Спешно - висока температура

  • 33 219
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 627
Моля ви помагайте с рецепти за сваляне на висока температура на възрастен човек  - 40 º е вече  Praynig

# 1
  • Мнения: 641
Течен аналгин, хладък душ или мокър чаршаф със студена вода и оцет.Усуква се гол с чаршафа.Много бързо понижава. Правила съм го на детето.

# 2
  • Мнения: 304
Хексалгин-колкото килограма е толкова капки

# 3
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 392
Течен аналгин, хладък душ или мокър чаршаф със студена вода и оцет.Усуква се гол с чаршафа.Много бързо понижава. Правила съм го на детето.
когато увиваш с мокър чаршаф отделяш краката да не се допират един в друг ръцете също да не се допират до тялото така се понижава по бързо температурата.

# 4
  • Мнения: 2 374
първото,което се сещам е  хляб с оцет на пъпа и чорапи напоени с оцет,така правех на детето.Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 524
Това за възрастен е много висока Т - отивайте на доктор

# 6
  • София
  • Мнения: 627
Нищо не помага - продължава да вдига - вече е 40.3 º

# 7
  • Мнения: 73
1 ампула течен аналгин,халадък душ или сапунена вана,както и чорапи в оцет.Но от аналгина най-бързо пада. Praynig

# 8
  • Мнения: 2 374
мале ходете на лекар бе хора има дежурни лекари,много е висока Т.

# 9
  • Мнения: 73
И най-важното-мокра кърпа на челото да изстудяваш глават.Напоена с оцет.

# 10
  • Мнения: 474
Слагай 2 ампули аналгин мускулно и после хладкия душ, направо студен ако питате мен...после на лекар....абе, я  викайте линейка най-добре...Как е човека с ясно съзнание ли е????

# 11
  • София
  • Мнения: 627
Периодично сменям кърпата с оцет на челото. Веч пи амидофен,аналгин,колдрекс-каквото имаме вкъщи.След малко ще дам панадол и аспирин.Четох,че при висока температура трябва да се комбинират по два вида тези лекарства. В полузаспало,полубудно състояние е.Не иска да отидем на лекар.

# 12
  • Мнения: 474
Ама говори ли несвързано или нещо подобно...

# 13
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 962
бибка,дай малко инфо за хляба на пъпа.какво точно се прави и как

# 14
  • София
  • Мнения: 627
Ама говори ли несвързано или нещо подобно...

Не,говори си нормално. Сега пак меря-ако е още нагоре го помъквам към поликлиниката ако успеем да стигнем до там въобще ...

# 15
  • Мнения: 474
Аааа, колкото и да е температурата, излъжи го ако трябва и потегляйте към поликлиниката  /това половинката ти ли е???? Confused ех, тези мъжееее ooooh!/

# 16
  • Мнения: 17
Отивайте на лекар и успех.

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Линейка няма ли да дойде в такъв случай?


  Успех!!!!!

# 18
  • Мнения: 3 216
НАй-лесно.Обади се в бьрза помощ и им обясни какво става. Винаги ще ти дадат сьвети какво да направиш.Поне на мен са давали.

# 19
  • София
  • Мнения: 627
Аааа, колкото и да е температурата, излъжи го ако трябва и потегляйте към поликлиниката  /това половинката ти ли е???? Confused ех, тези мъжееее ooooh!/

Мъжа ми е. Каза, че утре ако е така още ще отиде ... Всичко е съпроводено и с разстройство. Почна да пада-39.8 º

# 20
  • Мнения: 17
Аааа, колкото и да е температурата, излъжи го ако трябва и потегляйте към поликлиниката  /това половинката ти ли е???? Confused ех, тези мъжееее ooooh!/

Мъжа ми е. Каза, че утре ако е така още ще отиде ... Всичко е съпроводено и с разстройство. Почна да пада-39.8 º
Майка ми  в такива случай казваше биеш  му два шамара напъхваш го в колата или линейката и към болницата.

# 21
  • София
  • Мнения: 627
Благодаря на всички за съдействието и подкрепата. Почна да сваля температурата поне засега-вече е 38.7 º. Все нещо от всички лекарства и компреси подейства.

# 22
  • Мнения: 73
Те мъжете са....Но ще падне и още,защото ти си му дала всичко необходимо,а на тях им трябва време да подействат.Така мисля newsm78 Но все пак звънни на личния ви или на бърза помощ.

# 23
  • Мнения: 2 374
ей какво стана как е човечецът? оправи ли се?

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
Как сте - дано вече е по-добре.

# 25
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Малко късно се включвам,надявам се вече да сте смъкнали температурата,но да споделя.
Мъжът ми често боледува особенно през зимата,кекав си е човекът и това си е. Crossing Arms
Единственото със аолин(не съм сигурна дали така се пише)сваля Т.

# 26
  • Мнения: 1 049
Те мьжете са като децата... какво значи не искам лекар, няма да го изядат. Rolling Eyes В такива случаи викаш бьрза помощ докато не е станало кьсно. Слава Богу май ви се е разминало вече! Hug

# 27
  • Мнения: 474
Как е вече мъжкото момче  Wink надявам се, че вече е по-добре - карай го да пие повече течности, че с тази висока температура бая е изразходил....

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По-добре ли сте вече?

# 29
  • София
  • Мнения: 627
Днес вече няма температура. Цяла нощ го пипах дали е горещ, а на него челото му взе че се вледени Simple Smile Сега остана и разстройството да овладеем и да му се върне апетита и всичко ще е наред.

# 30
  • Мнения: 474
Ми ...то и малката изкара подобен вирус, е не дигна чак такава температура /и слава Богу  ooooh!/....дано бързо мине на мъжо.....  Hug /и той като моя, същина може да мре, ама на лекар - НИКОГА  Whistling ooooh!/

# 31
  • София
  • Мнения: 627
Надявам се да се оправи. Сега взе да пие от капките на малкото против газове (Еспумизан), че му се е надул корема, а не е ял почти нищо 3-ти ден.Ама на лекар - не. В петък даже и на работа отиде с температура.Мъже...

Общи условия

Активация на акаунт