Да ви се оплача... баткото се отби.

  • 1 979
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Приключихме с кърменето на баткото Sad
След едно седмичен престой в болницата (заради инфекциозна мононуклеоза) вчера категорично ми отказа гърдата с думите, че тя била само за бебета.

Ами нищо чудно той изкара престоя си там в компанията на свеки и кой знае какви му ги е наговорила. Тя открай време си беше против да му давам кърма, че да не урочасвал  Imp  Imp  Imp

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако е наистина заради приказки на свеки,направо #2gunfire  #Sniper  #2gunfire
Малко е тъжно,че е свършило кърменето за него,но пък нали растат децата - това е по-важното Grinning И нека да е здравичък,че да нямате повече вземане-даване с болници!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Цитат на: hedra
Ако е наистина заради приказки на свеки,направо #2gunfire  #Sniper  #2gunfire

Не съм 100% сигурна, но като и знам отношението към "завтореното" кърмене, изобщо не бих се учудила.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако свеки има пръст, според мен, ще излезе наяве, те децата не могат да лъжат, ще си каже..и тогава #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Цитат на: belinda
Ако свеки има пръст, според мен, ще излезе наяве, те децата не могат да лъжат, ще си каже..и тогава #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

Проблемът е, че той е в такава възраст, че трудно може да му се вярва, а как му е развинтена фантазията да не ви казвам...фантастични романи може да пише вече Grinning
Скоро беше казал в яслата, че сме го били и наказвали.
Госпожата ми го съобщи с лека въпросителна нотка в гласа и явно беше притеснена дали не е казвал истината...представям си колко цветущо го е разказал Twisted Evil
За сведение ,аз съм върл протичник на боя, дори за самозащита и не съм го докосвала и с пръст...но, какво да го правиш - дестки пубертет Grinning

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Миличка, по-добре се радвай, че успя да го кърмиш! Много вече отбити деца някак забравят как се суче, и не умеят вече да засучат. А ето, че твоят малък батко сучеше, при това толкова време! Браво!
А рано или късно децата се отбиват, няма как  Grinning
А и наистина, ако се чувства вече голям, как така ще прави бебешки неща Wink
Може да няма никаква 'свеконспирация', а просто наистина да му е дошло времето  Grinning

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Благодаря ви за добрите думи.
Знаех, че рано или късно ще се стигне до този момент. но ми стана малко тъжно Sad
Почувствах се отхвърлена Cry

# 7
  • Мнения: 6 243
Пораснало е момчето! Ама ти не се отдавай на такива мисли, нали имаш малката беба  Grinning А дето лъжел - кофти възраст. Моят син в "лъжливи" си период беше разправял на моите родители, че баща му ме биел Mr. Green Голям панаир се беше заформил  Mr. Green

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ето още едно доказателство на моята теза, че дългото кърмене е нужно повече на майката, отколкото на детето. На теб ти е тъжно, на него не му пука...  Rolling Eyes Абе, един панаир по-малко мен ако питаш.  Wink В интерес на истината ако ти бях свекърва и аз щях яко да те ям заради това, че го кърмиш!  Laughing В тази връзка се сетих, че майка ми онзи ден ми каза със загрижен тон по телефона, че като била тук, видяла, че Теди само за бебета и кърмене говори и с кукли играе, била притеснена. "Изпедерастили" сме го били!  Shocked  Laughing

# 9
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Зъхи
майка ми онзи ден ми каза със загрижен тон по телефона, че като била тук, видяла, че Теди само за бебета и кърмене говори и с кукли играе, била притеснена. "Изпедерастили" сме го били!  Shocked  Laughing
И твойта не е лесна.
Аз си мислех, че само родата на моя мъж може да измисли такива работи Mr. Green

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Цитат на: Зъхи
В интерес на истината ако ти бях свекърва и аз щях яко да те ям заради това, че го кърмиш!  Laughing

Ама ти вече си го правила Laughing  Wink

# 11
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Jade
Благодаря ви за добрите думи.
Знаех, че рано или късно ще се стигне до този момент. но ми стана малко тъжно Sad
Почувствах се отхвърлена Cry

Лелеее аз от едното захранване се почувствах така,какво ли ще е като се отбие Ива ooooh!  не ми се мисли Tired
Разбирам те миличка, но и това ще отмине Flutter Все пак си имаш цокаща бебка Heart Eyes

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе всеки луд с номера си, един кърми баткото, друг - таткото, докато не сме прегърнали под мишница свекървите, не е много страшно!  Mr. Green  Laughing
Какво стана бе, направи ли си татуировката?

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Цитат на: Зъхи
Абе всеки луд с номера си, един кърми баткото, друг - таткото, докато не сме прегърнали под мишница свекървите, не е много страшно!  Mr. Green  Laughing
Какво стана бе, направи ли си татуировката?

Още не, нали идва лятото и татуиста е много зает, та можа да ме вмести в графика си чак за 21-и Май Simple Smile
Обаче като я направя ведага ще се похваля, даже и снимка може да пусна Wink

# 14
  • Мнения: 8 470
Чета и ви се радвам! Grinning Аз ако успея да кърмя дълго банкет ще дам! Laughing Шегичка!Беба си цока и си ми е добре така!Дано цока по-дълго!А за приказките на свекитата-не ми се коментира просто! smile3513

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Цитат на: emia
Grinning Аз ако успея да кърмя дълго банкет ще дам! Laughingsmile3513

Че то по БГ стандартите ти вече кърмиш дълго време, така че...къде ще е банкета #Milti

# 16
  • Мнения: 8 470
Е нали знаеш че нямам предвид БГ-стандартите! Wink Но щом искате пийте по едно за мое здраве! cheers  cheers  cheers

# 17
  • Мнения: 3 161
Jade, вие изкарахте най-тежкия период с кърмене - зима, вируси, малко бебе, батко на ясла - и това си имаше значение, почти не боледувахте, нали? Сега вече не е толкова важно да продължавате - погледни го от тази страна.  Simple Smile

 А на свеки кажи, че това за урочасването ако е вярно, то вече е задействано и отбиването не променя нищо.  Mr. Green

Абе не й се сърди много на жената. При липсата на знания едно време са се чудили как да интерпретират житейския си опит, някои поверия имат известен смисъл, други не. И баба ми гледа на продължителното ни кърмене със страх, разказва ми за починало дете в рода, когато майката забременяла повторно, защото "брат на сестра не дава" (т.е. нероденото отровило с кърмата по-голямото!). И това при положение, че някакъв лекар правил на детето кръвопреливане, без да провери кръвната група. Мъка.

# 18
  • Мнения: 3 550
Ех, толкова ви се радвах! Но недей да съжаляваш, разбирам как се чувстваш. На мен ми е гадно само като вземе да се дърпа понякога от гърдата, пък като вземе да се отбие ..........  Sad  Ти си го кърмила толкова дълго, вече е голям юнакът. Съсредоточи се върху малкото ангелче. Дано и се него имаш такива постижения. Успех!

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Цитат на: emem
почти не боледувахте, нали?

Щеше ми се да е така, но всъщност истината е, че той боледува доста често откакто се е родила Тони, не го отдавам на кърмене или липсата му, по-скоро всичко идва от яслата.
Ако знаета какви сополови деца водят и какви ужасни кашлици се чуват Imp
Но за всичко са виновни колкорто родителите, че си дават болните деца, толкова и персонала в яслата, които ги вземат Imp

А за поверията си много права и искрено се надявам, че следващите поколения ще успеят да надживеят тези предразсъдъци Praynig

# 20
  • Мнения: 1 547
Сладуранковци!  Heart Eyes
Сигурно е тъжно, но той вече си е голям мъж.
Въпреки че снимката - сещаш се коя - ни е любима на нас, с таткото.
Направи най-доброто, сега си имаш друга работа  Laughing

# 21
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не знам, ние лично, с мъжът ми, се втрещихме от въпросната снимка, като я видяхме за пръв път, ама както вече казах, разни хора - разни идеали!  Wink Да не ти пука от мнението ми!  Laughing

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Цитат на: Зъхи
Да не ти пука от мнението ми!  Laughing

 smile3505  newsm47
Аз и затова я махнах от аватара снимката, че да можете да спите спокойно вечер с мъжа ти newsm47

# 23
  • Мнения: 790
И на мен ще ми липсва снимката. Бяхте много колоритни.
Щом баткото е "голям човек" вече - ще има повече за бебка! За познатите си дори аз съм феномен, че кърмя 6 месеца - не мога и да си представя на теб какво ти е било  Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 2 958
Първо да ти кажа, че ако аз мога да кърмя Дара толкова дълго ще съм най-щасливата майка на света! Твоето момче е вече мъж и дава път на бебето да порасне като него! Сваля мти шапка! Mr. Green

П.С. Снимката ви беше супер! Нашия татко като я видя първия път каза, че почваме след месец да работим за второ за да ни се любува всеки ден, а не да ме кара всеки ден да отварям кърмаческия форум за ви гледа!:crazy: Heart Eyes  Blush

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Цитат на: Диди
Нашия татко като я видя първия път каза, че почваме след месец да работим за второ за да ни се любува всеки ден, а не да ме кара всеки ден да отварям кърмаческия форум за ви гледа!:crazy: Heart Eyes  Blush

Хайде...давайте, ние сме с вас #Milti  #Milti  #Milti

# 26
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Jade
Цитат на: Диди
Нашия татко като я видя първия път каза, че почваме след месец да работим за второ за да ни се любува всеки ден, а не да ме кара всеки ден да отварям кърмаческия форум за ви гледа!:crazy: Heart Eyes  Blush

Хайде...давайте, ние сме с вас #Milti  #Milti  #Milti

Благодаря, но мен ме е страх да си помисля за втора бременност, а какво остава за опити! Стискайте палци да не ми се случи скоро пак, че не знам какво ще правя! Confused

# 27
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: Jade
Тя открай време си беше против да му давам кърма, че да не урочасвал  Imp  Imp  Imp


 #Shocked  #Shocked  #Shocked  Що за бабини деветини. Някои хора направо са за убиване.  #Sniper

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Jade, моля те качи някъде тази снимка и дай линк в профила, че знаеш ли колко си я обичам и аз. Показвах я на няколко майки дето се замисляха да отбиват децата на по 6- 7 месеца - хвана ги срам и сега продължават да кърмят. Grinning  А баткото е страхотен- порастнало момчето. Не тъжи за това че си спряла да го кърмиш , а му се радвай на бърборивата уста. Grinning

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Ейййй...хора, не знаех, че толкова ви е впечатлила тази снимка Grinning
Ето линк за феновете Wink :
http://bgphoto.net/photos/2415/o632442889031250000.jpg

# 30
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: Jade
Ейййй...хора, не знаех, че толкова ви е впечатлила тази снимка Grinning
Ето линк за феновете Wink :
http://bgphoto.net/photos/2415/o632442889031250000.jpg


И аз съм й фен, бях много разочарована когато видях този скучен йероглиф. Simple Smile

# 31
  • САЩ
  • Мнения: 323
Страхотна снимка, и на мен ми е любима.
Мисля си, че разбирам чувствата ти - като майка на отбито детенце. Все пак е чудесно, че баткото можа да суче след раждането на сестричката си и имаше шанса сам да се отбие, шанс, който не се предоставя на много деца.

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Да кажа и аз за снимката - много е хубава! И мъжът ми я хареса! Просто е чудна!

# 33
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Ха, ама как да не ни впечатли  Laughing . Аз само цъках с език докато четях за кърменето в тандем и изведнъж, хоп и някаква мацка си качила снимка как си кърми двете деца заедно. Бях ето така  #Shocked
Поздрави  Heart Eyes

# 34
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
трябваше да я пратиш на конкурса за снимка:))

# 35
  • Мнения: 3 161
Признавам, и аз съм от феновете на снимката! Като ми дойде някой на гости и ако случайно, нали знаете как е, стане дума за кърмене, веднага пускам форума и показвам Jade. Мерси за линка!

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Цитат на: yosarian
трябваше да я пратиш на конкурса за снимка:))

Изпратих я, но не са я публикували Crossing Arms

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Цитат на: emem
Признавам, и аз съм от феновете на снимката! Като ми дойде някой на гости и ако случайно, нали знаете как е, стане дума за кърмене, веднага пускам форума и показвам Jade. Мерси за линка!

Леле малееее...мъжа ми ако разбере, че половин България вече ми е виждала циците, ще ми скъса ушите Embarassed

# 38
  • Мнения: 4 242
Оплюх си брадата вече ама пак да си кажа, страшен фен съм на Jade и тандема й Heart Eyes , много им се радвах #Milti . И на двамата с таткото снимката ни е любима Laughing . Пък аз все се хваля с Jade и я давам за пример (като че имам заслуга Blush ).

# 39
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Jade
Цитат на: emem
Признавам, и аз съм от феновете на снимката! Като ми дойде някой на гости и ако случайно, нали знаете как е, стане дума за кърмене, веднага пускам форума и показвам Jade. Мерси за линка!

Леле малееее...мъжа ми ако разбере, че половин България вече ми е виждала циците, ще ми скъса ушите Embarassed

Ми то хубавите неща са си за гледане, що пък не? Сложи такса за гледане и мъжа ти може и да остане доволен!  Grinning

П.С. Добре че не са ти взели снимката за конкурса, че тогава и половин свят щеше да ви види!  #Milti

# 40
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз всъщност не разбрах защо си я махна - какво като не иска да суче баткото,това не значи,че е нагласена работа - нали доскоро си е сукал и имаш пълното право да си се гордееш с това Grinning
Нашият татко също харесваше снимката - но понеже не е от феновете на дългото кърмене (макар че няма да ми пречи,здраве и живот да стигнем дотам),много я уважаваше заради природните ти дадености Laughing (това вече не го показвай на мъжа ти Mr. Green )

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Цитат на: hedra
Аз всъщност не разбрах защо си я махна - какво като не иска да суче баткото,това не значи,че е нагласена работа - нали доскоро си е сукал и имаш пълното право да си се гордееш с това Grinning
Нашият татко също харесваше снимката - но понеже не е от феновете на дългото кърмене (макар че няма да ми пречи,здраве и живот да стигнем дотам),много я уважаваше заради природните ти дадености Laughing (това вече не го показвай на мъжа ти Mr. Green )

Ами махнах я, защото вече ми поомръзна, като се затъжа пак може да я сложа Wink
Пък "приподните" ми дадености са по-скоро кърмачески. Преди кърменето размера беше много по-скромен Embarassed
Затова и съм решила да кърмя дълго, че да се порадва и мъжа ми на големи гърди #Splat

Общи условия

Активация на акаунт