Болница ТОКУДА-2

  • 135 881
  • 1 282
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 19
Блгодаря ти много,

Аз не държа да съм със ЗК (ако ще чакам с месеци) .... но разбира се не се и натискам да плащам нещо, ако касата така или иначе може да го поеме..... четох в сайта на болницата за някакво направление 3 (сигурно за него имаш впредвид, че чакаш с месеци при определена докторка).
Но пък повечето майки в тази тема също говореха за някакви суми, които касата поема (за раждането например)....

Всъщност за какви пари говорим (за прегледите по време на бременността имам предвид)?
И още в самото начало ли тлябва да избера лекар, който ще води раждането - или мога да се ориентирам след няколко песещения...

# 886
  • Мнения: 1 475
Аз не съм наясно с направленията, защото съм изцяло платено, въпреки, че съм здравно осигурена! Знам, че при раждането ми издават направление №7, което се води по ЗК и - така заплащаш 2400лв всичко, ако не си здравно осигурен таксата  е двойна!

Първите прегледи са по 30лв, плюс ехограф също струва 30лв, след 4тия месец се водиш на женска консултация и прегледа ти е 15лв, плюс 30 лв ехограф! Изследванията са ти много- ПКК, кръвна захар, урина, белтък ,седимент, хив, хепатит, васерман, кръвна група и т.н- с всеки месец изниква по нещо да се изследва!!

Ами не е необходимо още от първото посещение да си избереш лекар при който ще раждаш, можеш да пообиколиш-2-3ма и да си избереш някои Wink, аз така направих!! Peace

# 887
  • Мнения: 19
Как така обикаляш лекарите - всеки преглед го записваш при различен лекар ли.... не трябва ли да се води някаква хронология, като отидеш всеки следващ път да знаят какво са ти поискали да направиш предния път и т.н.

Ти при кой си избра?

# 888
  • Мнения: 1 475
  Не мисълта ми беше, че още съвсем в началото/4-6г.с/, ходих при няколко лекаря, по мнения от форума и аз самата си избрах един, който да ме следи до края- и само на него се доверявам и само той ми пуска изследванията!!
  Първите изследвания по принцип се пускат в края на 3-ти месец! Peace

# 889
  • Мнения: 19
Много ти благодаря - ще послуша съветите ти..

Леко раждане.

# 890
  • София
  • Мнения: 358
Аз не съм наясно с направленията, защото съм изцяло платено, въпреки, че съм здравно осигурена! Знам, че при раждането ми издават направление №7, което се води по ЗК и - така заплащаш 2400лв всичко, ако не си здравно осигурен таксата  е двойна!

Първите прегледи са по 30лв, плюс ехограф също струва 30лв, след 4тия месец се водиш на женска консултация и прегледа ти е 15лв, плюс 30 лв ехограф! Изследванията са ти много- ПКК, кръвна захар, урина, белтък ,седимент, хив, хепатит, васерман, кръвна група и т.н- с всеки месец изниква по нещо да се изследва!!

Ами не е необходимо още от първото посещение да си избереш лекар при който ще раждаш, можеш да пообиколиш-2-3ма и да си избереш някои Wink, аз така направих!! Peace

Самият преглед струва 30 лв и включва и наблюдение с ехограф - а не 30+30лв, както си написала. В началото не ни водят бременни, защото сме рискови преди 3ти месец, за това все едно ходим на обикновен АГ преглед.
След като ни регистрират за бременни, прегледа почва да се води Женска консултация и струва 15 лв - пак те гледат всеки път на ехограф и не плащаш допълнително за него. Моите начални изследвания - кръв + урина струваха общо 120 лв.
По късните вече очаквам да са по евтини, защото не е нужно втори път да ми изследват примерно кръвната група.
За цената - как го сметна 2400 лв? Мисля че в Токуда раждането е 1500лв + 500 неонатологичния пакет за бебето, всичко друго е екстра - ако искаш ще го има.
А това че ако не си здравно осигурен плащаш двойно на каква база е? не съм чувала подобно нещо до сега

# 891
  • Мнения: 1 475
Elyah, прегледа е 30 +30, веднъж плащаш преди самия преглед и след това си плащаш ехографа, микробиология или цитонамазка допълнително!

Незнам къде си правила кръвните изследвания, само ще ти кажа, че си платила безумно много, аз ги правих в друга лаборатория платено  и всичко ми излезе 20лв/ПКК, урина-белтък, седимент, албучин, глюкоза/, кръвната група я правих в токуда  и струва 15лв +5 лв взимането на кръв,кръвната захар/глюкоза/ струва 3лв в Токуда/днес го правих Wink!



А това че ако не си здравно осигурен плащаш двойно на каква база е? не съм чувала подобно нещо до сега
ами поинтересувай се, така е, точно преди 15дена разговарях с моя лекар по този въпрос, пък и в самата Токуда в АГ в отделението има листовки/сега ще ги приложа, скенирала съм си ги, на които много добре е описано кое колко струва кое е по ЗК и кое за нездравноосигурени!


стр.1
стр.2
стр.3

За раждането 1500лв ти  е раждането, 600лв ти  е пакета за бебо, а ако за теб анестезията е екстра за мен не е -струва 300лв/и мисля в днешно време, няма жена, която да не се възполза от нея/ Peace

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 23:47 от somebody

# 892
  • София
  • Мнения: 358
Elyah, прегледа е 30 +30, веднъж плащаш преди самия преглед и след това си плащаш ехографа, микробиология или цитонамазка допълнително!


В началото ходех на всеки две седмици на преглед и плащах само по 30 лв - гледаше ме на вагинален ехограф.
След 3тия месец ходя веднъж месечно на ЖК - пак ме гледа на ехограф - коремен (той апарата е един и същ на практика - просто различни приставки) и плащам само по 15 лв, никога не съм доплащала за ехограф 30 лв. Ако ми пусне микробиология или нещо друго - да доплащам за самото изследване, ама не и за ехограф.
За цената за изследванията - не може да се спори - изследваха ми страшно много неща (кръв - много показатели, урина, цито, микробиология, васерман и какво ли още не), които са с фиксирана цена, в други болници ако са по- евтини добре, ама аз ходя в Токуда за да е всичко на едно място, да пестя време и да не се разкарвам на 100 места.
Сега ще прочета документа за да видя каква е тая история - ако не си здравно осигурен плащаш двойно. Нали в крайна сметка тва е частна болница, какво ги интересува дали сме или не сме здравно осигурени - плащаме им на ръка всеки път. Ако пък плащаш двойно - това ще излезе най-скъпата болница у нас - в никоя друга болница раждането не е 3000 лв.
За епидуралната - скоро един лекар именно от Токуда ми обясняваше подробно, че така или иначе си обезболяват раждането и не е задължително да ти слагат епидурална. Но всичко си е до човека и неговия праг на поносимост. Всяко нещо си има и положителни и отрицателни страни.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 20:41 от Elyah

# 893
  • Мнения: 96
Като си здравно осигурен отиваш с Направление Номер 7 да раждаш- издава ти го личния лекар, АГ , които ти проследва бременността по здравна каса, а може и от самата Токуда да ти го издадат. В този случай ЗК поема част от раждането, а ти заплащаш избор на екип -1500, неантологичен пакет за бебето 500 лв / нормално раждане/, 600 / секцио/ и вече, ако искаш и ползваш следните неща 300 лв епидурална упойка, 200 лв присъствие на таткото по време на раждането / допуска се само при естествено раждане/.

# 894
  • София
  • Мнения: 231
Абсолютно  винаги ,когато  са  ме  гледали на  ехограф съм доплащала  30  лв  допълнително + 15 лв   за  самия  преглед ЖК ,които  плащаш  първоначално .

# 895
  • Мнения: 198
Аз не съм плащала отделно за ехограф. Не мога да си обясня защо трябва да плащаш допълнително, тогава в какво се състои прегледа? Прегледа само един разговор ли ще да е?

# 896
  • Мнения: 734
Хм....гледам, че се заформи лек спор.  Rolling Eyes

Аз не държа да съм със ЗК (ако ще чакам с месеци) .... но разбира се не се и натискам да плащам нещо, ако касата така или иначе може да го поеме..... четох в сайта на болницата за някакво направление 3 (сигурно за него имаш впредвид, че чакаш с месеци при определена докторка).
Но пък повечето майки в тази тема също говореха за някакви суми, които касата поема (за раждането например)....

marinahj , направление номер 3 се издава от личния лекар и е специално за гинеколог, който да ти проследява бременността. Като забременях познати, които бяха минали вече по този път, ме посъветваха да се запиша задължително и по здравната каса. Беше ми обяснено, че само лекарят по здравната каса може да ти издава болнични (не само, ако не се чувстваш добре, но и тези 45 дни преди термин и следващите). Гинекологът по ЗК издава и направлението за раждане. Така че независимо от избора ми на платена женска консултация в Токуда, посещавах и още един лекар по ЗК.

По късните вече очаквам да са по евтини, защото не е нужно втори път да ми изследват примерно кръвната група.
За цената - как го сметна 2400 лв? Мисля че в Токуда раждането е 1500лв + 500 неонатологичния пакет за бебето, всичко друго е екстра - ако искаш ще го има.
А това че ако не си здравно осигурен плащаш двойно на каква база е? не съм чувала подобно нещо до сега

Действително ценоразписът, ако не си здравноосигурен е друг. Взела съм си от рецепцията на АГ - там пише цените и при двата случая. А за раждането неонатологичният пакет е както е писала PoLy_PoLy - 500 лв при естествено раждане и 600 лв при секцио. Въобще тя най-добре е обяснила положението с цените.

За епидуралната - скоро един лекар именно от Токуда ми обясняваше подробно, че така или иначе си обезболяват раждането и не е задължително да ти слагат епидурална. Но всичко си е до човека и неговия праг на поносимост. Всяко нещо си има и положителни и отрицателни страни.

Не съм сигурна дали при естествено задължително обезболяват раждането... newsm78 До колкото знам има и някакво венозно обезболяване.

# 897
  • София
  • Мнения: 231
Аз не съм плащала отделно за ехограф. Не мога да си обясня защо трябва да плащаш допълнително, тогава в какво се състои прегледа? Прегледа само един разговор ли ще да е?
Да  ти  кажа  честно  и  аз  не  разбрах  защо  за  всяко  нещо  се  плаща  отделно  и  допълнително  newsm78  ,  но  е  факт . И  да , точно  за  един  разговор  с  пет  изречения  си  плащаш  преглед  Peace !

# 898
  • Мнения: 96
При естественото раждане обезболяват венозно и ако искаш допълнително - епидурална упойка, която се и заплаща. Но доколкото знам епидуралната упойка се прави при точно определено разкритие, ако е по-рано-забавя раждането, ако е по-късно- май е безполезна.
За таксата, която се плаща явно си е по преценка на лекаря с оглед извършения преглед и затова се получават разминавания.

# 899
  • София
  • Мнения: 12 414
Аз не съм плащала отделно за ехограф. Не мога да си обясня защо трябва да плащаш допълнително, тогава в какво се състои прегледа? Прегледа само един разговор ли ще да е?

По ЗК ти се полагат два ехографски прегледа за цялата бременност. Където и да отидеш ще се наложи да си платиш останалите ако ги искаш.
Лично за мен проследяването на бременността в Токуда е безсмислено. По здравна каса няма компетентен лекар, а платените са много заети и едва ли ще обърнат нужното внимание. Да се отбива номера е по- лошо отколкото да не се ходи на ЖК. Така се заблуждаваме, че всичко е ОК, защото сме били на преглед, а реалността може да е друга. Хубаво е и бременната да има лекар, на който може да се обади ако неща я притеснява, а не да чака час след един месец. Това е моето мнение, но всеки си има различна нагла към бременността.

Общи условия

Активация на акаунт