Детски надбавки 35 лв?

  • 19 005
  • 153
  •   1
Отговори
# 120
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 952
А аз не мога да разбера за каква голяма бумащина става въпрос - това са пет листа (две служебни бележки и три декларации).
@- munieka - @ социалните по служебен ред взимат сумата от НОИ за майчинството ако не си го знаеш и няма как да го проследиш. Все пак ти имаш интернет и можеш спокойно да си направиш справката в сайта на НОИ и да впишеш необходимите данни.
Да аз имам Справката, но незнаех дали трябва аз да я впиша или не.
Трябва ли ми служебна бележка за НУЛЕВ доход от работодателя?

Аз излязох в майчинство март месец. В таблицата с доходите написах възнаграждението от работодателя + майчинството. След това на отделен ред пиша доходите от трудово възнаграждение и отдолу - майчинството изплатено от НОИ.

# 121
  • Мнения: 9 973
Един въпрос: при подаване на декларацията за детски какво се вписва на доход ако за последните 12 месеца си получавал само майчинство? Нямам брак, т.е. доходите на бащата не се пишат. Тогава трябва ли аз да изисквам някаква спаравка от НОИ и да я представя с тази декларация? Или пък да впиша майчинството, което съм взимала и да разпечатам от електронния вариант справката за обезщетенията ми през последните 12 месеца.

Нищо не пишеш,наистина информацията идва по служебен път и те си я взимат от НОИ.Възможно е обаче да попаднеш на не толкова добросъвестен служител,който да ти изисква ти да носиш данните.Не се налага да ходиш до НОИ,а само да си извадиш доходите от сайта.Да не забравиш и документа за семейно положение  Wink
аз носих бележка с доходите-0лв. и писах нещо,но не помня.Пише се нещо и ,че си в майчинство.Те там ще ти кажат

# 122
  • Мнения: 405
 Аз да си рипийтна въпроса... Embarassed

 Извинявам се, но и аз ще попитам нещо, което ме интересува. При подновяване на декларацията за детски трябва ли пак да нося извлечение за доходите ми като първия път или не? Миналата година март месец подадох / беше на 3 м. дъщеря ми. / . Значи до края на този месец трябва да отида и да подновя, нали? И какво трябва да нося като документи? Все още съм в майчинство.
 

# 123
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 952
Аз да си рипийтна въпроса... Embarassed

 Извинявам се, но и аз ще попитам нещо, което ме интересува. При подновяване на декларацията за детски трябва ли пак да нося извлечение за доходите ми като първия път или не? Миналата година март месец подадох / беше на 3 м. дъщеря ми. / . Значи до края на този месец трябва да отида и да подновя, нали? И какво трябва да нося като документи? Все още съм в майчинство.
 

Отново подаваш пълен комплект документи Peace

# 124
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
Аз да си рипийтна въпроса... Embarassed

Аз пък да си рипийтна отговора:

Извинявам се, но и аз ще попитам нещо, което ме интересува. При подновяване на декларацията за детски трябва ли пак да нося извлечение за доходите ми като първия път или не? Миналата година март месец подадох / беше на 3 м. дъщеря ми. / . Значи до края на този месец трябва да отида и да подновя, нали? И какво трябва да нося като документи? newsm78

Носиш бележки за доходите от март 2008 до февруари 2009 включително.

# 125
  • Мнения: 115
Предварително се извинявам ако въпроса ми е разискван преди.
Дъщеря ми скоро ще направи 3 години,по стечение на обстоятелствата се наложи да си сменя адресната регистрация(става въпрос за друг град),та въпроса ми е къде да подам документите тази  до сега или на новата ми регистрация)?

# 126
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здрасти Нелка  Hug

Всички детски надбавки се изплащат от териториалните дирекции “Социално подпомагане” по постоянен адрес на родителите.

Следователно подаваш по новата адресна регистрация  Hug

# 127
  • Мнения: 115
Зоренцееееееееее Hug Hug Hug ако имам още въпроси ще търся направо теб Peace

# 128
  • Мнения: 668
Дали някой е запознат при условие, че последните месеци съм била в болнични, къде трябва да гледам, и кой доход трябва да впиша в декларацията?
тук https://socialsecurity.nssi.bg/
или тук https://benefits.nssi.bg/EGN/
Благодаря  Peace

# 129
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте,може ли да попитам някой ако знае: Взимам детски от 3 месеца,като се осигурявах на 260лв.но от този месец си вдигнах осигуровките на 500лв.Дали пак ще се класирам за детски или трябва да ми ги спрат?Аз съм разведена с 1 дете.
Благодаря ви предварително.  bouquet

# 130
  • София
  • Мнения: 1 555
Предварително се извинявам ако въпроса ми е разискван преди.
Дъщеря ми скоро ще направи 3 години,по стечение на обстоятелствата се наложи да си сменя адресната регистрация(става въпрос за друг град),та въпроса ми е къде да подам документите тази  до сега или на новата ми регистрация)?


Подаваш по новия си постоянен адрес. Ако до сега си получавала детски трябва да подадеш документите в 7 дневен срок.  Peace Внимавай наистина за този срок, защото на моя позната искаха да връща детските, защото не беше уведомила за смяна на адреса.

И още един въпрос - момичета, защо не питате тези въпроси в темата за целта "Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси"? - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362470.0  newsm78

# 131
  • Мнения: 2 908
А на мен може ли да ми обясните пак какво е това детски,че аз никога не съм вземала-бях много"богата"на времето,когато родих щерката Mr. Green-бруто се падаха по 350 лв на член от семейството-тогава искаха май 250лв на член...Сега как е,че не съм се интересувала,до колко години на детето се вземат?

# 132
  • София
  • Мнения: 1 555
В линка, който съм публикувала в горния си пост можеш да намериш изчерпателна информация по въпросите, които си задала.

# 133
  • Мнения: 2 908
Прочетох го-едно не разбрах-значи ли това,че се вземат до завършване на средното образование на детето?Ужас-аз си мислех,че е само до 2-3 годинки... ooooh! ooooh!Сега както дъщеря ми е голяма,мога ли да подам документи,въпреки,че преди не съм вземала?

# 134
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Можеш да подадеш документи, стига да отговаряш на изискванията.
Доход - 350 лева на член от семейството, служебни бележки с доходите 12 месеца назад, както и служебна бележка от училището на детето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт