Спомняте ли си бай Тошо?

  • 18 999
  • 364
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 731
Помня го да .Помня спокойствието ,игрите ни до късно навън без притеснения от наркомани или изнасилвачи.Помня и трудното пазарене за новата учебна година,помня униформите,прегледите на строевата песен,лагерите ,бригадите за рози,грозде.Помня манифестациите за 24 май.Помня ,че храна имаше доволно,но в магазините нищо нямаше.
Не мога да кажа ,че ми липсва това време.И сегашното си е интересно. Heart Eyes

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Този въпрос не са ли го обсъдили вече оня ден на Бузлуджа, докато са мухали кИбапчИта.
Къде е Буболина, да разкаже?

 Joy

# 32
  • Мнения: 5 940
Смътно. Спомням си като казаха, че е свален. Чудех се каква е тази голяма суматоха. Всички стояха като гръмнати. Чудеха се вярно ли е, дори не смееха да го изрекат.

# 33
  • Мнения: 830
Еееее кой не знае бай Тошо, кой не е чувал за него Laughing Лека му пръст на човека.
Помня бананите и колата които ги имаше само по Нова година,дъвките Идеал,Байкалчето,бисквитите Слънце и много незабравими мигове от моето детство.Еххххх какви времена бяха само Laughing

# 34
  • Мнения: 3 835
Абе айде моля ви се, Борисе, дотолкова ли се изчерпа?

Годините и поколенията с промити мозъци, за съжаление на днешните им е още по-промит, защото именно онези предишните промити мозъци ги учат и им дават пример в живота.
Селянинът, който тотално закопа България и обездуши българите, след катастрофите от войните. Орязаха земята ни, а той ни отряза и забрани и вярата!
Мъжът на лекарката, така е бил известен в селото им. Бай ви Тошо го запознали го с партизанския отряд "Чавдар". Та затова те му били протежета и повечето от върхушката са от този отряд. Но и пак от този отряд са го свалили, доколкото си спомням.

Чак пък мили спомени и цяла тема в негова чест, безумие!!!?

# 35
  • Мнения: 1 959
Да, помня времето, когато другарят Живков беше начело на БКП.
Лошото е, че Живков си замина, но БКП остана. И все още Е...

# 36
  • Мнения: 3 423
Помня, че пътувахме към Боровец, когато чухме
по радиото решението Бай Тошо да приключи с
цирка. Невероятен шок! Никой не очакваше да
му прекъснат абонамента. Помня, че цяла нощ, а
и май целия уикенд пихме, пяхме, пихме, пихме...
Леко ошашавени. После дойде купонната система.

# 37
  • Мнения: 2 792
  Спомням си, никаква носталгия не изпитвам.

# 38
  • Мнения: 152
"...да ни е честит новият завод за полупроводници...
таз година за полупроводници, а догодина и за цели..."
Луда раота! Въпреки, че великите хора имат странно чувство за хумор...
Трябва да питаме столичният кмет, какъв е бил бай Тошо. То не, че ще каже истината де...

# 39
  • Мнения: 3 461
Паспорти се раздаваха малко преди(ако изобщо ти разрешат) да излезеш в чужбина и после се връщаха обратно в милицията. Имахме право да обменим 9 долара. Mr. Green Кварталните дебнеха и записваха кой ходи на църква, Коледа не се празнуваше официално, само Дядо Мраз идваше на Нова Година, после всички комунисти изведнъж станаха много набожни и оцеляха и пребъднаха хората.

# 40
  • Мнения: X
Ето това си спомням: http://www.vbox7.com/play:cafcff09

# 41
  • Мнения: 135
Не искам да си го спомням, не ми разваляй настроението. Пари съм дала за таз водка.

# 42
  • Мнения: 2 386
На 25 съм, почти нищо не помня. Освен:

-Телевизорът и как размахва пръст пред микрофона. Всички мълчат и слушат, аз нищо не разбирах.
-Точно научих кой е президента и го смениха. Laughing  После - пак. И пак..
-Фучащият към мен камион и прежълтялата физиономия на баба ми.. Тичах за олио, купонна система. Confused
-Коремкоми не съм виждала, дядо ми беше невреден снабдител и не ни липсваше нищо.
-Отпуските и почивките по 3 седмици. Едната беше 2.5 месеца!

Свързвам всичко това с детството си, не с бай Тошо. Нищо не изпитвам към него.

# 43
  • Мнения: 335
Колко комични коментари в тема за  смъртта на някого.

Скоро пак мернах лафа от онова вестникарско заглавие: „Ние каквото построихме вие не можете и да го боядисате”.
Ми не е вярно.
За 20 години още не може да бъде донапазарувано всичкото - от чужди и местни. Но каквото си е взето, си е и боядисано вече от щастливите нови собственици – честни частници.


ПП Извинявам се, че се изказах, а пък минавам 25-те  Laughing

# 44
  • Мнения: 4 120
Лека му пръст !
Бях в 3 клас (на 8 години), когато другарките станаха госпожи. Неможах да стана пионерче, а много харесвах червения цвят.
 Помня лимонови резанки , с които черпя за рождения си ден, защото съм от малък град и няма никъде шоколадови бонбони. Съучениците ми се целят с тях и ги смачкват по пода, класната прекъсва часа и дръпва лекция за жеста и уважението и целият клас ми се извинява. Помня гостуването ни при роднини в София, което се превръщаше в шопинг за дефицитни стоки. Леля от София има малко бебе, което носи на ръце, а цялата количка ние провинциалистите сме натъпкали с тоалетна хартия и лигнин. Братовчедка ми казва, че не иска да върви до нас , защото ще ни помислят за посерковци. Помня забранено радио, което родителите ми слушат и ми се казва, че за това пред чужди хора не се говори. Помня ужаса от скришното ми църковно кръщение.

Самият Тодор Живков свързвам единствено с неадекватен негов смях и интрото на една песен на "Ъпсурт", в което той говори.

Общи условия

Активация на акаунт