ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК

  • 146 625
  • 1 266
  •   1
Отговори
# 1 200
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Aleksander, преди време ви бях попитала какво е влиянието на рентгена върху човешкия организъм, на което получих точен отговор. Но на база на въпроса на Ива&СиЕ искам да попитам дали с хомеопатично лекарство може да се неутрализира (не знам дали това е точната дума) действието от рентгеновото облъчване? Ако да, с кое лекарство става това - с последното дадено, с конституционалното или с конкретно за случая? Надявам се да съм задала правилно въпроса  Simple Smile

 Виждам, че си имате хомеопат, а щом сте го избрала, значи е най-авторитетният за Вас.   
   Нека не му се бъркаме в работата. И да, има и хл-ва за конкретният случай.

# 1 201
  • Мнения: 648
Благодаря за отговора  Simple Smile

# 1 202
  • Мнения: 1 095
Имам питане относно препарата ЦЕФАМАДАР
Никъде в листовката не пише как се приема, в смисъл дали се смуче като другите препарати или се гълта?
В този ред на мисли, има ли изключения от правилото за смукане на хомеопатичните лекарства ?

# 1 203
  • Мнения: 2 096
http://bg.medipharmwiki.com/wiki/index.php?title=Cefamadar
хомеопатичните продукти са под форма на капки или гранули.. идеята е че информацията се усвоява чрез лигавицата на устата.. няма смисъл да се гълтат.. така ще са престояли много малко в устата и няма да предадът информацията.. на мен ми е интересно сама ли си го изписахте или хомеопат ви го предписа..?

# 1 204
  • Мнения: 1 095
http://bg.medipharmwiki.com/wiki/index.php?title=Cefamadar
хомеопатичните продукти са под форма на капки или гранули.. идеята е че информацията се усвоява чрез лигавицата на устата.. няма смисъл да се гълтат.. така ще са престояли много малко в устата и няма да предадът информацията.. на мен ми е интересно сама ли си го изписахте или хомеопат ви го предписа..?
сама, тъй като моя хомеопат не пожела да ми помогне с някакъв препарат ,а директно ми каза да пазя диетата на Дюкан

# 1 205
  • Мнения: 3 869
сама, тъй като моя хомеопат не пожела да ми помогне с някакъв препарат ,а директно ми каза да пазя диетата на Дюкан

Това направо ме "уби" Shocked Освен да те разболее, не виждам как по-друг начин ще ти се отрази на здравето тази диета...

# 1 206
  • Мнения: 1 095
сама, тъй като моя хомеопат не пожела да ми помогне с някакъв препарат ,а директно ми каза да пазя диетата на Дюкан

Това направо ме "уби" Shocked Освен да те разболее, не виждам как по-друг начин ще ти се отрази на здравето тази диета...

И аз не бях на 7-то небе от щастие
Какво да ти кажа, предпочетох да се доверя на приятелка в този случай  Tired

# 1 207
  • Мнения: 8 242
сама, тъй като моя хомеопат не пожела да ми помогне с някакъв препарат ,а директно ми каза да пазя диетата на Дюкан

Това направо ме "уби" Shocked Освен да те разболее, не виждам как по-друг начин ще ти се отрази на здравето тази диета...
E, айде няма нужда от подобни крайности Simple Smile
Точно таз диета не само, че не ме разболя.. ами ми оправи МНОГО проблеми.. вкл. -25 кг.. които си влачех не знам от кога, косопад и чупливи нокти  Wink
Лекарства за отслабване не бих пила .. било и хомеопатични - особено "чути" от някъде..

# 1 208
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Имам питане относно препарата ЦЕФАМАДАР
Никъде в листовката не пише как се приема, в смисъл дали се смуче като другите препарати или се гълта?
В този ред на мисли, има ли изключения от правилото за смукане на хомеопатичните лекарства ?

  Това не е хомеопатично лекарство, а билка.  Peace

# 1 209
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не знам дали не е задаван този въпрос , но искам да попитам  Aleksander .  Детето ми ще ходи на зелено училище и по препоръка на организаторите децата трябва да са намазани и напръскани с репеленти и други подобни за защита от комари , кърлежи и други гадинки. Много ми е необходим съвет , защото детето ми го хапят всякакви гадини.  Какво препоръчва хомеопатията в такава ситуация? Как да я предпазя от разни ухапвания и полазвания с хомеопатия ?

# 1 210
  • Мнения: 3 869
Е=mc2
аз си взех нещо като хомеопатчина аптечка за спешни случаи и там има 2 лекарства за ухапвания и ужилвания от гадинки, но те се дават при събитие, а не като защита от събитие.
Ще ми е полезно и на мен да знам дали може да са прави такава защита, тъй като знам че хомеопатичните "ваксини" действат в някъкъв процент в зависимост от самия човек...

# 1 211
  • Мнения: 1 095
Имам питане относно препарата ЦЕФАМАДАР
Никъде в листовката не пише как се приема, в смисъл дали се смуче като другите препарати или се гълта?
В този ред на мисли, има ли изключения от правилото за смукане на хомеопатичните лекарства ?

  Това не е хомеопатично лекарство, а билка.  Peace
Защо тогава го продават като хомеопатичен препарат ?  newsm78
Мерси, Александър!

сама, тъй като моя хомеопат не пожела да ми помогне с някакъв препарат ,а директно ми каза да пазя диетата на Дюкан

Това направо ме "уби" Shocked Освен да те разболее, не виждам как по-друг начин ще ти се отрази на здравето тази диета...
E, айде няма нужда от подобни крайности Simple Smile
Точно таз диета не само, че не ме разболя.. ами ми оправи МНОГО проблеми.. вкл. -25 кг.. които си влачех не знам от кога, косопад и чупливи нокти  Wink
Лекарства за отслабване не бих пила .. било и хомеопатични - особено "чути" от някъде..

Всеки има право на избор !  Peace

# 1 212
  • Мнения: 1 177
Е=mc2
аз си взех нещо като хомеопатчина аптечка за спешни случаи и там има 2 лекарства за ухапвания и ужилвания от гадинки, но те се дават при събитие, а не като защита от събитие.

Moля те, сподели какви са, тъкмо си мислех да попитам Александър нещо такова! Hug
Мисля, че щом са за спешни случаи, е разрешено! Wink

# 1 213
  • Мнения: 3 869
Moля те, сподели какви са, тъкмо си мислех да попитам Александър нещо такова! Hug
Мисля, че щом са за спешни случаи, е разрешено! Wink

Apis - специално за ужилвания от пчели и оси
Ledum - за всякакви ухапвани и ужилвания от гадинки, включително и пчелите, но ми беше обаснено, че Апис действа по-добре специално за тях.

# 1 214
  • Варна
  • Мнения: 336
Имам един малко излишен въпрос, но ще съм благодарна ако все пак някой ми отговори!
Може ли да се дава ХЛ заедно с традиционните лекарства - не заедно, а например традиционното сутрин, а наобяд ХЛ. И ако може двата вида лекарства да се съчетават, през какъв интервал трябва да става това?

Общи условия

Активация на акаунт