Небостъргач на Севастопол - честито на варненци !!!

  • 8 376
  • 158
  •   1
Отговори
# 90
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Оправих линка.
Като каза "'съборетини": точно така се изказваха новобогаташите в загубеното ми райско кътче.
Ето още две снимки. На втората къщите са малки, но който иска голяма къща, се ориентира към новите квартали. Пак различно мислене....

http://www.harlingen-friesland.nl/fotos/zoutsloot.JPG

http://www.harlingen-friesland.nl/fotos/lanen3004.jpg

# 91
# 92
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Мда, ако зависи от някои в центъра на Варна ще живеят само "варненци", задължително в наследените от бабите им къщи/апартаменти, небутнати. Най много да остъклят налкона и да виснат по един климатик. Ще паркират колите си на улицата. Ще пращат "пришълцте" в кварталите. На Севастопол ще боднат едно мини Кремиковци- да се вижда че има бизнес в града. На плажа ще засадим картофи- не може смао промишленост- и земеделие трябва да има в Нашия град. А така. Летището ще го преместим до общината например- да се вижда от всички колко туристи точно идват и си отиват.
Градоустройство, планова икономика и още нещо Rolling Eyes.
Ами новите тенденции за бизнес са това, повече ли щеше да ти хареса вместо бизнес сгради, заводи да има.  Нали имаме Девня, аз нямам нищо против да я няма, а там да се вихрят бизнес сгради.
Нали за Варна говорим, къде намесваме Девня????? По твоите думи, що народ остана без работа... Без промишленост не може.... Naughty
Мда, ако зависи от някои в центъра на Варна ще живеят само "варненци", задължително в наследените от бабите им къщи/апартаменти, небутнати. Най много да остъклят налкона и да виснат по един климатик. Ще паркират колите си на улицата. Ще пращат "пришълцте" в кварталите. На Севастопол ще боднат едно мини Кремиковци- да се вижда че има бизнес в града. На плажа ще засадим картофи- не може смао промишленост- и земеделие трябва да има в Нашия град. А така. Летището ще го преместим до общината например- да се вижда от всички колко туристи точно идват и си отиват.
Градоустройство, планова икономика и още нещо Rolling Eyes.
smile3534 Много ми хареса мнението.  Joy Joy Joy "Варненци" да си се бутат в центъра, ние ще си живее по кварталите, хем е по-спокойно.

# 93
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033

 ... освен по Преслав и Княз Борис, а там е з а б р а н е н о да се строи.
Их, да бе  Wink

# 94
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Я кажете дали знаете за някакъв проект за нова автогара? Уж сме голямата работа - Варна, а се излагаме с този "кенеф" (съжалявам за крайното сравнение), който имаме за автогара. Какви ли не чудеса се построиха, а автогарата остана такава гнусна.
Mall Варна, този на "Вамо", с/у него пак ще е Мол, зад автогарата отново Мол, в този район нещо полудяха..., не мислите ли?  newsm78
А за "Билла"??? Набират персонал вече, но къде се строи???

# 95
  • Мнения: 27 524
Нищо бетонно не е за радост. Жалко за всичко; моите съжаления  Confused Rolling Eyes

# 96
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Четох нейде из нета, че понеже бъдещият булевард свързващ бул. Левски с крайезерния път, ще минава през автогарата, ще се строи нова, но кога и къде newsm78 Мен пък ме е яд за този булевард - освен че ще минава май много близо до блока ни и ще се озовем заклещени между 2 натоварени булеварда с всичкия шум и прахоляк, ами и май ще го строят върху канала, който минава оттам, т.е. ще изсекат целия прекрасен зелен пояс, който ми радва окото и ще го асфалтират. Знам, че с тези задръствания имаме нужда от пътища, но ми писна да се секат дървета за щяло и нещяло. Дано да съм в грешка и пътят да минава покрай канала, но нещо не ми се вярва - ще трябва да обезщетяват повече собственици на имоти в района Thinking От друга страна как се строи път върху канал? Някой ако знае подробности да сподели.

# 97
  • Мнения: 6 039
Нищо бетонно не е за радост. Жалко за всичко; моите съжаления  Confused Rolling Eyes

айде нема нужда ...

# 98
  • Мнения: 6 039
100% бетон, ама жесток! Това е сграда на европейско ниво, не на БГ.


http://www.proactive-bg.eu/img/NOVINI/BIG_IMG_117887015313.jpg

http://img136.imageshack.us/img136/9164/photo25zh2.jpg


ако наистина мислите, че това са грозни и пагубни за градска среда  сгради много жалко....
за какъв автентичен облик на града говорим, за какви 5 лева/ Във варна има не повече от 10 красиви стари къщи, всичко останало са гадни, коптори, които незабавно трябва да се съборят. Пълно е с централни улици с едноетажни, неизмазани селски къщи, даже не са селски, ами са стопански.

# 99
  • Мнения: 1 547
... 100% бетон, ама жесток! Това е сграда на европейско ниво, не на БГ....

Ъъъъ, може, може... ама и аз като Блонди предпочитам такива "жестоки" европейски бетони да са далеч от очите ми. Приличат на затвори или на психодиспансери, в най-добрия случай  Mr. Green

Инак съм съгласна, че във Варна няма кой-знае какви архитектурни ценности, дори напротив.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 176
Нищо бетонно не е за радост. Жалко за всичко; моите съжаления  Confused Rolling Eyes

Еее преувеличава се вече .  Айде по тая логика да няма никакво развитие на града , старите сгради да се рушат , козирки да падат....
Аз съм "за" всичко ново и естетично ,  дори и бетонно   Peace

# 101
  • Мнения: 49
[Инак съм съгласна, че във Варна няма кой-знае какви архитектурни ценности, дори напротив.

Напротив - Варна има прекрасни сгради. Средното си образование завърших в Икономическия техникум (вече търговска гимназия) точно до градинката на Севастопол. Сградата на училището е стара и призната за архитектурна ценност от чуждестранни специалисти (за нашите не съм много сигурна, след като пускаха слухове, че искат да я съборят, за да построят бизнес център  #2gunfire

# 102
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Аз съм за нови и ХУБАВИ сгради, създадени с мисъл и естетика. Не ми пречи бетона в тях, а около тях.  Mr. Green

Варна все още ми е любимия град, но извращенията в архитектурен план бяха жестоки. Израстнах в района на Спортна зала и бях дълбоко убедена, че няма по-хубаво място, докато не се почна кошмара. Сега като ми се налага да ходя там се чудя да плача ли, да се смея ли. Rolling Eyes

А за небостъргача се знае от поне две години. Мен повече ме дразни слуха, че градинката е предвидена за подземен паркинг, който да го обслужва. Close

# 103
  • Мнения: 2 018
Инак съм съгласна, че във Варна няма кой-знае какви архитектурни ценности, дори напротив.

Брейййй, нямало!
На който му се гледа, да заповяда - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=267037

Има и още, но не открих снимки в нет-а, а и малко от тях ги реставрират - особено ако са частни сгради.

# 104
  • Мнения: 830
абе хора вие знаете ли ква съборетина беше това пред общината...мен вечер ме беше страх да минавам от там.Каквото и да построят ще е по-добре от това което имаше там.

Общи условия

Активация на акаунт