Стискаме палци от сега силно да туптят ДЕКЕМВРИЙСКИТЕ сърчица

  • 12 521
  • 277
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 342
Zahira®,  благодаря!  smile3501 smile3501 Много полезна информация.

# 181
  • Мнения: 196
От ТУК можете да си изтеглите дневник-календара на Еврофутбол "Ние чакаме бебе"
Тук го има и онлайн: http://www.eurofootball.bg/downloads/Dnevnik_kalendar.pdf

Ако някой иска мога да му изпратя 2 книги, които имам. Не помня от къде съм ги сваляла за да Ви дам линк, но едната е "Аз съм бременна" на Мари Клод Дьолае, а другата е "Бременността по седмици".

# 182
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте и от мен, мами!  Simple Smile
Аз съм новото попълнение във форума. Преди 3 дни разбрах, че и аз ще ставам мама. Днес влизам в 5 г.с. и по мои изчисления термина ми е на 31.12.
Желая лека и щастлива бременност на всички  тумбаци  preggo

Ето ме и мен" Засега Втори Гост"...вече официално съм тук....и в Януарки, защото лекарят ми каза 31. Декември- 03 Януари.
Преди празниците видяхме точицата, но нямах възможност да вляза във форума и да се похваля!
 Yoanina, май с теб ще сме заедно?

Поздрави на всички !

# 183
  • Бургас
  • Мнения: 302
Някой питаше за токсоплазмоза. Мисля че в обикновените лаборатории не се прави. Аз си правих в РИОКОЗ (бившето ХЕИ). Там правят подобни изследвания.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 113
Бръм,
май и ние ще сме тогава...поне така излиза според онлайн календарите, които направих.
На 30ти бях на лекар, също видяхме точицата и тва бе всичко. Викат ме пак чак на 27ми май.
На теб казаха ли ти нещо повече, освен да се храниш здравословно и да пиеш фолиева киселина?
Казаха ли ти също кога долу-горе е станало бебето?Според моят лекар тва се е случило кололо 8-10ти април...

# 185
  • Мнения: 616
Добре дошла Бръм официално  Hug  bouquet честита ти точица, моя мъж е роден на 31.12 много готин ден ще те гласим за бебе на годината  Hug

# 186
  • Мнения: 1 542
Здравейте, сладурки  Hug
Първо, моля никой да не ми се сърди, ако съм го пропуснала  Hug rrhh, Чаено момиче, вие имате ли определен термин? Сложила съм ви в Бременилки с неустановен термин, но ще се поправя бързо, ако не съм дочела нещо
Бръм, добре дошла официално!
Каспърче, да ти е живо и здраво детенцето  Hug
Захира, благодаря за инфото   bouquet Календара на Еврофутбол съм го сложила в неща, полезни за четене  Peace
аз съм качила 2-3 кг. някъде незнам със сигурност защото се мерих на два различни кантара, като цяло гледам да ям редовно и да не оставам гладна....

Инвисибъл,  Heart Eyes Аз съм си на същите килограми, но имам чувството, че вече имам коремче  newsm78 Даже мъжът ми каза, че го вижда ясно.. Мислите ли, че е възможно?
Аз засега също пия само фолиева киселина. Ще видим за по-нататък. Аз имам един въпрос - наистина ли в частните клиниките здравните услуги са със съществено по-високо качество? Заслужава ли си?

# 187
  • Мнения: 616
абсолютно мила  Heart Eyesможе да си имаш коремче и аз имам леко винаги ми е бил хлътнал навътре корема и сега и малко да е си личи и моя мъж го вижда  Heart Eyes  Peace нямам търпение да ми личи повече и да си имам сладко тумбаче

колкото до частните клиники ами от всички мои приятелки раждали в частни и тези родили в държавни има определено разлика в мненията в смисъл положителни в полза на частните..... но пък и всеки има някакви очаквания за мястото на което иска да роди и съответно намира подходящото място

# 188
  • Мнения: 516
В Русе имаме само една частна гинекологична клиника. Не бих се възползвала от нея, защото нямат добра неонатологична апаратура и мога да изложа бебчето на опасност. А ако има усложнения, пак те карат в държавния Родилен дом. Така че си е направо безсмислено. А и в РД предлагат епидурална аналгезия срещу 100лв, само санитарните условия са кофти. Но в името на бебчето се издържа  Simple Smile
И аз още не съм качила кг ,но матката  ми расте напред Crazy

# 189
  • Мнения: 196
Аз съм на мнение, че частните клиники могат да си позволят в пъти по-модерна  и качествена апаратура. А държавното ни здравеопазване е под всякаква критика. Да не говорим за лошите хигиенни условия в болниците и за системните вътреболнични инфекции, на които се гледа като нещо нормално, а истината е че са много жертвите например на стафилококовите ифекции - и майки и бебета, заразявани по време на престоя им болницата.

# 190
  • Мнения: 342
Здравей и от мен, Бръм!  Hug
Да, заедно ще се борим за бебе на годината.  Two Hearts
Аз също предпочитам да ходя в частна клиника, въпреки цените. Условията, които предлагат си заслужават парите.

# 191
  • Мнения: 2 149
Shark, изобщо не се сърдя, по първата снимка от УЗ имам термина 25.12.
За бебе на годината няма начин да се състезавам, понеже така или иначе какъвто и да е терминът, все по-рано ще вадим бебочев.

Частните клиники ме привличат, но не мога да си ги позволя, затова търся добър вариант за държавна - или Св. Анна, или Правителствена. Чудя се, но нека мина 3-ти месец.

Боли ме гърлото и имам лека хрема. Какво ли мога да взимам, някой знае ли? Смуча Ангин Хил /пише, че можело/ и се чудя за капките Низита.

Каспър, съжалявам, че няма да са близнаци, но се надявам за теб това да не е голямо разочарование.  Hug

# 192
  • Мнения: 48
Аз съм на мнение, че частните клиники могат да си позволят в пъти по-модерна  и качествена апаратура. А държавното ни здравеопазване е под всякаква критика. Да не говорим за лошите хигиенни условия в болниците и за системните вътреболнични инфекции, на които се гледа като нещо нормално, а истината е че са много жертвите например на стафилококовите ифекции - и майки и бебета, заразявани по време на престоя им болницата.

Мили момичета, когато раждах първото си дете, през март 2000, раждах в държавна болница. /тогава май само "Св. Лазар" се беше появила/ Не искам да си спомням за хиегиената. Всъщност чистеше се, но всичко бе старо и захабено....а в саята имаше нощно време хлебарки и аз не мигвах по цала нощт от страх някоя хлебарка да не ми полази бебето  #2gunfire

За момента ходя в частна клинкиа и дори само това, че не прилича на болница ми действа добре. Надявам се и грижите да са добри.

Все пак да не изключваме възможността, че може да се появи и "треска за злато" в обслужването....ама....да видим как ще вървят нещата  Wink

# 193
  • Мнения: 616
Чаено момиче аз бях с ужасна настинка повече от 7-8 дни можеш да вземаш ефизол за гърлото, серимар за носа и хомеопатични. Аз пих на Боарон едни но вече за развита настинка и само това ме спаси, можеш да вземеш Осцилококцимум за да не се влошиш успех и повече чайчета  Hug

# 194
  • Мнения: 16
Момичета, да ви питам. Вас боли ли Ви кръста. Вече втори ден ме наболява, може да е дето цял ден съм седнала.

Общи условия

Активация на акаунт