Болница ТОКУДА-2

  • 135 918
  • 1 282
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 125
Здравейте мами! Искам да попитам дали някоя от вас има ли лични впечатления за д-р Попова от Токуда. Предстой ми секцио при нея а никъде не намирам информация за нея. Благодаря ви предварително

Здравей, преди точно година и половина родих в Токуда при д-р Попова. По принцип трябваше да раждам при д-р Диков, но когато дойде момента, той беше в чужбина и ме пренасочиха към нея. Родих по естествен път с епидорална упойка. От момента, в който влязох в болницата до появата на бебчето ми тя беше неотлъчно до мен. Изключително мила и внимателна е, предразположи ме и направи така, че родих с усмивка и много приятни чувства, за което много и благодаря. Всичко мина много добре, раждането траеше 4 мин. без болки и каквито и да е усложнения. Даже не можех да повярвам че всичко мина толкова леко, след всичко което знам за тежките родилни болки. За мен раждането беше един прекрасен и щастлив момент Simple Smile Все пак ти ще си секцио и нещата ще протекат по друг начин, но бъди сигурна че си в добри ръце. Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане Simple Smile

ClickMe, Супер!! Дано по-често се виждат такива постове. Аз също се чудя дали да не си поискам епидурална, но се чува, че има риск епидуралната упойка да отслаби контракциите и да се наложи употребата на форцепс или нещо подобно. Тожа така ли е? Какви са твоите впечатления?? Благодаря ти предварително!

# 1 246
  • София
  • Мнения: 1 395
Цитат

ClickMe, Супер!! Дано по-често се виждат такива постове. Аз също се чудя дали да не си поискам епидурална, но се чува, че има риск епидуралната упойка да отслаби контракциите и да се наложи употребата на форцепс или нещо подобно. Тожа така ли е? Какви са твоите впечатления?? Благодаря ти предварително!

И двете ми раждания бяха с епидурална упойка и протекоха по много различен начин. Второто беше далеч по-болезнено, но и по-бързо. В Токуда анестезиологът ми ми слагаше малки дози през определен интервал, колкото да притъпи болката от контракциите, така че нямам наблюдения това да е забавило родовата дейност. С каката с и без упойка постигнах мноооооого трудно разкритие и пак не мисля, че обезболяването имаше отношение, защото достигането до необходимите 4см. (за слагането и) ми отне много повече време, от колкото постигането на 10 см. вече с анестезия за изгонването. Peace

# 1 247
  • Мнения: 125
Цитат

ClickMe, Супер!! Дано по-често се виждат такива постове. Аз също се чудя дали да не си поискам епидурална, но се чува, че има риск епидуралната упойка да отслаби контракциите и да се наложи употребата на форцепс или нещо подобно. Тожа така ли е? Какви са твоите впечатления?? Благодаря ти предварително!

И двете ми раждания бяха с епидурална упойка и протекоха по много различен начин. Второто беше далеч по-болезнено, но и по-бързо. В Токуда анестезиологът ми ми слагаше малки дози през определен интервал, колкото да притъпи болката от контракциите, така че нямам наблюдения това да е забавило родовата дейност. С каката с и без упойка постигнах мноооооого трудно разкритие и пак не мисля, че обезболяването имаше отношение, защото достигането до необходимите 4см. (за слагането и) ми отне много повече време, от колкото постигането на 10 см. вече с анестезия за изгонването. Peace

Niandre, благодаря ти много за отговора! Да са ти живи и здрави дечицата Simple Smile Аз мислех,че епидурална я слагат еднократно с катетър, през който вливат малки количества през цялото време между 4те сантиметра разкритие и изгонването. А тези малки дози през определен интервал имат явно и друга функция. Не знам.
Ти и двете раждания ли ги направи в Толкуда? Хубаво е, че анестезиологът е бил добър.  Помниш ли името му (да си го посоча при избор на екип) Wink Благодаря ти!!

# 1 248
  • София
  • Мнения: 1 395
Не, каката я родих в Шейново. Анестезиолога ми в Токуда се казваше д-р Илиев - страхотен е. По времето, което лежах там, жена му също беше в родилното и беше на разположение 24/7. Вечерта, непосредствено след раждането дойде в стаята ми да ми махне катетъра, нооооооо преди това ми сложи някаква благинка, от която не усещах ама никаква болка, така ме беше обезболил, че чак не можех да стана да си загася лампата, та за срамотиите разкарвах акушерката от другия край на коридора да я загиси Mr. Green.

# 1 249
  • Мнения: 125
Не, каката я родих в Шейново. Анестезиолога ми в Токуда се казваше д-р Илиев - страхотен е. По времето, което лежах там, жена му също беше в родилното и беше на разположение 24/7. Вечерта, непосредствено след раждането дойде в стаята ми да ми махне катетъра, нооооооо преди това ми сложи някаква благинка, от която не усещах ама никаква болка, така ме беше обезболил, че чак не можех да стана да си загася лампата, та за срамотиите разкарвах акушерката от другия край на коридора да я загиси Mr. Green.

Мерси, Niandre. Toй д-р Илиев май е АГ всъщност. Може би е съвпадение. Ами добре е минало явно - браво за теб Simple Smile А татковците кога ги пускат при майките, ако е с присъствие на таткото - само при изгонането ли? А  в предродилна сама ли е родилката? Ти при кой доктор ражда? Аз съм си избрала д-р Лазарова и много се надявам изборът да е удачен.

# 1 250
  • Мнения: 2 376
Мъжът ми беше с мен през цялото време, само го пратиха до регистратурата да ме регистрира, че нямаше време   Heart Eyes След като се роди бебето, стоя пред кафеза докато не станах и не си взехме бебето при нас Simple Smile

# 1 251
  • Мнения: 71
Някой от вас ползва ли педиатър от Токуда?

# 1 252
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Някой от вас ползва ли педиатър от Токуда?

Ние ходим при доц. Лилова при нужда (сина ми има аномалия на бъбреците). Какво те интересува?

# 1 253
  • Sofia
  • Мнения: 9 767
Toй д-р Илиев май е АГ всъщност.

Двама са, има и АГ Илиев, но има и анестезиолог Илиев (за който има само отлични отзиви в темата).

# 1 254
  • Мнения: 125
Мъжът ми беше с мен през цялото време, само го пратиха до регистратурата да ме регистрира, че нямаше време   Heart Eyes След като се роди бебето, стоя пред кафеза докато не станах и не си взехме бебето при нас Simple Smile

Благодаря за отговора ти, Britt Simple Smile Супер ако сме двамата през цялото време.
Ти при кой доктор ражда? Странното е, че от гинеколог съм чувала, че раждането го прави акушерката. Но същевременно като си избираме екип, си избираме лекаря. Приятни мигове с бебо ти пожелавам!

# 1 255
  • Мнения: 125
Toй д-р Илиев май е АГ всъщност.

Двама са, има и АГ Илиев, но има и анестезиолог Илиев (за който има само отлични отзиви в темата).

Супер, мерси, NBM!

# 1 256
  • Мнения: 1 475
И анестезиолога д-р Грозев е много добър, аз също исках да ми бъде д-р Илиев, но беше отпуска и д-р Грозев ми сложи епидурала, нищо не усетих, нито при слагането, нито при ваденето на катетъра след това, и едновременно с това е много печен.Препоръчвам го с две ръце Peace

# 1 257
  • Мнения: 125
И анестезиолога д-р Грозев е много добър, аз също исках да ми бъде д-р Илиев, но беше отпуска и д-р Грозев ми сложи епидурала, нищо не усетих, нито при слагането, нито при ваденето на катетъра след това, и едновременно с това е много печен.Препоръчвам го с две ръце Peace

Мерси за препоръката, Somebody Simple Smile Щом сте останали доволни и всичко е минало добре, това е най-важното. Приятни мигове с бебчо!

# 1 258
  • Мнения: 71
Някой от вас ползва ли педиатър от Токуда?

Ние ходим при доц. Лилова при нужда (сина ми има аномалия на бъбреците). Какво те интересува?

Иска ми се да запиша бебето при някой от педиатрите там...чух, че има и абонамент или пакет някакъв и затова Simple Smile

# 1 259
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Да, има, но не съм се интересувала за подробности. Не мога да помогна, съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт