Бихте ли пуснали 4 годишно дете на лагер?

  • 15 701
  • 267
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 698
Дъщеря ми е на 7 и за първи път я пуснах, но със собствената ни бебе гледачка и с още 3 деца. Прекарали са страхотно. Имаше и момиченце на 4, което също се е чувствало много добре. Не може да се даде еднозначен отговор. Зависи от много неща. От готовността на детето да се отдели от майката, от хората, на които се поверява, от условията...

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Детето ми няма проблем с раздялата, но никога съм нямала такова доверие на чужди хора за да им я поверя за 10 дни. Може би не случих на учители на които мога да се доверя..

# 242
  • Мнения: 1 217
Не бих.

# 243
  • Мнения: 1 586
Не, ние сме по-малки но дори на 5 да беше пак нямаше да го пусна!

# 244
# 245
  • Мнения: 483
Не бих, макар че моите деца са по-малки.
И аз,бих се страхувала Rolling Eyes.Няма да мога да мигна 10 дни Tired
Не бих пуснала детето си!

# 246
  • Мнения: 3 268
Точно се връщаме от море и там си говорихме с моята приятелка на тази тема.Детето й през септември ще стане на 9 г.Големичък е вече и те решили да го пратят на лагер.Момченцето е русо със светла кожа и те му взели мазила 50 -ти фактор за плаж,друг за след плаж ,пантенол,ако случайно изгори.Как се е върнал ли?С рани по гърба,от които течала бяла течност и с треска.Госпожата нито веднъж не го е намазала и ги е държала цял ден на плажа.На въпроса защо е допуснала това,тя отговорила,че и с мазило и без мазило,все щяли да  изгорят децата.Тя явно изобщо не е запозната с вредата от слънчевите изгаряния.Действа на принципа"Ако оцелее,оцелее."

# 247
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ето заради такива госпожи няма да си пусна детето на лагер. Това е пълно безумие да държи децата по цял ден на плажа и то без да ги намаже. А дори и с мазило е вредно да се стои между 12 и 16 часа.

# 248
  • софия
  • Мнения: 636
не не бих пуснала четиригодишното си дете. В никакъв случай. А пък и аз по принцип не се доверявам на учителките от градините все едно държавни или частни. А на лагер за 95лв. съвсем няма да я пусна. Единственият вариант, в който бих я пуснала е ако пътувам с групата деца като придружител. Тогава ще мога да се грижа за дъщеря си и да й осигурявам необходимите неща като храни, грижи за кожа, да я водя на много различни места с кола и с нейните приятелчета, да съм там ако се разболее и да бъда спокойна за нейната сигурност.

# 249
  • София
  • Мнения: 3 787
Не,не бих Naughty
Аз с бабите и дядовите му не бих го пуснала на море,какво остава за чужди хора.Има време да ходи,да порастне още малко.
Синът ми е много активно дете и малко хора смогват на темпото му.Дори аз на моменти се изморявам,какво остава за чужди хора.И да разчитам,че ще го пазят да не му се случи нещо Naughty

# 250
# 251
  • Мнения: 1 640
НЕ! Имайки предвид нашите мързеливи и надменни госпожи от ДГ -не и пак не ,няма да я пусна с тях.Те не искат да чуят кака се чувства детето ми или какво ми е споделило ,камо ли пък да седна да им обяснявам за проблемната му кожа и грижите за нея.Не им се слуша на хората и това е ,така че,хич и не се замислям за такъв вариант. 
  При други обстоятелства и други субекти/учителки/,може и да се замисля.Всичко си зависи от хората,на които поверяваш детето.
 

# 252
  • Мнения: 1 685
 Naughty Не, в никакъв случай!

# 253
  • Мнения: 9 814
На лагер както вече съм писала не бих я пуснала.
Но, от детската градина всеки петък ходят на еднодневна екскурзия около София.
Освен че, са полезни и занимателни тези мероприятия приучват децата на самостоятелност.
Но Naughty, все пак става въпрос за 6-7 часа, не за дни.

# 254
  • Мнения: 3 268
Франческа,къде ги водят децата в София?

Общи условия

Активация на акаунт