Как лекувате зелени сополи?

  • 120 998
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • SOFIA
  • Мнения: 16
Как аспирин, аз ли греша или някой друг. Доколкото знам аспиринът е абсолютно забранен за деца до 6 год, заради някакъв синдром. Аи не виждам връзката му със сополите
  Peace

# 31
  • Мнения: 6 029
Цитат
Отивайте при личния лекар и си взимайте антибиотика. Какво алое ,и какъв Коларгол...
Хрема не се лекува с антибиотици!Аспиринът е за предпочитане!


 ooooh! Хремата принципно НЕ се лекува, стига да не е зелена. Но ако е зелена 100% не се лекува с аспирин.

# 32
  • Мнения: 673
  Мисля, че не говорим за каква и да е хрема. Жълто- зеленият цвят на сополите красноречиво говори, че не става въпрос за обикновена настинка, а за нещо доста по -сериозно. Тъй, че правилният отговор е ОТИВАМ НА ЛЕКАР, но от опит знам ,че в повечето случаи става въпрос за бактериални инфекции, тъй че.....антибиотика е неизбежен.

# 33
  • SOFIA
  • Мнения: 16
  Мисля, че не говорим за каква и да е хрема. Жълто- зеленият цвят на сополите красноречиво говори, че не става въпрос за обикновена настинка, а за нещо доста по -сериозно. Тъй, че правилният отговор е ОТИВАМ НА ЛЕКАР, но от опит знам ,че в повечето случаи става въпрос за бактериални инфекции, тъй че.....антибиотика е неизбежен.
Може би си права, но на мен лично ми омръзна омагьосания кръг на АБ. В нашия случай трябва непрекъснато да сме на антибиотик. Дори и педиатъра вече не ни изписва ако има поне леко подобрение. За съжаление подобрението досега не е продължавало повече от 20 дни.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 83
Сребърната вода+вит. С+фрешовете започнаха да действат. Сополите са много по-малко и вече са бистри. Все пак пуснахме изследване в микробиологията и чакаме резултата.  newsm10

# 35
  • Мнения: 56

Цитат
Е, как аспирин, говорим за малки деца. Взехме да се изказваме неподготвени, май...

Има детски аспирин !И с какво антибиотика е по-безвреден за едно дете ?

# 36
  • София
  • Мнения: 9 907
Добре де..ако може някой да ме осветли по въпроса,ще съм благодарна.И двете ми деца,когато имат хрема,тя започва с течаща от носа им "вода".След два три дни секрета става по -гъст,после преминава в зелени сополи и след ден два изчезва.Ако няма нищо друго,освен хремата,пръскам само Стеримар.Но пък никога не съм си и помисляла,а и лекарката не м е казвала,че щом са зелени сополите,това не е добре.Досега съм смятала,че като им сатнат зелени,значи им минава и винаги е било така.Аз ли нещо съм объркала?!

# 37
  • Мнения: 673
  Това според мен е нормалното протичане на една "настинка". Но аз лично започвам да се тревожа ако въпросната зелена хрема продължи повече от седмица ,например.

# 38
  • Мнения: 56
Добре де..ако може някой да ме осветли по въпроса,ще съм благодарна.И двете ми деца,когато имат хрема,тя започва с течаща от носа им "вода".След два три дни секрета става по -гъст,после преминава в зелени сополи и след ден два изчезва.Ако няма нищо друго,освен хремата,пръскам само Стеримар.Но пък никога не съм си и помисляла,а и лекарката не м е казвала,че щом са зелени сополите,това не е добре.Досега съм смятала,че като им сатнат зелени,значи им минава и винаги е било така.Аз ли нещо съм объркала?!
Определено не бъркаш и много точно си забелязала!Според традиционната китайска медицина,сгъстяванено на секретите говори,че болестта е победена от защитните сили на организма!
И пак според традиционната китайска медицина носът е огледало за състоянието на белия дроб.Когато носът тече това говори,че имаме проблем с белия дроб!Най добрия начин за изтрепване на бацилите е загряването на организма,при температура 40 градуса и над 40 градуса те загиват!Между впрочем и организмът реагира точно така като повишава температурата си сам,това е защитна реакция !

# 39
  • Мнения: 27 524
firrst, предлагам да си пуснеш банер с адрес и номера за връзка и който има желание да ползва китайската медицина и знанията ти, може да ти се обади. Тук стряскаш хората с разни страшни и категорични прогнози, които едно, че не са сигурни, второ че не е редно.  Peace

# 40
  • Мнения: 56
Тук стряскаш хората с разни страшни и категорични прогнози,
И какво  е страшното,ще споделиш ли!?

# 41
  • Мнения: 6 029
firrst, не всяка хрема е свързана с белия дроб.
Да, когато хремата минава, секретите стават зелени или жълти. НО намаляват значително. Ако хремата е много обилна и жълта или зелена, значи има проблем. Който се решава с антибиотици. Не с аспирин.

# 42
  • Мнения: 56
firrst, не всяка хрема е свързана с белия дроб.
 Ако хремата е много обилна и жълта или зелена, значи има проблем.
И къде е проблемът?

# 43
  • Мнения: 6 029
 ooooh! Ти сериозно ли?

Проблема е, че инфекцията ще се пренесе към белия дроб. Например.

# 44
  • Мнения: 56
Цитат

Проблема е, че инфекцията ще се пренесе към белия дроб. Например.
Проблемът е,че инфекцията е в белия дроб през цялото ТОВА време!/затова и носът тече/

Общи условия

Активация на акаунт