БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ, Благодарности, Инициативи и други деяния :-)

  • 40 912
  • 770
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 228
Аз вече съм в София и съм ок за събота, може би с още един човек, но днес ще разбера.

# 706
  • Мнения: 83
Тео аз май не разбрах сигурно ли е бусчето,аз съм на линия и искам да поканя и други желаещи майки разбира се ако има нужда Laughing

# 707
  • Мнения: 5 228
Всъщност защо само 20 деца? Само големите ли?

# 708
  • Мнения: 3 835
Тео аз май не разбрах сигурно ли е бусчето,аз съм на линия и искам да поканя и други желаещи майки разбира се ако има нужда Laughing

Абсолютно сигурен е буса, в 10 без 10 ще е на площада, май аз ще трябва да го чакам там, за да го придружа до дома, защото е трудно с обяснението и да не се обърка шофьора. Освен, ако не иска някой друг да ме отмени в ролята ми на пътеводител. Тита, покани колкото можеш повече хора Laughing, буса ни е 120 лв. + сандвичите и сокчета можем да вземем, 40-50лв., ще си ги разделим помежду си, колкот сме повече, толкова по-добре, и за децата да гледаме, да им обясняваме и по-малко на човек ще ни излезе общата сума. Нямам идея колко е точно пътя от Драгалевци до зоопарка, но предполагам някъде към 10.30ч. най-късно, всички трябва да са пред входа, откъм Хладилника. От студентите, засега има сигурни 2 човека, Жана и Силвия.

# 709
  • Мнения: 3 835
Фукла, нямах възможност да разпитвам, това са вътрешени договорки и с директорката, знаеш, а и 100 разговора организационни проведох, та не остана време да приказваме за това. Поли спомена нещо след морето да заведем малките, на място ще говорим с нея.

# 710
  • София
  • Мнения: 2 210
Аз ще опитам да дойда да донеса пари, иначе няма да мога да се израдвам на емоцията в зоопарка Sad

# 711
  • Мнения: 620
Бройте ме и мен за зоопарка!

# 712
  • Мнения: 5 228
Предварително ли ще купуваме сокчетата и сандвичите, или на място? Там може и по един сладолед да им вземем, че нали им обещахме още предишния път.

# 713
  • Мнения: 620
Аз искам да попитам за едно момче от дома в Драгалевци.
Не може да говори, на някъде 5-6 годинки, мисля, че е глухо, но не съм сигурна.
Исках да попитам дали знаете дали се работи с него, дали има сурдопедагог.
Той  се опитваше с жестове да се обяснява, затова предполагам че може и да се работи с него, но се питам дали знаете... не че от жестовете има полза, ако и учителките не са обучени ... 

# 714
  • Мнения: 3 835
Oх, за момченцето, което не чува........... Tired, специално си играх и занимавах много миналата събота. Направи ми наистина изключително впечатление, страшно бързо, просто неверотно възприемаше и се поддаваше на заниманията и каквото му подавах като искания към него. Да играем организирано, да сме спокойни, да се изчакваме, да изпитваме удоволствие от играта заедно, под определена организация и правила. В началото поведението му беше хаотично, тичаше насам, натам, и като повечето се опитваше да се блъска, да вземе топката само за себе си, организираната игра беше трудна за него, но ме изуми просто, колко бързо схвана и не само това, но стана спокоен и просто с удовлствие спазваше изумително старателно правилата, дори повече от останалите деца, и всичко това за много кратък срок. Специално като се обаждах на двете момичета, разпитах подробно дали са работили с него, веднага се сетиха за него, всички му викали "глухия", явно така му казват учителките. Tired Само Поли му знае и го нарича по име. Разпитвали са за него, детето ходи на специално училище, в Драгалевци бил само за през ваканцията. Но никое от децата там почти не играе с него, и аз не видях да направят контакт, тотално е пренебрегван като "различен", което според мен идва от самите учителки. Confused

Като цяло при голяма част от децата се наблюдава промяна, не добра, много имат стресиран вид, забелязва се агресия при много от децата, абсолютно неприсъща принципно за характерите им, такива, каквито ги познаваме от преди, много деца се клатеха!? Последното особено много ме шокира, никога не сме забелязали подобно нещо там, много съм притеснена.

Сандвичите и сокчетата, аз мислех предварително да ги купим, там не знам, има ли откъде?

# 715
  • Мнения: 83
Аз ще бъда с поне една приятелка,може и до 3 броя да станем.За сокчетата и сандвичите по принцип има и там цените са по-височки и ако е хубаво времето опашки по павилионите.Да подсетя ,че може и на въртележките да ги павозим.

# 716
  • Мнения: 620
Направи ми наистина изключително впечатление, страшно бързо, просто неверотно възприемаше и се поддаваше на заниманията
И на мен ми направи впечатление точно това, възприемчив е и затова би било жалко ако не се занимават с развитието му.
Относно другите деца, забелязах проявите на агресията и клатенето също, но не знаех дали това не е обикновено при тях. На какво ли може да се дължи тази промяна?

Относно сокчетата - вътре в зоопарка има капанчета и кафенета, но пък никога не съм пазарувала от там, та не мога да преценя дали може да се разчита на тях откъм читаво качество и срок на годност newsm78

# 717
  • Мнения: 83
Оказа се ,че няма проблем да купя сандвичите и сокчетата от Метро.
Преди малко се чух и с Тео.
Списък Тео,Фукла,Икр ми,Настася,Галин,аз +1 и три момичета от НБУ разбира се ако съм пропуснала някой да ме извини. Ще бъде добре дошъл.

# 718
  • Мнения: 5 228
Супер, тита, мерси! Предлагам всеки от нас да носи по-голяма чанта или раница, за да си ги разпределим още преди влизането сокчетата и т.н., за да не ги мъкне само един. И чадъри да вземем за всеки случай, че днес така внезапно заваля точно преди обяд.

# 719
  • Мнения: 3 835
Супер, значи 10.10ч.  някъде, би било добре да сте на входа на Зоопарка, откъм хладилника. Аз ще дойда с рейса, т.е. след него ще карам. Ние сме 10 човека, супер, ще си разпределим на човек по два сандвича и сокчета. Чадъри задължително, за да не ни се провали цялото мероприятие, ако видим, че няма изгледи да вали, ще ги оставим в колите. Grinning

 Тита, огромни благодарности за съдействието! Heart Eyes Фукличка, обади се моля те на отговорния човек за дъжда, да го назначи за късния следобен час! Laughing Hug  До утре момичета! Heart Eyes

Относно другите деца, забелязах проявите на агресията и клатенето също, но не знаех дали това не е обикновено при тях. На какво ли може да се дължи тази промяна?

Не, не е обикновено и присъщо за тях. Имам някаква идея каква може да е причината, много мислих и разговарях, още ще трябва, но засега нямам идея как да постъпим и какво да предприемем. И друг много важен проблем за решаване имаме, как да помогнем и какво да направим за ужасяващо лошото състояние със зъбките на децата. Tired

Общи условия

Активация на акаунт