От кога черешки?

  • 1 678
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Дадох череши на годинка. Тогава им беше сезонът, иначе сигурно и по- рано щях да предложа.

# 31
  • София
  • Мнения: 17 597
Ако ги белиш, вариш, пасираш добре или правиш на сок мисля, че няма проблем.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
Дадох миналата година на 6-7 месеца трябва да е бил по време на черешите. Досега не е давал алергична реакция от нищо, затова и си позволих и си позволявам да давам всичко вече.

# 33
  • Мнения: 686
След годинката!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Препоръчва се да се дават от 8-мия месец нататък (ето ти линк). Пише, че черешите не са силен алерген, но имат кожица, която може да е трудно смилаема за малкото стомахче.

И сега да не се шашнеш! Спокойно, ако до момента детето ти не е дало признаци на алергична реакция, няма да направи такава. Ако му е трудно да смели черешовите парченца, може да поплаче малко и да ги изака почти цели. Зависи с какво си го захранвала до момента.
Peace

# 35
  • Мнения: 2 908
Дадох сок от череши на 7 месеца.Плод не можех да дам,поради ципите-трябва да чистиш до припадък,за да изяде 1/8 от плода Mr. GreenНе е получавала колики,не я е болял стомах,не е имала алергии-извод-много и бяха вкусни... Mr. Green

# 36
  • Мнения: 9 973
още не съм давала

# 37
  • София
  • Мнения: 44 354
Аз давах като беше на 6-7 месеца, но много ме тормозеше обезкостяването и цапаницата, за това и не давах повече....
Тази година ако се оправя сам с костилките ще яде, ако не догодина Wink

# 38
  • Мнения: 2 374
Ох и на мен ми се доядоха започвам да преглъщам.

# 39
  • Мнения: 7 723
...Какво ни е добрето!? Вие си хапвате Кюстендилски черешки  Crossing Arms , пък ние нека се мъчим с вносни  Whistling
Там е разликата, че  ...само на снимки ги гледаме все още  Crossing Arms

# 40
  • Мнения: 1 447
И аз знам, че е рано за черешки Simple Smile

п.п....ама има ли вече черешки по пазара? newsm78
Лелеееееее, получих слюнкоотделяне... ooooh! Crazy Crossing Arms
При нас в Ст.Загора вече има на пазара едни хубави и едри 8 лв/кг

# 41
  • Мнения: 4 753
При нас в Ст.Загора вече има на пазара едни хубави и едри 8 лв/кг

Майкоооооооо  Shocked тия пък си не искат.... Днес и на нашия пазар бяха изкарали, не много едри, но домашни и вкусни.... по 3,50 за литър....  Joy А и дини имаше, ама нещо ме съмняват....  Thinking

# 42
  • Мнения: 528
 ooooh! ooooh! ooooh! К'ви 5 лева, бе  ooooh! ooooh! ooooh! 15лв били  Shocked #Crazy Shocked #Crazy Направо се хванах за главата. Какво съм гледала и аз онзи ден. Искало ми се е да са по 5лв Mr. Green

За дините - ако са от Йордания, са вкусни. Е, не са като нашите Wink . Преди 2 седмици си взехме едно парче. Малката яде и много и хареса Wink

# 43
  • Мнения: 4 753
А  Shocked
Цитат
Дъщеря ми е почти на 6 месеца и днес и дадох 3 черешки.

Ти за това си и дала само три....  hahaha

Виж и дините да не са по 15....  Peace

# 44
  • Мнения: 7 723
Вие сте садомазохистки, бре! ooooh!

А на някой да му се ядат праскови? От Сандански? Whistling
Само по 40 лв е килото  Mr. Green Joy

Общи условия

Активация на акаунт