Отговори
# 195
  • Мнения: 616
Пак набързо Wink

Чоропогащници има и тук в Казанлък, от 0 до 1 година им е размера, обаче са с брутално кичозни картинки  Sick

Хехехе, нашият кош си ни е тамън все още, големичък е, като за Крали-марковци Wink Ама аз затова подкрепям максимата "не сме достатъчно богати, за да си купуваме евтини неща"  Peace Тъй като гледам ще изкараме с тази количка година и половина минимум, живот и здраве! Мамите покрай мен, които спестиха пари от количка, вече си купуват втора и трета поред... Само главоболия!

А пропо, днес си намерихме обзавеждане за хола, скоро ще ви пусна снимчици!!! Много съм въодушевена, ма да видим как ще се въже всичко, понеже ние купуваме "на парче" каквото ни харесва, не общо.

Митака е сърдит вече, няма кой даму обръща внимание... търча!

ПП: хехе,заспа!
аз да допълня, че вчера въпреки дъжда, не само че бяхме навън, ами и на футбулен мач ходихме с дечко Simple Smile мда. Пробвахме дъждобрана на количката. Иначе го обличам с боди потник, блузка с дълъг ръкав и дънки. Отгоре може жилетка, памучна. И шапчица, за извън количката.

rallii, благодаря запожеланието Simple Smile Ние и сега по цял ден висим с малчо в апартамента, правим компания на тати мазач...

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 18:20 от offioly

# 196
  • Мнения: 233
Привет от Антарктида (разбирайте Швейцарияcold Няма и 10 градуса! И аз се чудех как да я обличам Мишел... До вчера ходихме с шапка против слънце, а от днес - зимна шапка  Crazy

Ние пътувахме нормално, дребната проспа и двата полета... пак. За мой ужас, обаче, моят куфар не пристигна в Цюрих! Проследихме го и се оказа, че сутринта, като са товарили самолета във Варна, някой от служителите още е спал и не ми е разпределил където трябва куфара.  Close За 1 път ми се случва такова нещо! Слава Богу, днес ми го докараха с куриер вкъщи невредим  nuts, ама вчера много се притесних, защото всичко на Мишел беше там...

Честито на всички с поводи за празнуване!
Бебчетата ни растат и стават все по-интересни  baby_neutral

Инче, Гали 80, Прити Галина и Венити - радвам се, че успяхме да се видим! Голям кеф е да тикаш количка с други майки! Тук го нямам това щастие...

Бъни, май и ние растем само на дължина  Joy А за 2-те седмици в БГ се оказа, че мойта мома много дръпнала напред  Flutter

# 197
  • София
  • Мнения: 873
мимченце пийвай парацетамол. ще ти помогне. аз преди 1-2 седмици бях с 39 градуса и ми я свали.
оправяй се бързо и се пазете 4е с тези рязки понижения на температурите.....

# 198
  • Мнения: 256

Хехехе, нашият кош си ни е тамън все още, големичък е, като за Крали-марковци Wink Ама аз затова подкрепям максимата "не сме достатъчно богати, за да си купуваме евтини неща"  Peace Тъй като гледам ще изкараме с тази количка година и половина минимум, живот и здраве! Мамите покрай мен, които спестиха пари от количка, вече си купуват втора и трета поред... Само главоболия!

Гале, колко ти е дълъг коша? Аз като търсих, всички бяха с еднакви размери ( и куинито и авента и гракото и стокито, все пак тях харесах), да не би след като съм купила да са пуснали по-дълги зимни кошове?  Joy Не мисля, че съм дала МАЛКО пари за количката, вярно е наполовина на изредените по-горе, но е също толкова здрава и голяма, т.е. малка за нас.
74 см по книжките пише, че са деца на 1 година, все пак.

Бюти, много кофти това с резките температури, но и тук да бяхте, вчера пак щеше да ви посрещне с 9 градуса утрото. Бързо са ти донесли куфара слава Богу. Като знам иначе колко се чака.

# 199
  • Мнения: 176
 baby_neutral

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 17:05 от Трънче

# 200
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Привет! Трябваше да сме на рожден ден, но доки забрани да водя Кокито при децата заради ваксината. Пратих тати и бати и ние си кукуваме двамцата.  Tired
Та значи, днес бяхме на консултация:наддали сме 650 гр., пораснали сме 2.5 см. и вече сме 5.5кг. и 61см. Сложиха ни и ваксинките, не знам от тях ли, ама такива зверски колики го нападнаха, горкия рева 1.5ч.  Sad Сега слава богу заспа. За захранването, доки пита ще ли, а аз НЕ, и тя добре/ама как го казах hahaha/, явно е попрочела нещо наскоро...

# 201
  • Русе
  • Мнения: 638
E, Рали, ти направо ми разби мечтите, ми моя вече е минал 66-те сантиметра... Тая кошница сега за какво ми е?! Леле... Хахахахаха, ми така е като не чета. И това за 12 кг не го знаех.  Ми аз като сложа 1.5 вода, памперси, дрехи, пелени, кърпички и т.нт., а и бебето  Laughing то определено си удря 10-тина кила вече. Значи още много малко ще си ползвам количката. Айде вече ще го уча моя да ходи, за да можем да излезем все пак на разходка.  Joy Може ли само китайски размери да правят навсякъде, за Крали Марковците ни нищо няма!!! Дали има описание за количката някъде? Ще взема да поровя в Чиполиното.

Аз пак не съм обяснила май добре - кошницата е нужна, можеш да си я ползваш и няма нужда от нова количка  Peace ще си сложим другия кош, той си има чувалче за краката  Peace както и всички останали  Simple Smile Преписвам от инструкцията за столчето за кола т. "2. Продуктът е предназначен за новородени бебета и деца до 13 кг и с височина до 66 см" - за височината според мен става въпрос, когато е в колата, т.к. крачетата му ще опират в седалката и няма да му е комфортно  Peace Митето сега е 61,5 см, но не смятам да купувам нов стол за кола другия месец, а този да го хвърлям, да стане 12 - 13 кг тогава ще му мислим  Wink А количката издържа повечко килограми - Инструкция за употреба на детска количка "Джема" - т. "1. Този продукт е предназначен за деца от 0 до 3 год. с тегло по-малко от 15 кг и височина до 96 см" т. "5. Максималното натоварване на коша на количката е до 5 кг" - това е "багажното отделение"
Спокойно си ползвай количката и не го мисли  Peace

# 202
# 203
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Добрутро, днес ще ходим на консултация, намам търпение да видя колко сме пораснали, дано да сме наближили петте кила.|Вчера Боян се обърна самичък от гръб на корем,това за нас е голяма радост,защото е резултат от яки гимнастики. Grinning
 Искам да питам майките на бебета на 3 месеца,  държат ли си главата права, когато ги издърпате от кошарата. Нашата главица увисва назад, изправя я когато стигне седнало положение ,чудех се много ли сме изостанали с нея. Thinking

# 204
  • Miami
  • Мнения: 413
Добро утро  Simple Smile

Orhid, Жорко си държи главичката, но се изморява и понякога се килва. Не съм пробвала така до седнало положение да го издърпам.

Аз имам леки съмнения, че не му достига кърмата  Thinking Абе през два часа иска да суче това дете, направо ме побърква. То вместо да удължава паузите между храненията ги намалява - през час и половина-два  Shocked Особено след обяд е направо ужасно кисел и ревлив и докато не му дам да суче не му минава. Ама те гърдите ми не могат да се напълнят за толкова малко време. Инъче след всяко хранене си връща по малко млекце, ама такова пресечено. И постоянно си лапа юмруците, особено настървено като е гладен. Оф, направо не знам какво да правя! Да му купувам ли АМ или да продължаваме да се кърмим на често?

Имам още едно питане - вие правите ли им редовно гимнастиката и масажа? Аз да си призная не съм много редовна в това отношение  Embarassed  Направо не можах да намеря подходящо време за тези процедури - сутрин му се спи и спи почти до 12 (само се събужда да яде и пак заспива), след обяд е кисел или сме на разходка, вечер е ужасно нервен и гладен  ooooh! Вие кога правите гимнастиката и колко време продължава?

# 205
  • София
  • Мнения: 226
Kory, и ние не сме най-редовни по физическо. Вечер уж баща и и прави някаква гимнастика след баня, но се чува някакво раааз-двааа и як кикот и от двамата, та си мисля, че не са особенно старателни. Масажа и той минава някъде по тоя параграф, освен ако не се заема аз, което рядко става.
А за вдигането до седнало положение - при нас дълго време си я надигах и главата и беше отпусната, но един ден просто се стегна и стана както трябва. Аз съм забелязала, че нещата някак си изведъж хоп и стават. Гледам, чудя се кога, защо пък не го прави, ама те бебовците събират сили и изведнъж ни изненадват с постиженията си.

# 206
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Добро утро и от мен, момичета!
Да кажа и аз за гимастиката - правим с Калина по всяко време, когато се сетя или когато й стане скучно. Тя много я обича. Признавам си, че масажчета по-рядко правим, поради причините, които е изброила и Кори... Иначе Калина много добре започна да се набира до седеж /е, полуседеж/, държи си добре главичката и много се смее. С глас само един-два пъти се засмя на баща си, който й правеше някакви смешки с една играчка.
Калина не вдигна снощи температура заради ваксината, което много ме зарадва. Обаче днес на няколко пъти се прокашля. Само се моля да не се разболее, че лошо... Praynig

Мимченце, как си ти? Свали ли температурата? Да не би да си я вдигнала от гърдите?

# 207
  • София
  • Мнения: 391
Ние гимнастика правим, когато се сетя през деня - важното е да не е на пълно коремче. Яна много и се кефи. Даже някой път като я видя, че е вече раздразнена, но преценявам, че е още рано да яде, запълваме времето си с гимнастика. Масаж почти не правя - нещо все не се сещам за него.
Главичката при повдигане до седнало положение едва напоследък започнахме да позадържаме и пак не много стабилно - но и това ще дойде, не се притеснявам.

Днес май вече ще се излиза - Ура! Дано да успеем да изпреварим дъжда. Ако не, ще пробваме и ние дъждобранчето.
Хубав ден от мен!

# 208
  • Мнения: 8
Гимнастиката и масажа я правим всеки път след баня, което поне до сега не означаваше задължително вечер,защото я къпех и през деня в жегите и Криси много се радва. Главичката си я държи изправена от много малка , всъщност изобщо не съм и я държала. Аз избягвам да я издърпвам да сяда но като е в кошчето или гушната постоянно се надига до седнало положение-явно не и се лежи вече  baby_neutral newsm32 а като я сложа по корем имам чувството че се ядосва че не може да пълзи-само се напъва и се нервира newsm30 / като червейче е /

# 209
  • Мнения: 8
PS Благодаря на Мимченцето за смяна на снимката и бързо оздравяване. Аз като бях с висока температура само течен анагин ме оправи и мокри кърпи между краката и под мишниците-без оцет! -само студена вода

Общи условия

Активация на акаунт