Пердета - 3

  • 94 121
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30
Момичета, имам нужда от вашия съвет. Вчера в магазин на Ботев видях едни перденца, сиви, с някакви цветя декорация. Като че ли обаче стояха малко по-тежки от останалите, вероятно заради цвета. Но ми бяха доста интересни като шарка и цвят. Имам гардероб, в който присъства сивия цвят. Спалнята, тоалетката и скрина също ще имат сиво като акценти само. Слагам по-долу снимка на вече готовия гардероб и на спалнята, но като модел. Бихте ли ме посъветвали относно тези сиви пердета? Твърде студено ли ще стои? Лошото е и, че ламината не си отива с този цвят, макар че ме убеждаваха, че сивото е неутрален цвят и може да се комбинира със светъл ламинат. Искам и плътни завеси, които отново трябва да са сиви. Та, да не стане много претрупано? Другият доминиращ цвят на спалнята е тъмно, шоколадово кафяво, но не венге. Една идея по-светло.

Ето снимките:





Как ви звучат сиви пердета и сиви завеси на тази спалня и гардероб?
Благодаря на всички включили се предварително?

# 31
  • София
  • Мнения: 107
Момичета, имам нужда от вашия съвет. Вчера в магазин на Ботев видях едни перденца, сиви, с някакви цветя декорация. Като че ли обаче стояха малко по-тежки от останалите, вероятно заради цвета. Но ми бяха доста интересни като шарка и цвят. Имам гардероб, в който присъства сивия цвят. Спалнята, тоалетката и скрина също ще имат сиво като акценти само. Слагам по-долу снимка на вече готовия гардероб и на спалнята, но като модел. Бихте ли ме посъветвали относно тези сиви пердета? Твърде студено ли ще стои? Лошото е и, че ламината не си отива с този цвят, макар че ме убеждаваха, че сивото е неутрален цвят и може да се комбинира със светъл ламинат. Искам и плътни завеси, които отново трябва да са сиви. Та, да не стане много претрупано? Другият доминиращ цвят на спалнята е тъмно, шоколадово кафяво, но не венге. Една идея по-светло.

Ето снимките:




Според мен ще се получи интересно ако комбинираш сиво прозрачно перде и кафяво плътно (като кафявото трябва да е точно същия цвят). Така ще повториш модела на гардероба.

***

А сега да кажа и какво има в Домко. Избора определено беше богат, но ... много малка част от пердетата бяха окачени. Всички останали бяха на топове, а така трудно добиваш представа как пада пердето и колко е прозрачно. Оказа се, че воала бил различен в зависимост от това дали отстрани е по-плътен кант или има втъкана оловна нишка в нещо като оверлог. Цената на воала пък се оказа най-евтин - 7,50 лв. Но органзата гонеше 17 лв и нагоре - предполагам защото почти всичко беше с шарка.

Някой има ли представа оловната нишка само в подгъва ли се слага или отстрани също? Единственото място където видях да я продават отделно е в Бриколаж, но не питах дали можеш да я купиш без перде.

# 32
  • Мнения: 3 782
Въпреки, че знам отговора все пак ще ви питам. За тази стая  http://picasaweb.google.com/ani4kap/hIkcCC#5245112383370900098
http://picasaweb.google.com/ani4kap/hIkcCC#5245113617728716338
определено няма да похдождат пердета, нали?
Въпросът е,че искахме един определен тип щори, но уви не стига мястото за да ги поставят.
Сега ни предлагат такива като ролки, на целия прозорец едно парче. Утре отиваме да ги видим.
Ако имате някакви предложения ще се радвам да ги чуя.

# 33
  • Мнения: 4 202
Въпреки, че знам отговора все пак ще ви питам. За тази стая  http://picasaweb.google.com/ani4kap/hIkcCC#5245112383370900098
http://picasaweb.google.com/ani4kap/hIkcCC#5245113617728716338
определено няма да похдождат пердета, нали?
Въпросът е,че искахме един определен тип щори, но уви не стига мястото за да ги поставят.
Сега ни предлагат такива като ролки, на целия прозорец едно парче. Утре отиваме да ги видим.
Ако имате някакви предложения ще се радвам да ги чуя.


Ама аз не виждам и къде може да ги сложиш тези пердета.  Thinking
Прозорецът ти е точно до тавана, няма да можеш да го отваряш.

# 34
  • Мнения: 4 380
Въпреки, че знам отговора все пак ще ви питам. За тази стая  http://picasaweb.google.com/ani4kap/hIkcCC#5245112383370900098
http://picasaweb.google.com/ani4kap/hIkcCC#5245113617728716338
определено няма да похдождат пердета, нали?
Въпросът е,че искахме един определен тип щори, но уви не стига мястото за да ги поставят.
Сега ни предлагат такива като ролки, на целия прозорец едно парче. Утре отиваме да ги видим.
Ако имате някакви предложения ще се радвам да ги чуя.


Ама аз не виждам и къде може да ги сложиш тези пердета.  Thinking
Прозорецът ти е точно до тавана, няма да можеш да го отваряш.

Определено няма да подхождат щори. А пердета не виждам никаква причина да не подхождат и да не могат да се сложат.

# 35
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Причината може би е, че лампичките ще останат зад пердето? Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 4 380
Причината може би е, че лампичките ще останат зад пердето? Rolling Eyes

Луничките наистина са сложени прекалено близко, но според мен напълно нормално се размества корниз между тях и прозореца. И после...пердето не е задължително да е дръпнато по цялата широчина на прозореца.


п.с. Лунички пред прозорец се планират така че да осветяват и подчертават части на пердето. Как е възможно да сложите лунички без да сте планирали още перде? Аз не знам колко пъти едно и също да обяснявам...планирането на ремонт на дадено помещение започва с избора на текстил.

# 37
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Мисълта ми беше, че корниза според мен трябва да е на високата част на тавана, защото иначе ще пречи на прозореца да се отваря.

# 38
  • Мнения: 4 380
Мисълта ми беше, че корниза според мен трябва да е на високата част на тавана, защото иначе ще пречи на прозореца да се отваря.

Корниза ли ще пречи? Няма начин. Корниза не е по-"дълбок" ли да го кажа...отколкото са луничките. На снимката между отворения прозорец и тавана се вижда колко разстояние остава. Напълно достатъчно за корниз. Разбира се, трябва да се избират подходящи таванни.

# 39
  • Мнения: 3 782
Имахме именно точно тази идея, да сложим вертикални щори, но от къде да знаем,че мястото няма да е достатъчно, само 2,5 милиметра не достигат.
Както и да е,свършило е вече.
Въпрос на грешка, е че не сме осмислили всичко. Sad Но когато човек разполага с малко финанси и време гледа да запълни първо големите планове.
Интересно ми е какъв точно тип пердета ще отиват на този хол?

# 40
  • Мнения: 4 380
Имахме именно точно тази идея, да сложим вертикални щори, но от къде да знаем,че мястото няма да е достатъчно, само 2,5 милиметра не достигат.
Както и да е,свършило е вече.
Въпрос на грешка, е че не сме осмислили всичко. Sad Но когато човек разполага с малко финанси и време гледа да запълни първо големите планове.
Интересно ми е какъв точно тип пердета ще отиват на този хол?


В какъв смисъл "какъв тип"? Какво разбираш под тип? Вид на плата? Модел? Модела прав изчистен, а за плата ти препоръчвам да вземеш парче от тапета и да пообиколиш магазините за платове. Намери му максимално количество съчетания с различни мотиви. Търси контрасти на линиите- кръгове, геометрични мотиви, флорални мотиви и т.н. Желателно и нещо с черно за да подчертае гамата. Може тънкото перде да е черно, може допълнително плътно към червения контрастен мотив.


А вертикални щори в жилищно помещение не бих сложила и под дуло на пистолет. Как  мислеше че щеше да си тича абсолютно офисния вид на шорите с толкова топлия, рустичен вид на канапето и креслата?

# 41
  • София
  • Мнения: 1 272
xenia благодаря за предложението за детската стая и аз си мислех за същото решение  Hug

А сега искам да ви се похвая с пердето в спалнята:

# 42
  • Мнения: 7
Здравейте дами,
днес за пръв път посетих темата, т.к. също съм на вълна обзавеждане. Голям проблем са ми пердетата, т.к. нямам ама абсолютно никаква идея какви да са  newsm78. За съжаление нямам снимки от стаята, но ще гледам да направя и да ви покажа. Ще се опитам да я обясня и ще съм изключително благодарна на съветите ви. Стаята е боядисана в резида, но много наситено, а паркета е цвят круша. Кухнята съм я поръчала в цвят венге и дъб, мисля холната гарнитура да бъде от много тъмнокафява кожа(корпус), а мястото за сядане да бъде или бяло или много светло бежово. Моля помагайте Praynig

# 43
  • Мнения: 243
Здравейте
И аз се включвам тук за да искам съвет
трябва ми помощ и повече въображение, за да събера идеи какво да правя с този прозорец...
Той  е доста нестандартен, а и мястото му на стената е доста неудобно.
помещението е спалня.
Ще се радвам да чуя вашето виждане какво да му сложа - перде, щори...  newsm78 или нещо друго?
Ето го прозореца :


# 44

Общи условия

Активация на акаунт