Бебе на 6 месеца с гипсирано краче

  • 3 308
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 219
Здравейте,

Нашето бебе падна преди няколко дни от леглото на ръце и крака. Когато ни прегледаха, ни казаха, че костта на дясното краче под коляното е пукната и ни гипсираха. Искам да попитам дали някоя от вас е имала такъв инцидент, бързо ли се възставихте и за какво да внимаваме оттук нататък?

Поздрави на всички!!!

# 1
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Стискам палци бързо да се оправи бебчето.

# 2
  • Мнения: 2 131
Горкото бебче  Hug Не мога да дам съвет, но и аз стискам палци бързо да се оправи  Hug

# 3
  • Мнения: 3 092
Много  съжалявам за случилото се , съвет не мога да ти дам , но имаш виртуалната ми подкрепа !   Hug

# 4
  • Мнения: 3 929
Много неприятен инцидент. Синът ми си счупи крака в бедрената кост, когато беше на почти 8 месеца. Кошмарен период. При вас хубавото е, че само се е пукнала костта. Гипсираха го в Пирогов. Беше в разгара на лятото. Понеже беше гипсиран и тазът му, без половите органи обаче, трабваше поне на 1 час да му сменям памперсите, а под гипса да подпъхвам памук, да промивам с риванол и да слагам пудра, защото мястото се подсичаше от урината, а гипсът не трябваше да се мокри, защото се напуква и няма ефект от него.
Много трудно ми беше. И понеже в началото беше страшничко да го нося на ръце, защото ме беше страх да не му направя нещо на крачето, без да искам, в повечето случаи то оставях да лежи или да е полулегнал в количката, а не било хубаво детето да се залежава, защото можело да се разболее от пневмония. На нас ни се "размина" само с бронхит.
Така или иначе детето ви на 6 месеца не ходи, освен ако не го слагате в проходилка. Но във всички случаи трябва или да го возиш в количка, или да го носиш на ръце. Сега е лято, поне можеш да използваш да излизаш често навън, за да се разсейва детето.
Къпане е невъзможно. Аз го "къпех" със специална кърпа за тази цел - намокрях я с малко сапун и го обтривах.
Гипса го махнаха след малко повече от месец. При малките деца такива фрактури бързо зараствали, така че при вас може да мине и по-малко време.
Когато му махнаха гипса, в началото ни беше страх да го оставяме в проходилката. Хубаво било да се пече на слънце крачето след това. Ние ходихме на море, но не се прекалява, само от време на време се оставя да се пече, като е намазано добре със слънцезащитен крем.
Има вероятност, когато свалят гипса, крачето да е посиняло и с обелена, подсечена кожа. На нас, слава Богу, ни се размина, но да не се шашкаш. В такива случаи крачето се намазва със сапунена вода и се масажира леко, за да се ускори кръвообращението. Маже с бебешко олио и така. докторите ще ви кажат, какво да правите.
Желая ти спокойствие и търпение да понекеш целия този период и бързо възстановяване на детето.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 738
Много неприятно! ДАно бързо се възстанови! Praynig Hug

# 6
  • Мнения: 2 521
Миличкото HugНадявам се да се оправи бързо newsm32нали малките по- лесно се възстановяват май newsm78

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Миличкото HugНадявам се да се оправи бързо newsm32нали малките по- лесно се възстановяват май newsm78


Да и аз така знам,че на малките деца по бързо и зарастват костите. Peace
Бързо оздравяване ви желая.  bouquet

# 8
  • Мнения: 645
Мъничкото, миличко бебче! Синът ми беше на две годинки с гипсирана ръчичка от рамото до китката, бързо се оправи, ако това би могло по някакъв начин да успокои теб. Костите бързо оздравяват на малките. А периодът на възстановяване е труден, разбира се. Ще мине и ще забравиш!  Hug

# 9
  • Мнения: 37
дано се оправи по-бързо бебчето Hug

# 10
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
дано бързо се оправи бебчето  Praynig Hug

# 11
  • Мнения: 2 315
Милото човече!Дано бързо се оправи крачето!
zuki ,и ти си преживяла много Hug

# 12
  • Мнения: 1 121
Горкото бебче Sad Дано се оправи бързо Praynig

# 13
  • Мнения: 1 195
Горкото бебче  Hug Не мога да дам съвет, но и аз стискам палци бързо да се оправи  Hug

zuki  направо ми настръхна косата  ooooh! милото мъниче какво е преживяло, а и вие с него. 

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Душичка  Heart Eyes
Бързо да оздравява  Hug

# 15
  • Мнения: 1 006
Много съжалявам,мила!Дано бързо се оправи детенце Hug

# 16
  • Мнения: 254
бързо въстановяване на бебчето Hug

# 17
  • Мнения: 474
Моята племенница беше с гипс - пукната кост на прасеца. Беше май на 10 месеца, тъкмо се изправяше и пристъпваше около стол, маса... така и станала белята. Беше доста трудно, защото лекарите бяха казали да не се изправя и да не стъпва на гипса. Да, но бебето спря да го боли явно след 2-3 дни и едва я удържахме седнала. Разнасяхме я на ръце на смени, непрекъснато някой играеше с нея, когато не спи, за да не тръгва да става права. Гипсът трябваше на стои май 40 дни. Във всеки случай след около 20-25 дни лекарите позвалиха да стъпва на гипса. И нашата бебка проходи с гипс. Като й го свалиха, продължаваше да замята крак известно време, защото  внезапно този крак беше станал много лесен за придвижване.  Grinning
Сега тази наша палава бебка е на 17 години.
Не се притеснявай, на децата им минава бързо. Само слушай лекарите и изпълнявай наставленията им.

# 18
  • София
  • Мнения: 721
Ох, милата душичка! Стискам палци бързо да се оправи Hug

# 19
  • Мнения: 11 018
Доколкото съм чувала, травмите при бебетата отшумяват по-бързо. Външните наранявания също.
Бързо възстановяване на мъничето! Hug

# 20
  • Мнения: 377
Боже, миличкото! Как ли се чувства?! Дано бързо се оправи и тва да му е за първи и последен път! Много сили на теб, миличка!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 590
Миличкото! Sad Дано се възстанови бързо! Hug

# 22
  • Мнения: 1 311
Желая ти бързо възстановяване на малкото човече.

Къпане е невъзможно. Аз го "къпех" със специална кърпа за тази цел - намокрях я с малко сапун и го обтривах.

Само за информация, и дано на никой не се налага да го ползва - в Пирогов могат да поставят и специален силиконов гипс, който освен, че може да се мокри (съответно да се къпе детето) е и значително по-лек. Единственият минус е, че се заплаща, мисля че е около 80 лв. Миналата година брат ми си счупи ръката (е той е голям, но беше лятото и е някак си абсурд един месец да се къпе с кърпи  Crazy), но съм виждала и малки дечица с такъв. Прилича по-скоро на бинт и е странно цикламено-розов на цвят.

# 23
  • Мнения: 4 784
Бързо възстановяване на бебето желая.

# 24
  • Мнения: 4 753
Стресна ме  Shocked  Мойто бебе също падна така преди няколко дни, но не съм го водила на преглед, защото си е весело и игриво, постоянно подскача и се премята, явно нищо не го боли... Възможно ли е да си е спукало кост и да не го боли???

# 25
  • Мнения: 219
Благодаря на всички за съпричастността Hug

Стелт77, ами не знам, може би е по.добре да не се шашкате излишно. Щом е весело и игриво бебето , приеми, че всичко е наред ! Приеми, че на бебетата всичко им минава по-лесно, в крайна сметка ние отидохме на лекар, защото имаше подуване на едното краче около коляното, иначе може би и ние нямаш да ходим.

Иначе и нашата бебка сега засега е весела и игрива и пак се премята по цялото легло, макар с розовия гипс, точно както го е описала Приказливка!

# 26
  • Мнения: 4 038
стискам палци, дните до махането на гипса да минат неусетно, но само ти си знаеш какво ти е.

Бързо възстановяване  Hug

# 27
  • Мнения: 2 807
Дано малкото човече се възстанови бързо!

# 28
  • Мнения: 2 111
Да се оправя по-бързо душичката.Иначе и моето дете падна от количката преди 2 седмици и много се уплаших,чух едно тупване и после плач,подкосиха ми се краката,дори ми намаля кърмата.Сега имам едно наум,че стават все по-подвижни и трудно се опазват. Hug

# 29
  • Мнения: 1 671
Дано детенцето бързо да се оправи!  Hug Hug Hug

# 30
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 761
Желая ви скорошно оздравяване.Аз също на 6 месеца съм била с гипс на крака,защото сме катастрофирали.Незнам подробности,мама тогава не ме е гледала,тъй като и тя е била в боницата.В болницата много не са ми обръщали много внимание,но сега всичко е наред и си имам едно сладко бебче на 47 дни.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Милата душичка.дано бързо се оправи,а на теб майче много сили и кураж Hug Hug Hug

# 32
  • Мнения: 259
Радвам се, че е игрива! Бързо че се възстанови. Много късмет! Peace

# 33
  • Мнения: 396
Имаш и моята подкрепа!
Само за още по-голямо успокоенбие да ти кажа, че и моето племенниче е с гипс, но за лечение на еквиноварус / изкривено стъпало порождение/. Лечението е много по-дълго и упорито, свързано с изключително много търпение и внимание от страна на родителите!
Така , че вашето си е бял кахър! За напред ще имаш едно на ум и всичко ще бъде наред!

# 34
  • Мнения: 9 814
Не се притеснявай, такива неща при бебетата минават бързо и без последствия.
 Hug

# 35
  • Мнения: 9 973
ох,душичка!!!!!!бързо оздравяване Hug

# 36
  • Мнения: 1 674
Бързо възтановяване ви желая.Дано скоро се  оправите.Детето на моя позната беше с гипсирано краче така почти месец/БЕше на 7 мес./От нея знам,че е било кошмар.Дано при вас мине по-леко.Разсейвай детето с разходки
Не се притеснявай, такива неща при бебетата минават бързо и без последствия.
 Hug
и аз така знам.

# 37
  • Мнения: 723
Моята сестра точно когато е била на 6 месеца са катастрофирали с майка ми и баща ми много сериозно и на нея и се е счупил кракът. Доклкото знам не повече от месец е била с гипс и не е имала никакви проблеми после. Сега е на 25 години и всичко си и е наред. Когато е бебе не може да има никакви сериозни и дълготрайни последствия от подобни травми   bouquet

# 38
  • Мнения: 426
Имаш и моята подкрепа!
Само за още по-голямо успокоенбие да ти кажа, че и моето племенниче е с гипс, но за лечение на еквиноварус / изкривено стъпало порождение/. Лечението е много по-дълго и упорито, свързано с изключително много търпение и внимание от страна на родителите!
Така , че вашето си е бял кахър! За напред ще имаш едно на ум и всичко ще бъде наред!

И моето дете е с това заболяване.Първият й гипс беше точно на шест месеца и на двата крака за един месец.Нищо страшно.Свиква се,къпането беше по-трудно,но с баща й се справяхме.Не оставяйте бебето само да лежи,носете го на ръце ,сменяйте позата.Скорошно оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт