кг. Взеха ми проба за микробиотия и ми дадоха два талона- единия за кръв и урина , а другия за невролог. От няколко дни ме боли един мускул на дупето и горната част на крака, боли ме като ходя и днес се оплаках на лекарката. Тя ми издаде направление за невролог и в петък ще видим какво ще ми кажат. Тоновете на бебка са добри - 140.

Бебоците ни са много сладки Hug

# 238
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
kalli, аз имах такива болки от края на 7 месец и целият 8ми. Много остри и слизат на долу. На мен ми казаха, че е от бебето. Той си седи и ме рита много ниско по тази причина.
Divna,  за съжаление не знам.
Само знам, че сутрин е от 9 ч.
Стискам палци! Simple Smile

# 239
  • Мнения: 82
     ох,едва сега успях да ви поизчета и пак имам още!
     Поли,миличка,не мога да си представя какво си изживяла,но всичко е добре,когато свършва добре Hug
     Миран,твоят красив син и моята красива дъщеря,а Party
     Сега бързо да дам отчет и да ходя да приготвям млякото-док реши да не кърмя-била съм болна от хепатит це преди време и имам някакви антитела,които мога да предам на Карина,ако ми разрани зърното като суче,а това според док ставало на почти всяко хранене.Така че храним се с А.М.Имаме лека жълтеничка,но било нормално...Най-обича като й сменям пампата да ака и да пишка на свобода Blush и най-интересното е че въобще не й се ядосвам,а започвам да й се радвам,все едно е направила голямо геройство.А,и още нещо да ви кажа-тези красиви бодита,които накупих и се обличат през главата-започнах да изпитвам стрес от тях,много са мъчителни за обличане и събличане защото главичката е слаба още и клюмва,днес отидох и накупих от най-простите,но с копчета и се родих като я преобличах на обяд,че и шапката си беше напикала,докъто сменях памперса,не само бодито Mr. GreenТа,исках да кажа,който няма с копчета,да си вземе 1-2,да не испадне в моята кошмарна ситуация....
    Още исках да пиша,но......време няма

Общи условия

Активация на акаунт