Мартенски порой премина, не останахме мнозина.

  • 16 427
  • 304
  •   1
Отговори
# 225
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА EXPETKA И TOSITA!!! ДА СА ЗДРАВИ, ЩАСТЛИВИ И МНОГО ДА ГИ РАДВАТ!

# 226
  • Мнения: 48
Аз пак съм тук smile3511 Пак отидох с багажа и пак ме върнаха  smile3515
Разкритието ми не е мръднало ИЗОБЩО от миналия понеделник до сега. Хубавото е, че сутринта ми падна тапата  newsm44 или поне така си мисля де  newsm78, затова доки реши да и даде още малко време. Утре сутринта пак отивам  smile3518 Вече нямам нерви с това разкарване до болницата и мъкнене на багажа всеки път

# 227
  • Мнения: 2 022
Горката Били! Това наистина е кошмар.
Ние тази нощ имахме "суха тренировка". Вечерта се появиха контракции, доста силни и чести и аз щастливо проведох инструктажа на домочадието. После се изкъпах и .... всичко свърши. И сега си седя в къщи без никакви признаци на излизащо бебе. Дори тапата не ми е паднала.  smile3514

След обяд съм на преглед. Дано има някакъв напредък, че вече не знам. Освен това моето направление за хоспитализация е с дата 04.03.2008, което значи, че след 3 дни изтича. Какво ще правя после - ново ли трябва да ми издадат, или какво?  newsm78 Днес ще се гледам да не забравя да питам!

# 228
  • София
  • Мнения: 211
Били, малко остана- не се ядосвай. И априлче да е, пак ще е мартенче  Laughing
Те за, вярвам, че ще те посъветват правилно от Кърмаческия! Аз не съм сигурна какво да ти кажа, освен, че според мен щом бебо се чувства ок няма нужда от АМ...
Поли 13, разпиши се, плс...Ако трябва споделяй с нас- мислим те! Hug

# 229
  • Мнения: 2 022
Те_за, не се притеснявай за това, че Борис наддава малко. Ако е спокоен и се храни редовно, значи храната му е достатъчно. Големият ми син много рано премина на АМ по същата причина, но се оказа, че като си изпива цялата доза мляко, пак наддаваше едва едва и все беше на долната граница на нормата. В консултацията все ме питаха "Това бебе не яде ли?". Ами яде си, даже понякога и малко повече от нормалното, ама не дебелее! Една докторка казваше, че е роден за момиче - да може да яде каквото и колкото си иска, без да дебелее.  Laughing
Посъветвай се и с още някой лекар, но си мисля, че щом бебето е спокойно и все пак наддава, няма какво да се притесняваш и да го дохранваш.
Успех и ни дръж в течение.   bouquet

П.П./ Нормата за теглото на момчетата на възраст 1 месец е минимум: 2.960, максимум: 5.330 и средно: 4.100. Ами, според мен сте си в идеалната норма. Не знам какво искат в консултацията!

# 230
  • Мнения: 62
привет мамчета Hug Hug Hug
първо честито на всички нови мами!да са ви живи и здрави рожбите и много да ви радват!
аз не съм писала от много отдавна ,но това не значи че не ви мисля и понякога надничам набързо,но не ми остава време да пиша.моята госпожица нежелае да суче от мен и непрекъснато съм с помпата или правя шишето и така.а понякога даже се дохранваме с АМ.има ли някоя друга мама с такъв режим?
искам да питам и още нещо-моето бебе повръща почти след всяко хранене понякога малко понякога много и това много ме тревожи.на някой случвало ли му се  е?мисля че Дея беше писала за подобен проблем-какво стана пооправиха ли се нещата при вас или не?
и последно само да кажа че и ние издаваме такива звуци като ръмжене-но поне затова се успокоих щом и на вас се случва........
хубав ден на всички мами и бебчовци Hug

# 231
  • Мнения: 354
ехо, мами привет и от нас.  bouquet
Ами ние имаме проблем с ходенето по голяма нужда. От четвъртък насам не е акал изобщо, но пък си папа нормално. Пробвах и с термометър в дупето, но нищо не става...
Интересното е, че когато папа червата му къркорят страшно и пръцка много. Може ли това да са колики? newsm78

На Били, , Пролетната фея и всички други чакащи - скоро да ни изненадате с новини! Heart Eyes

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 11:47 от tanzen

# 232
  • Мнения: 0
Добро утро и от нас.Тази нощ беше спокойна Grinning.
divna, аз стерилизирам помпата на всяко изцеждне.
Ники, ние също издаваме звуци и то не само, когато има колики.Като я наблюдавам, имам чувството, че сънува - движи бързо очните ябълки, понякога отваря очите, но си личи, че спи, отваря и затваря устни,плези се, сумти,ръмжи и понякога проплаква, все едно е уплашена.Тогава започвам да й говоря и да я галя по главичката и се успокоява.
Лори, много екстри предлага вашия татко, щом и на автомобил се прави!!!Много ми хареса тази идея! JoyЕй, не го качвайте на самолет вашето бебе, че ще вземе да му хареса и не знам какво ще правите тогава.
te za, пробвала ли си да се изцедиш, за да видиш по колко яде бебо?Но щом бебо е спокоен, не би трябвало да се притесняваш.Все пак глада предизвиква болка при новородените и те затова плачат, така че ако е гладно детето, то ще си покаже.
Били, на твоя бебок явно му е много добре в джакузито, ама крайно време е вече да се появява в редиците на нашите бебета.Хайде стискаме палци на теб и другите мами 2в1.

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 1 279
Привет и от нас  Hug
Да се присъединя към въпроса на Цвети за повръщането. И ние сме така - връщаме си почти винаги след хранене, а често и по няколко пъти  Confused Отдавам го на лакомията н бебочка и на това, че млякото ми е в повече и го гълта доста бързо...Засега изцеждам малко от гърдата, преди да й дам от нея, за да намаля струята. Дано да има ефект. ще питам и педиатъра естествено. Ако обаче някой може да помогне със съвет - ще съм много благодарна.
На изерпалите търпението си мами - дано днес са  последните ви часове чакане  Hug

# 234
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Били - ти направо разби всички рекорди по преносване  Crazy

# 235
  • хасково
  • Мнения: 378
Честито бебчета на мама Tosita i Expetka!!!  bouquet
Да са им живи и здрави и много да ги радват! Hug

Момичета,аз мисля да се отказвам от кърменето Sad,имах запушени канали,бях на инжекции и нищо не помага.Като се изцедя с помпата само 20-30 мл.И се го храним с Фризолак,това му даваха в болницата първия ден.А,много ми се искаше да го кърмя до шестия месец,но уви.

# 236
  • Мнения: 575
За повръщането, лекарката ми каза да повдигаме матрачето на леглото на 30 градуса. След ядене задължително да се държи бебето изправено 20-30 мин. Като се наяде си го сложете на рамото и го галете за гръбчето за да се оригне.

# 237
  • Мнения: 1 710
И аз за повръщането - педиатърката ми каза, че ако изтича на тънка струйка и е малко, това е в реда на нещата. Обикновено лекарите питат петното, което остава от повърнатото, колко е голямо - колкото монета от 20, 50 стотинки или левче. Нашето петно все беше по-голямо, но все ми казваха, че не е страшно. Наистина се оказа, че не е страшно, но се успокоих чак когато говорих с гастроентеролог. Обърнете внимание дали повърнатото е пресечено мляко или си е в нормална консистенция. Когато не е пресечено, значи бебчето е преяло и просто връща ненужното количество. Когато е пресечено значи, че е стигнало стомахчето и е поседяло вътре и повръща, защото е в легнала поза или защото не се е оригнало. Ако повръща на фонтан обезателно потърсете гастроентеролог. Това повръщане не означава обезателно ПИЛОРНА СТЕНОЗА, но е добре да сте сигурни, че не е нищо сериозно. Дея повръщаше на фонтан и се оказа, че има до някъде проблемно стомахче, но ще го израсте след няколко месеца.

КикиНики, още се борим с жълтеницата. Още в МД ми казаха да давам вода със захар /на 100 мл. една равна лъжичка захар/, но аз не смогвам да й давам, от едва страна защото не иска, от друга, защото повръща и все ме е страх да не й се препълни стомахчето и да повърне. Ако не си давала пробвай, винаги препоръчват това като лечение.

Сега да питам за коликите - от кой ден започнаха при вашите бебчета? Аз все още се чудя или ли, няма ли... Преди няколко вечери беше неспокойна за цели 8 часа, от които ревеше сериозно около 2-3 часа и аз реших, че са ни нападнали коликите. От тогава обаче, слава Богу, нямаме такива кризисни моменти. Будува хлапето всяка нощ след храненето, което съм определила за последно и хич не му пука, че всички спят. Laughing Една нощ ме държа до 4,30, вчера до към 2 часа - всичко зависи, кога е яла за последно. Ако се забавим с къпането и яде чак към 12 през нощта, заспива в 4, ако е яла в 10, заспива в 2 часа. Но в тези часове на будуване не плаче, а само мрънка и попръцква. Аз все се надявам при нас да да важи приказката "Спи като къпана", ама нищо подобно, след всяко къпане се ококорва. Вашите хлапета по колко часа на ден са будни?

# 238
  • Мнения: 263
Здравейте , майчета Simple Smile На 27.03.2008г. в 14 ч. родих Виктор 3600 гр. 50 см
 Бяхме заедно със xixivaneva , която на 28 .03.2008г. в 8:45 ч. роди дъщеря Виктория 3200 гр. 49 см. Когато имам време ще ви разкажа  Hug Hug

# 239
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Здравейте , майчета Simple Smile На 27.03.2008г. в 14 ч. родих Виктор 3600 гр. 50 см
 Бяхме заедно със xixivaneva , която на 28 .03.2008г. в 8:45 ч. роди дъщеря Виктория 3200 гр. 49 см. Когато имам време ще ви разкажа  Hug Hug
ехааа, честити победители!!!
Да са живи и здрави Виктор и Виктория, да имат много късмет и винаги да са победители във всяко едно начинание!

Общи условия

Активация на акаунт