Сополи и ясла

  • 17 097
  • 250
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 982
Мдааа,така става,когато ти свьршат аргументите по темата,почва се с личните нападки.

Лични нападки отправи ТИ към мама на Вале.

# 211
  • Мнения: 982
И ДА -водя сина си сьс сополи.
Ей Кремена, най-после разбрах Белослава от къде хваща сополите  Wink
Старая се да не я пращам с хрема или кашлица, но както всички знаете тези състояния понякога продължават твърде дълго, а работодателите ми далеч не се впечатляват от тия ми проблеми. Ако имам баба на разположение със сигурност не я пускам със сополи.
Напълно съм съгласна с Rina77, да се излекува вирусно заболяване за 5-6 дни, колкото максимално болнични дават, е невъзможно.


Дъщеря ми е на 2.5 години за които е боледувала 2 пъте. Веднъж преди да тръгне на ясла и веднъж след това.

Кое е вярно?

# 212
  • Мнения: 3 216

Лични нападки отправи ТИ към мама на Вале.


Направи си труда да прочетеш нейния пост преди моя,за да разбереш кой какво. 

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
За тити и pe6ka уточнявам - два пъти е била на АБ. Коя кашлица е заболяване и коя не, оставам да прецени личната ми докторка. Болно дете на ясла не съм пускала и в никакъв случай не подкрепям майки които го правят.
pe6ka, "светлия ми личен пример" може би говори, че не съм най-безотговорната майка на света, въпреки че не припадам всеки път щом сополиво дете доближи моето.
Единственото което исках да споделя е, че не вярвам в съществуването на всичките майки садистки които поддържат сополиви децата си само и само да доставят свежи зарази на вашите деца, супермами. Неприятна ми е и цялата погнуса към чуждото дете, било то сополиво или не, но това е съвсем друга тема. Който имал желание чел и разбрал, който не със здраве да се развива.

# 214
  • Мнения: 683

Е, то оставаше и да чуеш, такива неща не се казват 

Ами ето кой би скрил нещо подобно ooooh!. Аз не виждам нищо срамно в това да кажеш,че детето ти има подобна инфекция. ПОинтересувайте се малко преди да пишете,Пуснете по една тьрсачка. Почти 80 процента от хората са носители на стафилококи. Дори и самите вие ,ако си направите изследване ще ви излязат стафилококи.  Сьщо така е много трудно да се заразиш от дете сьс стафилокок,освен ,ако не му брькнеш в носа и веднага след това вьв собствения си.  Обикновено се разбира за тези инфекции ,когато имунната система падне. Вьв нашето обкрьжение имаше децата ,които се лекуваха от подобни инфекции много преди да трьгнат на ясли. Вьпрос на време е кога ще го разберете.



Убедена съм че СТРЕПТОКОКИТЕ са от яслите, но въпреки това всички ще си направим изследване, защото искам да съм сигурна, че лечението няма да е напразно.
А твоето дете като влачи сополи как си сигурна, че няма бактериална инфекция и си го водиш със сополи на ясли? Въпросът опира до съзнание и личен самоконтрол, каквито при теб липсват, въпросът е принципен, не става въпрос за лични нападки, ти си по тая част.  Laughing

# 215
  • Мнения: 3 216
Моето дете не влачи сополи ,мила Joy. На ясла е от юни месец миналата година ,пил е 2 пьти АБ за целия период. Личен самоконтрол ти липсва на теб,личи си от думите ти.

Ох,омрьзна ми да чета за сополивите ви,инфектирани  деца. Останете си сьс здраве. Peace

# 216
  • Мнения: 683
[Децата могат да се разболеят при всякакви обстоятелства- в магазина, в парка и т.н.
Сега помисли- 30 деца, часове наред, в едно помещение, голяма част са сополиви или кашлят.
Дори и ти ще се съгласиш сигурно, че след като започнат да посещават ясли и градини, децата започват да боледуват в пъти повече.
Е, как си го обяснявате това!

мамамарина, много сте, силни сте!
[/quote]

Аз лично съм виждала как лелката има 1 салфетка в джоба и с нея бърши носовете на всички деца наред, затова избягвах да оставям сина ми повече от 2 часа, обикновено след това започвал да ни търси и да мрънка, надявах се детето ми да не плаче, за да не се налага да му избърсват носа, но явно двата часа на ден са били достатъчни, за да лепне стрептококите, надявам се да няма и в носа и гърлото, засега резултата е положителен само за оченцата.
И понеже виждам, че безотговорниге майки хич не са малко, ще организирам сериозна проверка на ХЕИ в нашите ясли.  Peace

# 217
  • Мнения: 683
Моето дете не влачи сополи ,мила Joy. На ясла е от юни месец миналата година ,пил е 2 пьти АБ за целия период. Личен самоконтрол ти липсва на теб,личи си от думите ти.

Ох,омрьзна ми да чета за сополивите ви,инфектирани  деца. Останете си сьс здраве. Peace

И ДА -водя сина си сьс сополи.

Много бързо забравяш какво пишеш, така че не се оправдавай.  Mr. Green

# 218
  • Мнения: 3 216
За мен сополите не са болестно сьстояние. И НЕ ГИ ВЛАЧИ. Случва се да е сополив ,но не ги влачи,защото ГО ЛЕКУВАМ навреме.

# 219
  • Мнения: 982
Болно дете на ясла не съм пускала и в никакъв случай не подкрепям майки които го правят.
pe6ka, "светлия ми личен пример" може би говори, че не съм най-безотговорната майка на света, въпреки че не припадам всеки път щом сополиво дете доближи моето.

Моля, моля, каква майка си не съм компетентна да казвам, не ми е работа да раздавам квалификации.
И не припадам всеки път щом сополиво дете се приближи до моето. Simple Smile
Защо ги бъркате тези неща?


Ох,омрьзна ми да чета за сополивите ви,инфектирани  деца. Останете си сьс здраве. Peace

Ставаше дума за сополивите деца, които ВИЕ пускате на ясла!

И ДА -водя сина си сьс сополи.


# 220
  • Мнения: 683
Болно дете на ясла не съм пускала и в никакъв случай не подкрепям майки които го правят.
pe6ka, "светлия ми личен пример" може би говори, че не съм най-безотговорната майка на света, въпреки че не припадам всеки път щом сополиво дете доближи моето.

Моля, моля, каква майка си не съм компетентна да казвам, не ми е работа да раздавам квалификации.
И не припадам всеки път щом сополиво дете се приближи до моето. Simple Smile
Защо ги бъркате тези неща?


Ох,омрьзна ми да чета за сополивите ви,инфектирани  деца. Останете си сьс здраве. Peace

Ставаше дума за сополивите деца, които ВИЕ пускате на ясла!

И ДА -водя сина си сьс сополи.




Ами Кременчето много бързо забравя, и започва да увърта.
Нямам думи..., но пък е убедена, че детето й е здраво, макар да си го води със сополи на ясли. Някои хора са непоправими и дори си вярват, че не правят нищо лошо на околните с безотговорното си поведение.  #2gunfire

# 221
  • Мнения: 78
Здравите деца не са сополиви
Peace

# 222
  • Мнения: 9 814
mama_na_vale казах вече, всичко е въпрос на съзнание!

# 223
  • Мнения: 562
Мисля че дебата е излишен. Казано е че на един човек е много по-лесно да му вземеш нещо, отколкото да му дадеш. Така че колкото и да се опитвате да дадете акъл на наглите майки те явно няма да го приемат и ще продължат да водят децата си болни на градина, пък останалите да се оправят. Затова и целия ни хал е такъв - много по-лесно е да си нагъл, нахален и егоист. От такива вечно сополиви и кашлящи деца и моята дъщеря не може да изкара повече от 3-4 дни на градина.
И все пак за мен главните виновници са сестрите и въобще персонала в ДГ. Те са тези които трябва да връщат болните деца. При последното тръгване на детето ми на градина още щом влязохме в двора имах чувството ще съм попаднала в санаториум за тежки белодробни заболявания - отвсякъде кашлящи деца. Резултатът не закъсня - след 2 дни и моето дете беше болно. Затова кажете кои точно институции трябва да се сигнализират за да бъде контрола по-добър и да не се допуска от персонала в ДГ приема на болни деца?

# 224
  • Мнения: 953
Здравите деца не са сополиви. Детето ми още не ходи на ясла, но ще ми е много неприятно като е заобиколено от болни деца.
Дребните боледуват по-дълго от възрастните хора, една хрема може да я влачат и 3 седмици, така че  донякъде разбирам работещите родители /повечето нямат избор, няма толкова дълъг болничен за хрема/, но не одобрявам болните деца да посещават ДГ.

Общи условия

Активация на акаунт