Цитросепт?На какво ви е помогнал и как се ползва?

  • 8 215
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 541
И аз бях голяма фенка на Цитросепт, но на детето не съм давала, защото е много малка. Отказах се от него обаче, защото поради ред причини имах консултация с една млада и начетена докторица, която изказа мнението, че Цитросептът напоследък е в силна рекламна кампания (и от самите лекари включително), но не се споменава, че заради наистина големите дози вит. С се нарушавал не знам си какъв баланс и започва да уврежда бъбреците. Все по- често идвали хора, които след продължително приемане, имали такива оплаквания, а и след като го каза това се сетих за моя позната, която само с него се лекува, но и тя вкл. страда от бъбреци от известно време. Може и да е случайност разбира се. Не се наемам да защитавам твърдението, защото не е мое, но тъй като аз съм склонна към проблеми с бъбреци и реших да не си правя опити- нито с мен, нито с детето.
Просто информативно го казвам  Peace

# 16
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Помогнал ми е за пърхута. Мина точно с три пъти миене на главата. Един път си го сложих в носа и щях да умра! Може много да помага за хрема и синузит, но е истинско мъчение Naughty Това е скромният ми опит.

# 17
  • Мнения: 123
На опаковката на Цитросепт пише че в 10 капки има 14 милиграма вит.С и това било 8,4% от дневната доза.Не зная каква е дневната доза при децата но аз по принцип давам доста вит.С.Единият ми син е предразположен към алергии и от малък приема максималните дневни дози вит.С.Никой не ме е предупредил че това застрашава бъбреците му.Цитросепт съдържа според мен нормално количество вит.С ако приемаш 10-15 капки дневно/а това е дозата на моите деца,когато са болни,иначе е по-малко/Проблемът е,ако има такъв,може би при възрастните които приемат много повече капки и тогава надвишават дневната доза вит.С.
Някой друг чувал ли е за това?

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Както е с всичко, така и с Цитросепт ако се прекали, е лошо. То не знам какви бесни количества трябва да се взимат, за да се надвиши Вит.Ц. За реклама също много не съм съгласна-моята лекарка не го и знае. Ако се смята за реклама типа"една позната ми каза колко е доволна", значи от реклама го знам. Истината е, че и аз съм много доволна. В момента давам лечебната доза на Констанца- х 1к. на кг тегло, т.е. 24к. за деня, разпределени на 3приема.

# 19
  • Мнения: 3 929
Да, и аз споменах вече на няколко места за песъчинките в бъбреците. Миналия месец синът ми се разболя от бронхит и отидохме при педиатърката. Тъй като преди много често боледувахме, та свикна да ни вижда всеки месец, а сега не бяхме боледували 3 месеца почти и тя ме пита, какво му давам. Казах й за Цитросепта. Каза ми да не му го давам повече от месец и като чу, че съм му го давала вече 3 месеца, каза незабавно да го спра, защото образувал песъчинки в бъбреците, особено при децата. И затова го спрях. Препоръча ми Есберитокс. Спрях Цитросепта, но на детето нещо започна да му хърка нослето и аз "атакувах" пак с Цитросепт, но само с по 2 капки дневно.

# 20
  • Мнения: 123
Току що погледнах колко милиграма  вит.С е хапченцето.На опаковката пише 100mg.Тоест ако 10 капки Цитросепт съдържат 14 mg вит.С а аз давам 15 капки,т.е. поемат 21mg.Не се събира даже едно хапченце нормално вит.С.Не бях чувала за този страничен ефект-песъчинки в бъбреците.
Някои консултирал ли се е с доктор колко често и с каква продължителност в годината се дава Цитросепта за да е безвреден?

# 21
  • Мнения: 636
Лечебната доза за деца ми е ясна, но как изчислявате профилактичната? Как някой е преценил да дава 5 капки дневно, а друг - две?

# 22
  • Мнения: 1 645
Лечебната доза за деца ми е ясна, но как изчислявате профилактичната? Как някой е преценил да дава 5 капки дневно, а друг - две?

Значи профилактичната доза се определя от лечебната.
В нашият случай 20 капки лечебна, и 10 капки(наполовината на лечебната)за профилактика.
Аз давам 5 капки,защото така ме посъветва моя близка ,която е фармацевт,а аз и имам голямо доверие.


Някои консултирал ли се е с доктор колко често и с каква продължителност в годината се дава Цитросепта за да е безвреден?

Аз съм питала.
Ако се касае за някаква болест ,например на черният дроб, Цитросепта може да се приема няколко месеца.
Но, ако е с цел профилактика, не трябва да се прикалява 2 - 3 седмици са достатъчни.
Аз смятам да го давам 3 седмици,и после почивка.

# 23
  • Мнения: 2 926
За мен цитросепта е прекалено прехвален.
В къщи няма ефект и то никакъв.
Още съжалявам за 20-те лв.,които дадох за него.

# 24
  • Мнения: 123
Карамел,ти за какво и колко време го ползва.Просто ми е интересно как човек преценява че не му е от полза.Никъде в листовката не обещават здраве,а говорят за подпомагане на защитните сили и по леко изкарване на вирусните заболявания и без усложнения.Аз не очаквам да спрем да боледуваме а да го правим в по-изчистена форма и да няма бактериални инфекции след това така че да спестим антибиотиците.
Хубава дискусия става и това е много полезно за мен.Благодаря ви!

# 25
  • Мнения: 2 926
Карамел,ти за какво и колко време го ползва.Просто ми е интересно как човек преценява че не му е от полза.Никъде в листовката не обещават здраве,а говорят за подпомагане на защитните сили и по леко изкарване на вирусните заболявания и без усложнения.Аз не очаквам да спрем да боледуваме а да го правим в по-изчистена форма и да няма бактериални инфекции след това така че да спестим антибиотиците.
Хубава дискусия става и това е много полезно за мен.Благодаря ви!
VasTed,прецених че Цитросепта е боклук по следния начин:
1.Пробвах го като имуностимулатор - Нищо,детето изкара абсолютно всички видове грип и то ги изкара много тежко.
2.Като средство против гъбички на краката - Нищо,добре че мъжа ми се оказа по-разумен от мен и след няколко седмици упорито дръгнене,реши да си купи Ламизил-3 дни и беше без гъби.
3.После го пих за да изкарам по-леко пролетните алергии,които имам - Нищо,пак същата пролетна картина-сополи,кихане,сърбежи и т.н
4.Синузит-докато си натисках парцалите,капех Цитросеп в носа и го пийвах също,синузита ми стана нетърпим,после и пеницилин ме споходи и пункция също,че не беше и единствена.
Та може и на при някои да действа,но аз определно не съм от тях,нито детето,нито мъжа ми.
Ей за това прецених,че не ми е от полза.
А на който помага-супер,далеч по-добре е да капеш тая горчилка в носа при синузит например,отколкото да ти правят пункция.

# 26
  • Мнения: 123
Боже,ти направо ме срази.Ужас.Особено за пункцията..........Аз я отказах и се оправях два месеца после.Обаче за Цитросепта ме отчай.Дано при нас да има ефект,защото вече не знам какво да правя.По подобен начин при нас стои въпроса с хомеопатията.На мен ми действа супер,но на децата не ще.......................А така бих искала да е обратното.

# 27
  • Мнения: 123
Сега прочетох в листовката че Цитросепт по-скоро го дават като добавка към основното лечение в тежките случаи и продължаването му след това за доукрепване?И за профилактика разбира се.

Абе,обърках се!!!!!!!!!!!!!!!!1

# 28
  • Мнения: 2 926
Боже,ти направо ме срази.Ужас.Особено за пункцията..........Аз я отказах и се оправях два месеца после.Обаче за Цитросепта ме отчай.Дано при нас да има ефект,защото вече не знам какво да правя.По подобен начин при нас стои въпроса с хомеопатията.На мен ми действа супер,но на децата не ще.......................А така бих искала да е обратното.
А,не се отчавай.
При вас може да действа.
Аз споделям личчен опит.
Нали знаеш,че нещо което при мен няма ефект,при теб може да има страхотен такъв.
Всичко е индивидуално.

# 29
  • Мнения: 123
Дано да си права!

Общи условия

Активация на акаунт