Моля за мнения относно раждането, много се колебая, как да родя!?

  • 4 804
  • 104
  •   1
Отговори
# 45
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
И двамата си сина родих нормално,даже без епидурална.Възстанових се много бързо.  Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 4 590
Родих секцио по медицински показания и не съжалявам, макар че исках да е нормално.
Втория път вероятно пак бих искала да родя със секцио. Peace

# 47
  • Мнения: 27 524
Секцио - само с медицински показатели  Peace Иначе най-хубаво и правилно е нормалното раждане  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 715
Аз също съм за естествено раждане,секцио само ако има някакви медицински показатели

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 10 367
Вагинално раждане.Секцио само ако се налага.Нормалното раждане не е чак толкава страшно и болезнено, колкото си мислят всички (включително и аз) преди да родят.

# 50
  • Мнения: 3 092
За, колко време се възстановявате, след естествено раждане? Предполагам, 4е и това е индивидуално и все пак...?! Blush
бая време раждах  и няма да лъжа ако кажа че първите два- три  дни се влачих , но на седмия ,когато ни изписаха тичах , за да викна мъжа ми от кафето че се бавеше , а с бебето го чакахме .
И при двата случая не е безболезнено , рано си се замислила за тези неща . Thinking
Ако трябва да избирам съм за естественото раждане , а ако искаш по добре се информирай повече в нет -а .
Леко бременеене и раждане .

# 51
  • Мнения: 210
Ако няма причина да родиш секцио те съветвам да родиш нормално  Peace Естествените неща са най-щадящи за организма на майката и бебето  Hug

# 52
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз родих нормално с епидурална упойка, за избора си не съжалявам.Един ден ако имам второ детенце ще раждам по същият начин.
Но лекарите преценят как е най добре да раждаш.
Лека и спокойна бременност ти желая.

# 53
  • София
  • Мнения: 125
Ако те е страх от болката трябва да си наясно, че няма да я избегнеш и в двата случая. Аз раждах нормално с епидурална упойка и съм много доволна, раждането мина бързо, само последния половин час контракциите бяха по-болезнени, но основно, защото бебето се забави. Няколко дни след раждането бях като ударена с мокър парцал, всичко ме болеше, трудно лягах, ставах и сядах. Секцио не съм раждала, но си мисля, че по-малко усложнения могат да се получат при самото раждане (при мен накрая 3-ма лекари се чудиха ще успее ли да мине бебето или да свикват секцио по спешност и си бяха доста притеснени, което за мен означава, че е имало сериозен риск). При евентуално следващо раждане сериозно ще си помисля дали да не избера секцио.

# 54
  • Мнения: 1 477
Родих секцио по свое желание.Възстанових се бързо.Когато трябва пак ще взема това решение  PeaceЗа нормалното нямам лични наблюдения и за това не си позволявам да коментирам  Peace
Лека бременност   bouquet

# 55
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Колебанието идва от страх.
Ако питаш форума "как да родя" винаги ще има и от двата вида отговори.
За да го няма страха, потърси теми за самото раждане.
Запознай се с процедурите при естествено и секцио - медицински манипулации, етапи, видове упойки, усещания....
Прочети реални разкази за раждането - има такива теми. Пусни в търсачката "маймунската тема", раждане под вода.
Като прочетеш, ще си изградиш някаква представа, а така всеки ти отговаря това, което е решил за себе си, пък то може да не е точно правилното за теб.
Прочети също и темата "Смешно ли е раждането" Wink
Най-важното е да отидеш да родиш бебето си спокойна и уверена в себе си. Страхът е лош съветник и чисто химически пречи на хормоните, водещи раждането, да си свършат работата.
Лека бременност и леко раждане, каквото и да избереш.

# 56
  • Попово
  • Мнения: 687
изкарай си спокойно бремеността, когато одойде време за появата на бебето лекарят ти ще прецени кое е добро за теб и малкото човече, лично аз съм  раждала нормално и 2та пъти

# 57
  • Мнения: 3 695
Преди да родя изчетох много теми и книги за раждането и реших, ако няма някакви проблеми, да родя естествено. В последния момент докторът, който ми следеше бременността си измисли някакви несъществуващи причини за секцио, но докторката, при която исках да родя, потвърди, че няма проблем за нормално раждане и така родих.
Родих за 3 часа и половина, със спинална упойка. Не мога да кажа, че не боли, но за мен беше  съвсем поносимо. Почти веднага след това можех да стана, да си взема бебето и да си тръгна.  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 2 444
Ако нямаш медицински показания - естествено раждане, това е предвидено от природата все пак.

# 59
  • Мнения: 2 658
Предполагам,че който е родил естествено,беz никакви усложнения ще те посъветва zа същото.Аz съм така,на 3тия ден в къщи вече нямаше и помен от болка..Сега се моля пак да е така..Иначе нормално+епидуралана анестеzия,ако се наложи,мисля е добро рашение..Но пък..не каzвамче съм против секциото,просто е хубаво човек да има иzбор.
На всички,които ни предстои раждане пожелавам ЛЕКО И БЕЗБОЛЕЗНЕНО  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт