За малката Ивана - остават още малко нужни средства

  • 6 957
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 806
Признавам, че съм лаик в пускането на подобна тема и може да бъркам мястото, но се надявам модовете да ми простят.

За да не повтарям вече написаното от самата майка на малката Ивана, това е:

http://ivanamilanova.org/index.php?option=com_content&view=a … tid=1:latest-news


А тук има SMS номер за подкрепа:

http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=10466&highlight=

И само да добавя - остават приблизително около 14 000 евро - не са толкова недостижими.

ДА ПОМОГНЕМ ЗАЕДНО!!

# 1
  • Мнения: 71
Не остава и много време до първото посещение.... Дано се съберат пустите му пари!

# 2
  • Мнения: 851
Пуснах смс и ще пусна и още, че това ми е най-лесно. Разплаках се като прочетох написаното от майката...боже, дано детето се оправи и да бъде прекрасно, нормално момиченце... Praynig

# 3
  • Мнения: 4 195
и аз ще помогна с смс-ите, дано повечко хора помагнат Peace

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 7 071
 Praynig Дано се оправи малката кукличка.

# 6
  • Мнения: 2 806
Искрено благодаря, милички.
Наистина времето е кратко, но се надявам да успеем.
Сумата е почти преполовена,но уви - пак недостатъчна.

Пак ви благодаря от сърце!  Hug

# 7
  • Мнения: 2 806
Просто не ми се иска темата да зачезне назад...
Толкова малко е необходимо,за да се зарадват още едни детски очи.

Това са сметките и SMS номер за подкрепа:

Сметки

FIRST INVESTMENT BANK
Първа Инвестиционна Банка
Клон Благоевград, п.код 2700
Бул. „Св. Св. Кирил и Методи” №9
Тел. 00359 73 827706

ИВАНА ИВАНОВА МИЛАНОВА

BG19FINV91505103642368-EUR
BG51FINV91505103642374-USD
BG84FINV91505103642362-BGN

SWIFT CODE: FINVBGSF
София 1797, бул. „Драган Цанков” 37
REUTERS DEALING CODE: BFIB

SMS номер за подкрепа: 17777 с текст DMS IVANA

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 17:53 от anitsa

# 8
  • Мнения: 0
Пратих СМС.
Пожелавам и скоро да се съберат парите и да оздравее детето.

# 9
# 10
  • Мнения: 4 555
Ще пратя утре задължително, но се зачудих при така стеклите се обстоятелства, наистина ли лечението в Москва може да помогне и детето да оздравее напълно? Искрено се надявам да е така Peace

# 11
  • Мнения: 908
Ще пратя утре задължително, но се зачудих при така стеклите се обстоятелства, наистина ли лечението в Москва може да помогне и детето да оздравее напълно? Искрено се надявам да е така Peace

За съжаление никой не може да гарантира напълно оздравяване, но подобрения вярвам, че ще има... Познавам лично 2 дечица, които се лекуват в Нейровита (майката на Джули всъщност е дала координатите)... и които след няколкото направени трансплантации определено имат подобрения  Peace Но се съмнявам, че 3 манипулации, както е обявено в сайта, ще са достатъчни за Ивана... но всяко нещо с времето си. Нека първо отидат, лекарите да видят детето, да направят нужните изследвания и трансплантация и всичко да мине добре... пък после ако трябва и още пари ще събираме  Hug

# 12
  • Мнения: 2 013
И аз пуснах, и още ще пусна.

Наскоро четох история за момиченце с ДЦП в САЩ, което е постигнало много голямо подобрение с помощта на стволови клетки. Но клетките са били негови - родителите са се сетили да съхранят при раждането. Не че и в България родителите не се сещат, но още е скъпо.

# 13
  • Мнения: 5 591
Пуснах SMS за Ивана.Дано се оправи  Praynig Praynig Praynig

# 14
  • Мнения: 2 806
За съжаление никой не може да гарантира напълно оздравяване, но подобрения вярвам, че ще има... Познавам лично 2 дечица, които се лекуват в Нейровита (майката на Джули всъщност е дала координатите)... и които след няколкото направени трансплантации определено имат подобрения  Peace Но се съмнявам, че 3 манипулации, както е обявено в сайта, ще са достатъчни за Ивана... но всяко нещо с времето си. Нека първо отидат, лекарите да видят детето, да направят нужните изследвания и трансплантация и всичко да мине добре... пък после ако трябва и още пари ще събираме  Hug

 Мисля, че ние можем да опитаме да подпомогнем шанса за подобрения и дано Ивана си има късмет и да успее да се пребори.

Успешен край на седмицата на всички!

# 15
  • Мнения: 4 195
побутвам
дори и леко подобрение ще е голяма победа
искрено го пожелавам на Ивана
Хайде, по 1 смс е нищо имайки предвид крайната цел Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 344
Пуснах SMS.По-късно пак ще го направя. Praynig

# 17
  • Мнения: 2 806
Така се радвам на всеки нов пост и вярвам, че тези 14 000 евро стават все по-постижими.
Благодаря на всички!

# 18
  • София
  • Мнения: 11 745
Сега виждам темата и ведnага изпратих SMS.Дано повече хора го направят.

# 19
  • Мнения: 824
Ако 1/3 от потребителите във форума изпратим SMS-и, можем да помогнем на Ивана.

# 20
  • Мнения: 5 313
Едно рамо от мен.
Бързо оздравяване на Ивана  Hug!

# 21
# 22
  • Мнения: 1 371
Пратих смс, ще пратя още. Дано се събере сумата до 6 октомври.  Praynig Искрено се надявам това красиво момиченце да има късмет.

# 23
  • Мнения: 871
Изпратихме по няколко смс-а с мъжа ми. Моля се за малката Иванка  Praynig  Praynig Praynig

# 24
# 25
  • Мнения: 3 405
Току що пуснах.

# 26
  • Мнения: 2 196
И аз пуснах.
Късмет на Ивана! Praynig

# 27
  • Мнения: 581
 Аз също пуснах.
 

# 28
  • Мнения: 2 099
Често като чета теми за дечица си мисля има ли бог нейде там.Ако има ми иде да му тегля една дълга псувня заради тези деца.Толкова ли няма кой да наказва ами мъчи дечицата.Шибана работа.Имаш малко подкрепа и от мене.Нямам възможност за повече.
Много красиво мъниче.Ще се оправи!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 124
 Hugпуснах смс  Hug
пак ще пусна  Hug

# 30
  • Мнения: 2 259
Ще пусна сега един ,утре пък ще кажа на мои колеги и така Peace

# 31
  • Мнения: 871
Често като чета теми за дечица си мисля има ли бог нейде там.Ако има ми иде да му тегля една дълга псувня заради тези деца.Толкова ли няма кой да наказва ами мъчи дечицата.Шибана работа.Имаш малко подкрепа и от мене.Нямам възможност за повече.
Много красиво мъниче.Ще се оправи!

Аз не мога да разбера как докторите са допуснали да увредят здраво бебе #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 1 437
Пуснах СМС и предадох на приятели и роднини. Дано скоро съберем парите, смятам всекидневно да пускам  Hug

# 33
  • Мнения: 2 806
Страхотни сте - четях постовете и настръхнах, а стомахът ми се сви, защото наистина добрината се случва с всеки пратен смс.
Дано успеем!

# 34
  • Мнения: 721
Историята много ме разчуства  Cry Cry Cry

Щом има надежда, нека да помогнем на Ивана и на родителите й, пожелавам успех на трансплантацията. Praynig Praynig Praynig

# 35
  • Мнения: 899
И аз пратих СМС. Дано се съберат парите в срок  Peace

# 36
  • Мнения: 71
Дано смс-те ни успеят навреме!!!

Аз не мога да разбера как докторите са допуснали да увредят здраво бебе #Cussing out #Cussing out #Cussing out

От арогантност и некомпетентност!!! Ето как!  Настръхвам като си помисля, че можеше моята принцеса да бъде в подобно състояние! Тежко раждане, силни контракции, никакво разкритие - 4 см, а главата й само беше 15... Молех ги да ме оперират, изсмяха ми се..какво пък съм разбирала аз...Потърсих помощ (познаваме главния на болницата) .. и той се обадил да пита какво става... Отговорът на завеждащата АГ и за мое нещастие - на смяна тази вечер: Нищо й няма, лигави се... А коментарът й след като затваря телефона: Тая пък коя е, всички да се обаждат за нея? Няма да има операция. Naughty
...Спукаха белия дроб на дъщеря ми... Целият десен лоб беше затворен, защото гр.кош беше пълен с въздух... Сложиха я в кувьоз с кислород... Преместихме я в Стара Загора... едва я бях докоснала... 4 дни не знаех... Слава богу!

...Резултатът 6 г. по-късно - V синдром - или така нареченото кривогледство. За щастие се появява само когато погледне много рязко нагоре и не и пречи на нормалното виждане.... Трябва да съм благодарна може би, че е "само" това... Какви "грешки" видях в Стара Загора.... 4 кг, прекрасно момиченце... но поради факта, че анестезиолога се помайвал да дойде на време...всички знаем защо... това дете най-вероятно никога няма да каже "мамо"....

Ето така допускат "грешки" лекарите. Някои лекари, защото има и чудесни хора и професионалисти между тях. За щастие. За нещастие- все по-малко на брой.

Извинявам се, ставам малко емоционална на подобни теми... или доста.... Моля се това детенце да се оправи!!!!

# 37
# 38
  • Мнения: 3 453
Дано оздравее детето! Praynig
Ще успеем! Peace

# 39
  • Мнения: 2 013
Дано смс-те ни успеят навреме!!!

Аз не мога да разбера как докторите са допуснали да увредят здраво бебе #Cussing out #Cussing out #Cussing out


Извинявам се, ставам малко емоционална на подобни теми... или доста.... Моля се това детенце да се оправи!!!!


Разбираемо е да си емоционална. Когато аз раждах през 1999 г. нямаше бг-мамма, почти нищо не знаех за възможните рискове от бременността с близнаци и т.н. Дори след прокървяване, си останах вкъщи и там ми биха инжекции, включително мъжа ми. Както и да е, децата са здрави и прекрасни, но сега се замислям какво можеше да стане... Започнах да раждам само 5 дни преди термин, лекарят беше казал категорично по естествен път. Аз исках секцио, но никой не ме питаше. Говоря за Правителствена болница в София. Е, мъчих се и чак когато почнаха да губят тоновете на едното бебе ме свалиха в операционната. Слава Богу, аз не знаех, че е имало опасност. Всичко завърши добре, но ако беше няколко часа по-рано през нощта, само с дежурния екип, не знам какво решение щяха да вземат... Наскоро май не съм чувала за близнаци, родени естествено.

# 40
  • Мнения: 6 998
И от мен имА смс.
Дано се съберат навреме парите.

# 41
  • Мнения: 690
Изпратих! Дано малката душица да се подобри..

# 42
  • Мнения: 194
Подкрепих малката принцеска Hug,ще се моля за нея Praynig
Дано да се оправи и да радва мама и тати  bouquet

# 43
  • Мнения: 2 806
Дано наистина успеем, защото това ще даде надежда, че детенце ще може значително да се подобри и за това семейство ще има най-накрая поне мъничко облекчение.
Защото никой не е бил подготвен за тази мъка - това е второто им детенце и по време на бременността нищо не е подсказвало за какъвто и да е проблем... Но уви - случва се и един кратък миг променя така драстично съдбата на Ивана и родителите й.

Днес е страхотно хубав и слънчев ден и засили оптимизма ми, че щастието ще влезе в дома на Ивана и най-накрая майчицата й ще се усмихне спокойно.

# 44
  • Мнения: 2 806
Времето за първото заминаване до клиника "Нейровита" в Москва неумолимо наближава, а има още пари за набиране за следващите две отивания...

Нека мобилизираме  силите си и да разпространим в скайп, icq и мейл:


Сметки

FIRST INVESTMENT BANK
Първа Инвестиционна Банка
Клон Благоевград, п.код 2700
Бул. „Св. Св. Кирил и Методи” №9
Тел. 00359 73 827706

ИВАНА ИВАНОВА МИЛАНОВА

BG19FINV91505103642368-EUR
BG51FINV91505103642374-USD
BG84FINV91505103642362-BGN

SWIFT CODE: FINVBGSF
София 1797, бул. „Драган Цанков” 37
REUTERS DEALING CODE: BFIB

SMS номер за подкрепа: 17777 с текст DMS IVANA

# 45
  • Мнения: 824
Колко са вече събраните средства?

# 46
  • Мнения: 2 806
Миналата седмица майката на Ивана каза, че остават още около 14 000 евро.
Предполагам, че през тази седмица ще вземе банковите извлечения и ще опитам да разбера точната оставаща сума.

Общата сума е малко над 26 000 евро. С вече набраните до момента средства са успели да осигурят първия престой в клиниката, пътуването и други необходими документи и визи. Оставащите пари, доколкото разбрах, са за да се подсигури  второто и третото пътуване - през декември и през февруари.

# 47
  • Мнения: 824
Ако не е необходимо авансово плащане,то времето е достатъчно да се съберат нужните средства.По-важното е,че е осигурен първоначалният престой в клиниката.

Има ли начин темата да бъде закована?

# 48
  • Мнения: 817
Имат и моите СМС-и. Но сайта, който е даден за Ивана, на мен ми излиза, че е хакнат newsm78, дано повредата е в моя телевизор.

# 49
  • Мнения: 2 806
Уви не, Цвете, - не е в теб проблема - хакнали са сайта на Ивана и не ми идва наум колко време ще е така...  Rolling Eyes Sad Sad
Иначе вчера говорих с майката на Ивана и тя предполага, че вече сме напреднали с парите и оставащите са около 13 000 евро.
 Не беше успяла да отиде до банката, защото и двамата - и Ивана, и батко й са се разболяли и са обикаляли по лекари.

От сайта на DMS вчера видях, че за август има изпратени само 52 смс за кампанията на Ивана - дано за септември са повече.  Praynig

Esscape, незнам към кого да се обърна, за да заковат темата... newsm78

# 50
  • Мнения: 824
Модератор може да помогне за заковаване на темата.

# 51
  • Мнения: 908
Обърни се към Mamma  Hug

# 52
  • Мнения: 2 806
На този етап кампанията за Ивана не може да бъде включена към сайта на save-darina.org.

Остава първоначалният вариант за банкови преводи към сметките и DMS номера за подкрепа. Дано все още можем да прежалим по едно кафе и да изпратим смс...

Семейството й се приготвя за предстоящото заминаване - малката в момента е болничка, но се надявам до тръгването да се оправи. Praynig

В момента сайтът й не работи - хакнали са го. Приемам всякаква помощ по отношение на него за възстановяването му.

Сметки

FIRST INVESTMENT BANK
Първа Инвестиционна Банка
Клон Благоевград, п.код 2700
Бул. „Св. Св. Кирил и Методи” №9
Тел. 00359 73 827706

ИВАНА ИВАНОВА МИЛАНОВА

BG19FINV91505103642368-EUR
BG51FINV91505103642374-USD
BG84FINV91505103642362-BGN

SWIFT CODE: FINVBGSF
София 1797, бул. „Драган Цанков” 37
REUTERS DEALING CODE: BFIB

SMS номер за подкрепа: 17777 с текст DMS IVANA

# 53
  • Мнения: 15
И аз помогнах Praynig

# 54
  • Мнения: 183
Пуснах и аз моите СМС-и. Сигурна съм, че ще се съберат паричките за малката принцеса.
Убедена съм и, че след терапиите в Москва, тя ще е много по-добре.
Силно вярвам в положителното мислене! Hug

# 55
  • Мнения: 183
Аз пак пуснах. Някой да напише моля ви, колко пари още трябват.

# 56
  • Мнения: 2 806
Vasilina,благодаря за помощта ти. Hug
Общата сума е малко над 26 000 евро и в момента е почти преполовена.

Надявах се майката на Ивана - Дима - да успее да отиде до банката през миналата седмица и да вземе извлечениятя, за да види колко са събраните пари, но децата се бяха разболели и тя не беше успяла. Надявам се да я чуя през новата седмица и да разбера подробности.

Сметки

FIRST INVESTMENT BANK
Първа Инвестиционна Банка
Клон Благоевград, п.код 2700
Бул. „Св. Св. Кирил и Методи” №9
Тел. 00359 73 827706

ИВАНА ИВАНОВА МИЛАНОВА

BG19FINV91505103642368-EUR
BG51FINV91505103642374-USD
BG84FINV91505103642362-BGN

SWIFT CODE: FINVBGSF
София 1797, бул. „Драган Цанков” 37
REUTERS DEALING CODE: BFIB

SMS номер за подкрепа: 17777 с текст DMS IVANA

# 57
  • Мнения: 359
Един СМС и то моята малка ИВана за твоята прекрасна ИВана! Вярвам в чудеса!

# 58
  • Мнения: 1
На този етап кампанията за Ивана не може да бъде включена към сайта на save-darina.org.

Остава първоначалният вариант за банкови преводи към сметките и DMS номера за подкрепа. Дано все още можем да прежалим по едно кафе и да изпратим смс...

Семейството й се приготвя за предстоящото заминаване - малката в момента е болничка, но се надявам до тръгването да се оправи. Praynig

В момента сайтът й не работи - хакнали са го. Приемам всякаква помощ по отношение на него за възстановяването му.

Сметки

FIRST INVESTMENT BANK
Първа Инвестиционна Банка
Клон Благоевград, п.код 2700
Бул. „Св. Св. Кирил и Методи” №9
Тел. 00359 73 827706

ИВАНА ИВАНОВА МИЛАНОВА

BG19FINV91505103642368-EUR
BG51FINV91505103642374-USD
BG84FINV91505103642362-BGN

SWIFT CODE: FINVBGSF
София 1797, бул. „Драган Цанков” 37
REUTERS DEALING CODE: BFIB

SMS номер за подкрепа: 17777 с текст DMS IVANA

Имам приятел, който може да се отзове за проблема със страницата! В случай, че все още е необходимо, мога да изпратя данните му за контакт!

# 59
  • Мнения: 2 806
Anddrea, безкрайно ти благодаря за предложението - засега сайтът работи. Peace Дано е без проблеми занапред.

Надявам се, че скоро ще имам добри новини от Дима за малката Ивана - на 6.10. трябва да са в клиниката в Москва и след това ще разбера подробности и веднага ще пиша.

# 60
  • София
  • Мнения: 3 119
Преведох пари. Дано да има надежда за малката Ивана! Дано все по-малко дечица да се раждат на белия свят с такива проблеми!  Praynig

# 61
  • Мнения: 2 806
Благодаря на всички, които подкрепиха Ивана. Hug  bouquet
Тя вчера замина с майка си за клиниката в Москва. Набраните средства до момента са стигнали за първата операция със стволови клетки. Дано успеем да съберем за втората, която е през декември и още една през февруари.
Ще останат там две седмици - силно се надявам всичко да мине добре и да се похвалят, че има подобрение.

Отново благодарност за всички, които отделихте средства и внимание за кампанията на Ивана.

Сметки

FIRST INVESTMENT BANK
Първа Инвестиционна Банка
Клон Благоевград, п.код 2700
Бул. „Св. Св. Кирил и Методи” №9
Тел. 00359 73 827706

ИВАНА ИВАНОВА МИЛАНОВА

BG19FINV91505103642368-EUR
BG51FINV91505103642374-USD
BG84FINV91505103642362-BGN

SWIFT CODE: FINVBGSF
София 1797, бул. „Драган Цанков” 37
REUTERS DEALING CODE: BFIB

SMS номер за подкрепа: 17777 с текст DMS IVANA

# 62
  • Мнения: 649
Ще се оправи мъничето сладко! И аз ще дам парички!

# 63
  • Мнения: 2 806
Много съм щастлива да споделя, че изпратените смс-и през месец септември в подкрепа на кампанията на Ивана са 796.
http://www.dmsbg.com/news.php
Благодаря!
Дано успеем за следващите операции. Форумът е страшна сила!

Сметки

FIRST INVESTMENT BANK
Първа Инвестиционна Банка
Клон Благоевград, п.код 2700
Бул. „Св. Св. Кирил и Методи” №9
Тел. 00359 73 827706

ИВАНА ИВАНОВА МИЛАНОВА

BG19FINV91505103642368-EUR
BG51FINV91505103642374-USD
BG84FINV91505103642362-BGN

SWIFT CODE: FINVBGSF
София 1797, бул. „Драган Цанков” 37
REUTERS DEALING CODE: BFIB

SMS номер за подкрепа: 17777 с текст DMS IVANA

# 64
  • благоевград
  • Мнения: 164
и аз пуснах и мн мои приятели пуснаха  Peace

# 65
  • Мнения: 624
И аз изпратих.

Момичета, можем да сложим номера с текста в подписите си, така повече хора ще се информират за това детенце.

# 66
  • Мнения: 2 806
Пасифлора, страхотна идея - благодаря!   bouquet

Предполагам, че Ивана и майка й вече са се прибрали, но ще изчакам мъничко преди да звънна,за да разбера как е минала операцията. Толкова силно се надявам всичко да е било наред. Веднага ще съобщя, като имам повече новини и подробности.

# 67
# 68
  • Мнения: 127
дано всичко е минало добре!
пуснах СМС,довечера ще помоля и семеиството ми да се присъедини с СМС-си.
желая много здаве на Ивана.
дано повече хора се включат с СМС-си.Всички имаме деца и знаем колко боли.

# 69
  • Мнения: 2 806
Здравейте,
малката Ивана е истински герой - операцията е минала много добре и майка й сподели, че вече се наблюдават подобрения в състоянието й. Според лекарите тези подобрения могат да се видят най-добре след 3-та операция, но явно мъничката принцеса се повлиява добре. Започнала е да стои по-дълго на крачетата си, станала е по-емоционална и очичките й са се оживили.

Дима каза, че остават още малко пари за втората операция, но вярва, че до декември ще се справят.
Пследната операция е през февруари и ще струва около 6-7 000 евро, които са и оставащата сума за окончателното набиране на средствата.
Дано и този път успеем да помогнем. Когат пуснах темата, нужните средства бяха 14 000, сега са преполовени. Hug

# 70
  • Мнения: 183
Това вече е новина!
И то каква!!!
Много се радвам, че малката сладурка вече има подобрения, и то веднага след първата операция!
Прегръдка за героя Hug!

# 71
  • благоевград
  • Мнения: 164
 Hug браво на малката и браво на нас преполовили сме сумата това хич не е малко

# 72
  • Мнения: 2 806
Да, страхотна новина - още като чух как бодро звучеше майка й по телефона и се зарадвах. А когато ми разказваше как е минало всичко и как се подобрява буквално с часове - направо настръхнах. Дима каза, че вече е по-спокойна , като знае какво предстои , очарована е от отношението на лекарите и персонала в клиниката.

И да - наистина е прекрасно да се види как има резултат от помощта ни, парите наистина се събират малко по малко. Peace

# 73
  • Мнения: 624
Ееее, най-после и добри новини!!!  Hug
Браво!  Peace

# 74
  • Мнения: 487
Да повдигна темата.

# 75
  • Мнения: 2 806
Уви, темата вече е "разкована" и "плува" по страниците. . Може би има някакъв лимит колко теми да са заковани на първа или колко време може да е закована дадена тема - каквото и да е, не ми се иска да потъне сред останалите...

# 76
  • Мнения: 6 324
anitsa, за съжаление просто е невъзможно да заковем всички теми за нуждаещи се, а надали има човек, който да може да решава кой случай е по-важен и чия тема да закове и коя не.
Затова пуснах една нова закована тема, в която има публикувана информацията за всички актуални случаи и има линкове към темите.

За съжаление изключително много дечица (а и пълнолетни хора) имат нужда от помощ, морална и финансова подкрепа, за да им се даде шанс за живот.
Тъй като е невъзможно да "заковем" всички теми за нуждаещи се от помощ, а е абсолютно непосилна задача да се взима решение коя тема е по-важна и чий живот е по-ценен, то ще обединя информацията в една закована тема и ще укажа линкове към съответните дискусионни теми.
При публикуване на нов зов за помощ ще заковаваме темата временно, за седмица, за да може да привлече внимание, след което информацията за случая ще бъде добавяна тук.
Така считам, че ще можем да помогнем на повече дечица и родители да получат нужната подкрепа, финансова помощ и съчувствие.

Моля, хората, които се ангажират с даден случай, да ни информират (чрез ЛС до Mamma, Tatti или чрез функцията "Информирай модератор"), когато се пусне нова тема, за да можем да я заковем своевременно и впоследствие да добавим информацията в тази тема, както и да ни съобщят, когато дадена кампания приключи, така че да можем да редактираме информацията тук и да насочим усилията си за подкрепа на останалите нуждаещи се.

Надявам се с общи усилия да бъдем максимално полезни на възможно най-много нуждаещи се хора.

# 77
  • Мнения: 2 806
Mamma и Tatti са прави, че има толкова много нуждаещи се и за това е обобщената тема: "Зов за помощ.Подай ръка.Спаси живот", но истината е, че съм пряко свързана с Ивана и нейната нужда и силно се надявам да не ме разберат погрешно, че искам темата да е в предните страници.

Днес свързах Дима с една жена, която е мануален терапевт, работеща с деца с подобен проблем и преди да бъда нападната, само ще кажа, че изборът за това как ще продължи съпътстващото лечение на малката е само и единствено на родителите й. Ние можем единствено да помагаме, доколкото можем.

# 78
  • благоевград
  • Мнения: 164
побутвам темата  Peace

# 79
  • Мнения: 624
... изборът за това как ще продължи съпътстващото лечение на малката е само и единствено на родителите й. Ние можем единствено да помагаме, доколкото можем.

Разбира се, че родителите са тези, които трябва да вземат такива решения за детето си. Все пак те са неотлъчно до нея и са най-добре запознати.

# 80
  • Мнения: 2 806
Просто алтернативната медицина почти винаги е причина за скепсис и спорове - затова се застраховах. Но в такива ситуации, всички добре знаем, понякога и най-малкия повод за надежда е добре да се опита.

# 81
  • Мнения: 1 364
Изпратих няколко sms -а.
Надявам се парите да се съберат и да има само добри новини.

# 82
  • Мнения: 2 806
Дано този месец на сайта на DMS има повече изпратени смс-и за Ивана.  Praynig Peace В което съм убедена - толкова много хора изразиха своята съпричастност.  bouquet

DMS номер 17777 с текст DMS Ivana

# 83
  • Мнения: 85
Дано този месец на сайта на DMS има повече изпратени смс-и за Ивана.  Praynig Peace В което съм убедена - толкова много хора изразиха своята съпричастност.  bouquet

DMS номер 17777 с текст DMS Ivana

На когото и да помогнем е добре, мисля че по-сплотено "племе" от БГ мамите и татковците не познавам!

# 84
  • Мнения: 5 591
Просто алтернативната медицина почти винаги е причина за скепсис и спорове - затова се застраховах. Но в такива ситуации, всички добре знаем, понякога и най-малкия повод за надежда е добре да се опита.
На едно мнение сме. Peace

# 85
  • Мнения: 2 806
Dessyajaema, vancheto -  smile3525 Hug

# 86
  • Мнения: 2 806
Побутвам.... с надеждата....

DMS номер 17777 с текст DMS Ivana

# 87
  • София
  • Мнения: 9 850
И аз пуснах смс... Дано помогнем! Praynig

# 88
  • Мнения: 487
Късмет за малката душица!

# 89
  • Мнения: 2 910
Пратих смс-и, дано Ивана се излекува Praynig

# 90
  • Мнения: 2 806
Имам някакво много положително усещане, че Ивана наистина ще се пребори. Когато се чух с майка й след първата операция, Дима звучеше така бодро и обнадеждено - казваше, че малката показва много бързо подобрение. И това едва след първата интервенция. Simple Smile Силно вярвам, че с всяка следваща операция и рехабилитация ще има все повече поводи за усмивка на лицето на родителите й.

Мисля, че ще се справим с последните оставащи евро - 6 000 не са онези 14 000, с които отворих за първи път тази тема. Peace

Ще успеем! 

# 91
  • благоевград
  • Мнения: 164
 Peace Praynig

# 92
  • Мнения: 641
Пуснах 2 смс-а. Имат още две операции- декември и февруари 2009 : http://www.dmsbg.com/projects_details_actual.php?id=68&start=5
Дано оздравее детето!

# 93
  • Мнения: 2 806
Да, остават 2 операции, но добрата новина е, че за втората Дима /майката/ каза, че са почти готови с парите.
Третата е на преден план. Хубаво е, че все пак има някакво време дотогава и ще можем да се справим. Peace
Ще пиша отново, когато имам нова информация за това как е Ивана след операцията и как се справя.

Хубава седмица на всички!  bouquet Hug

# 94
  • Мнения: 624
Цитат
след първата операция, Дима звучеше така бодро и обнадеждено - казваше, че малката показва много бързо подобрение.
Дано, дано, дано... !  Praynig


Просто алтернативната медицина почти винаги е причина за скепсис и спорове - затова се застраховах. Но в такива ситуации, всички добре знаем, понякога и най-малкия повод за надежда е добре да се опита.
Два пъти съм се лекувала с билки, след като "традиционната" медицина беше безсилна.

# 95
  • Мнения: 2 806
Знам, че малката има рехабилитатор, който се грижи за възстановяването й, а алтернативния метод е една жена - мануален терапевт. Може би съчетаването на двете терапии ще даде още по-добър резултат.

# 96
  • Мнения: 552
И от мен SMS Peace
Успех на Ивана Hug

# 97
  • Мнения: 2 806
побутвам newsm51

# 98
# 99
  • София
  • Мнения: 9 850
побут.. има ли ново инфо?

# 100
  • Мнения: 2 806
Това, което знам, че Ивана е прогледнала - и от снимката й може да се види как са били очичките й преди операцията.
Утре ще се чуя с Дима - майка й - и ще дам допълнително инфо.

# 101
  • Мнения: 5 591
Това, което знам, че Ивана е прогледнала - и от снимката й може да се види как са били очичките й преди операцията.
Утре ще се чуя с Дима - майка й - и ще дам допълнително инфо.
Много хубави новини. Hug
 Praynig

# 102
  • Мнения: 3 146
смс  Simple Smile Стискам й палци!

# 103
  • Мнения: 2 806
Много отдавна обещах да пиша новини за Ивана, но ми беше трудно да се свържа с Дима - явно е доста заета.
Това, което набързо ми каза е, че води Ивана вече 2 седмици на мануален терапаевт, а паралелно с това продължават и рехабилитационната гимнастика. Малката се влияела чудесно от двете терапии.

Надявам се скоро да мога да поговоря повече с майка й и да разбера подробности.

# 104
  • Мнения: 721
Страхотни новини  Hug Hug

# 105
  • Мнения: 624
Малката се влияела чудесно от двете терапии.

 Heart Eyes

# 106
  • Мнения: 624
Като гледам за октомври sms-те са по-малко.
http://www.dmsbg.com/news.php

Колко средства остават да се съберат?

# 107
  • Мнения: 9
 А ако пратя смс от друг оператор ( живея в Германия) ,трябва ли да  пиша накакъв код отпред?  Моля ви ,някои да ми отговори на ли4ни   bouquet

# 108
  • Мнения: 1 629
Пратих смс. Дано съм била полезна! Успех  bouquet

# 109
  • Мнения: 2 806
Здравейте на всички!
В момента един познат прави нов сайт на Ивана и оттам ви копирам писмото на Дима:

Благодарим Ви!

"Първата трансплантация на стволови клетки /06 – 17 октомври 2008 година/ мина успешно. Въпреки че беше съпроводена с много притеснения, всичко беше нормално. Иванка се справи геройски. Стана любимка на лекарите и персонала в болницата. Сега е по-добре – вижда по-добре и повече движи ръчичките, стои по-дълго време права, като я държим. Дори се смее повече и иска да играе.

Не харесва да стои самичка, иска повече внимание и все някой да й говори. Сега силно се надяваме, че другите две трансплантации – през декември /08-12 декември/ и през февруари, ще донесат още повече подобрения.

Благодаря на всички, които се включиха в набирането на средства за Иванка и помогнаха кой както може да съберем парите за първата трансплантация – сумата беше 1100 евро! Благодаря за човечността и благородството, за добрината. Благодаря от сърце и им желая здраве, щастие, късмет.

Сумата, която е необходима за втората трансплантация през декември е 9050 евро, а за третата – 6535 /през февруари 2009 г./  До сега сме събрали около 7000 евро за втората трансплантация и остават още около 2000 евро."

Това мисля, че дава най-пълна информация.

DMS ivana на единен дарителски номер 17777

# 110
  • Мнения: 5 591
Страхотни новини.  Heart Eyes  bouquet

# 111
  • Мнения: 721
Чудесни новини! Всяко подобрение е победа  Hug

Чакаме сайта на Ивана, пак ще се включа с превод в края на седмицата Peace

# 112
  • Мнения: 2 806
Току-що говорих с Дима и от нея разбрах, че за операцията през декември са почти готови с парите.
По-притеснена е за тази операция през февруари, защото оставащото време е малко, а трябват малко над 6000 евро.
Силно се надявам опасенията й да се разсеят и да се справим заедно, както досега.
Благодаря на всички ви за подкрепата.  bouquet

# 113
  • Мнения: 2 806
Здравейте отново,
Ивана в момента е в Москва за втората операция и след завръщането им, се надявам новините да са повече от отлични.
Искам да дам линка за новия й сайт, който един мой приятел направи доброволно, за което му благодаря:

www.ivanamilanova.com

Хубав ден на всички.

# 114
  • София
  • Мнения: 18 679
Стискаме палци за втората операция Praynig
Дима не бива да се притеснява. Ще се съберат парите за февруарската операция, сигурна съм Peace

# 115
  • Мнения: 908
Сигурна съм, че всичко ще мине отлично  Peace Hug

# 116
  • Мнения: 5 591
 Praynig Peace всичко да мине успешно.

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 14:59 от vancheto

# 117
  • Мнения: 746
смс и от мен ..

преди малко отново гледах видеото за Даринчето... иза пореден път съжалих, че нямам пари да дам на всички за всичките им операции...

# 118
  • Мнения: 908
смс и от мен ..

преди малко отново гледах видеото за Даринчето... иза пореден път съжалих, че нямам пари да дам на всички за всичките им операции...

Нали, голямо безсилие е това, но бг-мамма не веднъж е доказвала, че и с малко става... Просто трябва да се съберат повече хора  Hug А за това можеш да помогнеш и ти като разпространяваш информацията на приятели, познати, роднини. И да не можеш да отделиш повече от 1 лев, когато го дариш, когато призовеш още 20 човека да направят същото, ето че се събират 21 лв.  Peace А те като кажат на свои близки и приятели... ще се съберат още и още парички... понякога не е важно колко си дал, а освен да дадеш да направиш така че и други да последват твоя пример и да станат съпричастни. Това е по-голямата помощ  Peace

# 119
  • Мнения: 746
съгласна съм. Хората трябва да започнем да мислим за това, че не сме някакви самотни единици в пространството, чийто съществуване не оказва никакво влияние върху околните - дали положително или отрицателно. В този ред на мисли - нека не бъдем хората, които си казват: 'е, какво пък толкова, като хвърля боклук на улицата, няма да замърся целия град'... и го хвърля. И когато като него мислят още 2 милиона души, знаем какво става.. така и със смс-ите. 1 лв сам по себе си не е много, но когато 3 милиона души изпратя по един смс, това са 3 милиона лв, които могат да помогнат на много хора в нужда..

# 120
  • Мнения: 2 806
Благодаря ви за това, което сте споделили...
Наистина каузата на Ивана за мен се превърна в приоритет и макар да не мога да помогна на всички, знам че малкото, което правя за нея, има някакъв смисъл, носи мъничко добро. Дори и само за това, че разпространявам информация колко добре напредва мъничето - с нейните мънички крачки, но уверено напред.
Знам, че Дима има все повече повод и смелост да се усмихва и да вярва, защото надеждата й нараства след всеки ден масаж, гимнастика, операция...

# 121
  • Мнения: 2 806
Да споделя - втората операция е минала много добре, малката е била спокойна. Правили са изследвания за предразположеност към епилепсия, но те са били добри. Peace Консултирал ги е рехабилитатор, който им е препоръчал да сменят гимнастиката с някаква нова - метод на Войта. Продължават с масажите и  се надяваме, че след операцията ще има нови видими подобрения, за които веднага ще пиша.

Сега остават онези 6500 евро - имат останали около 200-300 долара в сметките, това ми каза Дима сутринта. Говорихме за фондация "Лукойл", но се оказа, че са кандидатствали и не са одобрени, тъй като Лукойл подпомагат само техни служители. "Благоевград - БТ"/Цигарената/ им е дала средства и засега отпадат като вариант за помощ.
Предложих на Дима да подготви писмо, в което да опише проблема и най - вече напредъка на малката и да го занесе на централите на банки, които може и да откликнат... newsm78

Всъщност, ако някой има други идеи към кого да се обърнат за подкрепа, ще съм много благодарна. Притеснява ме, че времето е кратко, а сумата не е и много малка...

www.ivanamilanova.com
DMS ivana на 17777

# 122
  • Мнения: 746
да се обърнат и към телевизиите за отпускане на средства...

# 123
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858

Всъщност, ако някой има други идеи към кого да се обърнат за подкрепа, ще съм много благодарна. Притеснява ме, че времето е кратко, а сумата не е и много малка...

www.ivanamilanova.com
DMS ivana на 17777
знам, че Прокредит банк имат дарителско перо. Нека се обърнат към тях. Peace

# 124
  • Мнения: 908
Това е дарителският сайт: http://www.protegniraka.bg/protegni4.htm
mit*bul   bouquet

# 125
  • Мнения: 624
Има ли някакви новини? Отдавна никой не е писал в темата? Какво става?

Общи условия

Активация на акаунт