за злоядите деца...

  • 6 940
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 072
Злоядо зле, но и прекалено ящно не е добре.
Да, и аз съм установила, че хората никога не са доволни. аз предпочитам да са злояди, отколкото да трябва да забранявам да яде. Не говорим за възраст 10 месеца, а за по-нататък. Наднорменото тегло си е напаст и се надявам да не се сблъскаме с тоя проблем (ама засега няма признаци и без това)

# 46
  • Мнения: 2 732
Такаа и моята мома е от злоядите вече  Crossing Arms.Не беше до 1.7 -ядеше добре и качваше също .Не знам какво и стана после отказа да яде манджи въпреки че аз не се отказах и предлагах  Tired.Имаше период в който я оставих да яде каквото иска което включваше филийки и мляко с бисквити ,плодове не близва освен банани и ягоди, сокове не пие ,вода -малко.И така до един ден в който се разболя и се оказа че хемоглобина е нисък и серумното желязо също.И започнаха пак мъченията - и така вече три месеца яде ,но гледайки детско филмче и мама дава ooooh! Tired.Успяхме да повишим хемоглобина без лекарства.Сега яде но то според мен си е насила т.е. с отвличане на вниманието -просто се чудя как ще се отучваме от филмчетата и ще прояде без тях.Това е пожелавам на всички успех в борбата със злоядковците.  bouquet

# 47
  • Мнения: 2 863
Моля ви, ако някой знае таблица с норми за тегло и ръст между 1 и 2 годинки да даде някакъв линк.... не може да все да ми казват нали е здрава и си е добре детето, а тя да е с поднормено тегло вече месеци...щом нормата е 10 кг за 1г, то тя как да  не е под нормата като е толкова на почти 2г ???,
Моля ви, ако някой знае да ми пише Praynig

# 48
  • София
  • Мнения: 6 228
Ами по праисторическите норми в детските картони, минимума за 2 години е 9кг., средната 12кг., а максимума 14.600кг. Казвам "праисторически", защото това наистина са норми от...е-е-е не мога да си намеря книгата, за да видя БДС-то от седемдесте и коя беше. Но тогава се говореше, че и нормалното тегло за възрастните е височината - 100, а сега всички вадят 110, а дори се клони към 115.
И моето дете клони към злоядите и аз се притеснявам, но докторката все ме успокоява, че по-слабите деца били по-здрави.

# 49
  • Мнения: 2 863
Сдобих се със следната норма, за която извадих душата на GP-като,че ли я карам да копае, а не да си погледна в компютъра и да ми каже нормата- та за дете на 1.9м( момиче) нормата е 12кг, плюс/минус 1.4кг...е, и аз като й разправям, че е  с поднормено тегло тя ми вика нищо й няма....а нашата тежи 10кг с обувките, дрехите и памперса... значи много по малко от 10, ако има 9.5 ще се прекръстя:))

# 50
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Jaly1, трудно е да се говори за норми, защото ако родителите са по-дребни4ки нормално е и детето да е дребни4ко.
Също така не може да сравняваш и едно бебе родено 2 кила с друго, което е било 4,500. Даже и след година не може да има уеднаквяване.

# 51
  • Мнения: 641
Нашето човече също е едвам-едвам 10 килограма. Има дни в които си изяжда всичко, има и такива в които е само на кърма (сега е в такъв период). Не я гоня с лъжицата, таткото е жив пример на "ефективноста" на този метод: "Хапни мамо сладоледче!" и му бутат лъжицата с кисело мляко в устата, следва "Пфуу" и трийсет години вече неще и да види мляко и сиренце, и яичица Close.

Предлагам малки порции, разноцветна храна, на кубчета, на колелца, едно и също яде максимум два поредни дни и то рядко, не се храни между играчки или пред телевизора...
Старая се да съм максимално търпелива (и ми е все по-трудно), по-честичко приготвям от любимите и храни  и така я караме...
За хемоглобина, на 6 месеца (незахранена) - 120, на годинка 116  newsm78.

# 52
  • Мнения: 2 596
ts, колко сълзи съм изплакала от една година насам заради това злоядство. Мойто дете на 1 годинка беше 8,600 кг. За момче е направо ужас. Както и да е, какви ли не номера съм прилагала, игри, маймунджулуци и накрая в столчето и му пускам филми. Като се загледа в нещо, пъхам лъжицата, но пак нещата едва едва бяха. И пчелно млечице давах, и Мултисаностол давах, тцццц. Нищо не помагаше. От няколко месеца обаче картинката е коренно променена. Детето ми се храни, наддава нормално, чак педиатърката забеляза от далече, че има промяна в него. Казах й какво му давам и тя ми каза само едно браво. Давам му от прословутите капсоли на Аквасорс, от Коластрата. Много съм доволна. Не съм дистрибутор, не правя реклама. Купувам си ги от моята кума, тя е дистрибутор. От тях ли какво, не знам, детето ми яде и не боледува изобщо, а вадим зъби на поразия.

# 53
  • Мнения: 98
Май и ние се движим ок ,но по праисторическите норми ,10кг за 2 годишно дете ,лекарите казват че трябва да наваксваме ,ама насила нестава Stop

# 54
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Само да вметна, че и аз видях светлина в тунела благодарение на Аквасорс водораслите.

# 55
  • Мнения: 2 863
Да, знам за водораслите, давала съм ги на сина ми, който сега отказва категорично да ги пие и реших да ги давам на злоядка.... ама не- тя ги плю, беше й гадно и сега не мога да измисля как тая капсула да стигне до корема й... пробвах да ги разтворя в лъжица, обаче става много и гадно зелено ... разбърках ги с малко мляко, пак така и сега не съм опитвала повече. При големия ефекта беше също поразителен... ама я накарай  сега 12 г предпубертет да изпие нещо насила #Cussing out

# 56
  • София
  • Мнения: 6 228
Я наистина, кажете в какъв вид са тези водорасли, могат ли да се разтварят в някаква течност и ако да - какъв вкус придобива течността.
Моята е на Мултисаностол - понякога има ефект, понякога няма, а и трябва да почиваме от него. Дори него не винаги го иска - с лъжичка е абсурд, давам и го разреден в малко водичка, ама пак не му е фен. Прави разлика кога е сокче и кога е витамин Close

# 57
  • Мнения: 2 596
Jaly1, ти сигурно говориш за Зелената Енергия. Тя е зелена и мирише много. Аз лично капсолите и зелената енергия и Коластрата, която е бяла и е с много хубав вкус, дори да я разтваряте в храната му ги давам целички. Не ги отварям, не ги разтварям в нищо, така както са си целички, слагам ги в лъжицата надлъжно заедно с малко храна и пъхам лъжицата в устата. Тя капсулата се приплъзва в гърлото и той я гълта без да му направи впечатление. Държа да отбележа, че детето ми още не е свикнало с големи пърчета храна, удивително лесно приема капсолите цели.

# 58
  • Мнения: 7 640
няма пък да давам такива зелении с неясен произход Naughty Мислите ли, че точно това е причината да проядат децата или просто им е дошло времето?

# 59
  • Мнения: 2 863
Аз за зелената енергия съм сигурна, понеже видим беше ефекта.... напълня и имаше определно повече апетит... а коластрата не съм я пробвала....

Общи условия

Активация на акаунт