Ниското майчинство

  • 6 162
  • 170
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 475
С най- добри чувства имам две забележки:
  1 . повечето бебета в тази възрастова група ползват пампи ном.5. което значително намалява бройката в пакет и цената от най разпространените  и то на едро идва 0.61 лв/чета от офертата на метро за ''памперс''/
  2. комплект дрешки/анцуг/ с този размер за сега е към 25 лв говоря за най-евтините..турски и китайски но най-големия проблем в същност са обувките ,които умаляват за 2 месеца и са по над 50 лв чифта/понеже хлапето прохожда около годинка и ако са по големи става съвсем нестабилно чета от брошура на КК/

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 17:07 от mamamari

# 151
  • Мнения: 1 900
Приемам забележки, няма проблем.  Hug
Малко ме учудва цената на памперсите и обувките, които си цитирала.  Thinking
Ние купуваме за сина си 5-ти размер на 'mamia'.Качествени са и на бройка ни излизат 0.32 ст. , пък и ползваме максимум 3 бр. на ден.
А обувки от естествена кожа му купихме есента за 30лв. с номер по-голям от този, който носи и изкара с тях цялата зима.
П.П. Не претендирам за абсолютна точност и достоверност на публикуваната сметка.Просто исках да покажа, че въпросното ниско майчинство все пак може да покрие основните нужди на едно бебе при разумни харчове и липса на излишно разточителство.

# 152
  • Мнения: 2 131
Много точно, Ulia!  Hug И то наистина при положение, че се дават купени пюрета. Моето дете е основно на домашна храна, от време на време давам купено пюре.
А за памперсите - аз купувам 6-ца на Либеро /които са една от хубавите и сравнително скъпи марки/ за 46 ст. Ама, естествено, не купувам от аптеката където са с 50 на сто надценка, а от малко квартално магазинче, което продава почти на борсови цени.
...въпросното ниско майчинство все пак може да покрие основните нужди на едно бебе при разумни харчове и липса на излишно разточителство.
За това става дума.

# 153
  • Мнения: 1 820
Та така:220лв. майчинство+25 лв. детски надбавки=245 лв.
памперси 5бр. за ден *30 дни* 0,30 ст=45лв.
кутии АМ 4 бр. за месеца *8,00 лв.      = 32лв.
пюрета 2бр. за ден *30 дни*2,00лв.  =120лв.
2 кутии с каша *4,00 лв.                        =8лв.
Дотук:                                                 205лв.
Остават около 40 лв. с които биха могли да се купят поне 2 комплектчета с дрешки за детето.....
Мислиш ли че само това което си изброила са разходите за едно дете.Айде щом всеки ще казва как разпределя финансовия си бюджет и аз да добавя.Ами плодовете например?Лично аз давам на седмица около 20лв за такива,за да пие сок и яде плодове.Това са около 80лв на мес.Ами водата която на Девин е 2.10-11 л и давам грубо около 8-10лв на мес и за нея.Та понеже аз си и готвя ми отиват  поне 100 лв за месо и зеленчуци,
памперси-грубо 50лв
плодове-грубо 70лв може да са и повече
зеленчуци -грубо 100лв
мляко -4 кутии -32лв
вода-8 лв
каша -8 лв
така мисля да спра.Колко станаха? newsm78 268лвДо тука 23 лв ми липсват.Сирене,кашкавал,яйца и т.н.няма да включвам. .И накрая ако добавя някоя имунизация която ще си купя,а няма да ползвам тези на ЗК,ако дадеш и някой лев за лекарства и има и още много много неща,но не ми се иска да се отчитам чак толкова много?Къде ми останаха 40то лв за обувки и дрехи  newsm78Много лесни тия сметки без кръчмар!Ще ти стигнат ама другия път.Ако все някак се оправяте и си гледаш детето така както искаш не значи че го гледаш с тези пари само! NaughtyА ако е по малко детето дали те оправят 3 памперса на ден,дали 4 кутии АМ ти стигат за 1 мес.?
Мисля да спра коментара си.Браво на тези който са си направили сметката та да им стигнат парите.Но то дупе знае 2 и 200,нали?

# 154
  • Мнения: 2 131
Ами ти сама си си отговорила - дупе знае 2 и 200!

# 155
  • Мнения: 1 900
Съвсем не мисля,че това са всички разходи за едно дете и не претендирам, че сметката е напълно изчерпателна.

Публикувам  със следните уточнения:
1.Майчинството е обезщетение,  което се отпуска на майката заради временната и невъзможност да работи, докато детето и е малко и няма за цел да поеме неговата или нейната издръжка изцяло.
3.Опростила съм максимално нещата и съм включила само най-основните и необходими неща и то при предпоставката, че майката няма да купува от най-скъпите и маркови продукти.

Освен това при положение,че готвиш за детето си домашна храна или го запишеш  на кухня разходите ти за пюрета биха могли да се редуцират поне наполовина.
 Така, че:
въпросното ниско майчинство все пак може да покрие основните нужди на едно бебе при разумни харчове и липса на излишно разточителство.
Нали не разчитате държавата изцяло да поеме издръжката на вашето дете?Или греша?  ooooh!
П.П.Почна да ми идва в повече да обяснявам едни и същи неща, а някои потребители да пишат без да четат, само за да си чешат клавиатурите.

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 19:19 от Ulia

# 156
  • Мнения: 1 820
и на мен ми дойде в повече да се правят някой хора на много интересни.Темата която пуснах беше с цел ниското майчинство по принцип.А не някой си да ми изкарва бюджета си.Касови бележки не ми трябват.И ми омръзна и от такива дето са много компетентни и се правят на добри и либерални граждани.Аман от такива дето ту са на едно мнение,после минават на друго.Първо майч..не стигаше,ама държавата не е длъжна,а после изведнъж взе да стига....ама няма смисъл!Та понеже аз пуснах темата,аз ще помоля и модератор да я заключи.

# 157
  • Мнения: 2 131
Е, добре де, ама целта не е ли да има диалог, включително и спор /разбира се, добронамерен/. Не можем всички да сме на едно мнение  Peace Peace Peace.

# 158
  • Мнения: 1 900
Успокой малко страстите. В темата ти наистина няма резон при наличието на толкова  други актуални проблеми, които касаят децата ни.
Потребители, които са сменяли мнението си по темата (поне относно позицията, която аз защитавам) не съм видяла.
П.П. Направих въпросната сметка, защото явно има и  други, освен теб, които смятат, че с майчинството трябва да покрият всички разходи на детето си. Исках просто да покажа, че дори погледнато от този ъгъл, отглеждането на дете, но без излишно разточителство не е невъзможно.  Peace

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 19:39 от Ulia

# 159
  • Мнения: 1 820
Е, добре де, ама целта не е ли да има диалог, включително и спор /разбира се, добронамерен/. Не можем всички да сме на едно мнение  Peace Peace Peace.
Права си че не може всички да са на едно мнение.Уважавам и същото на останалите който противоречат на моето естественно!  bouquet
Успокой малко страстите. В темата ти наистина няма резон при наличието на толкова  други актуални проблеми, които касаят децата ни.
Потребители, които са сменяли мнението си по темата (поне относно позицията, която аз защитавам) не съм видяла.
П.П. Направих въпросната сметка, защото явно има и  други, освен теб, които смятат, че с майчинството трябва да покрият всички разходи на детето си. Исках просто да покажа, че дори погледнато от този ъгъл, отглеждането на дете, но без излишно разточителство не е невъзможно.  Peace
И защо да няма резон в темата ми? newsm78 не означава че щом не си на моето мнение темата ми няма такъв.Но явно сме на различно мнение.Разни хора,разни идеали! Grinning

# 160
  • Мнения: 454
На авторката на темата й се губят 23 лева на месец hahaha. На мен по тази логика ми се губят много повече, ама не рева и не чакам някой да ми ги даде. Ако майчинството стане 500 лева, все ще се намери янкой да се оплаче, че те за нищо не стигат - отидеш веднъж до Lapin house и те взели, че всършили. Не става така, колкото повече получава човек, толкова повече ще иска. все някъде трябва да има граница. Като ви е малко майчинството я си кажете колко от вас се осигуряват на минималната работна заплата и останалото го вземате на ръка.

# 161
  • Мнения: 4 965
 ooooh!
И какво сега?
Излезе, че държавата е длъжна да отглежда нечии деца - естествено, с памперси на "Памперс", всичко нужно и ненужно, та до плодовете и зеленчуците.
Защо тези, които толкова им е трудно да си отглеждат децата, не ги оставят в дом? Така държавата наистина ще е длъжна да се грижи за децата им...
 newsm78
Питала съм и в други подобни теми: когато сте си правили децата, някой насила ли ви накара или /нали уж държавата била длъжна/ беше издаден държавен указ по въпроса за вашето задължение "да родите дете на държавата"?
Политиката в това отношение е перфектна - никъде по света няма опция майката да взема 90% от дохода си до 9-тия месец на детето; после да има опции или да ползва платено майчинство до 2 г. на детето, или да се върне на работа и да получава 1/2 майчинство и + това държавата да плаща на детегледачка до 2-та годинка /тази детегледачка може и да е безработна роднина/; да й се пази работното място до 3-тата година на детето; да й се дават опции законово да работи от дома си до 7-та година на детето /със съгласието на работодателя, разбира се/; да може по време на майчинството си да сключва колкото иска граждански договори, без да си губи майчинството и правата, които то й дава; да има право на платени болнични за детето си /не помня до колко години - 8, 10 или 12/; да имат 2-та родители право на по 1/2 г. неплатен и защитен отпуск до 8-та година на детето; държавата да субсидира детските ясли и градини - така, че месечните такси да не са повече от 40-50 лв. на месец; средното образование да е напълно безплатно; да се получават детски /макар и нищожна сума/ до пълнолетието на детето - при хората с по-ниски доходи и т.н.

Единствените слабости, според мен, са недостатъчното места в градините и факта, че хората с по-високи доходи /реалните данъкоплатци/ бяха лишени от възможността да им бъдат връщани част от доходите, спроред броя на децата.

А проблемът на майките е, че не са запознати достатъчно с правата си и не се осигуряват на реалните си доходи!

И се чудя защо изобщо смятате колко от разходите на детето трябва да покрива майчинството - то се дава като обезщетение на майката за неработоспособността й и трябв да може да покрива нейните основни нужди.За разходите на детето, трябва да се погрижат двамата родители - стига да са млади, здрави, прави и работоспособни...

# 162
  • Мнения: 1 008
azaf не се хаби...
Хората, които  са с идеята "Дай да си родим детенце, пък после ще му мислим", тези чиито приоритет е да създадат дете,а после да мислят за собственото си развитие (което е пряко свързано с това на детето и неговото отглеждане), няма да разберат,а и майчинството все няма да стига...

# 163
  • Мнения: 1 900
И се чудя защо изобщо смятате колко от разходите на детето трябва да покрива майчинството - то се дава като обезщетение на майката за неработоспособността й и трябв да може да покрива нейните основни нужди.За разходите на детето, трябва да се погрижат двамата родители - стига да са млади, здрави, прави и работоспособни...
azaf, абсолютно си права, както винаги.   bouquet
Защо се хванах на хорото да доказвам, че въпреки че предназначението на майчнинството е съвсем друго, все пак може да покрие основните разходи на  едно дете-незнам. Все едно, че не знаех какво развитие ще получи темата в последствие. ooooh! Моя грешка-признавам. Hug

И защо да няма резон в темата ми? newsm78 не означава че щом не си на моето мнение темата ми няма такъв.Но явно сме на различно мнение.Разни хора,разни идеали! Grinning
paneva, по въпроса, че да живееш днес в България, още повече да отглешдаш дете- не е най-лесното нещо на света сме единодушни. Различия имаме в подхода, по който би могъл да се разреши проблема.Ти виждаш панацеята в увеличаване размера на майчинството, а аз в здравата работа, достойното заплащане на труда и плащането на осигуровките върху реалните ни заплати.
Казах, че в темата ти няма резон, защото нещата в социалната политика, подкрепяща раждаемостта и майчинството са наистина добре уредени (като изключим отпадането на семейното подоходно облагне) на фона на това, че родителите на деца с увреждания са принудени сами да оргарнизират кампании за набиране на средства за лечението на децата си, тъй като фонда за лечение на деца в чужбина не функционира, на фона на хилядите изоставени в институции деца и нелеката им съдба, на фона на недостатъчните места в детските градини и ясли, за които се чака с месеци, на фона на хаоса и безумията в образователната ни система... и т.н.....

# 164
  • Мнения: 4 475
azaf,не се заяждай никъде не съм написала че държавата трябва да отглежда детето ми а само актуализирах цените влезли в разчета.   Така написан е доста подвеждащ  и непълен,но  идеята на Ulia  в същност бе да покаже че все пак с тези пари се подпомага родителя.
Вече го написах но ще повторя,че според мен проблема е че ни се налага да издържаме твърде много изоставени деца докато родителите им не спират да се плодят и като пораснат дези деца на свой ред създават и изоставят деца.....и така като аритметична прогресия ...
И другия проблем ни е некадърни и корумпирани оправници дето са за резил на цяла Европа и пак са на наш джоб.



П.П.Не виждам защо с така злонамерено са нападани онези сред нас които откровено споделят че парите недостигат и им е трудно.Не всяка има късмета да не и се налагат  ограничения.
Трябва да има повече разбиране!

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 09:27 от mamamari

Общи условия

Активация на акаунт