ЮЛСКИ БЕБОЦИ 2008 (тема 50)

  • 13 256
  • 308
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 13
Веси тази от преди месец и половина не се отваря . Я направи някоя прясна и я пусни да те видим . А моя гущер е по надолу / като съм с плитки дънки , опашката му се скрива в дънките / и затова не се вижда на повечето снимки . Само като си снимам шкембака отдолу .
Чакам някой да ми пише за матрачето че много ми се струва постничко това и не съм сигурна на бебо дали ще му е удобна с него .

# 151
  • Мнения: 6 942
Леле колко бързо пишете Shocked
Ние днес ходихме на ФМ при д-р Давидков. Бебчето е добре, пак потвърди, че е момиче. Обаче се оказва доста голямо, с повече от 2 седмици напред и тежи 1700 гр. Shocked Според теглото беше на горната граница, а според обиколката на главата беше дори над нея #Crazy И съответно терминът ми излиза за 08.07. Аз всъщност нямам нищо против да се роди тогава стига наистина да е с тези размери, но иначе ако си дочака до термина не ми се мисли колко голямо ще стане.
Тесничко беше и не се виждаше много добре, но качих една снимка, на която се вижда част от лицето - http://july2008.multiply.com/photos/album/3#22
Иначе повечето неща успяхме да ги видим, имаше си косичка даже Laughing
А след това...отидохме и купихме количката. Не можах да се стърпя, просто само тя ми беше в главата. Аз съм казвала преди, Stokke си бяхме харесали. Много хора не я харесват, но за мен си е идеална. Ще я снимам по-нататък обаче, досега се мъчихме да я сглобяваме.
И сигурно щях да съм на върха на щастието сега, но някак не мога да се зарадвам достатъчно, защото приятелят ми си има малко проблеми и все е изнервен заради тях. А всъщност изобщо не е нещо страшно, просто той се притеснява повече от необходимото. Много искам да му помогна, но не виждам как. Остава ми само да се надявам, че ще му се наредят нещата скоро.

Относно повивалниците можете ли да ми кажете какво е предимството на текстилните?

# 152
  • Мнения: 152
Килата са към 67-68 на 170см, малко прекалявам сякаш...искаше ми се да не минавам 70 ама...


ДеЩо, ти си късметлийка, аз се надявах да не мина 80  Joy Напразни надежди!

Браво на вас,а аз се надявам ве4е да не мина 90 Joy
И аз така... дано не мина 90! Mr. Green вече съм 81-82 и съм 1.75 см.  Whistling "Голяма мама", както ме нарича майка ми!  hahaha Поне няма да чакам до края , а гледам да устискам само месец!

# 153
  • Мнения: 326
И аз съм 1.71см Laughing , но за сега съм 68кг. Аз си позволявам макс 75кг  Joy ама дали ме пита някой......
Е къде си ги качила??. newsm78 #Crazy  Аз нали те гледам. Нещо да не бъркаш. Аз съм 63кг. на 172 см височина. Аз преди стигнах до 65кг. ама сега май ще ги мина.
Станал е 1700г и е с 1 седмица напред.
Аз много не вярвам на тия мерки - според моята докторка моето бебе е около 2200гр. Ама нещо ми се струва много.
...
Майра то и аз много не разчитам, ама днес бях на фетална морфология и апаратурата на Марков се слави че е доста добра. Та затова си мисля, че може и да са верни мерките. А то така или иначе пише на бележката че теглото е +-250г.
Aelia и да си разменим снимки дали пак ще се познаем??? Аз като знам там как жените се разхождат в едни грозни и омазани в кръв пижами, рошави и недоспали, куцащи и приведени напред..... няма да приличаме на себе си Crazy Rolling Eyes Ама така де ще си пратим снимки, пък кой когото познае.
Ninche честито ти отпуска или болнични, каквото там се води. Хайде от другата седмица да се разхождане заедно из нашето квартално паркче.

# 154
  • Мнения: 556
Да кажа и аз за килограмите вече съм 70,на моите 1,60см  Sad  да се надявам да стана най-много 75-78 и така.Сега в четвъртък ще видя какво ще покаже кантара,като отида на консултация.А мойто бебче на 1 май тежеше 1400гр,ще разбера колко е станал вдругиден Simple Smile

# 155
  • Мнения: 9 913
ще бойкотирам последните 10 страници, изписани за няма и ден  Mr. Green а и като гледам последната страница - пак килограми и телефони  Grinning
ако някой нещо е имал към мен, да го напише пак.
Аз просто се чудя за чий съм тръгнала да раждам второ, като гледам първото какъв бяс става  ooooh!

# 156
  • Мнения: 2 660
Момичета, не знам как да кача книгата. Нямам я като линк, а само като файл. newsm78

# 157
  • София
  • Мнения: 18 679
Макар, че 9-тия най.много  се качва Crazy
Това пък винаги съм се чудила кой го е измислил newsm78 Аз в деветия месец не можех почти нищичко да ям, коремът ми вече беше големичък и стомахът ми - свит на топчица. Хапвах основно плодове, които да изпикая след един час Laughing
Всичките ми познати са задържали теглото или са свалили килограми в последния месец.
И въпреки всичко масово се вярва, че в деветия се качва най-много Thinking Няма никаква логика, според мен.

# 158
  • София
  • Мнения: 1 946
За тези, които питаха - сама се нарисувах  bowuu само за надписа помолих едно момиче. Иначе за следващия път съм си наумила една картина, дето сама няма да мога и си търся художник  Wink
Боите са за тяло. Не вредят на бебчо. Рисуваме се след лекциите "С 9 месеца на училище". Май е всеки вторник. Не съм сигурна, досега два пъти ми се е случвало. После даже идва фотограф и имаш право на безплатна снимка. Утре ще ходя до фотото да си я взимам.   Mr. Green
Бухтичка, много бързо растете, въпреки че според мен това "мерене" с ехографа е мааалко относително.
Пепита  Hug

... и не му се връзвайте толкова на прясното мляко  Peace

# 159
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Веси, благодаря ти, че задоволяваш любопитството ми bowuu Но като снимаш "гълъба" тези дни, моля те, дай маалко по-близък план Praynig А на снимката от плажа просто ти завидях благородно за тена Whistling Страшен загар Sunglasses

Дани, мерси Hug Само да е живот и здраве Praynig ще бутаме колички заедно в морската лятото Wink Пак ще дойдем Mr. Green

Сакси, браво на теб Grinning Справила си се страхотно с рисунката  bouquet

То е ясно, че по болниците ще има да пиаме околните "Здравей Grinning Ти влизаш ли в БГ-МАММА? А случайно да пишеш в темата на юлките? Аз съм Ивончето, а ти? ООооо Hug много се радвам, че се засякохме Laughing" И така... Joy

Белинда, аз също смятам, че при всички е различно и няма такава закономерност, че в 9ти месец се качва най-много Crossing Arms Аз лично, предната бременност качвах до средата на 7ми месец и после задържах килограмите до края Wink И Слава Богу, че стана така, щото и без това кг., които бях натрупала бяха доволно много ooooh!

# 160
  • Варна
  • Мнения: 1 112
Бухтичка, количката събира ли ти се в колата? Аз мисля тези дни да отида да пробвам. Чака ли се много за час при Давидков? Колко струва прегледа? Мисля да си запиша час при него, въпреки противоречивите мнения за него.

Тази вечер много ми се стяга коремчето нещо... Но не ме боли. Сигурно са Бракстън Хикс  Crossing Arms А бебка е решила, че точно сега е време за боксинг.

# 161
  • Мнения: 6 942
Бухтичка, много бързо растете, въпреки че според мен това "мерене" с ехографа е мааалко относително.
И аз знам, че може да не е вярно това за теглото, но все пак и според обиколката на главата беше доста едро. За главата може ли да се сбърка?

Тони, тези дни ще пробвам сигурно дали влиза в колата. По принцип съм я мерила и би трябвало точно да се събере. При Давидков не съм чакала за час и двата пъти, никакви проблеми нямах. Първия път ми взе 80 лв., сега ми взе 140 защото нещо по-сложно правел Tired Предполагам си чела за него из нета, ако ще ходиш просто гледай да не ти пука за нещата, които ще ти каже от сорта на това колко е велик и как може да не си отишла при него по-рано. Също вероятността да оплюе лекарите, при които си ходила преди това е доста голям. Аз не му обръщам внимание, отидох да си видя бебчето, да си имам запис и се надявам, че като специалист е добър.

# 162
  • Мнения: 55
 Simple SmileЯ, и аз да се разпиша, че досега само ви чета и ви се радвам!  Hug Моте кг са / поне до края на април бяха/ + 9, тоест 61, на височина 1,60! Давам си до края още + 4, тоест като първия път - макс 65, ама както и вие казвате, кой ли ме пита! Иначе дъщеричката ми е родена на 01.07., термина ми с бебчо е на 1-2.07, така че нищо чудно да си имам двама рожденници на една и съща дата Laughing! Кафява линия нямам_ първия път имах още от 7-я месец/, бяло течение имам колкото си искате, но секрета ми е чист, обаче ми откриха бактерия в урината , и пих антибиотици, в петък пак ще давам стерилна урина, и дано вече всичко е наред Praynig! Колкото до покупките, изчакваме още, а и имам доста неща от каката, но се намират и още доста неща които ще купувам, все пак ще си имаме мъж! Hug Контракции - подготвителни, дори понякога болезнени, имам, бяха доста чести, но пия Магнерич- 3 пъти на ден по 1 таблетка от една седмица насам/ по съвет на моя доктор - в продължение на 10 дена/ и вече има ефект! Бебчо беше близо 2 кг, преди близо 10 дена! Целувки на всички мамчета от нас! Hug

# 163
  • Мнения: 223
Попрочетох каквото можах, обаче ми е ангажирана мисълта с друго и не ми се напряга в момента да чета всичко...

Бебето ми тежи 1,810 кг, отговаря си на седмиците, всичко му е наред, в изходна позиция с главата надолу е и е разположено точно както ви го описвах онзи ден. С две думи, показателите му са добри и това е супер.

Матката ми е спокойна, малко по-високо, отколкото трябвало, но това било защото нали съм била дребничка... И в този ред на мисли, д-р Мазнейкова ми каза: "Секцио ще раждаш", като ми го съобщи така лежерно и приятно, все едно това е най-прекрасната и дългоочаквана новина за мен.

Обаче както може би си е проличало, на мен това съобщение не ми предизвика фойерверки и всенародни празненства. Нищо не й отговорих, тя си продължи прегледа... В крайна сметка като си тръгвах ми каза да ида в средата на юни, за да обсъдим начина, по който ще родя.

Излязох и се разревах, щото може да съм перде, но от време на време и аз душа нося. Накрая всичко ми се избистри - от прегледа и разговора си извадих няколко извода, които смятам, че са много правилни и точни. Както винаги си вярвам в инстинкта и преценката. А и си имам личен гинеколог, който ще даде второ мнение и ако се потвърди, че е по-добре секцио и така трябва, ок... Но иначе така и не ми беше споменат поне един реален медицински показател, който да ме убеди, че е по-добре да ме резне. А пък до прегледа при моята си лекарка има още седмица... и все ми се струва, че нещата ще са се попроменили  Wink

Това е моята сага... Поне имам за какво да си размишлявам, щото всичко ми е наред - нито мъжа ми ме ядосва, нито бях нервна до сега, нито имам кой да ме дразни... Та, ето поне едно нещо да има, което да ми затормози мисълта - кой ти дава всичко да ти е наред, трябва си и гадно - за баланс.

П.П. За протокола в 33 седмица съм 58кг - т.е. +9.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 23:27 от Pea®ly

# 164
  • София
  • Мнения: 1 946
Pea®ly, спокойно. Правилно казваш, че ще изчакаш и другото лекарско мнение, защото такова мнение без да ти даде реална медицинска причина за секцио не е никакво мнение, още по-малко професионално.
И да знаеш, че както и да родиш само едно е важно - ти да си добре и бебчето да е живо и здраво.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт