СНБМ - инициативи - 23 част

  • 15 010
  • 369
  •   1
Отговори
# 240
# 241
# 242
# 243
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
В пощата има писмо, свързано с инициативата Велоеволюция. Правят среща в петък 18.30ч. Ще участваме ли в инициативата, съответно срещата? Май доста от нас подкрепихме идеята преди време. Дали са съобразили, че 22.09 е офиц празник и то 100г. - ще има и др мероприятия?

Аз в петък по това време имам ангажимент т.е. за срещата не мога.

# 244
  • Мнения: 1 828
Момичета, както се уговорихме на срещата, днес се чух с Гита Ог и попитах какви са й възможностите да помогне с работата по сайта. Момичето каза, че всъщност мъжа и е този, който работи по сайтове, но че ще говори с него и ще вероятно ще могат да се заемат. Тя се опасява, че може и да не успее да дойде на ОС и затова се уговорихме да се направи среща с нея, Влади и момичетата, които качват информацията на сайта, за да се уточни какво да се прави. Обеща да прочете вътрешните правила и темата за сайта ни.

Търся Влади, но днес не успях. Влади, мацка, дрънни една жица  Praynig

# 245
  • Мнения: 4 181
Здравейте момичета  Grinning

Говорих вчера с моята позната от Бондюел.
Плановете са се променили. Няма да има събитие на открито, защото са решили да насочат средствата за друго - тематичен подфорум тук в Бг-мама  Hug

Това с което можем да сме полезни е да подготвим материали относно правилно и здравословно хранене за темите, които най-вероятно ще са няколко основни, заковани.

Освен това, така или иначе въпреки че няма да има събитие на открито с Ути, те както ви казах имат договор с него за определен брой предавания, в които да се говори по темата.

Ако някоя от нас има желание, може следващата седмица да се уговори една среща с Бондюел и Ути, тъй като той в момента си готви сценариите, тъй като щял да снима предаванията си за октомври. Ако имаме вече готови материали можем да говорим да участваме в някое от предаванията като гости  Peace

Кажете момичета какво мислите?

Обадила съм се на Velmar относно материалите, така че който иска да се включва с помощ моля да се обръща към нея  Praynig
Ани, телефона на мацката от Бондюел наистина го има отдолу в писмото  Peace

Кети, Спяща,кажете моля ви вие бихте ли се включили?

# 246
  • София
  • Мнения: 6 260
Добро утро и от мене!  Hug

Хриси, този формат (предаването на Ути, а не празник на открито с грахчета и бобчета  Wink) по- не ми допада, т. е. не е за мене.  Rolling Eyes

# 247
  • Мнения: 4 181
Момичета, още нещо.
Пуснах на пощата писмото до Масларова.
Става въпрос за 15 дневния отпуск за бащата , който предлагат. Ние предлагаме да има удължен период в който да може да го ползва, а не веднага от изписването.

Основно писмото е във връзка с предложението ни за майчинството на майките на близнаци.
Повечето от вас знаят, че миналата година законопроекта , който внесохме в НС за двойно майчинство за близнаците не беше приет.

Сега предлагаме да се уреди този въпрос в друг закон, както според МТСП би трябвало да стане.
Надяваме се на успех този път  Praynig

Готвихме го заедно с elpet (координатор на правното звено), имам и бележките на mishlentze, която е координатор по близнашките въпроси.

Ще ви моля за коментари до утре (тоест днес - понеделник) , до края на деня, за да мога във вторник да го пусна, защото на 10-ти сряда НС започват заседания и едно от първите неща, които ще се гледа ще е Кодекса на труда  Peace

Не е реално да има толкова кратък срок за обсъждане на нещо, все пак по-важно от "начина на организиране на срещи". Нека действително дадем реални предложения за обсъждане. Има с какво СНБМ да е полезно в случая.

личната ми иф, относно програмите на отделните комисии е друга

СНБМ няма право на законодателна инициатива - не е възможно да сме внесли законопроект????? Ако просто иф или поста е неточен моля за уточнение и съответни корекции.

Саня, срока е кратък, защото всичко което е в писмото е обсъждано многократно. Няма никакви нови идеи, просто трябваше да се оформят нещата.

Относно внасянето на законопроекта, да , не се изразих правилно, законопроекта беше внесен не от нас, а по наше предложение  Peace

# 248
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Остава предложението ми /вероятно е добре не в писмото, а при коктакт/ да се попита какви са намеренията за начина на устонавяване на обстоятелството "живеят в едно домакинство" - по отнош отпуск за бащата. Има го и на др места в КТ - напр. при неплатения отпуск за отглеждане на дете до 8г. възраст и начинът не е уреден. Съответно съществуват разл практики, к не е добре. От др страна тогава се чудех и писах в темата дали има някакво намерение да свържат това с фактическото съжителство. Новия СК все още не е притет, а ще има и "вакацио легис" 6м.

ако постът ми е неясен следобяд ще уточня

# 249
  • Мнения: 4 181
Остава предложението ми /вероятно е добре не в писмото, а при коктакт/ да се попита какви са намеренията за начина на устонавяване на обстоятелството "живеят в едно домакинство" - по отнош отпуск за бащата. Има го и на др места в КТ - напр. при неплатения отпуск за отглеждане на дете до 8г. възраст и начинът не е уреден. Съответно съществуват разл практики, к не е добре. От др страна тогава се чудех и писах в темата дали има някакво намерение да свържат това с фактическото съжителство. Новия СК все още не е притет, а ще има и "вакацио легис" 6м.

ако постът ми е неясен следобяд ще уточня
Саня, при разговора ни в МТСП поставихме този въпрос. беше ни отговорено, че ще се удостоверява просто с декларация за момента.
Ако този въпрос бъде уреден в Семейния кодекс разбира се ще се направи съответно изменение на Кодекса на труда, но за момента няма как да го запишат по друг начин

# 250
  • Мнения: 4 181
Момичета, успех на срещата днес, ще очакваме отзиви    Peace

# 251
  • Мнения: 4 970
Момичета, успех на срещата днес, ще очакваме отзиви    Peace
И в тази връзка...успахме се зверски Embarassed.Отивам да се пробвам да закарам Дария на ясла( дано да я приемат, че ми  се провалят и други планове за деня ooooh!)
съжалявам, момичета Sad.Успех и от мен Peace

# 252
  • Мнения: 5 401
Успех и от мен! Ползотворна среща!  Hug

# 253
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
С писанията във вр със срещата се заеха Сия и Надя. Сия в ранния следобед ще напише в темата, а Надя довечера в пощата.
Таня е без нет - затова не се включва.

# 254
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Остава предложението ми /вероятно е добре не в писмото, а при коктакт/ да се попита какви са намеренията за начина на устонавяване на обстоятелството "живеят в едно домакинство" - по отнош отпуск за бащата. Има го и на др места в КТ - напр. при неплатения отпуск за отглеждане на дете до 8г. възраст и начинът не е уреден. Съответно съществуват разл практики, к не е добре. От др страна тогава се чудех и писах в темата дали има някакво намерение да свържат това с фактическото съжителство. Новия СК все още не е притет, а ще има и "вакацио легис" 6м.

ако постът ми е неясен следобяд ще уточня
Саня, при разговора ни в МТСП поставихме този въпрос. беше ни отговорено, че ще се удостоверява просто с декларация за момента.
Ако този въпрос бъде уреден в Семейния кодекс разбира се ще се направи съответно изменение на Кодекса на труда, но за момента няма как да го запишат по друг начин

В СК ще се уреди фактическото съжителство. Ако в последствие се "върже" с "живеят в едно домакинство" идеята е ясна. Установяването само чрез деклариране, според мен, би довело до порочни практики - в разл. моменти /във времето/ съдържанието на декларациите може да е противоположно, в зависимост от стремежа да се ползват определени "привилегии". Няма механизми за евентуално доказване неистинност на данните. Въпросът подлежи на обсъждане и занапред.
Като цяло съм съгласна с така формулираното от името на СНБМ /писмото в пощата/. Казвам "като цяло", з по близнашките въпроси не съм компетентна и не изразявам мнение, не съм запозната с проблемите, съответно с техните решения.

Общи условия

Активация на акаунт