Домашни рецепти за разкрасяване.

  • 368 119
  • 1 069
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 365
Тази маска, която дадох за лице е за освежване за всякакъв вид кожа...

# 451
  • България
  • Мнения: 3 633
Момичета, като давате маски за лице, нека да се казва върху каква кожа действат добре - защото това, което е добре за мазна кожа, може да съсипе една суха кожа за дни напред.
Peace

# 452
  • Мнения: 1 269
Ще ви кажа една маска за лице, която има уникален  подмладяващ ефект.
   2 с.л. утайка от кафе се смесват с малко крем(пяна) за бръснене. Нанася се на лицето, след 3 мин. се отмива с хлатка вода, като се правят масажни движения. Има и пилинг ефект.
Благодаря за рецептата! Аз правя подобна, Peace но вместо утайка от кафе слагам сода бикарбонат в пяната за бръснене. Моята кожа е много чуствителна и ми понася добре.

# 453
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
 Peace Zdaveite mili Mami!!!Shte vi dam moiata ideia za domashna maska za kosa.,Krustila sum ia Citrusovo chudo.   2 supeni lujici zehtin,sokut ot 1/2 limon ,sokut ot 1/4greipfrut,sokut ot 1/4 portokal .Pribavi 1supena lujica alkohol(kakuvto ti e pod ruka,na primer rakia).ostavi za 3-4minuti na vodna bania ili ako niamash vreme v mikrovulnovata.Namaji kosata, kato vtrivash energichno v korenite.Ostavi da podeistva 20min i izmii hubavo s shampoan (az ia izmivam 2 puti za da se otmie dobre zehtina)Kosata ti she e luskava i silna!!!

# 454
  • Мнения: 1 197
Маска против черни точки,върху 1 филия хляб слагаме да се отчеди 1с.л. кисело мляко,когато се отчеди слагаме сода на върха на ножа.Може да намажем цялото лице или само носа така намазани стоим докато стегне около 10 мин.

# 455
  • Мнения: 1 197
Компрес против стрий,настъргваме един пресен суров картофв него добавяме равни частиглицерин и бадемово масло.С това намазваме засегнатите места и така 30мин

# 456
  • Мнения: 1 197
Маски от какао.Маска за лице:1с.л какаосе разбърква с някъкво масло(алое,зехтин и т.н.т).Така се намазва на лицето и се престоява 15 м  .              Пилинг от какао за тялото-1с.л какао се рабърква със захаросън мед.                ЗА КОСАТА- намазваме косата с течен шоколад и престояваме 20 мин               

# 457
  • Мнения: 1 197
Сега моята любима маска за коса:Понеже имам буйна и къдрава слагам повечко,за по-къси коси намалете на половина продуктите.2-жълтъка,половин кафена чашка зехтин(може и някакво друго масло),половин кафена чашка алкохол,аз слагам коняк или уиски(ГЛЕДАМ ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ МЪЖА МИ ДА НЕ МЕ ВИДИ),една кафена чаша мед,половин изтискан лимон(може и друг цитросов плог,като греипфрут,портокал).Разбъркваме сместа намазваме хубажо като започнем първо от корените и на главата се слага фолио,престоява се най-малко 40 мин

# 458
  • Мнения: 1 237
Маски от какао.Маска за лице:1с.л какаосе разбърква с някъкво масло(алое,зехтин и т.н.т).Така се намазва на лицето и се престоява 15 м  .              Пилинг от какао за тялото-1с.л какао се рабърква със захаросън мед.                ЗА КОСАТА- намазваме косата с течен шоколад и престояваме 20 мин               

Това непременно ще го пробвам, но без косата защото дъщеря ми ще я изяде цялата Joy

# 459
  • Мнения: 1 197
Маска от овесени ядки.Настъргваме една ябълка,добавяме 1ч.л мед и 1 с.л овесени ядки.Разбъркваме,намазваме си и изчакваме 15мин

# 460
  • Мнения: 1 197
Плодови маски.Портокалова маска:настъргваме 1 портокал,но само кората добавяме 1жълтък,няколко капки лим.сок и няколко капки растително масло.Намазваме и стоим 15мин.Бананова маска:1 намачкан банана се разбърква с един жълтък и 1 с.л. растително масло.Полагаме върху личето и пестояваме 15 мин.Греипфрутова маска:сока от 1 греипфрут смесваме с 2 с.л мед.Така намазани престояваме 20 мин

# 461
  • Мнения: 1 197
Домашни тоалетни млекаБананово тоалетно мляко:правим 1 банан на каша,добавяме 1к.ч.прясно мляко и също толкова мин.вода.Престоява така 1 седмица и след това е готов за употреба.Почистваш лосион за грим; равни части прясно мляко и отвара от мента.Балсам за сваляне на грим:равни части спирт,глицерин и лимонов сок

# 462
  • Мнения: 1 197
За красива коса.Фиксатор за коса от мед:250гр. топла вода се смесват с 1с.лмед и 1с.л ябълков оцет.С тази смес се намазват корените на косата докато е влажна и не се отмиваЗа подобряване растежа на косата:в балсам смесваме 2с.л морска сол и така масажираме кожата на главата

# 463
  • Мнения: 1 197
Маска за суха кожа:настъргват се 4с.л тиква,залива се с вряла вода и се оставя да се запари.После вземаме тиквата и я полагаме на лицето така стоим 15 мин,махане тиквата и намазваме с прясно мляко,с което стоим 10мин.След това измиваме с хладка вода

# 464
  • Мнения: 4 076
За красива коса.Фиксатор за коса от мед:250гр. топла вода се смесват с 1с.лмед и 1с.л ябълков оцет.С тази смес се намазват корените на косата докато е влажна и не се отмива
Този фиксатор някой ползвал ли го е?Мед да не се отмие... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт