Цвета на стените ви в хола

  • 11 719
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 970
у нас хола е с цвят шампанско, но и ние мислим да се насочим към зеления нюанс това лято ...
Може ли да помоля за снимка на стените Praynig.утре ще боядисваме, а още се чудим дали да е някакво шампанско или по-светло жълто ....или пък светло бежаво newsm78 А също така да ми кажеш с каква боя  боядисвахте като марка?

мога да направя снимка довечера, ако не е късно за теб!
боята беше някаква италианска,ще погледна баката.
Ще ти бъда много благодарна ако споделиш за боята Hug Няма да е късно- утре следобед ще  купувам!

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
фирмата е Arreghini
http://www.cap.pl/pliki/htm/dokumentacja.htm това е сайта
боята е Murival 3000 TIX

направих снимка, но светкавицата разваля цвета ... ако искаш все пак да го видиш, прати мейл

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
При мен едната стена е вжълто а другата е оранжево.Тавана е бял.

Ето снимчица:


Ееее, sneji_, много стилно!  Peace

# 18
  • Мнения: 176
Нилата, сигурна ли си, че е удачно съчетание зелени стени с мебели цвят череша. Черешата има свой червеникав нюанс и изисква по-неутрални цветове...сиво, бежово...знам ли... Thinking
Секцията ми е съчетание на череша с ванилия и имам само е една дървена маса.Килима и той е бежав с разни шарки зелени и червени(морска пяна),ламината светъл и стените ако направя бежави или сиви ми се струва,че ще стане много "бозаво".Искам все пак да има някакъв контраст.

# 19
  • Мнения: 3 034
цвета е sage - можеш да го погледнеш в някоя палитра, зелено със сив примес, бледо е, малко ми е трудно да опиша, може би леко маслено, не ярко. мебелите ми са с червеникав оттенък - дърво, абсолютно си подхождат, стои стилно. ние ще боядисваме след 1-2 седмици, като приключим ще правя снимки  Peace

# 20
  • Мнения: 660
Секцията ми е съчетание на череша с ванилия и имам само е една дървена маса.Килима и той е бежав с разни шарки зелени и червени(морска пяна),ламината светъл и стените ако направя бежави или сиви ми се струва,че ще стане много "бозаво".Искам все пак да има някакъв контраст.
Изглежда, че имаш доста неща в бежовата гама, което прекрасно се връзва с нежни зелени нюанси. Само имай предвид, че специалистите препоръчват в едно помещение да няма повече от 3-4 основни цвята и то добре съчетани. Разбира се няма как да изпляскаш лилаво и зелено. Само си го представи...

# 21
  • Мнения: 1 712
t_ilieva,Благодаря!  bouquet

# 22
  • Мнения: 425
Ние в момента правим ремонт в хола и по план до 1-2 седмици ще са боядисани и стените в зелено и оранжево. Като стане готово ще пусна снимки.

А тук може да си избирате цветове и да видите как стоят на стените http://www.orgachim.bg/virtual/ Имат си и номерца и само отиваш в магазина и казваш кой номер искаш. Мисля, че е много полезна тази програмка.

# 23
  • Мнения: 712
Здравейте,

И аз съм на тема боядисване. Предстои ми местене в ново жилище и тези дни трябва да избера цвета на стените.
За кухнята се колебая, защото е част от хола. Самите шкафове са комбинация от млечно зелено и венге. Поради малките размери на помещението реших подът и стените да са светли, а мебелите - венге. Не знам защо, но си мисля, че така ще разширя малко помещението (поне визуално). За хола съм решила да се спра на оранжевата гама. А и преходът от кухнята към хола ме притеснява. Чудя се дали да избера един цвят навсякъде или да го разделя и да обособя 2 отделни къта.
В детската се колебая между жълто и зелено. Има едно стилизирано слънце на тавана и ако направя и стените жълти, и слънцето, може да стане прекалено.
Дали ще се получи, ако част от стените са зелени?

Ето и снимки  - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=174963

# 24
  • Мнения: 176
beru6ka благодаря ти вного за тази програма.Точно такова нещо ми трябваше  bouquet

# 25
  • Мнения: 6 026
В рамките на шегата-баба ми твърдеше,че зелено на всичко отива и даваше за пример цветята,които са различни цветове,а дръжките и листата зелени и е красиво.
За оптическо уголемяване на пространството специалистите препоръчват студени цветове.Т.е. не бежово,розово ,а  светло сиво или резеда например.Пода -светъл.Така се получава илюзия,че стените се отдалечават една от друга.

# 26
  • Мнения: 6 026
Sarsarilka,оранжът е капризен цвят.Ако много държиш на него може само едната стена да е такава и да обособи кът.Зад дивана например.В другите теми имаше доста снимки и линкове.Някъде попаднах на снимка,но забравих къде-много бозав и безцветен хол но с яркозелени възглавници и килимче в зелено.Просто грееше и беше много впечатляващо.Т.е. като омръзне-сменяш калъфите на възглавниците,прежалваш килима и правиш друг акцент.Може и пердето да се "върже".
А и ако стаята е южна или западна не се препоръчват топли цветове.

# 27
  • Мнения: 23 427
С толкова много тонове на мебели и текстил не знам дали зеленото е удачно като цвят.аз не бих си бядисала целия хол зелен.

# 28
  • Мнения: 9 913

А тук може да си избирате цветове и да видите как стоят на стените http://www.orgachim.bg/virtual/ Имат си и номерца и само отиваш в магазина и казваш кой номер искаш. Мисля, че е много полезна тази програмка.

за съжаление разликата наяве е голяма. Цветовете на монитор нямат нищо общо с тези на хартия/във фирмените магазини на Оргахим има богати каталози/, а самите бои, мацнати на гипскартон или обикновен картон, са още по-различни/като цяло по-светли/. На мен ми се наложи на място в магазина да засиля цветовете с по-2-3 степени.

# 29
  • Мнения: 712
W, много благодаря за съвета. Да, стаята е с югозападно изложение. Идеята за цвета дойде от една стена, която направихме с камък (предполагам я видя), на която сме предвидили да сложим малка икона (дано да не е кич). В моето семейство иконата в дома е на почит и аз много се радвам, че Александър също хареса варианта, защото си пада малко атеист. Даже беше стигнал до същата идея сам... Та понеже някои от цветовете на камъните са нежно оранжеви, леко розовеят, затова се замислих как да го съчетая. Признавам си, че изобщо ме няма в тая част.

Общи условия

Активация на акаунт