ЮЛСКИ бебешори '08 (тема 47)

  • 11 838
  • 274
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 441
После обаче се скарах на приятеля ми, че си трае, макар че беше на същото мнение като мен, т.е. против сушилнята.
Дааа, тук си много права - на първо място трябва и половинката да те подкрепя и да го показва ясно!
Моето "съкровище" поначало не ме притеснява нито с изказвания, нито с някакви действия - обаче това е най-вече така, понеже мъжът ми е по-малко търпелив от мен  Joy Съответно, ако много се въодушеви за нещо, което не е нейна работа, той я "отрязва" много преди на мен да ми е докипяло. Че даже понякога аз му казвам да е по-внимателен с майка си  Laughing
ine е дала много хубав съвет - ако чуе за пеленка под атрибутите, сигурно ще се успокои - подкрепям  Peace
Това все едно аз съм го писала.
Ще кажа за пелената. Нали има и едни възглавнички за къпане?
Пърли, при нас най- добрия подход е дипломацията, опитвам се за повечето неща да излезе все едно тя ги е измислила, като ги показвам положителни с различни доводи известно време. Ако съм директна следва първична реакция и не се пстига нищо. Затова питах за конкретен довод като пелената. Няма как да се покажа като авторитет в случая, защото незнам нищо по въпроса. Иначе и нашите отношения са чудесни, като имаш предвид, че вече повече от 2 години живея при тях, а мъжа ми все го няма.

За даването на ред- на мен ми направи впечатление, че като ходих 2 пъти на ендокринолог доктора каза на останалите преди мен, че ще влезе първо бременната и те нищо не казаха. Иначе щях да си чакам реда, но там поне е чакалня, а не опашка.

# 166
  • Мнения: 223
Еми ето, де - питаш, все някой тук ще ти каже идея и вече си компетентна по въпроса Simple Smile

А и още нещо. Питай я, ако ваничките пречеха на мъжкото достойнство, защо тогава се наричат АНАТОМИЧНИ, сиреч точно съобразени с тялото на бебето?

# 167
  • София
  • Мнения: 979
Аз се оплаках вече,  Laughing ама сега Тити ме подсети за предишното ми посещение в поликлиниката - не работи асансьора и качвайки - слизайки от доки ми се припишка и почти излизайки ме сритва бебка и решавам все пак да се възползвам от вц -то на поликлиниката и отивам на рецепцията да помоля за ключа и си представете ситуацията в която ми обясняват, че трябва да си дам личната карта и мобилния си телефон или да изкача обратно 4 етажа и моята докторка да ми даде ключ за вц-то - погледнах я и я попитах, не ми ли личи че съм бременна - и тя ми казва е напълнили сте пупата ама това не означава, че ще ви дам ключа  #2gunfire Направо се обърнах, инат съм си и си тръгнах - няма да се моля я и в първото заведение си отидох да си свърша работата.
Тити мерси за инфото за пеленките - ще си купя още 4  Laughing

# 168
  • Варна
  • Мнения: 441
Еми ето, де - питаш, все някой тук ще ти каже идея и вече си компетентна по въпроса Simple Smile

А и още нещо. Питай я, ако ваничките пречеха на мъжкото достойнство, защо тогава се наричат АНАТОМИЧНИ, сиреч точно съобразени с тялото на бебето?

Hug
А някой има ли мнение за тези подложки?
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_39&products_id=120
Аз мислех за такава, понеже като порасне бебето мога да я махна и да ползвам същата ваничка да взема по- голяма, а не да сечудя къде да слагам 100 ванички  newsm78.
Е, не мога да я сложа като снимка  Crossing Arms.

# 169
  • София
  • Мнения: 138
Здравейте и от мен Simple Smile Аз днес се поуспах и пропуснах Часът на мама и часовете за ЖК. Но утре трябва да отида на ЖК най-после, само се ослушвам, ама как да ми се ходи само за едно мерене на корема и кръвното.
Абе, момичета откъде си взимате масажното олио на Хип? Аз в толкова аптеки и магазини питах и все го няма, та накрая си взех на Бюбхен.
За черешите да ви кажа на Красно село все още са по 15 лв. килото  Sad Ще почакам още малко.
На мен за щастие свекървата не ми се меси въобще за бебето, ще видим като се роди, де.
kami_ch, прочетох, че пиеш Диаспорал. Редовно ли го пиеш? Аз вчера си взех, че бях много закъсала. От напъване имах чувството, че ще си спукам мехура. Та тази сутрин такава драстична диета си направих - чаша топла вода с мед, киви и кисело мляко с мюсли. А да видим какъв ще е ефектът.
Тити, много си права, че трябва да си търсим правата, ама като че ли повечето сме свикнали да си траем...Аз също си чакам като първата будала, ама ако ми стане тежко или лошо сигурно ще си отворя устата.

# 170
  • Мнения: 591
Пумичка, и аз така вчера се бях настроила да ям черешки и мъжа ми отива да види на пазара на Красно село (в Борово сме, но пазара ни е на по малко от 10 мин) и той като каза, че са по 15 лв. се отказах...и ще си чакаме още Sad

# 171
  • Мнения: 58
Инка, ти защо не вземеш да отидеш на лекар, нормални ли са тези болки, контракции? Миналата седмица те мислих цяла нощ като не мърдаше бебето. Ох, дано не съм досадна като свекърва.
Но ще кажа по повод мърдането на бебетата какво са казали по едно предаване Беберон, мъжът ми го е гледал:в третия триместър, ако не го усетиш по вече от 4-5 часа да се отива на лекар. Не искам да всявам паника, но така са казали и аз имам едно на ум.
За свекървите, аз съм много доволна, защото живеем отделно и не ми се бърка изобщо, дори и да даде съвет, то той не се натрапва. При нас на горния етаж живее втората жена на свекъра/ той е починал/, но и тя е страшно свястна жена, знаем си границите, и много се разбираме.Това значи, че ако не я потърся за нещо, я виждам само ако се засечем случайно, или ако ми донесе нещо за ядене. А с майками -проблеми нямам.
tanita ,абе ние бяхме на матраци от тези със вградената дървена рамка.Много ни беше гот така на ниско ,но като забременях все по трудно ми стана ставането  Grinning.
А, сега разбирам. И аз много харесвам тези ниските спални, но наистина е трудно ставането.
Е, честита ви нова спалня.
Де Що, ти от коя болница в Плевен беше много доволна, и тя от "Приятели на бебето"ли е ?
Щукна ми , че мога да родя в Плевен, нашите се преместиха да живеят на село, което е на 50 км от там, и ще бъде супер за бебка, чист възду, тишина, пък и майка може да ми помага.

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 13:27 от tanita66

# 172
  • Мнения: 223
Ау, като гледам при Май-ките каква вълна от бебета залива Simple Smile И нас това ни чака, ей. ЖЗ да мине май и всеки да си влезе в 9-тия... първо сме тези от началото на юли, а някои бебоци пък ще дойдат малко преди термина, после са плановото секцио, други пък ще си чакат кротко термина, трети ще го дочакват и няма да искат да излизат... Но в крайна сметка всички ще се родят Laughing Ех, забавно ще е в темата ни, ще е пълна с новини Simple Smile И ДАНО СА ВСЕ ХУБАВИ!!! Simple Smile))

# 173
  • София
  • Мнения: 123
Привет,по въпроса за отстъпване на място и аз нямам думи.Докато ходех на работа,бях със свекърва ми и още една колежка,а мен понеже ме е срам да ходя да се натискам,те 2-те като се зати4ат и при първия свободен стол заставаха,като на война,никой не смееше да каже нищо Mr. GreenИна4е при пълен трамвай или автобус,единствено възрасна жена и едно мом4е са ми отстъпвали място.,ама то мом4ето нямаше избор,4е аз без да се усетя,така си бях навряла корема пред лицето му,4е какво да прави.А за жените като цяло да не говорим,само те гледат високомерно и се завъртат на другата страна.
А за свекървите...моята по-принцип е свесна,но така се вманиа4ава в детето ми някой път,4е ме изкарва от нерви.Тъй като не се разбира със свекъра(той е едно пианде...),тя явно гледа да си се успокоява с малкия,но това не зна4и,4е трябва да ми разваля възпитанието,а то4но това се полу4ава като запо4не да го глези и да му угажда за вси4ко,после на мен ми се ка4ва на главата #Cussing outТо и аз гледам дипломати4но да говоря,но не става,защото при мен е едно,но малкия като се ка4и при тях на 2-я етаж,глезуркането запо4ва,нали ние с баща му не виждаме Twisted Evil
Аз сега си пускам OTH,и да поспя малко,4е нещо хи4 не ми е добре,даже снощи бях с температурам.Вие гледате ли го това сериал4е,много е готино.

А кой каза,4е на Женския пазар имало 4ереши,аз понеже работех там,в4ера питах една колежка дали има,но тя каза,4е не е видяла,имало само ягоди,та сега й поръ4ала,да потърси и ако има днес да ми купи.

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 9 787
Моля за помощ тези от вас, които имат куче или котка - какви ваксинации направихте и колко често?

# 175
  • Мнения: 1 584
Ау, като гледам при Май-ките каква вълна от бебета залива Simple Smile И нас това ни чака, ей. ЖЗ да мине май и всеки да си влезе в 9-тия... първо сме тези от началото на юли, а някои бебоци пък ще дойдат малко преди термина, после са плановото секцио, други пък ще си чакат кротко термина, трети ще го дочакват и няма да искат да излизат... Но в крайна сметка всички ще се родят Laughing Ех, забавно ще е в темата ни, ще е пълна с новини Simple Smile И ДАНО СА ВСЕ ХУБАВИ!!! Simple Smile))

М да, ама Юнките се стискат още и никоя не иска да ражда  Mr. Green

# 176
  • Мнения: 69
Да се похваля - днес ми се обади съседката от долния етаж, с която принципно се познаваме, но не толкова близко и ми даде една голяма чанта с бебешки дрешки. Тя има бебоче на 6 м сега. Ударихме му един конушмак  Mr. Green , обсъдихме всички тия теми дето гледам, че сте подхванали междувременно и се чувствам особено доволна. Такива хубави неща ми даде... новички, изпрани... трогнах се  Blush

# 177
  • Мнения: 9 914
да бе, юнките верно се стискат, после ще ги снасят по 5 на ден Simple Smile
ами ние ноемврийки 2005 почнахме да раждаме чак от средата на октомври - първото на 14ти, следващите на 21,24  и на 27 бях аз с планово секцио.

# 178
  • Варна
  • Мнения: 441
Танита, утре съм на консултация и ще питам. Иначе ми е неудобно постоянно да притеснявам всички вкъщи с моите симптоми и страхове. Имам чувството, че си мислят, че се вманиячавам  Rolling Eyes.
Аз прочетох, че трябвало да се броят движенията на бебето и ако са по- малко от 10 на час да отидеш на док. Един вид да не чакаш да спрат напълно  Rolling Eyes. А аз онзи път не усещах нищо почти 2 дни.
Никой ли няма мнение за подложките?

# 179
  • София
  • Мнения: 114
Моля за помощ тези от вас, които имат куче или котка - какви ваксинации направихте и колко често?

Аз съм с куче  Heart Eyes, не съм правила нищо повече от обичайното всяка година - ваксината, таблетки за вътрешни паразити и вече и Фронтлайн/а това как гони и хлебарките  Joy/ за външните. Консултирах се няколко пъти и казаха, че друго не е необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт