Детски надбавки 35 лв?

  • 19 000
  • 153
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 940
Почти всички българи, които взимат тези добавки всъщност декларират нереални доходи и работят за сивата икономика.
Интересно ми е колко от получаващите детски надбавки във форума наистина живеят в семейства  с доход до 300 лева на член от семейството? Не, че очаквам да се включат нереално социално слабите, но ми се струва, че не е лошо да се замислят на фона на толкова много едва връзващи двата края пенсионери.

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Почти всички българи, които взимат тези добавки всъщност декларират нереални доходи и работят за сивата икономика.
Интересно ми е колко от получаващите детски надбавки във форума наистина живеят в семейства  с доход до 300 лева на член от семейството? Не, че очаквам да се включат нереално социално слабите, но ми се струва, че не е лошо да се замислят на фона на толкова много едва връзващи двата края пенсионери.

Лесно се коментира, когато живееш в София.
Извинявай, но ток в провинцията заплати от по 400-500 лв. са си направо високи. А разделено на 4-членно семейство - смятай.
Не се мисля за социално слаба, но и не съм в сивата икономика.

# 32
  • Мнения: 3 621
Не, че очаквам да се включат нереално социално слабите, но ми се струва, че не е лошо да се замислят на фона на толкова много едва връзващи двата края пенсионери.
Защо противопоставяте парите на пенсионерите с тези детски надбавки.Разбира се че има такива които злоупотребяват, но не всички са такива.Обаче наистина има самотни майки, родители с ниски доходи , за които тези 35 лв са много важни и попълват дупки в бюджета им. Не навсякъде получават заплати като в София, Пловдив , Бургас или Варна.
Нещо извъм темата ама и пенсионерите лъжат, преди 2-3 години една от бургаските фирми, раздаваше безплатен хляб на пенсионери два пъти седмично и защото това ставаше много близо до нашия офис виждах кои пенсионери се редяха на опашка за безплатен хляб. Ами едната дава 3 магазина в центъра на Бургас под наем, а една друга и сина и и дъщеря и работят зад граница и ежемесечно и изпращат доста парички.... /знам всичко това защото и двете са комшийки на баба ми /
Така че нека спрем с това вземете парите от децата и ги дайте на пенсионерите

# 33
  • Мнения: 4 753
Почти всички българи, които взимат тези добавки всъщност декларират нереални доходи и работят за сивата икономика.
Интересно ми е колко от получаващите детски надбавки във форума наистина живеят в семейства  с доход до 300 лева на член от семейството? Не, че очаквам да се включат нереално социално слабите, но ми се струва, че не е лошо да се замислят на фона на толкова много едва връзващи двата края пенсионери.

Да бе, да...  Laughing  И 50 ст. да ми дадат над заплатата им плащам данък... Писала съм и преди... 330 лв. вземам чисто, а мъж ми 280... Както и да го смятам, брутния доход пак няма да ни е по 300 лв. на човек... И на мен ми се ще да не се дореждам за тези надбавки, че и да съм много далече от тях, ама няма...

# 34
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Радвам се, че ги вдигат, все пак се мисли и за децата.
Според мен трябва да има някакво разграничаване и наистина на самотните майки да са по-високи Rolling Eyes и да не зависи от дохода там Peace

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Почти всички българи, които взимат тези добавки всъщност декларират нереални доходи и работят за сивата икономика.
Интересно ми е колко от получаващите детски надбавки във форума наистина живеят в семейства  с доход до 300 лева на член от семейството? Не, че очаквам да се включат нереално социално слабите, но ми се струва, че не е лошо да се замислят на фона на толкова много едва връзващи двата края пенсионери.


Ех, като почнете така... Ако доходът на семейството ми е 900 лв, ще се смятам за богата  Stop

# 36
  • Мнения: 5 940
Вече споменах, че не очаквам да се включат прикриващите доходи, а те не са никак малко, повярвайте ми. Знам, че има учители, служители на БАН и т.н, които може би наистина имат толкова незаслужено ниски доходи, но те са капка в морето, пък и рядко се случва двамата в семейството да са на такива позиции. Вече една сервитьорка в големите градове взима поне 500 лева. Половината от работещите в частния сектор подписват един договор, а в пликче взимат поне три пъти по толкова.

# 37
  • Мнения: 3 023
Много повече са хората с малки доходи отколкото си мислиш. В малките градове има и хора, които вземат минималната заплата.
А за прикриването на доходите, да не мислиш, че работниците го првят това. Това е решение на шефовете, за да плащат по-малко осигуровки.

# 38
  • Мнения: 5 940
Да, ама работниците се редят на опашки да попълват декларации за надбавки, от които просто нямат нужда. Системата ни за социално подпомагане е прецакана отвсякъде, преливат се пари от пусто в празно и рядко отиват по предназначение. Защото контролът е занижен, защото не се знаят механизмите да се преборим с нелоялните работодатели.

# 39
  • Мнения: 4 753
Не им завиждайте и на тези с нереалните доходи... Нали не могат болничен да излязат като хората, а пък за пенсионирането след това няма какво да говорим... Пък не, че има значение, ако в договора ти пише 220 лв., а иначе ти дават 60 лв. отгоре - чудо голямо...

# 40
  • Мнения: 5 940
На никой не завиждам. Чрез професията ми съм се опитвала да бъда част от онези, които се борят да извадят тези немалко работодатели и работници "на светло". И въобще не става въпрос за 60 лева разлика, има по 1000 лева и много отгоре разлика. И най-лошото е, че всички са доброволни участници в този процес, а после реват за трудови права.

# 41
  • Мнения: 5 940
Всъщност изместваме темата. Хубаво е, че са ги увеличили за тези, които наистина имат нужда. Просто да завишат контрола на входа.

# 42
  • Мнения: 3 621
Всъщност изместваме темата. Хубаво е, че са ги увеличили за тези, които наистина имат нужда. Просто да завишат контрола на входа.
Ето с това съм 100 % съгласна, така ще може тези които наистина имат нужда от тези пари да получат и по повече дори

# 43
  • Мнения: 14 133
Извинявайте мами, но колко е дохода на член от семейството за да получаваш детски надбавки? В този доход влиза ли майчинството от 220 лв.? Благодаря предварително


Догодина се чува, че ще е 350 лв. на член от семейството Peace
Верояно е така да бъде, но все още се обсъжда като предложение.  newsm78 Пише в днешния Труд.  Peace

# 44
  • Мнения: 719
София все пак не е България, нали? В провинцията няма такова нещо като укриване на 1000 лв. Rolling Eyes
И все пак защо дет.надбавки да са подоходни. Твоето дете, моето, не са ли българчета?? newsm78
На мен ми е много криво като гледам, че всяко ромче получава такива пари, а моите деца - къде живеят?. Не че са пари това, но що за политика е това?

Общи условия

Активация на акаунт