Как да сготвя за 30 мин на бебето?

  • 4 413
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 099
Прочетох тук, че всички се справяте бързо и вкусно. Аз варя домашните меса за моето бебе (основно заек и телешко) 3, 4 часа. Моля да споделите с мен как вие приготвяте всеки ден лелеяните домашни порцийки прясна храна за 30 мин. Питам най-сериозно.

# 1
  • Мнения: 207
Е мила месо няма как да свариш за 30 мин. Ето аз как готвя на Геги.

Сварявам малко заек(имам домашен) после го орубвам и го натъпквам във формички за лед и в камерата.

Другите неща просто нарязвам на много дребно и слагам да се варят в много малка тенджерка с много малко вода и съответно при варенето добавям по 2 кубчета месо.

Накрая добваям копър или магданоз според яденето и тъй Бон Апети. Коства ми 10 мин.

Дано да съм била от полза  Hug

Обаче като гледам вие сте малко по-големи т.е. не ядете само супи можеш обаче по същия начин като като се посварят нещата да ги запечеш. Така става бързо.

# 2
  • Мнения: 6 029
Идем да дадем акъл  Grinning

Месото винаги варя предварително. Купувам пилешко/телешко или каквото там искаш да дадеш. Режа на парченца, варя, слагам в пликове и в камерата.

Повечето зеленчуци (само за картофите не мога да гарантирам, че има бавно увиращи сортове) са готови за половин час. Добавям кубчето месо и е готово:)

# 3
  • Мнения: 2 131
Ами месото не го варя всеки ден. Сварявам известно количество и имам за цяла седмица, слагам го във фризера. А иначе обелването на картоф, морков, тиквичка и т.н., нарязването и сваряването им не отнема повече от 30 минути, вярно е.

# 4
  • Мнения: 953
Запис,
аз съм много зле с готвенето.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Идем да дадем акъл  Grinning

Месото винаги варя предварително. Купувам пилешко/телешко или каквото там искаш да дадеш. Режа на парченца, варя, слагам в пликове и в камерата.

Повечето зеленчуци (само за картофите не мога да гарантирам, че има бавно увиращи сортове) са готови за половин час. Добавям кубчето месо и е готово:)
и аз така правя  Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз замразявам сурово месо.Не съм го варила никога предварително.Когато ми е по малко времето за готвене,приготвям нещо с пилешко или пуешко,защото се варят по бързо.

# 7
  • Мнения: 1 263
Цитат на: ivonska
Моля да споделите с мен как вие приготвяте всеки ден лелеяните домашни порцийки прясна храна за 30 мин.
Във тенджерата под налягане на месото не му е нужно повече от 30 мин., за да се свари добре.  Peace
Цитат на: anya
Варене в тенджера под налягане
свинско месо - 20-25 минути
телешко месо - 20-25 минути
агненшко месо - 20-25 минути
говеждо месо - 25-30 минути
пиле - 15 минути
кокошка - 20-30 минути
риба - 10 минути
зрял фасул - 35-40 минути
леща - 20-25 минути
кисело зеле - 15-20 минути
прясно зеле - 8 минути
зелен фасул - 7-8 минути
зелен грах - 7-8 минути
картофи - 10 минути
моркови - 12 минути
карфиол - 5 минути
спанак - 1-3 минути
ябълки - 3 минути
дюли - 8 минути
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_1

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 09:19 от mummy

# 8
  • Мнения: 84
това с тенджерата под налягане е супер идея. Може и а да се престраша да сготвя така месо за малкия...  chef

# 9
  • Мнения: 244
Една идея за по-малко от 30 мин.: червена леща, 1-2 картофа, нарязани ситно, бейби моркови, чесън.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 099
Една идея за по-малко от 30 мин.: червена леща, 1-2 картофа, нарязани ситно, бейби моркови, чесън.

От буркан, нали?  newsm78 То други май няма....

# 11
  • Мнения: 27 524
При мен става за по-малко от час със сурово месо. И без тенджера под налягане, просто не съм й фен  Stop Като е малко количеството, става бързо  Simple Smile

Бейби морковчетата си ги взимам замразени, в буркан са толкова меки, че само от поглед се разкашкват  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 3 099
При мен става за по-малко от час със сурово месо. И без тенджера под налягане, просто не съм й фен  Stop Като е малко количеството, става бързо  Simple Smile

Ъ?!  newsm78

Аз днес заешкият ч.дроб, бъбреци и сърце ги варих около час и 1/2 (с картоф и лук)...

Някъде и аз съм чела, че тенджерата под налягане не била най-доброто...

# 13
  • Мнения: 27 524

Готвя му само за едно ядене, т.е. около 200гр краен продукт. Количеството е малко, месцето режа на малки парченца и става бързо.  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099

Готвя му само за едно ядене, т.е. около 200гр краен продукт. Количеството е малко, месцето режа на малки парченца и става бързо.  Simple Smile

Добре, де - да накъсам заешкото бутче?  newsm78

# 15
  • Мнения: 27 524
Ивонски, голямо чесане му удари, ще оплешивееш  Joy Hug

Аз ти казвам как аз процедирам. Ако готвенето повече от час те изнервя или нямаш време - да,  - нарежи го на малки парченца и ще стане по-бързо (не е нужно да го накъсваш).  Simple Smile

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Никога не съм варила месото толкова дълго  Crazy
Аз готвя вечер, като легне малкия.
Слагам нарязаното месо да се вари, докато обеля и нарежа зеленчуците.
Режа зеленчуците с кухненски робот, спестява ми много нерви и нарязани нокти  Embarassed.
Супите варя, готвеното задушавам първо. После добавям месцето, минато и то през робота (вече сварено), да е на малки хапчици и лесни за здъвкване и гълтане (че телешкото след варене трудно го дъвче). Докато зеленчуците се варят, месото ври с тях още малко.
Засичала съм, че вечер, когато готвя и супата за вечеря и основното за обед, заедно с варенето на месото ми вземат 40 - 50 мин, максимум.
Готвя по 2 порции, нищо няма да му стане ако яде 2 дена едно и също (и аз съм човек!), ако излезят 3 - замразявам едната за спешни случаи.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 249
Един единствен път съм готвила 4 часа един боб, след което си купих тенджера под налягане и такова чудо повече не ми се е случвало. Обичам да готвя, но 4 часа ми иде нерентабилно откъм време, ток и (не на последно място) нерви. Crazy

Иначе ситно нарязано (или смляно в магазина) пилешко месо се вари толкова бързо, колкото и  картофите. Обикновено задушавам в мазнина и вода месото и морковите, после добавям другите зеленчуци в реда на увирането им и го забравям там за известно време на котлона. Мога и да подпека на фурната.

Не съм сигурна, че става точно за 30 минути, ако това е изискването, но ако манджата е постна, толкова е достатъчно.

Пример, любим на домочадието напоследък:

Включваш фурната да загрее. Тиквички и моркови се обелват и настъргват, като за второто ако имаш кухненски робот, става още по-лесно. Цялата тази смес объркваш със сирене, малко зехтин (олио) и няколко яйца. Пропорциите са на око, а ако поради някаква причина се страхуваш от яйчния белтък (като мен напоследък), слагаш само жълтъци. Слагаш подправки на вкус, може и без. Ако имаш пресен чесън и ако даваш такова животно - сложи и от него в сместа. Печеш 20 минути в загрятата фурна.

Става наистина за 30 минути. Става божествено, моите двамата (бебе + мъж) омитат по една тава на ядене. Върви гарнирано с кисело мляко. Отгоре можеш да настържеш кашкавал и да го подпечеш до коричка. Можеш да сложиш кайма (във вид на смляно месо) и малко да увеличиш времето за печене. Можеш да махнеш яйцата и да сложиш ориз. Можеш да добавиш домат. Можеш ...

Абе импровизации му е майката.

Успех! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 569
 Не замразявам сварено месо и въпреки това повече от час не ми отнема(30 мин е прекалено скоростно Rolling Eyes)
 Може би зависи какво приготвяш , но не виждам как ще готвя 3-4 часа супа топчета, телешко варено,пиле фрикасе,риба с зеленчуци в загрята фурна , супа с пилешки късчета,ориз с зеленчуци в фурната и т.н.

# 19
  • Мнения: 5 940
Хич не обичам да готвя всеки ден, но мога, наследстевно съм обременена /на майка ми любимото занимание/ . За месо въобще не са необходими три часа, за около 40-50 минути можеш да приготвиш и риба, и пилешко, и телешко. Нарязвам ги предварително на сравнително малки парченца, такива, каквито знам, че няма да създадат проблем на сина ми. Слагам ги на котлона с малко вода, после добавям ситно нарязаните зеленчуци според това колко бързо стават готови. Слагам някаква мазнина-масло, олио или зехтин в зависимост от ястието. Преди да сваля от котлона поръсвам със ситно нарязани магданоз, копър, девисил, чубрица и т.н в зависимост от ястието.
В резултат на разпалването ми по една тема дето тук се мъдри за готвенето или детската кухня, реших и аз да пробвам да готвя вкъщи, всички твърдяха било лесно Laughing. Синът ми става рано в шест часа и опитах да се вместя във времето, докато съпругът ми излезе на работа. Взе, че се получи, макар, че дремя над печката. Мъжът ми се включи като му готви понякога след работа за следващия ден. Постните ястия стават за половин час със сигурност.

# 20
  • Мнения: 244
Една идея за по-малко от 30 мин.: червена леща, 1-2 картофа, нарязани ситно, бейби моркови, чесън.

От буркан, нали?  newsm78 То други май няма....

Замразени

# 21
  • Мнения: 1 984
взимаш месото, слагаш само с вода и малко сол. аз готвя почити само с тенджера под налягане. затваряш. вариш. от 600 гр. пилешки гърди излизат 2 бебешки, 2 детски /за каката/ и 2 възрастни порции... след като е сварено - продължаваш - за възрастните - резнато и панирано. + това от бульона става супа, за каката - леко го запичам за 10 мин най- много... гарнитурата и за бебата - оризче с моркови и картофи... + добавка от различни зеленчуци... карфиолче, чушка, броколи,спанак, киселец, магданоз, джодженче... различно... аз не давам неща които ние не ядем... примерно - аспержи, авокадо...

# 22
  • Мнения: 8 242
Готвя и слагам в бурканчета от пюрета и после в камерата.. Така ги съхранявам до месец.. Винаги имам поне 10тина различни манджи така за бързо реагиране  Crazy
Като ми потрябва - топля за 5 мин. на микровълновата, добавям ако трябва мляко, сирене, зеленчукова каша или каквото .. и .. ядем Simple Smile
От това по-бързо не мога да предложа  Mr. Green
Като нямам възможност да му сготвя някой ден - бурканчетата много добре спасяват ситуацията Simple Smile

# 23
  • Мнения: 27 524
За да ти увира по-бързо местото слагаш солта и всичко киселко - домат например, накрая, иначе те стягат месото.  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
Ето - сложих към 7.15 едно зешко бутче, но как да го нарежа на по-дребно?!?!  ooooh! Цяло го боднах - дано стане до обяд...  Tired

# 25
  • Мнения: 1 984
Ето - сложих към 7.15 едно зешко бутче, но как да го нарежа на по-дребно?!?!  ooooh! Цяло го боднах - дано стане до обяд...  Tired
при мен става за 30 мин след завирането? как така до обяд? да не вариш вол? иначе нарязването е линията на захващане на квадрицепса, семитендинозуса, семимембранозуса, и глутеусите... стават 3 парченца...
пп. около 15 мин сменям водата...

# 26
  • София
  • Мнения: 15 251
иначе нарязването е линията на захващане на квадрицепса, семитендинозуса, семимембранозуса, и глутеусите... стават 3 парченца...

Аха, сега вече ми стана ясно.  Mr. Green Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
при мен става за 30 мин след завирането? как така до обяд? да не вариш вол? иначе нарязването е линията на захващане на квадрицепса, семитендинозуса, семимембранозуса, и глутеусите... стават 3 парченца...
пп. около 15 мин сменям водата...

Вол, не вол - варя.  Tired Благодаря сърдечно за опитът да ме осветлиш, но май си използвала древен език...  Mr. Green

Сега, като се замисля, в 30 минутната ми тема, се кахъря как зайко ще ври 3 часа!...

# 28
  • Мнения: 6 029
Ама защо 3 часа?
Споко де, трябваше повече месо да сложиш и след като уври накъсваш на парченца и във фризера. Така утре ще ври 5 мин., за да се размрази.
А Шош вече е голям, защо не му даваш от вашата храна?

# 29
  • София
  • Мнения: 3 099
А Шош вече е голям, защо не му даваш от вашата храна?

Защото за него готвя домашно заешко и телешко, ние сме на купешки...

Ами, цялото бутче си иска варене, за това ще го варя толкова дълго...  Tired Другият път ще се пробвам да го транжирам.

# 30
  • Мнения: 2 131
Ето - сложих към 7.15 едно зешко бутче, но как да го нарежа на по-дребно?!?!  ooooh! Цяло го боднах - дано стане до обяд...  Tired
при мен става за 30 мин след завирането? как така до обяд? да не вариш вол? иначе нарязването е линията на захващане на квадрицепса, семитендинозуса, семимембранозуса, и глутеусите... стават 3 парченца...
Знаех си аз, че нещо квадрицепса ми се губи.  newsm78 Ама ще го намеря, обещавам  Joy

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592
Месните пюрета вземам готови.

Зеленчуци като направя, правя повече и замразявам във фризера.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 099
Зеленчуци като направя, правя повече и замразявам във фризера.

Картофът не се държи добре след замразяване...

# 33
  • Мнения: 6 029
Ивонска, заради теб засекох за колко време пилешките бутчета се свариха Mr. Green По-малко от 30мин.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 099
Ивонска, заради теб засекох за колко време пилешките бутчета се свариха Mr. Green По-малко от 30мин.

Аз, изглежда, готвя в други галактически условия....  Thinking

ПП 9.50 - Зайо още къкри...

# 35
  • Мнения: 6 029
 Shocked А де, като го боднеш не е ли сварен вече?

# 36
  • София
  • Мнения: 3 099
Shocked А де, като го боднеш не е ли сварен вече?

Свалих го. Сварен е.  Tired

# 37
# 38
  • Мнения: 1 949
Аз замразявам сурово месо.Не съм го варила никога предварително.Когато ми е по малко времето за готвене,приготвям нещо с пилешко или пуешко,защото се варят по бързо.

И аз така.  Peace
Когато е за малката, го нарязвам предварително на парченца като за 1 порция - около 4см на 4см (ама как го обясних  Embarassed) Първо слагам месото да се свари (ок.10ина мин за толкова малко парче), през което време нарязвам на ситно каквото друго ще слагам в манджата (катроф, морков, нещо друго...). Като се свари месото го нарязвам и него на дребно (ако няма да пасирам после, иначе както дойде  Wink). Слагам всичко с малко вода и мазнина на котлона (ползвам зехтин). И за още 10 -15 мин всичко е готово. Като сваля от огъня добавям магданоз, копър или целина (имам нарязани и замразени във фризера) и ГОТОВОООО Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт