Болни деца в ясли и детските градини

  • 13 769
  • 232
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 982
Чудя се как не ви омръзва да пишете глупости по здравните теми....

Какво по-точно е глупост?

# 166
  • Мнения: 17 416
НЯма да цитирам тук, за да няма обидени. НАдявам се да се усетят и да спрат, щото става  смешно.

# 167
  • София
  • Мнения: 1 508
И последно, не разбрах, ти вярваш ли в теорията за НЕзаразяването?

Това е теорията, че здраво дете със силен имунитет не може да се зарази от болно дете, така ли? Аз вярвам.

Дъщеря ми никога не се е разболявала сериозно, най-много по веднъж годишно да изкара някоя лека настинка, която може да е прихванала и вкъщи. А при тях в градината често е имало деца на антибиотици, за даването на които се грижеха учителките.

# 168
  • Мнения: 46 645
Ще те помоля да не даваш текива крайни примери.
Никой нищо не казва за дете, което е кихнало вчера.
Възрастен с малко дете не е редно да сравняваш.

И последно, не разбрах, ти вярваш ли в теорията за НЕзаразяването?


Примерът не е краен, дори от такива деца трябва да се страхуваш повече, защото не се знае какво ще се развие, най-малкото някой нов вирус, с който детето ти още не се е срещало и няма имунитет към него.

За сравнението м/у възрастен и малко дете си права, не е редно да се сравняват, децата ги карат много по-леко Peace

Не знам коя е теорията, но вярвам, че:

"обикновената настинка се причинява от повече от 200 различни вируса ... Вашето дете също ще трябва да ги преболедува всичките – или дори повече – за да си изгради защита срещу вирусите. ..."

От тук.

Затова единственото, което мога да направя е да се храни и живее колкото се може по-здравословно, за да бъде силна, когато се зарази и да го изкара леко.

 

# 169
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ох,недоволни винаги ще има.
 Когато децата ми се разболеят,намирам начин да си останат удома,каквото и да ми струва това. Peace
 Но не мога да се съглася,че градината или яслата ми е виновна,че малкото ми дете боледува често.
 И как така,голямото ходи в същата градина,контрола е същия,вечер е в сборна група със същите деца,а почти не боледува. newsm78

# 170
  • Мнения: 982
Никол,  да се уточним.Това, че твоето или моето дете карат по-леко болестите от възрастните, не означава, че при всички е така!

И доста си противоречиш.Ту говориш за заразяване, ту че такова няма, а сега вече и че трябва да минеш през солидно количество вируси, за да си изградиш имунитет. Crazy

Затова единственото, което мога да направя е да се храни и живее колкото се може по-здравословно, за да бъде силна, когато се зарази и да го изкара леко.

Съгласна съм с това.

И да те питам, децата прекарват достатъчно много време в детската градина.Как се живее здравословно в претъпкана, претоплена стая, в която една част от децата са сополиви, кашлящи, ето, дори повръщащи/някой беше споделил/?
Това не е здравословна среда за мен!

# 171
  • Мнения: 827
...Как се живее здравословно в претъпкана, претоплена стая, в която една част от децата са сополиви, кашлящи, ето, дори повръщащи/някой беше споделил/?
pe6ka, здравословно е детето да е сред връстниците си с характерните за възрастта им проблеми (здравословни включително).

# 172
  • Мнения: 46 645
... И доста си противоречиш.Ту говориш за заразяване, ту че такова няма, а сега вече и че трябва да минеш през солидно количество вируси, за да си изградиш имунитет. Crazy ...И да те питам, децата прекарват достатъчно много време в детската градина.Как се живее здравословно в претъпкана, претоплена стая, в която една част от децата са сополиви, кашлящи, ето, дори повръщащи/някой беше споделил/?
Това не е здравословна среда за мен!


Не знам за кое си противореча  Blush възможно е, кажи за кое става дума ...

За нездравословната среда писах и преди, така е:
Ама аз съм съгласна, че причината е в яслата/градината, но не и самите деца ... затворени м/у 4 стени, с парно надуто до не знам си колко градуса, от което въздухът изсъхва, лигавиците също, от там не могат да спират вирусите и те проникват в организма ...

Но вместо да се пускат петиции подобни на тази, по-добре да е за по-често извеждане на децата, включително зимата, проветряване на помещенията и намаляване на парното, защото всички сме влизали зимата вътре и знаем, че парното е на max  Crazy за бройките в групата съм раздвоена, при нас не се събират повече от 18-20 деца, нищо, че групата е 32 по списък, така че не е претъпкано.

# 173
  • Мнения: 982
Ами аз те питах вече.
И последно, не разбрах, ти вярваш ли в теорията за НЕзаразяването?

Веднъж казваш, че заразяване няма, после, че има.За това.

А за петицията, да, написана е зле.

# 174
  • Мнения: 46 645
... Веднъж казваш, че заразяване няма, после, че има.За това ...

Къде го четеш това?
Да не ме бъркаш с Jarrita newsm78

# 175
  • Мнения: 145
Съгласна съм.

Въпреки, че детето, докато не си изкара детските вируси, няма да спре да боледува, ще се заразява в магазините, от вас и т.н., по-добре го кали и го храни здравословно, за да изгради добра имунна система и да ги минава по-леко.

Моето дете ходи в обикновена детска градина и не боледува, ако хване нещо, минава с малко почивка, от нейната група има и деца, които 2 дена ходят, 2 седмици са на антибиотици, така че не знам до колко причината е в групата, при еднакви условия са.


Виж сега, прочети какво точно прави идеалната майка - тя си калява детето, храни го здравословно и си обезопасява къщата здравословно! Ето така прави и ти и няма да се налага да взимаш присърце такива петиции, щото просто няма да имаш такива проблеми!

# 176
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако детето е по-податливо на инфекции или изобщо е с по-слаба имунна система не виждам какво би могло да се направи. И с каляване, и със здравословна храна пак няма гаранция.

Искам да обърна внимание на нещо друго. КАто цяло нашите деца, особено в София и другите големи градове още от раждането си са подложени на ежедневна бомбардировка с всякакви вируси, сигурно десетки пъти по-силна в сравнение с нас или с поколението след нас. Едната причина е, че като цяло населението е по-болно в сравнение с преди демокрацията, после здравеопазването не е на ниво, а само за 15 минути в хипермаркета, трамвая детето %среща" толкова хора (част от които очевидно болни), колкото ние сме срещали за месец на тяхната възраст. Според мен все пак има значение дали детето ходи 10 минути пеша до градината или преди това се е лашкало по градския транспорт.

# 177
  • Мнения: 46 645
Виж сега, прочети какво точно прави идеалната майка - тя си калява детето, храни го здравословно и си обезопасява къщата здравословно! Ето така прави и ти и няма да се налага да взимаш присърце такива петиции, щото просто няма да имаш такива проблеми!

Бъркаш Laughing Перфектната мама спира детето си 1 седмица преди да се разболее и то не заради неговото състояние, а защото мисли за децата на другите Peace

П.П. Иронията ти ще й помогне точно толкова, колкото и обвиненията към чуждите деца и петициите, на които никой няма да обърне внимание Peace

# 178
  • Мнения: 9 052
ако едно дете спи при 30 градуса лятото с чорапи и zавивка и не го иzвеждат от града понеже морето раzболявало, снега по планините е студен, сладолед не се яде беz да иzпиеш чаша вряла вода след това ... и иzобщо стрес и половина ... ами да ще хване всеки вирус и вируса ще го пребори zдраво.
Стерса е един от основните проблеми, както и неzдравословния живот и хранене.

# 179
  • Мнения: 789
Та къде е училището за перфектни майки, че да тичам да се запиша?  Mr. Green

За каляването - калявам си детето от няколко месечно. Спи само по бельо, без завивки лятото и т.н. Кърмих я 2 години, за да има по-силен имунитет. А дано!
За здравословното хранене - леле. Че то има ли храна без химикали в нея на днешно време? Купувах и още се излъгвам да купувам т.нар. "био" храни, но колко са "био" като че ли никой не може да ми гарантира. Плодове яде като ламя, сладолед - с голямата лъжица директно от кутията, пие кисело и прясно мляко от хладилника - за това се успокоих като четох за студените храни точно в тази тема.
Накратко казано не ми се струва, че я държа под похлупак. Но когато се разболее най-често първо таткото ни, се разболява и тя. Убедена съм, че близкия контакт с болен, увеличава многократно вероятността (да не кажа задължителността) от разболяване.
Това, да не си дадеш болното дете на детска е не само морал (морала не зависи от парите ти - или го имаш, или го нямаш), но и здрав разум - все пак едва ли там ще се грижат така добре за него, както аз у дома.

Общи условия

Активация на акаунт