Домашни рецепти за разкрасяване.

  • 368 120
  • 1 069
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 288
Хубава тема  Simple Smile !

Знам някои за лице, които си правя. Ще започна с тази, която от известно време насам си правя редовно Simple Smile - бяла хума! Може само бяла хума с мъничко водичка, да стане кашичка, но може и по следния начин, който също е добър:

1-2 с.л. бяла хума (лечебна и успокояваща е, има мн. добро действие и съм, поне аз, мн. доволна);
1-2 ч.л. мед (в меда има мн. витамини);
прясно мляко (млякото - знаем);
малко сок от лимон (колко точно - по ваша преценка и според кожата);

Другата - мед и прясно мляко или само мед. Медът наистина действа много хубаво. Даже, като че ли е по-добър от млякото.

Друго, което съм пробвала е счукани таблетки витамини...най-добре разтворени в някоя от смесите. Но не съм сигурна дали действа, дали кожата поема от тях достатъчно..
Също така пакетчета чай на очите - странно и сега ми се вижда смешно като си представя как ли съм изглеждала отстрани хехехе... Слагах ги за сенките под очите, но май не беше помогнало. Не си спомням вече.

Това са маските, които си правя.
Бялата хума я дават и за маска за коса, и за кожата на тялото, и за лицето. Изключително добра  по мое мнение и наблюдение!

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 04:47 от Cantrell_NY

# 526
  • Мнения: 1 365
Четох в един сайт за маската на Клаудия Шифър, която дори и изсветлявала косата.
1 белтък, 1 л. лимонов сок, 1 л. водка, 1 л. деавит /от аптеката витамин Д/. Решила съм да я пробвам, ставала косата много мекичка... Въпросът е дали да включа в нея и жълтъка и малко зехтин, или да пробвам като начало така? newsm78
И да ви кажа какво друго четох... против омазняване и го правя вече втори ден... Понеже аз всеки ден си правя някаква отвара, която слагам в шишенце с пулверизатор и си пръскам карените на косата, вчера в отварата сложих малко сол. Напръсках си косата и си я вързах на конска опашка. Както беше мазна, така мазнотията изчезна и после дори имах страхотен обем. Сега го направих пак този номер - да видим като изсъхне как ще е...
Весели празници!!!

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 11:33 от dessy_g

# 527
  • Мнения: 1 559
Страхотна тема!
Дадохте ми много полезни идеи!  bouquet


Ето една подхранваща маска за коса, която ще пробвам  (довечера ми е паднало да съм сама, ще се възползвам Grinning) :


20 капки вит. А
1 жълтък
сокът от 1/2 лимон
1 лъж. мас (не знам дали да не я заместя с 1 лъж. зехтин)
1 ч. лъж. индийско орехче

Сместа се втрива в корените на косата, отгоре се слага шапка за баня или найлон. Отмива се след 2-3 часа.


 

# 528
  • Мнения: 288
Момичета, днес си направих поотделно 3 маски една след друга:
1-та само хума, но този път не бяла (объркаха ми я в аптеката..бях мн. ядосана после);
2-та - намазване на лицето с резен лимон на 2 пъти, като между 2-та пъти се измива;
3-та - намазване с мед
Сега кожата ми е беличка, мека, гладка и леко розавееща на бузите - както при бебетата. Отдавна не я бях виждала такава и затова реших да ви го споделя. Явно меда и лимона поотделно вършат чудесна работа. За меда си знаех, де, но за лимона - не...

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 23:50 от Cantrell_NY

# 529
  • Мнения: 1 365
Аз снощи си направих маска на косата - зехтин, масло от ши, 1 аспирин, рициново масло. Затоплих всичко това леко и си го нанесох върху косата. Сложих отгоре шапка за баня и хавлия. Постоях около 2 часа и измих с бебешки шампон с екстракт от кайсия. Ако знаете как ухае и не люти на очите... Flutter Накрая оставих да изсъхне на стайна температура / в момента има вид на разплетена кошница и ще трябва да я обуздая/. Но има страхотен блясък и самият косъм изглежда доста по-плътен - напомни ми годините, когато не се боядисвах... Whistling А и някой беше казал това за плодовете - вече всеки път като режа някакъв плод и си мажа по лицето, постоявам така известно време и после изплаквам - на мен ми допада.  Hug
 Само да ви кажа, че открих едно ново магазинче в центъра, където има толкова много неща за коса, лице и тяло, че ще се разоря...  bouquet

# 530
  • Мнения: 310
Далия, да попитам това с балсама и меда преди измиване на косата с шампоан ли го правиш?

# 531
  • Мнения: 1 237
Далия, да попитам това с балсама и меда преди измиване на косата с шампоан ли го правиш?



Измиваш си косата с шампоан, след това нанасяш маската и така стоиш, докато си правиш другите процедури, поне 10-15мин. После изплакваш с вода Peace

# 532
  • Мнения: 310
Много благодаря! Утре ще се боядисвам и ще пробвам и тази маска, че много суха от боядисването става.

# 533
  • Мнения: 310
Далия, МНОООГО БЛАГОДАРЯ, за тази хитринка.Ефекта е невероятен. До сега най- добрия балсам,който съм ползвала е на Лореал/професионален/, за цената да не говоря /ужасна/, но този балсам нищо не струва пред меда и обикновения балсам. Не знам от кога косата ми не е била толкова мека и приятна.  bouquet  bouquet  bouquet

# 534
  • Мнения: 288
Меда е много полезен и като цяло (дали за коса или лице ще го ползваш) действа много, много добре на кожата, още повече, че има много витамини в него и нито изсушава, нито омазнява, а поддържа и подобрява. Peace
Пробвай да си сложиш мед и на лицето за 30 мин. - чисто, само мед.

# 535
  • Мнения: 154
И аз се навих да пробвам това с меда , звучи добрее пък и много добри отзиви, само да се снабдя с хубав мед и веднага , после ще споделя резултатите  Hug А нещо за пъпки да ми предложитее ?

# 536
  • Мнения: X
Здравейте,
Аз искам да попитам тези, които използват утайка от кафе - може ли за краката да се ползва всеки ден? Аз днес за пръв път се измих с утайка и кожата ми стана много нежна и мека, но според мен за тялото не бива да се ползва всеки ден. Но на краката имам целулит и затова бих искала да разбера дали там може Simple Smile.

# 537
  • Мнения: 304
oblacheto hey аз ползвам утайка от около месец и съм повече от доволна  Flutter Аз слагам само на краката и дупето и то през 2-3 дни След това мажа с лосион за тяло  или вече с антицелулитния на Ейвън Мъжлето веднага забеляза че съм станала много гладичка  Wink Mr. Green

# 538
  • Мнения: X
Благодаря, Soul ,   bouquet, и аз се намазах после с крем. Но си изтрих цялото тяло, без гърдите и лицето, със душ гел, смесен с утайката.  Peace

# 539
  • Мнения: 1 237
И аз се навих да пробвам това с меда , звучи добрее пък и много добри отзиви, само да се снабдя с хубав мед и веднага , после ще споделя резултатите  Hug А нещо за пъпки да ми предложитее ?


Мажи се с мед против пъпки, много помага. Да права си, че меда трябва да е хубав (истински), инъче няма смисъл Peace

Общи условия

Активация на акаунт