Нашите АПРИЛЧЕТА красиви, вече стават и игриви!!!

  • 10 801
  • 278
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 713
За спането - Лидка вече доста будува през деня, като се нахрани и заспива понякога директно, но за не повече от 30 минути до час. Ема, пробвай да видиш дали ще се залисва с някаква активна гимнастика, аз пробвах да и бутам в ръчичката едни висящи дрънкулки и днеска гледам, че се пробва самичка да ги дърпа.  Heart Eyes Заспива понякога и самичка като й писне от гимнастиката, или почва да мрънка да й дам биба.
Вечер - нося я да спи в креватчето в спалнята, иначе през деня винаги спи някъде в хола - на дивана, в количката, в столчето. Гледам да свиква, че в креватчето трябва само да се спи, и нямаме никакви играчки там, нищо. Засега с променлив успех май действа, да видим Thinking Thinking
Обаче сме имали и такива ужасни дни - никакъв сън почти, само реване, сукане... Тогава е като се напечем от жегата съм забелязала, затова вече излизаме рано сутрин (ако успея да се събудя Tired #Silly) и вечер след 18.00 някъде.

# 91
  • Мнения: 6
Ехеееее, много сте изписали!
Ние от снощи сме вече във Варна. Малката се предстваи много добре по пътя. Сега да се отчетем: вече сме 4,700 кг. и 56 см (пораснали сме със 700 гр. за един месец и със 5 см.) Помислих си, че е малко, но доки каза, че е добре за бебе, което е само на кърма. Сложиха ни Пентаксима, много плака малката, засега няма реакция Praynig
Да ви се похваля, в събота вечерта бях на другарска среща (10 години ooooh!) и такава дискотека отразихме. Почуствах се отново ученичка Simple Smile
Naana и аз съм на това мнение за биберона. Точно по тази причина дадох на Кристея да смуче (тя го отказваше до 1 м., но започна да си смуче палеца или да стои по 1,5 на гърдата ми да се успокоява). За бибите на нук аз ползвах такива с каката преди 7 години и сега пак сме с такава. Вече имаме и стъклено шише на Нук за водичка. Има ги по пазара, потърси.
Отивам да ви изчитам, мами Hug

# 92
  • Мнения: 3
Моята бебка пък се радва най-вече на нашето присъствие. Разходките ни често са изпитание- то не е рев, не е сърдене... Нещо смешно-днес цял ден си търсих мобилния- добре, че отворих хладилника да взимам яйца-беше в кутията с яйцата! Снощи съм го прибрила след пазаруването, на сигурно място. А, за статистиката- София се роди 2 500 гр., 48 см, седмица преди термина ми. Май засега държи рекорда по най-финна мацка във форума. Не мога да кажа, че проявява интерес към изправяне или друг вид гимнастика, за сега най-любимото й занимание е сукането- 2/3 от времето ни минава така. Добре, че са бабите ми, та забавляват батето. Вие имате ли проблеми с ревността на по-големите деца?

# 93
  • Мнения: 135
Здравейте и от нас.В4ера ни беше най кошмарния ден откакто Бобката се е родил.Като го запо4нахаедни колики от 10.00 та до 19.00 рев и рев с малки по4ивки,и накрая ве4е заспа от умора. Rolling Eyes Shocked CryИскам да ви попитам някой от вас давалили са Инфакол и дали са доволни.След в4ерашния ден мисля да си го поръ4ам,много го хвалят.
Аз съм ЗА бибероните/това е мое мнение/,,за мен те са голямо спасение.
Ема,малкия денем спи все по малко,и ако сме навън трябва доста да побутам коли4ката за са го приспя,иска нон стоп внимание,да му се говори,а за ве4ерта слава богу поне тогава заспива сам,изкъпеме го ,правим му масаж и гимнастика,храним го и го слагаме в леглото,той си гука около 15,20 минути и си заспи.Но денем да заспи сам не става./Той е на АМ/
Лека и  поспалива нощ.

# 94
  • София
  • Мнения: 112
rocobaroco3, аз давах на Марти Инфакол и съм супер доволна - при нас ефекта беше почти мигновен - давах капките и точно след 2 секунди той вече пръцкаше, добри са..

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 10:23 от doika

# 95
  • Добрич
  • Мнения: 52
isane ,много благодаря за информацията,въобще не знаех,че  НУК имат и стъклени шишета.

Аз доста се притеснявах как ще го отуча от бибата,ама попрочетох доста по въпроса-явно пак е въпрос на точното време,да не се чака много дълго,т.е. 10-12месец,когато още може да го баламосаш.Тогава е тънкия момент да не замести бибата с палеца,трябва да се следи детето.Иначе има трикове разни за отказване-например да се среже,да се разтегли бибата,да се откаже само детето като не му харесва Hug

# 96
  • Варна
  • Мнения: 3 249
за биберона и аз предпочитам да смуче биберон, отколкото палец. Засега Невена лапа пръстите, пробвах да давам биберон - не знае как да го засмуче и почва да й се гади от него.

за спането много съм доволна, че Невена почна да спи по обед около 3 часа, пу-пу. През останалото време дремва за около 30-40 мин между храненията. Обикновено следобед почти не спи, може да будува и 5-6 часа ако сме на разходка. През нощта спи добре, с едно събуждане около 4-5 часа за кърмене.

Емма Невена заспива сама - обикновено докато я кърмя, но пък тя суче понякога цял час, как няма да й се доспи. Нямаме ритуали за заспиване, сама заспива.

И аз съм за варненска среща! Какво ще кажете за четвъртък към 18:00? Само кажете място, ако сте съгласни  Hug

cenitelkata 8 кила  Shocked

# 97
  • Мнения: 96
Оооох, досега писах и се изтри #Cussing out
Накратко:

Ава напоследък има следния режим - към 9-9.30 я къпем, после хапва и към 10-10.30 е в леглото. Никакви дундуркания и приспивания - заспива си сама Heart Eyes Обикновено за следващото хранене се буди чак към 8-9 Hug Hug Hug

А за бибата - и аз не търся спор, просто споделих какво е моето решение Peace Прочела съм достатъчно по въпроса, консултирала съм се със зъболекарката си, както и педиатърката. За момента смятам, че това е правилното решение. Дано до месец да пусне палеца и да гушка играчки. Ще видим! Praynig

Планинарките - бравос! Искренно ви завидях... такава хлад, басейни!

Тръгнахте ли вече на някакви спортове? Аз почнах пак тенис. Ще ми се да можеше по-честичко. Сега обмислям и плуване и бадмингтон Thinking

Като допълнение към подаръка сме приготвили комплектче с отпечатъци от краче и ръчичка, които вървят в рамка, заедно с място за снимка/тъкмо извадих и снимки/.
Много сладко стана.  Heart Eyes
Откъде го купи това чудо, че само слушам за него? Hug

# 98
  • Мнения: 80

Хриси-писи аз се чудех къде се скри,а ти.....на почивка Grinning Що не го топна малкия в басейна,той нали е с топла вода?


Sisee, не посмях първо защото педито ме наплаши и забрани всякакви басейни и язовири, а мен ме достраша и от хигиенна гледна точка, защото всякакви дечковци се къпят там, а даже и мами и татковци го ползват като джакузи. Но все пак аз съм доволна, че си поплувах в големия басейн:)

А за спането - Емма, много ме успокои, Ясмина, ти също  Hug Смисъл Марти през деня може изобщо да не спи. Дори навън мрънка и заспива само при супер екстремно клатене по паветата, съпроводено с рев, като спи само 30-40 мин. Слава Богу през нощта спи, е прави си пауза към 3-4, после към 6-7 и после се събужда през час и издържа в креватчето максимум до 9ч. Днес му взех музикална въртележка (незнам дали така се казва) за над леглото, да видим ще има ли ефект. А за ритуал, да, здраво клатене на легълцето  Peace

Верчо, ще поръчам на щъркела второто детенце да слушка и спинка като Ава;) Аз май пак искам мъж, но няма да се разсърдя и на мацка, особено ако е като твоя бонбон  Hug

А за спорта - твърдо тръгвам на плуване и/или водна гимнастика.

Лека нощ мамчета и бебчета   bouquet

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 23:17 от hrisi-pisi

# 99
  • София
  • Мнения: 112
Аз бях решила, че няма да давам биба, освен ако не е наложително, но още на втората вечер в болницата се наложи да преосмисля решението си след като Мартин цяла нощ плака и накрая в 4 сутринта му дадах биба с голямо нежелание и като последно средство за успокоение, а той взе, че моментално заспа. Сега давам биба, но ако той не я иска не го насилвам.

За спането  -  къпем го към 9-9.30, хапва около 20 - 30 минути и после сам си заспива в леглото. Случвало се е обаче да го къпем инцидентно и към 10-10.30 и тогава няма заспиванка до към 12, но и тогава не го дондуркам.

За спорта, освен, че си правя гимнастка в къщи, друго още не съм започвала.

Лека и прохладна нощ ви пожелавам!

# 100
  • Мнения: 96
Верчо, ще поръчам на щъркела второто детенце да слушка и спинка като Ава;) Аз май пак искам мъж, но няма да се разсърдя и на мацка, особено ако е като твоя бонбон  Hug
Благодарим, и ние сме ви фенове Wink Hug И, Хриси, моля те, дръж се сериозно! Какво ще ги правиш толкоз много мъже вкъщи?! Я си поръчай една девойка, да връзваш и ти панделки Mr. Green 

А за спорта - твърдо тръгвам на плуване и/или водна гимнастика.
Може заедно? Grinning

# 101
  • Мнения: 121
Ехей,много сте изписали за тия 3 дни.... Laughing зор ми е , ама ще ви изчета... Wink
Благодаря за топлото посрещане!  Heart Eyes
Аз нямам мнение по въпроса биба или палец... Thinking Баткото не се увлече по нито едното.
Сега Течко много си лапа ръчичките и незная дали няма да се наложи аз да го отучвам Rolling Eyes Иначе и той сега е във фаза да си разучава ръцете. Снощи пък си видя коляното за първи път докато го къпехме, и като го зяпна, че чак не мига, сложи си ръчичката отгоре и стои и леко постисква отвреме на време. Много му се чуди... Голям смях ударихме с баща му Joy Joy Joy
Относно ревността- при нас не се забелязва такава за момента... Може би е причина голямата разлика.
А за спането - ми незная дали да се оплакваме... През деня почти не спи, с  изключение на времето, когато се разхождаме сутрин и привечер - но и тогава илизаме за около 2 часа. Ако не е тая количка се виждам в чудо през деня заради тоя сън- заспива за половин час след ядене и то не винаги. Вечер заспива късно 23-23:30ч.,събужда се около 5:00 яде и пак спи до 8-9:00
За спорта- следващият път ще кажа, че стана много дълго...
Към мамите кърмачки имам въпрос- на колко часа кърмите, по колко памперса ( горе- долу) нааквате и как наддавате?
Лека и поспалива нощ на четящите  smile3507

# 102
  • Мнения: 200
Емма за спането, моето момиче е поспаливо като майка си (като бебе съм спяла почти нон стоп) и тя след баня заспива още на гърдтата към 10-10,30. През деня спинка доволно, понякога и по 3-4 часа, но рядко, обикновенно по 1-2 часа. Според мен е до бебе и до периоди  Peace Щом сегане спинка, със сигурност ще дойде период да спинка повечко Wink

За Инфакола
много съм доволна, аз ги спрях преди поне 2 седмици, но когато ги давах наистина коремчето минаваше за минути, и почваше да пръцка или да къркори и след това и минаваха коликите. Наистина работят тия капки, а на Габи много и харесваха защото са сладки и имат дъх на портокал....как им се облизваше само  Mr. Green

За спорта 1) Не ми се ходи сама на какъвто и да е спорт, макар че много ме блазни плуването за мен то е най-добрият спорт (мое мнение) и 2) Няма на кого да оставя Габи дори за час на ден, тъй като свекитата и моите родители не са в София, нямам други роднини тук, а мъжа ми от 9 сутринта до 7 вечерта е на работа, не става никакъв спорт да почна...имам кростренажьор у нас и другата седмица мисля да почвам упражнения Peace

hiksita Габи първият месец беше наддала 1300грама, а вторият 800, само на кърма е....Кърмя на поискване от разлика 4 часа до 15-20 мин сме стигали...всеки път е различно Peace Преди нааквахме на всяко ядене сега през ядене ака Simple Smile

# 103
  • Мнения: X
Здравейте   bouquet
  Aquariel давай да даваме на кростренажорите, аз си търся някой с който да "блъскаме" заедно....за мотивация един вид  Laughing!!! Иначе бях започнала всеки ден по около 30  минути по-миналата седмица, ама тогава Самуил спеше доволно, сега докато го излъжа......че ми трябват поне 10-15 минути след това и за баня и става сложна работата.
 Моят син току ще такива звуци идаде от задника си, че си представям какво ще има в памперса  Mr. Green! А аз ралях кафето за пореден път на дивана (май си търся оправдание за нов  Wink), и сега не ми остава нищо друго освен да излезем на разходка!
  И да се похваля-снощи успях да изкъпя сама Самуил, щото баща му беше на мъжко парти! Е, без да му мия косата и му дръннах леко кифлата в мивката (за протокола-той не усети), ама като за пръв път.....
  И аз много искам почивка, мисля ако се наканим през август да идем за 2-3 нощувки в Троян-много искам да ида там, не съм ходила никога и съм си харесала един хотел Парк Хотел Троян-ако случайно някой има впечатления.....или пък за някой друг хотел в Троян и околиятя-да сподели!
 баааааййййй

# 104
  • Мнения: 534
Добро утро от нас ние сега ставаме и след малко ще ядем  и после айде на разходка докато не е станало много жега.

hiksita и ние сме само на кърма,по принци хапваме като по часовник през 3 часа с изключение на вечер като я изкъпем в 21.00 и заспи към 22-23.00 се събужда чак към 3-4.00  и от 6.00 сутринта пак на 3 часа.За акането ние имаме все още проблем  акаме на 3-4 дена по веднъж и то понякога с помоща на едно разхлабително което ни изписа педиатърката  Sad
За наддаването мисля че вървим в средните градици родихме се 3100 кг. и за 2 месеца и 9 дена сме станали 5.200кг. значи до момента сме къчили 2.100кг .

Общи условия

Активация на акаунт