Секцио или нормално

  • 6 417
  • 159
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 908
Секциото по спешност е друга категория-до колкото разбирам тук се пита дали по желание искаме вагинално(нормално)или секцио....То на всеки като му опре до дупето и няма избор всеки ще роди секцио по спешност.

# 136
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Според мен  вагиналното раждане е най-естественото и нормално, секцио се прави по медицински показания. 
Peace

# 137
  • Мнения: 27 524
Исках нормално, така и родих. Ако имам второ - пак нормално, разбира се  Peace

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 675
И двата пъти - вагинално, което за мен е нормално. Peace Имам приятелки, за които секциото е единственият избор, самото споменаване на вагинално раждане ги травмира. Всеки решава за себе си. Може да прозвучи глупаво на някой, но лично аз изпитвах страх да не се наложи секцио, още повече като знам, че е средна по трудност коремна операция. Но ако се налага по медицински показания, място за сравнение няма.

# 139
  • Мнения: 2 131
bissera, не е глупаво. Аз изпитвах страх от евентуално секцио повече отколкото ме беше страх от контракциите, или по-скоро от самото протичане на нормалното раждане. Също така ме беше страх и от епидурална упойка и отказах категорично, въпреки че ми предложиха.

# 140
  • Мнения: 411
Аз вче съм раждала - нормално.Исках секцио в началото,после се разубедих...За следващия път,живот и здраве,ще видим кое как ще е.Бих искала след като минах през този малък пъкъл да пробвам секцио,ама ме притесняват тези апарати за които съм чувала,че те прикачят за да отмерват сърдечен ритъм,кръвно....има ли такова нещо?

# 141
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз исках да родя нормално и така и тръгна раждането ми.Но при пълно разкритие главичката на бебка си стоеше все така високо и не слизаше в таза.В крайна сметка родих секцио.

# 142
  • Мнения: 3 069
След 2 нормални раждания 3-то беше секцио.
Пак бих избрала секцио!

# 143
  • Мнения: 827
Преди да родя и аз исках секцио, не заради друго а защото ме беше страх от неизвестното.А за секциото знам- успиват те и после вече си мама.След като родих и видях че въобще не е страшно пак бих родила нормално. Peace

# 144
  • Мнения: 961
Предпочитам да родя нормално, но поради медицински причини ми се налага секцио.

# 145
  • Мнения: 2 448
Родих секцио по необходимост.

# 146
  • Русе
  • Мнения: 526
   Родих нормално, но без упойка. Докато траеха болките само си мечтаех за секцио Wink
   Иначе не мога да преценя кое е по-добре, все пак и при двете има шевове, само са на различно място.

# 147
  • Мнения: 1 008
Незнам дали не съм писала вече в темата newsm78
Аз съм с две ръце За секциото.

# 148
  • Мнения: 6 274
   Родих нормално, но без упойка. Докато траеха болките само си мечтаех за секцио Wink
   Иначе не мога да преценя кое е по-добре, все пак и при двете има шевове, само са на различно място.
Да, само с тази разлика, че при едните шият само кожа, която би зарастнала и сама, ако я оставиш, а при другите няма да живееш дълго, ако те оставят незашита. Иначе е абсолютно същото.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Незнам дали не съм писала вече в темата newsm78
Аз съм с две ръце За секциото.
И аз така. Peace

Общи условия

Активация на акаунт