Има ли скара,която не пуши или поне по слабо?

  • 15 289
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
и аз партигрила го използвам за сандвичи. За печене на пържолки не е много подходящо.

# 16
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
На партигрила пека отгоре върху реотаните (като сложа решетката върху реотаните) кебапчета и кюфтета. Не пуши, но омирисва достатъчно, за да го ползвам само на терасата.

# 17
  • Лондон
  • Мнения: 403
И аз търся такава скара.Пробвала съм три скари но всички ,димят, пушат и омирисват.Дори скарата   тефлонова плоча , не оправда надеждите ми.

# 18
  • Мнения: 491
И аз я имам тази . Ами в сравнение с останалите скари, които съм имала, тази пуши най-малко. С оребрения тиган кухнята ми се задимява и омирисва....Вече дори не го знам къде е.


С оребреният тиган верно, че доста пуши.
Аз имам такава скара, общо взето съм доволна, обаче вкуса на месото не е същият като на обикновена скара. Става като сварено- печено. При вас така ли е или причината е в майстора? newsm78

# 19
# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Нашата е ето тази: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09010649
не пуши, но и не става кой знае колко вкусно... Ако някой има такава, моля да сподели дали е доволен?

# 21
  • Мнения: 37
Вдигам две ръце за горепосочената скара на Rohnson. Не пуши изобщо, а и всичко става много вкусно - месо, риба, зеленчуци ...  Wink

# 22
  • Мнения: 1 426
И аз я имам тази . Ами в сравнение с останалите скари, които съм имала, тази пуши най-малко. С оребрения тиган кухнята ми се задимява и омирисва....Вече дори не го знам къде е.


С оребреният тиган верно, че доста пуши.
Аз имам такава скара, общо взето съм доволна, обаче вкуса на месото не е същият като на обикновена скара. Става като сварено- печено. При вас така ли е или причината е в майстора? newsm78

не слагай капака

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 620
Tessamoon  майка ми и баща  ми имат такава AEG . Баща ми   си скъса нервите с нея искаше да я потроши  и да се оттърве от нея  вече  е полудял  и не го питам нищо за скарата 2gunfire:

# 24
  • Мнения: 491

Аз имам такава скара, общо взето съм доволна, обаче вкуса на месото не е същият като на обикновена скара. Става като сварено- печено. При вас така ли е или причината е в майстора? newsm78

не слагай капака

Абе, не го слагам, но пак не става като на обикновената скара. Стои ми сварено.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 Nerd Чак пък като варено не мога да определя опеченото месо на скарата с похлупак. Даже съм въодушевен, че се топлинно обработва по-качествено мръвката, когато е захлупена с капака. Капачката предотвратява фъщене от свинска мас и талази пара от таз гореща скара. Но разбира се, не е задължително да ползвате похлупак, но на мен ми се види чудесна добавка при кулинарстване, щото и по-сочни стават печивата.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 825
И аз я имам тази . Ами в сравнение с останалите скари, които съм имала, тази пуши най-малко. С оребрения тиган кухнята ми се задимява и омирисва....Вече дори не го знам къде е.

Аз имам подобна. Струваше около стотина лева, мисля. Мога да я използвам и в кухнята, а абсорбаторът поема пушилката, коята е минимална. Много съм доволна.

# 27
  • Мнения: 1 312
http://www.technomarket.bg/big_images/i_09023924.jpg
Имах тази за около 2-3 месеца,ама и вдигнах мерника и я подарих на майка ми.
Купих си най-обикновенна с широки реотани,българска.
Първата беше незаменима за зеленчуци на барбекю,но месото много бавно се пече,освен това трябва да е тънко нарязано,основно пилешко.
Свинските пържоли все сурови и жилави по средата остават.
Абе,немам нерви за нея.
Отделно имам пак тефлонова,но по-стара с 8 чинийки отдолу за печене на нещо си.
Плочата се вади и обръща-от едната страна е гладка,та можеш и яйца да си правиш на нея.
Цялата се разглабя,та я мия директно на мивката.
Предлагаха преди време подобен модел на ВС Телешоп.

Тефлоновите и двете не пушат,за сметка на другата,която събира кучетата на квартала Mr. Green

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Моята скара е от гладките, тефлонови ли, какви се водят  Thinking В сравнение с оребрената скара на майка ми, моята пуши много по- малко.

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Оребрен тиган не съм ползвала,защото искам мазнината да изтича някъде,а там не се ли събира на дъното и един вид пак се пържи,а аз го избягвам,да не кажа изобщо не пържа.
А тези с похлупака не омекотяват ли някак,водичката,която се изпарява не тече ли върху пържолата?
А някой да е ползвал нещо подобно http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013543 ?
Сякаш съм му хвърлила око Thinking
Имам това същото нещо. Много съм доволна. Вземи го, няма да съжаляваш.

Общи условия

Активация на акаунт