Как се справяте с нервите?

  • 2 111
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 9 776
Знам, че е нормално през бременността да сме малко по-чувствителни, с изострени нерви, на настроения. Обаче аз на моменти направо не се понасям сама себе си. Вчера, например, се скарахме с мъжа ми /направихме от нищо-нещо, но искам да подчертая, че в случая не бях виновна аз/ и тая сутрин си го изкарах на дъщеря ми. Нахоках я / не че беше без причина - тръгна да излиза навън без да ми се обади / и през цялото време си казвах - детето не е виновно, но въпреки това и се карах. Което е още по-лошо - хем осъзнавах, че правя грешка, хем го правех. После, след като тя излезе, се разревах от яд на мене си. Горкото ми дете - тя е толкова добра, а го отнесе заради пустите ми нерви. А мъжа ми май непрекъснато си мисли, че го манипулирам заради бременността си. Аз пък смятам, че не бива да ми крещи, колкото и да сме ядосани в момента. Не че аз не крещя, ама бременната съм аз все пак. Сигурно някои от вас ще ме упрекнат, но това чувствам в момента. Утре вече ще ми е смешна цялата случка. Как се справяте вие в такива ситуации, когато хормоните бушуват?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз пия мента глог валериан, и помага. Tired

# 2
  • Мнения: 99
Май трябваше да се запита "как се справяте с хормоните"!Те са отговорни за всичко.Моя съпруг се сблъска с един такъв момент и не отреагира ,както очаквах - с разбиране и нежност,а напротив-ядоса се.Тогава,аз го предупредих да бъде по-мек,защото аз също съм толкова безсилна към странните си състояния.Сега нещата са коренно различни,защото той знае и РАЗБИРА PeaceДано и вашите близки се отнасят с търпение към тези моменти!    

# 3
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Напоследък и аз съм много изнервена.Не с понасям.Дъщеря ми е на 10 месеца, синът ми на 7 год.По цял ден съм сама с тях.Грижите за децата, домакинската работа, която няма край, ми се отразяват зле. SadОпитвам се да гледам по-ведро, но все някое дете ще мрънка за нещо, а като прибавим и мъжо... ooooh!

# 4
  • Мнения: 9 776
ПуканкаZ, предполагам, че говориш за Neuropan, обаче за бременни не става. Иначе и аз съм пила от него и бях доволна /бяха ми го изписали за сърцебиенето, което бях получила преди няк. години/.

# 5
  • Мнения: 1 121
Когато бях бременна със синът ми, с мъжо се карахме много често и все за глупости. И аз не можех да се понасям, бях много ревлива и за най-дребното нещо се сърдех. Все повтарях на мъжът ми, че е от хормоните, но не помня да се е съобразявал с това или да е проявявал някакво съчувствие и това ме вбесяваше още повече. Иначе е прекрасен съпруг и баща, но си е мъж. Като не минал през такова състояние няма как да разбере. На моменти се опитваше, но в повечето случаи май забравяше Embarassed Но както и да е, не му се сърдя вече Laughing

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 576
На мене АГ лекарката ми го изписа, сега докато съм бременна. И аз мисля, че след 3тия месец може. На мене ми  го изписаха, защото правя пулс над 130 всеки ден, н ми помага много точно на нервите.

# 7
  • Мнения: 91
ВСИЧКО МЕ ДРАЗНИ! КОГАТО НЯМА КАКВО ДА МЕ ДРАЗНИ СИ СЕ ЯДОСТВАМ НА СЕБЕ СИ. ПОЛОВИНКАТА МИ ГО ОТНАСЯ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ, НО НЕ МИ ОБРЪЩА ВНИМАНИЕ, ПЪК И АЗ СЕ ОПИТВАМ ДА СЕ ВЪЗДЪРЖАМ. ПО ПРИНЦИП СЪМ СИ ПО-МЪЛЧАЛИВА, КАТО СЕ ЯДОСАМ ВЗИМАМ СИ ДИСТАНЦИОННОТО, ПУСКАМ СИ ТЕЛЕВИЗОРА И ПОЧВАМ ДА СМЕНЯМ БЕЗЦЕЛНО КАНАЛИ.
НО ХОРМОНИТЕ СА СИ ПРОСТО ГОСПОДАРИ И СИ БУШУВАТ, И СИ ПРАВЯТ КАКВОТО СИ ИСКАТ. smile3515

# 8
  • Мнения: 9 776
YANA S, аз пък , понеже съм по-буйна явно, в такива моменти лъсвам цялата къща /правя го и сега/, а после съм като парцал. Единствената полза от ситуацията.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 576
А предупредихте ли мъжете си за следродилната депресия? JoyЗащото моя си мислеше, че като родя, това с нервите ще свърши, но като му казах че има и следродилна депресия, така ме изгледа уплашен. Не можа даже да гъкне и коментира. hahaha

# 10
  • Мнения: 9 776
Моя мъж не вярва на такива неща, може би защото първия път не ми се е случило.

# 11
  • Мнения: 216
Мисля че в състоянието което се намираш нервите и заядлевостта са нещо нормално HugАз толкова крещях и ревях докато бях бременна че никой около мен не можеше да ме търпи-нищо по специално не съм пила за успокоение но и аз много чистих и търках като бясна Crazy

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз мисля, че по време на бременността не бях много нервна.
Струва ми се, че след като родих бях по изнервена \не съм изпадала в депресия де\, но определено......горкото М \мъжа ми\ ooooh!

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ами често казано не се справям никак с нервите.
Нервна бях и през бременността и сега. newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 2 008
Аз много внимавам как се държа с околните, защото съм прекъсвала контакти с мои приятелки, които като бременни са били просто непоносими. Ако много ме задруса нервата отивам с кучето в парка и не говоря с никой. Татковците са също толкова притеснени като нас и не е редно да правим скандали за дреболии.

# 15
  • Мнения: 9 973
Аз мисля, че по време на бременността не бях много нервна.
Струва ми се, че след като родих бях по изнервена \не съм изпадала в депресия де\, но определено......горкото М \мъжа ми\ ooooh!
и аз сега се повредих,нервата ме е хванала яко Twisted Evil

# 16
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
и мен от време на време ме прихващат, но гледам да е по-рядко

пък и си мисля за бебо, че и на него му се отразяват моите настроения, затова гледам да я карам по-спокойно и даже съм придобила търпение на бик

даже май съм по-търпелива от преди, но може би само на мен така да ми се струва...

друго нещо, което ми прави впечатление е, че съм станала по-устата, в смисъл, преди се въздържах да казвам на всеки и за всичко какво мисля по въпроса, но сега направо ми се изплъзва от устата преди да успея да си прехапя езика Blush

# 17
  • Мнения: 4 443
Четох че разходките били много подходящ лек за такива проблеми.При мен помогнаха Peace

# 18
  • Мнения: 191
ами, честно казано не се справям. Като бях бременна, бях все на настроения, а от както се роди малката съм просто нетърпима. Гледам я сама, чистя, готвя, пазарувам и т.н. все с нея, даже и в тоалет да вляза, трябва да е с мене.... Ами, много съм изнервена и все се надявам, че с времето ситуацията ще се подобри. Чайове и други подобни не пия.

# 19
  • Мнения: 378
Мисля че в състоянието което се намираш нервите и заядлевостта са нещо нормално HugАз толкова крещях и ревях докато бях бременна че никой около мен не можеше да ме търпи-нищо по специално не съм пила за успокоение но и аз много чистих и търках като бясна Crazy
И аз така такива ревове за глупости,че като се сетя ми става смешно,все едно съм била друг човек,абе луда работа #Crazy

# 20
  • Мнения: 682
Опитвам се да се контролирам. Слава Богу, мъжът ми е изключително внимателен и доста по-уравновесен и мъдър от мен и успява да ме успокои и да прояви разбиране, когато се налага.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 821
Изобщо не слизах от метлата по време на бременността. Не помня с 1вата брем. как бях. Но тази беше ад.
Добре, че мъж ми е спокоен, не ми се връзва и ме успокояваше.
Всичко е до хормони.

# 22
  • Мнения: 91
ОХ POLINA ТОВА С ЧИСТЕНЕТО ОЩЕ ПОВЕЧЕ МЕ ВБЕСЯВА, ЗАЩОТО ИМАМЕ КУЧЕ И САМО ЛЕТЯ С МЕТЛАТА СЛЕД НЕГО ДА ЧИСТЯ КОСМИТЕ.
ДО СЕГА ДОРИ НЕ МИ Е ПРАВИЛО ВПЕЧАТЛЕНИЕ, ЧИСЯ СИ И ТОЛКОЗ, НО СЕГА ТЕЗИ КОСМИ  Twisted Evil!
ЧИНИИТЕ, ДА И ТЯХ ГИ МРАЗЯ ВСЕ МИЕШ, И ВСЕ ИМА ЗА МИЕНЕ.
 А ТОЗИ КРЪСТ СЛЕД ЧАС СПРИНТ ИЗ СТАИТЕ И КРАЙ, ЗАБОЛЯВА И СЯДАМ. КАКВО ПРАВЯ, ВЗЕМАМ ДИСТАНЦИОННОТО ПАК. А БЕ ЩЕ СВЪРШИ И ТОВА И СЛЕДРОДИЛНИЯ И Т.Н.  #Cussing outСАМО ТРЯБВА ДА СЕ ДЪРЖИМ. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 4 784
Имала съм такива моменти. Разчитам на разбирането от страна на мъжа ми. Даже по някога ми се е искало да се скараме, да викаме, да крещим, а той не. Трае си и чака да ми мине. Откъде го вади това търпение, незнам.
Лошото е, че не само той го е отнасял. Друго дете нямам, но майка ми е на линия, а тя е душа човек, т.е. много удобна да се скараш с нея, щото не се сърди, а и всичко прощава Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ами аз май не се справям и си го обирам на мъжа ми.Понякога аз не се понасям , а той е толкова добър и съобразителен , че направо ме е яд , че го хокам ама  Embarassed.Майка ми е много остър камък и почти постоянно се караме , тя е в критическата , аз бременна и  ooooh! всичко го обират мъжете до нас.Помага ми прегръдката на мъжа ми и неговите топли думи , разходките и тинктура от мента глог и валериан .Това последното през бременността съм го ползвала веднъж , че може и да не е полезно , но преди много ми помагаше.

# 25
  • Мнения: 3 929
Аз не съм бременна, но когато бях бременна, бях сравнително спокойна. Или поне се опитвах да не се дразня от всичко заради бебето. Сега обаче не успявам да се справя. Препоръчвам ти да правиш неща, които ти доставят удоволствие. Ако се ядосаш за нещо, просто кажи, че това нещо те ядосва, но не и да си го изкарваш на някой, който ти е пред очите.
Желая ти спокойна бременност.

# 26
  • Мнения: 1 632
През 2 си бременност бях много нервна,и ревях за глупости.Опитвах се да стискам зъби и да не показвам,но имаше моменти в които предупреждавах за заливащата ме вълна,и така срещах разбиране.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Имах такива моменти когато бях бременна-опитвах се да се контролирам колкото е беше възможно

# 28
  • Мнения: 159
Първата бременност бях ок с нервите, сега за първи път онзи ден усетих какво е да те тресе нервата. Имах среща с роднини и както им бях набрала, не можах да се сдържа  и да си мълча за неща, които откровено казано ме дразнят (въпреки че не обичам тази дума). Иначе бих се овладяла, но тогава просто ми трепереше отвътре и просто не можах. Sick Като цяло за сега нещата са поносими. Ще видим после. Първата бременност някак нямах сили да споря и т.н и мълчах. Развих супер търпеливост. Не че не са ме ядосвали някои неща, но просто нямах сили да реагирам и ги отминавах. Като дрогирана. Сега е малко по - различно. Нищо не съм пила и едва ли може с нещо да си помогнем освен сами на себе си чрез самоконтрол. Трудно!!! Да не казвам невъзможно. Ми хормони му кажи и това е. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт