3 деца и повече

  • 6 748
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 135
jenitchka, betunga го е казала много точно Peace Щом веднъж си се замислила, значи ще го направиш.

Пролетната Фея, поста ти сякаш съм го писала аз Hug И на мен с първото бебе ми беше най-трудно, а с всяко следващо ми е по-спокойно и по-уверено, въпреки, че понякога организацията в пространството и времето е по-трудна.

Много се радвам, че има толкова мами, които са се замислили за трето дете! Пожелавам ви го от все сърце! Hug Hug Hug

# 46
  • Мнения: 392
Снощи ми хрумна нещо, относно финансите и желанието за повече деца.
Не е толкова важно какви са ви възможностите в момента, какви заплати взимате, какво жилище обитавате. Важното е да виждате перспективата пред вас! Дали ще е добра професия, висока квалификация, помощ от родители, предприемчивост или дори игра на тото, важно е да има човек визия за живота напред - как и къде иска да живее, откъде могат да дойдат доходи...
Не че съм пример за подражание (дипломирах се след раждането на третото си дете), но с времето нещата се подреждат и ако бяхме чакали да стигнем някакво равнище на доходи, преди да имаме деца, четвъртото трябваше да ни е първо дете! И не въпреки децата, а заради всички тях се стараем да вървим напред, да постигаме някакви професионални цели и амбиции. Има още мнооооого дълъг път до благополучието, но ще го извървим всички заедно и вярвам че децата само ще имат полза от това.
За справянето с повече деца - естествено, че е по-лесно отколкото с едно! Винаги има кой да занимава бебето, някой да изтича за хляб, един да разлее мляко по пода, друг да го избърше, двама да се скарат, а третия да го отнесе, всички заедно да гледат телевизия и да не чуват като ги вика мама за вечеря....  веселба.... Mr. Green

# 47
  • Мнения: 46 661
Завиждам ти за мераците!
С най-голямо удоволстовие бих отгледала поне 5 деца, но да не ги износвам аз ...

Наслуки, парите нямат нищо общо с бройката  Peace

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз искам да имат трето дете след някоя друга година,но всички роднини ми казват,че съм луда Wink

# 49
  • Мнения: 11 607
да, да... Joyелате ми на гости!!!!
Ще видите как добре си живее едно многодетно семейство в 2 стаи и половина!!! Момичета и хамбар да имате , като не го направите удобно и уютно за децата си - пак няма да ви стига!

Ходила съм и на гости. И не сама, и не за кафе......А за 2 нощувки, семейно......Събрахме се 4 големи и 6 деца.......Е, и? Съ-брах-ме - се, съ-брах-ме-се........Имаше място за всички! И успяхме да се видим, и да си чуем приказката(децата се бяха групирали по интереси и възрасти), и да излезем само големите,без децата....

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 09:44 от Мама Цоцоланка

# 50
  • Мнения: 4 496
Имам две момчета/на 8 и 3 години/ и момиченце на 1 год. и 7 мес.
Определено мога да кажа, че с три деца сега ми е по-лесно, отколкото с едно дете преди време. Тричките се занимават помежду си и ми остава време да си свърша всичко.
Няма нещо по-безценно от обичта в детските очи, от милото "мамо, бичИм те". А когато е умножено по три- нямам подходящите думи да го опиша! Flutter

# 51
  • Мнения: 349
Здравейте и от мен. Наслуки  Hug и аз така мисля. Трябва да гледаме в перспектива дали ще имаме възможност, все пак се надявам след година две нещата в тази държава да стоят по по различен начин. За едно новородено не се изискват много средства, особено ако имаш по големи деца. Имам хубава работа/макар заплата под средната/, записах второ висше, но искам да си родя и още едно детенце  Praynig, и защо да не ги съчетая всички неща? Е трудно е - да. НО пък е хубаво. Има баби - помагат, ние учим, работим и няма как да не се справим. Къщата ни не е много голяма - но пък е уютна. Има моменти с татито ще се  #2gunfire #2gunfire, но минават и пак си се обичаме. И вечер като си легнем и чуя "мамо много те обичкам"  ами нямам думи. Така че не мислете, и стискайте ми палци Wink

# 52
  • Мнения: 349
Памзи и на мен ми казват, че съм луда, но не ми пука. Аз имам по различно мнение и това е. Да не би те да ми го гледат случайно?

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Браво възхищавам се на такива семейства, макар че аз не съм толкова силна  Embarassed и за това се срамувам !Успех и наслука!Ще успеете !

# 54
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 795
Желанието ти е похвално.Все пак както беше писала една мама преди мен да искаш  е едно,но и финансовата страна на въпроса не е за пренебрегване.Може би някой ще ме упрекне,но аз знам колко е трудно да се гледа дете без пари и въпреки че нямам братя или сестри на мама и беше много трудно,особено докато бях студентка.Това разбира се няма да ме откаже да имам второ дете,но за трето  newsm78

# 55
  • Мнения: 1 671
Маминка, Мамо Цоцоланке, благодаря за поканата! До 3-4 години ще се присъединя към вас със сигурност. И мен ме мислят за луда, като кажа, че искам трето, особено с двете породени сега. Но това си е семейно планиране, решено е от преди да се оженим. Само да сме живи и здрави и всичко да е наред.
Подкрепям това, че финансите играят важна, но не основна роля. По-важното е сърцето да е голямо.
Сега само трябва да се възстановя след втората бременност и да си завърша магистратурата и ще се задействаме отново. Най-ценното, което мога да дам на децата си е още едно братче или сестриче!

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 21 751
Ей ме и мен, безумно щастлива с 3мата и искащи(всички в къщи) и поне още едно.  Grinning

# 57
  • Мнения: 2 433
............
За справянето с повече деца - естествено, че е по-лесно отколкото с едно! Винаги има кой да занимава бебето, някой да изтича за хляб, един да разлее мляко по пода, друг да го избърше, двама да се скарат, а третия да го отнесе, всички заедно да гледат телевизия и да не чуват като ги вика мама за вечеря....  веселба.... Mr. Green
СУПЕР изказване!!!! Mr. Green много ми хареса.
Много добре си го казала!!!!!! И у дома е така... Whistling

# 58
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 414
Като бях малка винаги съм казвала,че искам 4 деца.И все още ги искам,но татито е против  Naughty.Той има голяма дъщеря на 17г вече и когато ни дойде на гости къщата ни става много по весела  Crazy.Според свекърва ми която има 4 деца от децата келепир няма особено когато пораснат и всяко дърпа за него си,но когато ни събере всички на гости сигурна съм сигурна,че по щастлива от нея няма.Така ,че както казаха и други мами  важно е сърце да е голямо и душа широка а другото е бял кахър.Нищо чудно след някоя и друга година да се присъединя към многодетните мами  Hug.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
започнахме ги ние третото Simple Smile
това ми е мечтата

Общи условия

Активация на акаунт