Хрупкави,нежни кифлички.

  • 5 856
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 7 418
    Много лесни за изпълнение,няма втасване,няма чакане....Резултата е много вкусен!Децата ги обичат особено много.
    Пълнежа може да  варира,а аз този път сложи розов конфитюр + разни други нещица....
    Кифличките се получават много на брой.Ако решите,можете ,като за начало, да направите само половин порция.
 
     Тестото:
    1 голям(450 г) пакет маргарин Белла
    1 кофичка кисело мляко
    1 бакпулвер
    2 пакетчета ванилена захар
    брашно на око за много меко тесто(дали съм сложила 1 кг  newsm78)
     
    Пълнежа:
    розов (или друг) конфитюр 230-250 г
    стафиди 200 г (предварително се накисват във вряла вода)
    кокосови стърготини 45 г (едно пакетче от жълтите)
    орехови ядки около 80 г
    канела
    (в една купа се смесват отцедените стафиди,конфитюра и кокосовите стърготини,пълнежа е готов,орехите и канелата се добавят по-късно)

     Целия този пълнеж може  съвсем успешно да се замени с най-елементарен мармалад, от каквото и да е,без да се добавят всякакви други екстри,резултата пак ще е много хубав!

    Замесва се тестото,трябва да е меко и леко лепнещо(внимавайте да не стане твърдо Naughty )
    Разделя се на 4 топки.Паралелно и пълнежът се разделя на 4 части.
    Всяка топка се разточва на кръг с диаметър,горе -долу,като голяма емайлирана тава.И се поръсва с канела.
    Всеки кръг се реже като торта на 16 триъгълника.
    В широката основа на всеки триъгълник се слага по малко от пълнежа.Така разпределяте 1-та част(от 4-те части) на пълнежа върху 16-те триъгълника.Освен това,към всяка купчинка от пълнежа добавяте и по четвъртинка орехова ядка.
    Завивате всеки триъгълник от широката му част към тясната,като залепвате краищата на тестото отстрани,за да не излезе конфитюра при печенето.
    Нареждате получените кифлички в намазана с олио тава и ги печете в загрята 180г фурна докато станат румени.
    След като ги извадите,поръсвате обилно с пудра захар и малко канела.
    Да ви е сладко! Heart Eyes


   
   
   

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 21:34 от Селма

# 1
  • Мнения: 3 804
a ako стане малко по твърдо  newsm78,4е не оби4ам да работя с лепкаво тесто

# 2
  • Мнения: 7 418
    Тестото не трябва да е чак толкова лепкаво,че да ти е неприятно да работиш с него.Все пак ще го разточваш,нали?
    Ако прекалиш с брашното,ще ядеш кифличките с чук. Mr. Green Шегувам се,разбира се. Laughing Но наистина има риск, да се получат прекалено твърди.

# 3
  • Мнения: 3 804
мерси ,схванах идеята   bouquet

# 4
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Селма, и тук да кажа - кифличките изглеждат прекрасно! Много ти благодаря за рецептата  bouquet Веднага си я съхраних.

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аууу Селма, толкова изкушаваща снимка Crazy

за рецептата не мога да кажа същото... само като видя количеството маргарин и ми става лошо...
аз и без това не го ям и го заменям с масло, но това количество ми се струва доста!!!
ние изяждаме толкова масло за 3 - 4 месеца  Shocked

явно ще остана на кифлички с мая Crossing Arms

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
аууу Селма, толкова изкушаваща снимка Crazy

...................
И аз това си помислих!  Peace

# 7
  • Мнения: 1 804
Изглеждат - невероятни!  chef
Правила ли си ги с масло!? Не ядем вкъщи маргарин и се чудя ако ги направя с масло - колко грама трябва да сложа!? newsm78

# 8
  • Мнения: 689
Хубава рецепта,благодаря!
Мразя да чакам втасване,тези ще ги опитам скоро  Simple Smile     

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Изглеждат - невероятни!  chef
Правила ли си ги с масло!? Не ядем вкъщи маргарин и се чудя ако ги направя с масло - колко грама трябва да сложа!? newsm78

Силви, аз скоро правих по тази рецепта, която е подобна, но част от мазнината се заменя с кисело мляко и не стават толкова тежки....

излизат 16 кифлички, много са вкусни. Peace

# 10
  • Мнения: 2 803
Запис.  chef

# 11
  • Мнения: 7 418
   Разбира се,не е никакъв проблем  да се сложи масло вместо маргарин!Малко по-скъпо ще ви излезе рецептата само...А кифличките ще станат още по-хрупкави. Wink
   
 
   
за рецептата не мога да кажа същото... само като видя количеството маргарин и ми става лошо...

      Става въпрос за 64 кифлички,все пак!
      Можеш,да ги направиш само 16,със 112 г маргарин. Peace
     

# 12
  • Мнения: 7 418

Силви, аз скоро правих по тази рецепта, която е подобна

    Сигурна съм,че не нямаше предвид това,но някой да не вземе,да възприеме твоя постинг,като обвинение в плагиатство от моята страна,искам да дам линк към една моя рецепта,която пак е подобна и е пусната още миналата година. Simple Smile Peace
     Пирожките от нея бяха опитани наживо от цяла компания форумки от нашата отчетна тема,всички са ги харесали мноооого! Grinning

# 13
  • Мнения: 3 622
Записвам за да ги пробвам  Peace

# 14
  • Мнения: 22 867
Селма, фантастично изглеждат кифличките!   bouquet  Снощи ги видях, сега пак ги гледах...........Записах си рецептата, но ще видим кога ще ги спретна.

# 15
  • Мнения: 7 418
Селма, фантастично изглеждат кифличките!   bouquet  Снощи ги видях, сега пак ги гледах..........
   Жалко,че не можеше да усетиш и вкуса им! Wink

# 16
  • Мнения: 22 867
Селма, фантастично изглеждат кифличките!   bouquet  Снощи ги видях, сега пак ги гледах..........
   Жалко,че не можеше да усетиш и вкуса им! Wink

Колко си казвах снощи: "Ех, да има как да си дръпна само едничка....... Embarassed"  Но ще си ги направя, сигурно е!  bouquet

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

    Сигурна съм,че не нямаше предвид това,но някой да не вземе,да възприеме твоя постинг,като обвинение в плагиатство от моята страна

 Joy

ох Селма, размя ме....
не съм дребнава, разбира се, че не съм имала предвид това  Hug

просто съм от хората, които не ядат мазно, направо ми става лошо от мазни ястия и сладкиши....
затова постнах моята рецепта, където част от мазнината е заменена с кисело мляко и евентуално би послужила на хора, които не обичат мазно  Peace

знам, че мазнината "носи" вкуса, но стомахът ми има друго мнение  Crossing Arms
аз не правя сладкиш или нещо подобно с повече от 50 гр. мазнина, и не говоря за 1 кифличка  Wink , а за цялото количество Peace

мир  Peace

# 18
  • Мнения: 7 418
  asyalein ,аз пъ' ша се правя на принципна ...... Joy
  Първо,и в моята рецепта мазнината се съчетава с кисело мляко.
  Второ,при мен съотношението им е почти 1 към 1,докато в твоята рецепта 8 с.л. мазнина са срещу 5 с.л. кисело мляко. Simple SmileЗачитам,че има и малко лимонов сок,но......все пак..... Rolling Eyes Рецептите,наистина си приличат много ,но и по процента на мазнина също. Peace
  Ле-ле!Как си отстоявам рецептата! ooooh!Чак  разсмивам и себе си. Joy
 
  Мир,разбира се! Hug

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
съгласих се  Peace

обаче 450 гр. маргарин звучи брутално  Rolling Eyes
8 с.л. разтопено масло - звучи умерено  Laughing

# 20
  • Мнения: 7 418
съгласих се  Peace

обаче 450 гр. маргарин звучи брутално  Rolling Eyes
8 с.л. разтопено масло - звучи умерено  Laughing
   Не мога и аз да не се съглася. Laughing
   Обаче и количеството на получените кифлички е впечатляващо,нали! Peace

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 18:53 от Селма

# 21
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Ах, Селма, Селма! Пак ще се пече нещо във фурната. Голяма изкусителка си!
Хич не мислиш за паласките ми...  tooth

# 22
  • Мнения: 7 418
Доналд Тръмп,кат' гледам сега,пълнежът ми в рецептата е много навъртян,а това не е задължително.За да се мъчиш по-малко,като за начало можеш да направиш кифличките  с някое мармаладче и орехи. Peace Grinning

# 23
  • Мнения: 940
Страхотни кифлички наистина. Аз мисля с мармаладче да започна, а после да се мятам на оригиналния пълнеж.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 819
Селма, вече като видя твоя тема и ми иде да бягам надалеч.. Hug Hug

Аз съм на диета (отново), но в събота ще зарадвам останалата част от семейството. Изглеждат просто божествени....

# 25
  • Мнения: 7 418
Имаше толкова навити за кифличките!Направи ли ги някой?
Казвайте,какви са ви впечатленията! Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 4 358
Ето и моите кифлички. Селма   bouquet  bouquet  bouquet за рецептата.
100 % ще се правят пак - ще експериментирам с пълнежа.Този път ги направих с орехчета, стафиди и кафява захар.Кафевички са повечко защото обичаме канела  и  доволна наръсих от нея Peace


Много сполучлива рецепта.Стават много бързо.Наистина са хрупкавки Peace

# 27
  • Мнения: 7 418
  Ура!!!Много се радвам,Бъни! Hug

# 28
  • Мнения: 4 358
  Ура!!!Много се радвам,Бъни! Hug
И аз и аз  smile3521
Поздравям те  - http://www.youtube.com/watch?v=y2kEx5BLoC4 - дано да ти хареса  Hug.
А кифлите ги преполових сама Embarassed мъж ми е на среща с авери ooooh! hahaha докато се върне я има я не hahaha.
Аз една по една с кафенце и с музичка Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 2 375
Хайде пак се зарибих, ще се пробват със сигурност. Crazy

# 30
  • Мнения: 310
Ох, какви вкусотии  newsm09 Хвърлете една кифличка насам  Embarassed

# 31
  • Мнения: 7 418

Поздравям те  - http://www.youtube.com/watch?v=y2kEx5BLoC4 - дано да ти хареса  Hug.

    Че готин поздрав!!!Точно в целта!Супер си! thumbsup Hug

    Бъни,за кифличките да те питам.....С този ти пълнеж не са ли станали малко сухички? Rolling Eyes
    Казваш ,че ти харесват,но все-пак? Simple Smile

# 32
  • Мнения: 4 358
Ами страшно ми харесаха Селма. Мъж ми току що ги опита - и от него имаш пълно 6.
То самото тесто е нежно маслено newsm78 ох как се изразих само.
Не са ми сухи - с орехче и канелка ммммм Heart Eyes напомнят ми мини Щтруделчета.
Но аз казах вече - ще се експериментира и ще кажа как са и със сладко.Имам домашно, но понеже току що привършихме една такава торта с ягодово сладко и за разнообразие така прецедирах този път Peace

# 33
  • Мнения: 7 418
.
Не са ми сухи - с орехче и канелка ммммм Heart Eyes напомнят ми мини Щтруделчета.

   Да,и у мен раждат такава асоциация. Wink
   Благодаря,че сподели! Hug

Общи условия

Активация на акаунт