Трябва ли бебето да се търка от кир при къпане ?

  • 4 943
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
При последното къпане на моя разбойник /на 2,5 год./ , като го обличах забелязах, че по кожата се образува нещо като кир. Има вероятност това да не е кир просто кожата да се бели. Чувала съм, че бебетата не трябва да се търкат при къпане понеже кожата им е много нежна - вярно ли е това ? newsm78

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Чак пък кир? newsm78
И за дете на 2 г. и 1/2 не бих казала,че е бебе Naughty
Нормално е да се изпотява, докато играе и тича,ама чак кир да е събрало newsm78
Моето момченце го търкам с детска тривка- с 2 лица, едно по-грубичко и едно по-мекичко, слагам му душ -гелче на гъбката и той сам се търка, ама лекичко,дори не му се зачервява кожата!
Купи детска гъбка/тривка(има много сладки, нашата е едно жълто пате) и така го къпи!

# 2
  • Мнения: 1 103
Ние  се търкаме с  гъба и душ дел  също  newsm37

# 3
  • Мнения: 8 999
Ами случвало се е на някои по-закътани местенца, които са били няколко пъти пропуснати по време на къпане, да се понатрупа нещичко. Търкам с пръсти. Но, тъй като ги къпя всеки ден с обилна пяна, досега само няколко пъти съм засичала такава наплъстена мръсотийка /главно зад ушите и около глезените/.

# 4
  • Мнения: X
Какво бебе е дете на 2г. и половина? Shocked

# 5
  • София
  • Мнения: 408
Най-препоръчително е детето да се къпе с естествена гъба.

# 6
  • Мнения: 266
Аз го къпя и сутрин и вечер и никога не съм виждала кир по жоро.Мия го с децка гъба и душ гел.Не мисля че децата са чак толкова мръсни,та чак и кир newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 17 592
Изобщо никой няма причина да прави подобно странно нещо. Само се разтегля кожата. Тази дейност са я практикували бабите ни, понеже не са имали баня и са се къпели 1 в седмицата.  Sick . Не са имали избор. Но при редовна хигиена подобно нещо не се образува.

# 8
  • Мнения: 1 155
Каква кир на дете на 2.5 г.? Според мен това не е кир,а може би влаканца от дрешките му. Сигурно му полепват по телцето като играе и се изпотява. Мисля, че не трябва да търкаш, все пак кожичката им е много нежна. С гъбка  е добре.

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Какво бебе е дете на 2г. и половина? Shocked
А, де?!
И каква кир  Rolling Eyes

най-вероятно е от запотяването и допира с дрешките  Wink  Лично аз не бих се престаравала да го търкам чак  Rolling Eyes

Иначе аз още не използвам гъба за малчо мия го и го "търкам"/масажирам с длани  Peace

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Подкрепям мнението на Desss!

# 11
  • Мнения: 3 929
Не, чак да се търка...Има детски гъби, които, като насапунисаш, изчистват всичко от тялото, без да натискаш и да търкаш.

# 12
  • Мнения: 4 965
1. Дете на 2,5 г. вече не е бебе.
2. Ако поддържаш добра хигиена, няма как да има кир - моите деца се къпят сутрин и вечер и не съм забелязала подобно нещо.

# 13
  • Мнения: 165
Използвай специална детска гъба за къпане newsm47

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Какво бебе е дете на 2г. и половина? Shocked

 Като прочетах заглавието си представих някое новородено, което ми лющят кожата с керемида Mr. GreenА то ставало въпрос за голямо дете.

   Опитай да го изтъркаш, лошо няма!

# 15
  • Мнения: 1 671
И аз използвам гъба.  Peace

# 16
  • Мнения: 872
Най-препоръчително е детето да се къпе с естествена гъба.
Каква е тази естествена гъба?

# 17
  • Мнения: 2 309
В първия момент се уплаших, че пак ще мъчат някое новородено Confused всъщност зависи от хигиената, но малко е вероятно дете на две години половина да има кир. Една хубава "разкисваща"баня и всичко би трябвало да падне Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 406
с детска гъба за къпане би трябвало всичко, което те притеснява, да падне. тези гъби са достатъчно меки и щадят нежната кожа

# 19
  • София
  • Мнения: 44 245
аЗ още не съм купувала гъба, никоя не ми се вижда достатъчно мекичка....не се е събирала такава мърсотия, а не практикувам къпане всеки ден на детето, това съсипва кожата, е ест ако се овъргаля в мърсотия получава душче...
А иначе...моето кво като е на 2,5 за мен си е бебе и още кака, ама и на 30 пак ще си е моето бебе....Wink кво се хващате за думите на хората така.....всеки ще си нарича детето както си иска.

# 20
  • Мнения: 1 197
Какво бебе е дете на 2г. и половина? Shocked
А, де?!
Shocked Че и кир,ама ако е кир или влакна от дрешки и с насъпунисана ръка можеш да ги махнеш

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 14:07 от nell@

# 21
  • Мнения: 222
АЗ НЕ ИЗПОЛЗВАМ ГЪБИ, ТЪЙ КАТО СПОРЕД МЕН ТРЯБВА ДА СЕ СМЕНЯТ НА 2 СЕДМИЦИ- ЗАщОТО СА РАЗВЪДНИЦИ НА БЪКТЕРИ  , ТЪРКАМЕ СЕ С РЪчИчКА, ЦЯЛОТО ТЯЛО ВСЯКА ВЕчЕР

# 22
  • Мнения: 4 784
Ако наистина ставаше дума за бебе, не е препоръчително да се търка с гъба. НО ти вече си имаш малко юначе на 2,5г. и спокойно можеш да си позволиш вече да го къпеш с детска гъбичка.

# 23
  • Мнения: 9 814
Първо не мисля, че дете на 2 г. и половина е бебе и, е нормално да се изтърква тялото му с гъба при къпане.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 830
Следващия път на влажна още кожа/след банята,но и след хавлията/ потъркай леко с пръсти и ще разбереш какво е.

# 25
  • София
  • Мнения: 408
Най-препоръчително е детето да се къпе с естествена гъба.
Каква е тази естествена гъба?
В повечето случаи материалите, от които се правят гъбите, са синтетични – полиуретан, полиетилен или найлон. Естествената  гъба е морска или растителна – доста по-приятни са на допир и са с добър ексфолиращ ефект. Ако не се лъжа в тях развитието на бактерии е по- малко вероятно.

# 26
  • Мнения: 7
Благодаря на всички които писаха по темата, бяхте ми много полезни !
 Peace Hug
Надявам се тази тема да е била полезна и на други !
Относно това дали едно малко човече  на 2,5 год. е бебе или не ще пусна някой ден във форума отделна тема по въпроса. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Относно това дали едно малко човече  на 2,5 год. е бебе или не ще пусна някой ден във форума отделна тема по въпроса. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

 Недей Rolling EyesОтговориха ти преди да пуснеш темата.По-добре попитай съфорумците къде хвърлиха пъпчето Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 1 529
Изобщо никой няма причина да прави подобно странно нещо. Само се разтегля кожата. Тази дейност са я практикували бабите ни, понеже не са имали баня и са се къпели 1 в седмицата.  Sick . Не са имали избор. Но при редовна хигиена подобно нещо не се образува.
При ежедневно къпане от къде кир?

# 29
  • Мнения: 7
Биляна, не мислиш ли, че темата по-скоро беше относно къпането, а не как се нарича едно човешко същество на 2,5 год.
Нещо май не си разбрала замисъла на темата ми.Laughing

Също мисля, че смисъла на форумите е да си помогнем , а не да се заяждаме.

# 30
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биляна, не мислиш ли, че темата по-скоро беше относно къпането, а не как се нарича едно човешко същество на 2,5 год.
Нещо май не си разбрала замисъла на темата ми.
 Laughing

         Simple SmileНе, просто си от малко време във форума.След време ще разбереш какво исках да кажа Wink

# 31
  • Мнения: 3 695
Бррр, настръхна ми и кожата, и кирта като прочетох заглавието, а то ставало дума за дете на 2,5 г.   Laughing
По въпроса - ако виждаш необходимост от такова почистване, пробвай, но наистина нежно, защото и на бебетата, и на децата кожата е нежна.  Peace

# 32
  • Мнения: 23 162
Май на 2,5г.оше се води бебе,че и кърмаче .Кир-та представлява олющения епидермис,може да се натрупа,разбира се.

# 33
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
1. Дете на 2,5 г. вече не е бебе.
2. Ако поддържаш добра хигиена, няма как да има кир - моите деца се къпят сутрин и вечер и не съм забелязала подобно нещо.
На същото мнение съм Hug

# 34
  • Мнения: 14 654
Ако става дума за бебе- не, не трябва, но маймуна на 2,5 г. може да изтриеш с гъбата, няма да се счупи.

# 35
  • Мнения: 3 376
Чак пък да се търка...

# 36
  • София
  • Мнения: 1 524
Боже, още си спомням майка ми как ме търкаше - ужасссссс. Но, ако се налага бих търкала, но определено по-леко.
Ежедневното къпане на дете на две години и половина не е препоръчително, освен в жегите. Това съм чела по въпроса. А гъба не бих ползвала, независимо дали е или не е естественна.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 296
Ежедневното къпане на дете на две години и половина не е препоръчително, освен в жегите. Това съм чела по въпроса. А гъба не бих ползвала, независимо дали е или не е естественна.
Shocked  Защо?Ще се разкисне ли?Ти не взимаш  ли душ всеки ден?
Мисля,че това са отживелици!Има толкова голям избор на козметика,че не виждам причина да лишавам децата
си от така приятния ритуал на къпане ВСЯКА вечер,а лятото-по 2-3 пъти на ден. Joy

# 38
  • София
  • Мнения: 1 524
Ежедневното къпане на дете на две години и половина не е препоръчително, освен в жегите. Това съм чела по въпроса. А гъба не бих ползвала, независимо дали е или не е естественна.
Shocked  Защо?Ще се разкисне ли?Ти не взимаш  ли душ всеки ден?
Мисля,че това са отживелици!Има толкова голям избор на козметика,че не виждам причина да лишавам децата
си от така приятния ритуал на къпане ВСЯКА вечер,а лятото-по 2-3 пъти на ден. Joy

Защо си толкова нападателна? Пиша какво съм чела, не съм длъжна да давам обяснения, но идея си нямам дали ще я къпя всяка вечер, когато стане на две години.
Ами, не си взимам душ всяка вечер , само първия понеделник в месеца. Ако пропусна този месец, еми здраве да е следващия ще се къпя.

Извинявам се на авторката за спама. А Евка поне да беше ти отговорила, а не да влиза да се заяжда.

# 39
  • Мнения: 1 008
meggyv ме подсети, че и мен са ме търкали...
С една червена бодлива гъба, много я мразех.
Но щом имам ярък спомен е било след три годишната ми възраст.

# 40
  • Мнения: 3 611
Ти ме иzумяваШ.... нали Ще му смькнеШ кожата?  Shocked
бебетата даже с хавлията след баня не се тьркат, ми само се попиват... а ти.....

Сега проаетох, Че става вьпрос zа дете, а не zа бебе...
и все пак...
моя синковец се мие само сьс сапунЧе и не сьм zабеляzала да има кир.
А се поти много.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 296
Защо си толкова нападателна? Пиша какво съм чела, не съм длъжна да давам обяснения, но идея си нямам дали ще я къпя всяка вечер, когато стане на две години.
Ами, не си взимам душ всяка вечер , само първия понеделник в месеца. Ако пропусна този месец, еми здраве да е следващия ще се къпя.

Извинявам се на авторката за спама. А Евка поне да беше ти отговорила, а не да влиза да се заяжда.


Joy Не съм ти искала обяснения,само попинах защо не трябва да се къпят децата всеки ден.
Не съм искала да нападам никого,но щом така си го изтълкувала,сигурно трябва да се извиня Rolling Eyes
Но пък,ако се изкъпеш,може да се успокоиш малко Peace

По темата,за да не ме обвиняват,че спамя:Дъщеря си търкам с гъба,а сина-само с ръка.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 524
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Ох развесели ме, а бях се впрегнала.... имаш готино чувство за хумор - сериозно  Peace

Има доста теми за деца с кожни проблеми, там определено е добре обяснено защо не е препоръчително да се къпе бебето или детето всеки ден. Вижда ми се невъзможно при по-диво хлапе да не се къпе всеки ден, но както казах, за сега нямам представа дали ще бъде под душа всяка вечер.


# 43
  • София
  • Мнения: 2 296
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Ох развесели ме, а бях се впрегнала.... имаш готино чувство за хумор - сериозно  Peace

Има доста теми за деца с кожни проблеми, там определено е добре обяснено защо не е препоръчително да се къпе бебето или детето всеки ден. Вижда ми се невъзможно при по-диво хлапе да не се къпе всеки ден, но както казах, за сега нямам представа дали ще бъде под душа всяка вечер.



Виждам,че дъщеричката ти е мъничка още,мойта е толкова щура и дива,че като се прибираме вечер от
градинката почти винаги дрехите са и мокри от пот,от вратата-в банята,и тогава всичко останло.
Като гледам малкия как щурее вече и той,май направо заедно ще ги вкарвам в банята скоро. Laughing

Ние,за щастие,нямаме кожни проблеми,и затова не съм чела подобни теми,честно,не съм информирана Blush

Съвсем се отплеснах,лека нощ  bouquet

# 44
  • Мнения: 9 973
Аз го къпя и сутрин и вечер и никога не съм виждала кир по жоро.Мия го с децка гъба и душ гел.Не мисля че децата са чак толкова мръсни,та чак и кир newsm78
как ще видиш при 2 къпания дневно,я не го къпи 2-3 да видим... Laughing

# 45
  • Мнения: 14 654
meggyv ме подсети, че и мен са ме търкали...
С една червена бодлива гъба, много я мразех.
С кисЕ  Laughing, нашето беше розово и бодливо и майка всяка неделя зверски ни изтъркваше с него, ама сега не съм забелязала такива приспособления в баните на хората. Моето дете се къпе всеки ден откакто се е родило, случвало се е да пропуснем някой ден и на следващия има мръсотия по кожата. Тия работи с вредата от банята за мен са щуротии. Освен, че мие, водата сваля умората и успокоява, така че мийте си редовно децата, не е вредно. Иначе ще придобият погрешни представи за хигиената и на 15 ще замирисват на атонски монаси  докато чакат да дойде денят за баня.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 245
Ежедневното къпане на дете на две години и половина не е препоръчително, освен в жегите. Това съм чела по въпроса. А гъба не бих ползвала, независимо дали е или не е естественна.
Shocked  Защо?Ще се разкисне ли?Ти не взимаш  ли душ всеки ден?
Мисля,че това са отживелици!Има толкова голям избор на козметика,че не виждам причина да лишавам децата
си от така приятния ритуал на къпане ВСЯКА вечер,а лятото-по 2-3 пъти на ден. Joy

Ако детето ти беше с атопична кожа нямаше да задаваш този въпрос по този начин Wink
Ежедневното къпане изсушава кожата доста, отмчива естествените и защити...естествено при потно и мръсно дете - да, но иначе - Не...не че моя на морето не се е случвало и по 3 пъти да го къпя...но обикновенно избягвам ежедневното къпане и кожата му е много по-добре така.
А между другото..моя син на 2,5 не се поти.....освен в кански жеги...а мокри от пот дрехи не съм виждала никога върху него до сега....

А за бебета пък съвсем не се препоръчва ежедневно къпане...и това не са отживлици....Wink
Трябва да съобразено с кожата на човека и потребностите му все пак...Wink

# 47
  • Мнения: 3 611
meggyv ме подсети, че и мен са ме търкали...
С една червена бодлива гъба, много я мразех.
С кисЕ  Laughing,

Какво е това кисЕ?
Мен като малка ме тьркаха сьс *спаржа*.
Дали е сьЩото?

# 48
  • София
  • Мнения: 1 524
КИСЕ или ТРИВКА - парче плат обикновенно от памучна хавлия или лен (ако не се бъркам в материала де) С което са ни "изтезавли" в банята, след разкисване се започва едно търканеееее.
Много лоши спомени  Mr. Green постоянно криех кисето.

ето виж
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=2501

Ако спаржата е нещо друго, моляте обясни го.

# 49
  • Мнения: 14 654
Не знам какво е спаржа, но звучи по-яко от кисе  Laughing

# 50
  • Мнения: 3 611
Не знам какво е спаржа, но звучи по-яко от кисе  Laughing



Ми.... това, което виждам иzглежда меко и хавлиено.
Спаржата (по мои спомени) е в сьЩата форма, ама от някакьв много твьрд и драЩеЩ плат.
ДереШе и поЧесваШе яко.
Нямам лоШ спомен  Laughing

# 51
  • Мнения: 2 849
Кир Shocked?При всекидневен душ как да стане ?

# 52
  • Мнения: 1 049
Няма нищо чудно да има кир. И при всекидневен душ можа да се появи разбира се, след като не се маха... а само с гьба няма и как да се махне.  Laughing Може спокойно да му я махаш с рьце като тьркаш леко навлажнената (но не мокра) кожа, преди да я насапунисаш. Без никаква кесия или други подобни. Ние сме сьщо на 2 г. и така я махам отвреме навреме. Нормално е, като тичат и се тьркалят навьн всеки ден да имат вече кир.  Wink

# 53
  • Мнения: 7
Извинявай ама не мисля да стоя цяла вечер като тебе пред компютъра.
Отивам да обърна малко внимание на детето. Не е зле и ти да го правиш от време на време ! Naughty

   Хайде, ако обичаш не ми прави сметки по колко време стоя на компютъра NaughtyПоне не се фанатизирам по бебето си което е на 3г.7м.

Биляна, мъжьт ми е на 30 год. и за мене си е бебе. Понеже често се държи като такова и това ми харесва, а на лелките като тебе които се мъчат да избиват комплекси като се заяждат за дреболии ще кажа че не се сърдя и сте прави. Вече ще знам че човек на 2,5 год. не е бебе а дете Mr. Green Laughing Mr. Green Благодаря много !
По малко негативни емоции пожелавам на всички участнички във форума. С усмивка живота е по- добър.

# 54
  • Мнения: 3 092
Детето ти не е бебе , така че заглавието ти не е правилно   Grinning
Не , не ми се е случвало .Къпя я с детска гъба  и обилна пяна .

# 55
  • Мнения: 266
Аз го къпя и сутрин и вечер и никога не съм виждала кир по жоро.Мия го с децка гъба и душ гел.Не мисля че децата са чак толкова мръсни,та чак и кир newsm78
как ще видиш при 2 къпания дневно,я не го къпи 2-3 да видим... Laughing
                                                                                                                                                                                                                       Shocked    немога да си представя да не го изкъпя,то аз се къпя по 2 пъти на ден,та детето няма мръсно да ходи,въпрос на навик   Peace  bouquet

# 56
  • Мнения: 8 769
Аз себе си не търкам с тривка/гъби и прочие инструменти, та да не говорим за бебе или две годишно дете.... ooooh!

# 57
  • Мнения: 14 654
мъжьт ми е на 30 год. и за мене си е бебе.
Няма да се изненадам ако някоя сега се появи и каже, че 30-годишните са още кърмачета  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 23 162
мъжьт ми е на 30 год. и за мене си е бебе.
Няма да се изненадам ако някоя сега се появи и каже, че 30-годишните са още кърмачета  Mr. Green
В известен смисъл..... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт