Времето навън се застудява, а ДЕКЕМВРИйче в тумбака на мама си шава!

  • 14 911
  • 316
  •   1
Отговори
# 255
  • Бургас
  • Мнения: 326
А крем за подсичане, когато се е подсякло ли се ползва или превантивно при смяна на пелените? Казаха ни, че с олио се мажат гънките, ама за крем нищо не ни казаха. Препоръчаха ни крем за подсичане Бочко. Отзиви?

Днес съм пълна с въпроси Laughing

# 256
  • София
  • Мнения: 438
Абелче браво на твоето момче голям мъж ще стане  Hug Simple Smile
...
свекърва ми е купила нагревател за шишета на Авент някой ползвал ли го е от мамите с опит и кога ще ми е полезен, че нещо не си представям кога ще влезне в употреба newsm78?

Привет,  Hug
аз като четох в кърмаческия форум го препоръчват май само него. Бил единствения тестван и доказано безопасен за размразяване и претопляне на майчината кърма.
Може да се ползва, ако цедиш кърмата и я даваш с шише. Много бил добър. Или ако имаш пхладена/замразена в хладилника, ако се наложи да отсъстваш а друг да храни бебето.

Също така ставал за затопляне/размразяване на всякаква детска храна - пасвали и бурканчета и шишета, ставал за различните марки.
Предимството му е, че за 4 минутки затопля храната до определената температура - независимо дали е замразена или просто за претопляне или за чайче.

И аз мисля да си взема такъв  Peace

# 257
  • София
  • Мнения: 308
Здравейте Hug

Абел, много ти е пораснало юначето Simple Smile

За четките за шишета - приятелка ми препоръча да не е четка, а с дунапренен накрайник, че се почиства по лесто (то е логично де). Аз харесах тази за сега: http://shop.danet.bg/product_reviews_info.php?products_id=204&reviews_id=196
Относно крустите и гребенчетата - Препоръчаха ми това кремче на Мустела за крусти: http://www.roditeli.info/mustela/dermo-pediatrics/cap/ и аз мисля да си взема от него и след това да използвам меката четка за коса, че тази четка само ги лющи без да заздравява кожата.
За козметиката - мислех да взема Себамед, но след като ги разгледах се отказах. Всичките продукти са за атопичен дерматит и не смятам да натоварвам кожичката на бебчо предварително без да има проблем. Затова мисля да взема на Бюбхен или на Мустела. Ще ги разгледам и ще реша!

Прекрасен слънчев ден ви желая!

# 258
  • София
  • Мнения: 608
Аз не съм мазала на Боби главичката с кремове. Крустите си падат след къпането, с гребенчето е просто по-лесно. А отдолу си е здрава кожа.

За претоплянето - наистина внимавайте! Ние вечер по принцип спим на 19 градуса. Боби много се въртеше и сега продължава и затова го слагах в чувалче, но без ръкавите. Отдолу беше с потник и блузка с дълъг ръкав. Не съм го завивала с друго одеало.

Сега с бебето пак така ще процедирам. Моя съседка така си е изнежила децата, че ходят на 25 градуса с дебели блузи и елечета..... ooooh!

А за кремче против подсичане - Здраве или Бочко. Но аз не съм имала проблеми с подсичането.

# 259
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 796
Да Бочкото е изпитано и добро, но Здравето изсушава кожата повече. Когато се изринахме страхотно от "Памперс" около месец сменяхме с педиатърката какво ли не и нищо като мазило непомагаше. Оплаках се на майката на най-добрака ми приятелка. Жената е акушерка и каза да намажа с клотримазол, те в МД го използвали дори и за новородените. След второто мазане всичко мина, а цената му е смешна - 2,80лв.

# 260
  • София
  • Мнения: 308
Аз не съм мазала на Боби главичката с кремове. Крустите си падат след къпането, с гребенчето е просто по-лесно. А отдолу си е здрава кожа.

Стаси, сигурно е така, но с кремчето се махали за няколко дни Peace Е то при всяко дете е различно де, някое има повече, някое не!

# 261
  • Бургас
  • Мнения: 326
За крустите бях чела, че можело да се намаже с олио и да се изчетка. Ама много мазно ми се вижда. Аз смятам Бубхен да ползвам. Имат страхотен аромат, а и не са много скъпи.
А не може ли да се претопля в микровълновата? Като се пробва после де, да не е горещо или студено.

# 262
  • Мнения: 20
Здравейте мацки  Hug
набързо един отчет, бях на ЖК,бебо се е обърнал с главата надолу  Hug за съжаление не разбрах колко е голям защото тоя ехограф там е от 2 световна и ми го изкара по малък отколкото преди 2 седмици при Димитрова. На мен най после ми преведоха парички и сега отивам да му купувам разни неща, не съм решила още какво ,каквото ми хареса,много се вълнувам  Crazyпосле ще се хваля с покупки  Wink

# 263
  • София
  • Мнения: 308
Сега се сетих като писа Есес за парички - някой беше писал за непреведени болнични. Моите ги преведоха днес Peace Тези, които чакат може да проверят Peace

# 264
  • Мнения: 616
мерси Абелче  Hug значи няма да е излишна вещ Simple Smile

ето да видите моя тумбак http://www.snimka.bg/album.php?album_id=272793&pid=7980826  #Crazy Heart Eyes Simple Smile ако иска парола: 0000

# 265
  • Мнения: 22
Invisible, страхотно тумбаче  Heart Eyes

Ники, много ми харесва името Александра! Дай Боже всичко да се развива добре и за вбъдеще!

Аз вече си записах час при Кирякова на 17 Октомври и мисля при нея да раждам.
Довечера съм на културно мероприятие - Болшой театър - и ще водя таткото Simple Smile Той не се зарадва много  Laughing

# 266
  • София
  • Мнения: 608
Invisible - готино тумбаче имаш!

Говорих със снаха ми и тя каза, че след раждането НОИ превеждало болничните, когато поиска. Не на точна дата всики месец, а събира 2-3 месеца и тогава.  ooooh!  ooooh! Ама така мразя бюрократщина, значи......Не можеш да разчиташ на парите си.

# 267
  • Мнения: 255
Момичета, не е задължитено бебето да има крусти !!! Така, че кремчето за тази цел купете когато се появи проблема...

За подсичане ползвах на Бюбхен крема - в кръгла плоска кутийка... а във Варна продават и в аптеки "Валя Дечева" чудно кремче.. което действа наистина бързо.
С Дарин ползвах крема на Бюбхен превантивно... почти на всеки памперс.

# 268
  • Мнения: 468
Привет и от мен, само да се разпиша за днес Wink

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Invisible- готин и голям тумбак  Heart Eyes.За твоето легло видях и количка със същия десен на Кенгуро- Вижън и мога да ги направя на комплект  Laughing, но количката ми се видя малка  Thinking.Боже голямо умуване ще падне за тези колички  newsm78.

Ники избрала си страхотно име на принцеската .Нека й носи здраве, късмет и позитиви  Praynig Hug.

Благодаря на опитните мами за съветите.На мен ще са ми от голяма полза.Изчетох всички мнения.Супер сте   bouquet

Съгласна съм със Сбъдващи за заглавията на темите  Peace

Общи условия

Активация на акаунт