"Първият триместър отминава, МАРТ ще бъда горда мама"

  • 15 169
  • 306
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 70
marussia като влезеш в албума с потребител и парола щракваш върху първата иконка /с папка и оченце/ под снимката на албума "нашите бебчета в корема"
Да те попитам дали Давидков ти е казал кога най-късно трябва да се направи първата ФМ, че аз мисля първата седмица на септември да си запиша час и тогава ще съм в 13 седмици и няколко дни. Дали е късно?

# 241
  • Мнения: 4 428
Здравейте, момичета  Grinning

Февер, снимките са много интересни. И понеже аз съм в твоята седмица, видях как изглежда и моето бебе сега  Grinning  Heart Eyes
Аз съм на преглед при моята АГ другия понеделник. А ще си разгледам бебето подробно в началото на септември. И аз много се надявам да ес види пола тогава  Party Пусто любопитство  Mr. Green

Слънцето, знам, че гадните сънища са на добро. Пък не знам колкое вярно  Rolling Eyes Аз обикновено сънувам едни трилъри  Mr. Green Ако си записвах всеки сън, можех да стана сценарист в Холивуд  Mr. Green

Маруся, имаш ли паролата за албума? На първа страница има потр име и линк. Но паролата я пускаме на ЛС, за да не ни бърникат външни хора в албума.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 10:20 от veselina_s_p

# 242
  • Мнения: 3 621
Здравейте и от нас
пожелавам хубав ден на всички , аз докрая на седмицата трябва да мина при доктора и после ще разказвам дотогава  Hug Hug Hug за всички

# 243
  • Варна
  • Мнения: 1 003
fever, снимките от прегледа са уникални...личи си че лекаря е добър...а това където бебето се вижда много добре с 4D ехограф ли е правено?
Да на 4D се вижда така бебето. Ехографът има различни режими и той постоянно превключва и се вижда по различен начин. Аз си позволявам да ходя всеки месец, защото от работата имам здравна застраховка и ми осребряват разходите за прегледите. Но дори и един път да отидеш си струва.

# 244
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Белла днеска бях в кръвния център. Изследването на кръвна група струва:
17 лв. ако искаш резултата след 1 час
12 лв. ако резултата е за другия ден
Аман вече от некадърни лекари. Не можаха да вземат на Митко кръв защото си мърдаше ръката милия, а ако знаете как пищеше. И онези идиоти като ми се развикаха, защо го мъчите детето, нямало значение той коя група е за бременноста ми и т.н. Бясовете ме хванаха. Надупчиха му и двете ръце и накрая без резултат. Пак ще го заведа след като ми минат ръцете, но на друго място от където се надявам да му я изследват кръвната група.
После пък отивам в кожното и  лекарката абсолютно нищо не ми каза за екземата. Тръгна да ми изписва някакви хапчета и като и казах, че съм бременна ми написа мехлем. Дори не ми обясни от какво може да се е получило. Думите и бяха: "Може да те е облазило нещо", което ме съмнява да е така. Цял ден ще съм ядосана сега, заради некадърните лекари.

# 245
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Здравейте и от мен   bouquet  на 12.03.2008 си чакам Ники (Никол/Никола)  Heart Eyes
Много послушно дете за сега, расте си в коремчето и не ми прави лошо ... нито ми се гади, нито ми е изморено, даже имам енергия за световно, жалко, че не участвам в някоя дисциплина за злато мога да се боря. Само жегата ме мори  #Cussing out
Аз си правих всички изследвания още в 8 г.с., защото се бях притеснила, че не ми става лошо ... вместо да се радвам, както каза доктора.
На мен ми взеха 15 лв за всичко - пълна кръвна картина, урина, резус фактор и кръвна група, васерман и вагинален секрет, при това изледвах и хормона прогестерон, защото имах леко зацапване. За радост резултатите са ми перфектни  bowuu
Ходя по здравната каса за сега и съм доволна, не чакам много да се изнервям, лекаря е много внимателен и любезен.
Този петък съм на преглед, ще съм 1-ви ден от 13-та г.с. тогаз ще говоря с доки за фетална морфология и скрининг.

# 246
  • Мнения: 3 621
Слънце, нали каза че ще идваш в Бургас , ако искаш отложи взимането на кръв на малкия затогава.В Лината наистина работят лаборантки с много леки ръце, казвам ти го от опит защото съм с много дълбоки и подвижни вени, само там могат да ми вземат венозна кръв
Добре дошла на Веселче, с пожелание за много хубава бременност в нашата компания

# 247
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Нефертити точно това седя и си мисля, дали да не го заведа Митко някъде в Бургас като си дойда, та от там да видим дали няма да успеем. Къде се намира това Лината, не ми е познато името?

# 248
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
До колкото разбрах, Митко е детенцето ти, защо ще му взимат кръв на него?

За мен е първа бременост, надявам се всичко да е наред.
slancetoo, може ли паролата за албума да позяпам.

# 249
  • Мнения: 3 621
Нефертити точно това седя и си мисля, дали да не го заведа Митко някъде в Бургас като си дойда, та от там да видим дали няма да успеем. Къде се намира това Лината, не ми е познато името?
Това е много добра лаборатория, намират се почти навсякъде, в Зорница в Меден Рудник, в центъра, наистина са много добри, а ако ти кажа какъв подход имат към децата, миналата седмица като си правих изследванията чаках заедно с две дечица , по-добре изчакай да не ти травмират излишно детенцето
http://www.lina-bg.com/

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте майчета  Hug

Вчера се регистрирах официално на ЖК. Наново ме гледаха на ехограф, направиха ми цитонамазка, секрет ми взеха и един куп бележки за кръв и урина ми дадоха. Казах, че имам васерман от преди месец (на малката за яслата ми трябваше) и цитонамазка и микробиология отпреди 3 месеца, ама не - нищо не важало, всичко се прави наново. Стиснах зъби и си изтърпях всичко. Имам чувството, че от предишната бременност не 2 години, ами 10 са минали, толкова неща са се променили. Задължително искат изследване за хепатит В и токсоплазмоза, а предния път не съм си правила. Даже и цитонамазка не ми бяха взели тогава. Оказа се, че имам и малка раничка, която странно защо предишния доктор не видя  newsm78 Ама да знаете докторите много се защитават, веднага почна едни "То бременността може да е предизвикала появата на тази раничка, пък и тя е много малка и т.н.". После като взе да ме разпитва и да попълва едни картони, едва ли не цялото родословно дърво трябваше да разследваме. Години, години на мъжа ми, пия ли, пуша ли, първи мензис, първо дете, кога се е родило, как и т.н. - 1 час стоях в кабинета Shocked Мъжът ми звъни по едно време, беше се притеснил, че има проблеми...пък аз излизам с един куп хартии  Laughing
Извинявайте, че ви натоварвам, ама за тези, които още не са се регистрирали по ЗК за ЖК, да имат едно на ум и да се приготвят за 1 часов преглед  Mr. Green

Това за цитонамазка и секрет в 3 месец - и на мен предния път така ми ги направиха, чак 3-ти месец. Тогава ми пуснаха и изследванията, абе...явно е всеки както му дойде и както прецени. Питах изрично за изследване за СПИН, било по желание и се плащало Crazy

# 251
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Нефертити определено ще го заведа макар да виждам от сайта, че в меден рудник нямат отдел. Това не е от значение ще идем някъде по центъра. Ще ги открия. Важното наистина е да са внимателни. На него винаги досега като сме правили кръвни изследвания са му вземали венозно кръв, понеже е с желязо дефицитна анемия и от пръста кръв не става. Той е свикнал да го бодът, макар и много да плаче но няма начин. За негово добро е.

До колкото разбрах, Митко е детенцето ти, защо ще му взимат кръв на него?

vesel4e искаме да разберем коя кръвна група е малкия не толкова заради кръвната група колкото заради резус фактора, понеже аз съм (-) а баща му е (+) и ако малкият е като мен има по голям шанс и второто да е като мен, ако е (+) като баща си следователно второто дете може да наследи на баща си Rh. За мен е от голямо значение това, понеже когато съм го родила не са ми били ваксината с/у антитела и сега следва по време на бременноста да правя на няколко пъти такива изследвания за антитела. Моля се всичко да е наред. Първите знам, че се правят в 12 г.с а аз утре влизам в 12. В четвъртък съм на консултация и си мисля, че ще ми ги пуснат първите антитела. Ще ви кажа допълнително.

# 252
  • Мнения: 107
Гледах снимките,за първи път гледам снимки от 4Д и ми харесаха,доста добре е излязъл бебо Mr. Green
Аз както и с каката първите ни снимки ще са към края на 3-тия месец!
Вчера да ви кажа си правих сърми,(то може да ми се смеете,че по тва време сърми правя,ама като съм далеч от БГ и всичко Българско ми е вкусно!) Ама като съм залюхана да взема да сложаот лютия червен пипер и сега не се ядат! Оф колко ме е яд да знаете,сега се чудя какво да ги правя цяла тенджера,не ми се изхвърлят ама и за ядене не стават!!!! #Cussing out 

# 253
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен!!!
Вчера беше най- кошмарният ми ден, бях на лекар- ужасна работа.Каза ми, че другият месец може да ми направи серклаж, таза ми бил много малък 19см., но това щял да го мисли по- късно, сега било важно да се види има ли нужда от това да ме зашие. Някой знае ли нещо по въпроса за серклажа??? Правили ли са ви такова нещо??
Това за доктора , но с това гадориите не свършиха. На път за вкъщи слязох от трамвая на друга спирка защото ми стана много лошо, при което припаднах бутайки се в стената на спирката и се свлякох на земята. Tired Cry
Отидох при личния лекар и той ми премери кръвното-90/60 реши че е от това. Незнам на вас случвало ли ви се е така да се търкаляте по земята от кръвно???
Ако някой може да ми помогне пишете!!!!
Диди- втора бременност гр.София

# 254
  • Мнения: 361
здравейте
и аз днес летя, най-после го чух сърчицето, тупкаше Laughing
големи сме 1.84мм
гледам, че вие сте бая по-големички от нас, ама ке ви догоним

Белла, ние бяхме от 4 до 12 юли в Мармарис и то там е станал бебо.

пращам ви много   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт