Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 33

  • 38 212
  • 326
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 8 242
Здравейте, майсторки   chef
Айде и аз малко да се почовъркам с тия фигурки, че големи дразнителки сте с тия красоти, дето ги творите  Hug
Да попитам - направих марципан Варна, ама ми стана много твърд и ронлив  Rolling Eyes Как да го оправя  Praynig

Оправих сееее  Party
Направих си още малко парено тесто и го омесих хубаво с туй твърдото и стана чудно  Mr. Green

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 15:35 от duhi_puhi

# 256
  • UK
  • Мнения: 1 351
 newsm45 newsm45 newsm45
 пълен провал  Cry
 Исках да си направя торта за РД утре ама то толкова огромен провал не съм си и мислила, че мога да направя  Cry
 Сега излизам малко, че много ме  е яд и като се върна ще снимам и ще се оплача  Cry

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 846
van444eto, Fior, dimitrina73, _Пепи_, petia_tag, благодаря ви много! Hug

За телта- мъжът ми работи в машиностроителна фирма и той ми я донесе. Това е неръждаема тел с лаково покритие. Подходяща е за сладкарски цели. Не съм я увивала в нищо. Но ако използвате тел, задължително трябва да е неръждаема. Питах мъжа ми и той каза, че може да се открие в магазини за заваръчна техника. За тази торта ми отиде доста- повечето, която имах.

Боите на двуетажната торта са течни, купени са от магазинчето на Женския пазар. Като консистенция са течни, като оцветена вода, не са много наситени цветовете, но пък са много свежи. Жълтото е лимон, зеленото е киви (много ми харесва), оранжевото е портокал, имам и червено- ягода. Така пише на етикетите.

. Лаптопът наистина добре си крие историята, особено това за разпиляната сметана по клавиатурата...как го компенсира...,

Колкото можах обрах с четката, после с нея пак, но  потопена в алкохол доизчиствах и накрая боядисвах наново.  Rolling Eyes Просто станах спец. Simple Smile

Искам да попитам тези, които са правили торта Династия- кремовете с каква консистенция са, разливат ли се, държат ли покритие? Някой сигурно е писал, но не помня.

Също така искам да попитам мамите, живеещи в САЩ от кои онлайн магазини пазаруват? Къде има най-голямо разнообразие и добри цени? Става въпрос за сладкарски пособия и бои.

# 258
  • Мнения: 668
Тортите ви са страхотни:
2в1 супер като за първа такава торта, какво да не му харесаш?
Гушанка - по нищо не личи, че си имала проблеми! И двете тортички са прекрасни!
Пепи - благодаря за идеята за няколко етажните торти.
Искам само да помоля за препратка, където сте говорили (ако сте) за правенето на основи за двуетажни или триетажни торти и въобще как стои цялата тази работа с опорната конструкция. Защото досега никога не съм се занимавала с подобни предизвикателства а ми е мерак да опитам.

# 259
  • Мнения: 1 122
Gushanka  страхотни торти си спретнала.   bouquet

А тортата от аватара ми е торта Династия. Кремовете не се разливат, но шоколадовия е по-течен и аз мазах първо бял и в/у него кафяв.  Много вкусна става.

# 260
  • Мнения: 6 974
Благодаря ви момичета за хубавите думи.   bouquet

Пепи,точно от там гледах и аз,но..... Първо не посмях да скося етажите(т.е. долната част на етажа да е по-малка от горната).Второ - разликата в диаметрите на самите етажи ми беше малка и трето нямам такива подложки с крачета.
Всеки етаж е на подложка от картон.Първи и втори етаж са хванати с бамбукови шишчета,които минават и през подложките.А трите заедно са хванати с един по-дебел шиш (той е отрязан от сух папур,който се продава в цветарските магазини.Искаше ми се да е от бамбук,с който съм виждала да подпират цветя,но се оказа,че в наше село не продават такива екстри  #2gunfire )
Вътре е торта "Татяна" с крем от заквасена сметана,крема сирене,ванилов крем и разбита течна сметана,ароматизиран с ванилия и портокал.За мен е много подходяща защото не се сиропира,а като престои става сочна.Не се реших да направя сиропирана торта с толкова етажи.
Gushanka,за твоите торти нямам думи.Само мога да ти се възхищавам.  Hug
Правила съм торта "Династия".Кремовете ми станаха с нормална гъстота.Не са се разливали.Не знам дали държат покритие,защото аз украсих с рози от бял шоколад.

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 846
thedragonbg, stasi76, 2в1, благодаря и на вас, момичета! Hug

thedragonbg, аз слагам гоната торта върху обвит във фолио картон. В долната торта набучвам сламки с височината на самата торта, обикновено 3-4 броя стигат. После слагам отгоре втория етаж. Някои мами не слагат нищо.
 
2в1 и stasi76, благодаря за отговорите. Чакам да пише някой, който е покривал Династията. Simple Smile

За кривите многоегажни торти аз имам това:

1 2
 3 4

# 262
  • Мнения: 1 965
van444eto, ти като вече спец по шоколадов марципан, ще ми стигне ли 1/5 за покриване на торта Медовик?
Признавам, че не съм правила тази торта  и незнам колко е голяма. но при всички случаи 1/5 няма да ти стигне. Днес покривах 25х25 и ми стигнаха точно 3/5 - НЕ ЗАБРАВЯЙ ЧЕ ЕДИН ШОКОЛАД НЕ Е 100 гр. Това подвежда и може да ти обърка рецептата. Аз лично го направих от Своге - млечен. Той е 90 гр. Искам само да кажа, че е голяма мазнотия при замесването. Но ако го направиш от предния ден и добре го завиеш в найлон, на следващия ден няма мазно. Перфектно се точи и моделира. Виж ТОВА  , и следващите няколко снимки.Направих ги специално. Имаше и други въпроси свързани с шоколадовия марципан. Обожавам го за работа. Дано  това да ви бъде от полза. Утре ще кача и тортата директно с разрез. Сега следва украсяване, подаряване..... и изяждане някъде по малките часове на нощта..... Пропуснах да отговоря на другото ти питане. Аз мажа масло със захар отдолу ВИНАГИ. Незнам дали предпазва нещо, но определено ми помага, защото като си го "шпакловам" и оформя, и като стегне час-два в хладилника, идеални ръбове се получават на тортата. А и на бордовете..... Незнам дали може без масло под шоколада. Някой друг да се произнесе, ако е пробвал.....
Момичета, имам питанка. Няколко пъти ровя из правилата на форума и така и не можах да прочета някъде, дали имаме право да говорим за цени и "марки" на продукти. Моля ви някой да ме ориентира в обстановката, защото аз май много говоря за магазини, продукти и т.н. И не искам да ме мъмрят. Ако някъде има  тези правила, моля упътете ме точно и не ми се сърдете.... /все пак съм "бивша" блондинка!   Joy Joy Joy

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 20:16 от van444eto

# 263
  • Мнения: 1 485
van444eto,ти по коя рецепта го правиш шоколадовия марципан?
Ако някъде има рецептата,предварително се извинявам Blush

# 264
  • Мнения: 1 491
2в1, Gushanka, невероятни торти сте направили с много свежи пролетно-летни цветове   bouquet
Аз по план-график, трябва да се отчитам с торта в средата на последната седмица на месеца (да сме живи и здрави до тогава), така че ако се закучи работата ще се включвам доста често  Embarassed

# 265
  • Мнения: 4 358
2 в 1 - чудесно си се справила. Аз многоетежни торти не смея да правя и много се радвам на вашите красоти.
Gushanka - перфектно, във втората торта ми останаха очите ,може би защото съм момиченце hahaha грабнаха ме цветовете абе всичко smile3501.Не казвам че другата ти торта не е хубава Wink напратив - въобще не си личи ще те е измъчила.

van444eto,ти по коя рецепта го правиш шоколадовия марципан?
Аз се каня утре да правя тази от 1 стр - шоколадов фондан.За друга не знам да има. И глюкоза си купих.

Ванче искам само да пробвам да видя какви ще ги забъркам, та да те питам на един шоколад своге от 90 гр колко да намаля останалите продукти та да се получи добре newsm78 Взех бял шоколад на LZ щоито в нашето село друг не видях ooooh! - той е със дупчици знаем и се чудя от него дали ще стане.
Той пък е 2 бр по 40 грама newsm78

# 266
  • Мнения: 389
Добър вечер вдъхновителки   chef
Да ви покажа моята великденска торта със закъснение
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=207710&photo=69
За утре трябва да направя някакво творение/мъжът ми има РД/,но се двоумя какво да е .Няколко пъти пробвах да направя трансфер но нещо не ми се получава.Вие с какъв шоколад го правите?

# 267
  • Мнения: 4 358
pokahontas - така да укриеш толкова време тази прекрасна торта - как можа. Супер ти е тортичката.
За трансфера и на мен не ми се получи - май много тънко бях нанесла шоколада.
Да не забравиш да намазниш джобчето върху което ще рисуваш трансфера защото аз итова съм правила hahaha,че посля се чуда защо не се отлепя hahaha

# 268
  • Мнения: 1 485
van444eto,ти по коя рецепта го правиш шоколадовия марципан?
Аз се каня утре да правя тази от 1 стр - шоколадов фондан.За друга не знам да има. И глюкоза си купих.
Тя пише за марципан,не за фондан.Нали двете са различни? newsm78

# 269
  • Мнения: 4 358
Каня се това да правя


Шоколадов фондан(за покриване на торти и за рози) - копирах от 1 стр на темата

50мл вода
50г захар(кристал)
150г глюкоза
500г шоколад с поне 60% съдържание на какао

Сваряваме водата със захарта(докато заври), прибавяме глюкозата и махаме от огъня, като непрекъснато бъркаме, докато глюкозата се разтвори напълно. Охлаждаме на около 40°[C].
През това време разтопяваме шоколада на водна баня също до около 40-45°[C], сваляме от огъня и към него прибавяме захарната смес с глюкозата. Бъркаме до получаването на гладка смес. Сместа наливаме в съд, който предварително сме подложили с прозрачно домакинско фолио и оставяме на стайна температура да се втвърди. След това омесваме добре с ръце. На фолио(най-добре) слагаме необходимото количество смес и разточваме до желаният диаметър. Покриваме тортата, като хубаво изглаждаме(за да се изкара въздуха) и изрязваме излишният чаршаф.

От тази смес могат да е моделират и рози!

Фондан, марципан #Crazy приготвих се ще се твори утре.
Не знам защо съм се заблудила че Ванчето с това работи. Явно не е по тази рецепта  newsm78 Sick

Общи условия

Активация на акаунт