Отговори
# 90
  • Мнения: 616
да, простете, отплеснах се малко  Rolling Eyes

ами за масажа на перинеума предполагам знаете, то няма нищо кой знае колко сложно в него; аз лично правех само външен масаж всяка вечер;
между контракциите - всякакви движения в ханша, обаче доста по-резки; отпускане с цялото тяло ту на единия, ту на другия крак, но трябва да са отсечени резки движения, за да се подпомогне слизането на бебето;
ами акушерката, какво ми каза...
каквото пише и по списанията - цвят на водите; цвят на запушалката, ако е розова или червена - значи започва разкритие на шийката;
ако бебето е високо - силен удар с пета в пода, по няколко пъти последователно с всеки крак;
първоначалното чуство за напън идва доста по-рано, отколкото наистина може да се напъва; да не бързам, а да изчакам да почуствам желание за напън към дупето, а не към влагалището; в никакъв случай да не бързам да напъвам веднага, да изчакам максималната сила на контракцията;
много важно - да успея да задържа напъна, когато акушерката ми каже! Аз го направих със специфично повърхностно дишане, бързо кратко вдишване през носа, бързо издишване през отворена уста; 

Важното е да имаш доверие в себе си!
Убедена съм, че със следващото бебе ще се справя още по-добре  Mr. Green

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 22:03 от offioly

# 91
  • Мнения: 494
offioly,
шапка ти свалям за изказването Hug  Напълно отговаря и на моето виждане за раждането,а живот и здраве ще се види,каква ученичка съм била!

# 92
  • Мнения: 705
...

Техниката и медикаментите са много хубаво нещо, понеже те спасяват животи! Не бих се отказала от добър екип, от добра болница! НО! хубавото раждане, което имах се дължи основно на мен и на моето бебе! Никой не може да роди моето дете, затова аз трябва да водя танца, а не да следвам външен човек!  А това става с предварителна подготовка независима от апаратурата! Peace
Евала!
Всичко, което си описала, е прекрасно. Ако споменеш и името на акушерката... В Казанлък ли е?

Ха сега дано всички прочетат твоите постове, защото тук се изтъркаха клавиатурите от напомняне, че темата не е за домашно раждане.

# 93
  • Мнения: 502
offioly, поздравления!! Да ти е живо и здраво съкровището! Пиши още каквото се сетиш, ще е полезно за нас. Коя е тази акшерка? Аз толкова търсих някоя, която човешки да ми обясни всичко, така и не открих... За второто по-нататък ще съм по-настоятелна.

# 94
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Да кажа какво ми помогна на мен при раждането на сина ми.
Първо само да уточня - не приемам раждането у дома. При едно, недай Боже, фатално усложнение, произлязло не само от самото раждане, а да речем от генетична обремененост на плода или нещо друго подобно, на което в болница може да се реагира адекватно, незнам в домашни условия кой би помогнал и спасил детето - може би съседката. Thinking
Та в моя случай, при второто ми раждане, много ми помогна нагласата. Звучи малко абстрактно, но сега ще обясня за какво точно иде реч. Месец преди да родя бях ходила на някакви курсове за бременни, на които повече ходех, за да се видя с познати, отколкото да чуя нещо интересно. Все пак вече бях минавала по този път. На една от лекциите обаче акушерка спомена нещо интересно: когато усетиш, че моментът е наближил и поемеш със сакчето към болницата, да не си мислиш за предстоящото раждане и как то ще протече, а да тръгнеш с мисълта за среща с бебето. Точно с тези мисли и аз поех към болницата. Да знаете само колко помага. През цялото време усмивката не слезе от лицето ми. Чаках с нетърпение тази първа среща с моя син. И бях превъзбудена от мисълта за предстоящата среща повече, отколкото от това как ще протече раждането. Останалите бременни ми се чудиха на какво толкова се радвам и защо не съм уплашена, притеснена и т.н. Раждането мина леко, не го усетих даже. Имах нищожни разкъсвания, защото синът ми си беше едричко бебе, но два часа по-късно вече бях на крака и си щъках насам-натам.
Само още едно уточнение - родих нормално, 18 дни преди да стана 40 години. Предното ми раждане пак беше нормално, на 36 години. И пак леко и без усложнения. Сега обаче беше направо песен.

# 95
  • София
  • Мнения: 276
също си правех масаж на перинеума с масла - за повишаване еластичността на тоз толкоз пренебрегван, а така важен мускул;
правех и гимнастика на същия мускул;
през седмия месец започнах да правя упражнения, свързани конкретно с раждането (някои от тях открих в интернет, някои ми показаха на курс);

Оffioly, много полезна и ценна информация си споделила  bouquet

Моля те, пиши какви масла си използвала за масажа на перинеума, както и ако се сещаш за други упражнения  Peace

# 96
  • Мнения: 616
ето за масажа на перинеума!

Масаж на перинеума

Цел
- Чрез масаж да се подобри кръвообращението на родовите пътища, тъканта да стане по-мека и да се разтяга по-лесно.

Помощни средства
Бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, масло от жожоба, масло от магарешки бодил (първите 2 са за предпочитане)

Подготовка

-   Отпуснете се
-   Изберете подходяща позиция
-   Можете да използвате огледало, за да виждате добре перинеума
-   Определете си даден час от деня, например вечер
-   Желателно е преди масажа да се направи интимен душ с топла вода

Масаж   
-   Начало: около 6 седмици преди термина
-   Много е важно масажът да се прави редовно, всекидневно, по 5-10 мин.
-   Ръцете се измиват добре
-   Слага се малко масло в дланта и се разтриват ръцете, за да се затоплят
-   Перинеумът се разтрива (намазва) с масло
-   Двата палеца се вкарват във влагалището на около 3-4 см и се насочват в посока ануса и стените, като този натиск трябва да води до леко разтягане
-   Перинеумът се натиска отвътре навън
-   Избягвайте допирът с пикочния канал
-   Влагалището трябва да се разтегне с пръстите внимателно, докато се усети съвсем лека болка или изтръпване
-   Разтягането трявба да се задържи така в продължение на около 2 мин
-   Ако имате предишни шевове, насочете масажът и към тях.

Масаж, направен от партньора
-   Партньорът може да ви направи гореописаният масаж с двата показалеца или с палците
-   След няколко седмици перинеумът може да стане толкова разтеглив, че партньорът да ви масажира с два или три пръста на двете ръце заедно.

ВНИМАНИЕ: Масажът е забранен при възпаления или инфекции (херпеси) в областта на влагалището!


Преведе от немски Sleeping Beauty;

ПП: Искам да спомена, че Sleeping Beauty роди нормално своето бебе, без никакви поражения, благодарение на масажа; а бебето (3600гр) си е направо огромно за размерите на майката  Peace

# 97
  • Мнения: 826
Интересна тема. Съжалявам, че някои хора не я разбраха и я напълниха с безполезни мнения. Ще се радвам да науча нещо от тук и ще следя с интерес Grinning

# 98
  • София
  • Мнения: 2 249
За масажното масло на перинеума - вече има и такова на Веледа. Съдържа бадемово, от пшеничен зародиш, розово и от салвия.

За доброто състояние на тъканите и съответно неразкъсването има значение и храненето - омега-3 и 6, витамин Е, вит. C, биофлавоноиди (в боровинките, цитрусите, зеления чай, гроздето, сините сливи, крушите, зелето, лука...).

За конкретни упражнения в различните фази на раждането препоръчвам: http://estestveno.com/index.php?pageid=2&langid=0&itemid … 1103&cid=1112

offioly, нищо лично, но Павлова все пак е склонна към интервенции (не съдя за това само по твоя разказ) и не е възможно да й се довери напълно човек.

# 99
  • Мнения: 616
Iva_D, напълно е възможно и да е склонна към интервенции д-р Павлова; аз мога  да споделя единствено собственото си преживяване; действително има какво още да се желае, но все пак си имам приятен спомен Peace

# 100
  • Мнения: 762
Да кажа какво ми помогна на мен при раждането на сина ми.
Първо само да уточня - не приемам раждането у дома. При едно, недай Боже, фатално усложнение, произлязло не само от самото раждане, а да речем от генетична обремененост на плода или нещо друго подобно, на което в болница може да се реагира адекватно, незнам в домашни условия кой би помогнал и спасил детето - може би съседката. Thinking
Та в моя случай, при второто ми раждане, много ми помогна нагласата. Звучи малко абстрактно, но сега ще обясня за какво точно иде реч. Месец преди да родя бях ходила на някакви курсове за бременни, на които повече ходех, за да се видя с познати, отколкото да чуя нещо интересно. Все пак вече бях минавала по този път. На една от лекциите обаче акушерка спомена нещо интересно: когато усетиш, че моментът е наближил и поемеш със сакчето към болницата, да не си мислиш за предстоящото раждане и как то ще протече, а да тръгнеш с мисълта за среща с бебето. Точно с тези мисли и аз поех към болницата. Да знаете само колко помага. През цялото време усмивката не слезе от лицето ми. Чаках с нетърпение тази първа среща с моя син. И бях превъзбудена от мисълта за предстоящата среща повече, отколкото от това как ще протече раждането. Останалите бременни ми се чудиха на какво толкова се радвам и защо не съм уплашена, притеснена и т.н. Раждането мина леко, не го усетих даже. Имах нищожни разкъсвания, защото синът ми си беше едричко бебе, но два часа по-късно вече бях на крака и си щъках насам-натам.
Само още едно уточнение - родих нормално, 18 дни преди да стана 40 години. Предното ми раждане пак беше нормално, на 36 години. И пак леко и без усложнения. Сега обаче беше направо песен.
Това е много хубав разказ!Ще го запомня за следващото бебе.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 249
действително има какво още да се желае, но все пак си имам приятен спомен Peace
Да, това наистина е много, много важно Simple Smile.

# 102
  • Мнения: 502
Добре де, някой може ли изобщо да препоръча добър специалист, който е ЗА естествения процес и знае как да насочи родилката да си помогне сама? Защото каквото и да си говорим, по държавните болници, че и по частните никой не те чака и не те пита какво искаш. А и във враждебна среда е по-трудно в това състояние да си отстояваш разбиранията...

# 103
  • Мнения: 2 376
Акушерката, която работеше с моето ЖК, веднъж ми сподели, че самата тя е имала тежко раждане и се е заклела да не допусне нито една жена да я боли (каза ми , че има начин това да стане и го е правила за родилките в МД) . За съжаление вече не е в родилното.

# 104
  • Мнения: 502
Britt, къде работи тази жена сега?
Хайде майчета, казвайте кои са тези акушергинеколози и акушерки, които умеят да не бутат реката, както се казва. Каквото и да си говорим тук, ако не попаднем на такива хора, трудно ще мине "номерът"...

Общи условия

Активация на акаунт